MENÜ

Filiz Aker

Filiz Aker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Filiz Aker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 183 Filiz Aker haberi bulunmuştur.

Filiz Aker Haberleri

Son dakika... Vatan Şaşmaz’ın görüntülerini sızdırmıştı Karar çıktı

Son dakika... Vatan Şaşmaz’ın görüntülerini sızdırmıştı! Karar çıktı

İstanbul Beşiktaş'ta bir otel odasında bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerini sızdırdığı iddia edilen polis memurunun da aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme polis memuru Faruk K.’yı toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Diğer 3 sanık ise ayrı ayrı 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar hakkında verilen hapis cezalarıyla ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

8.03.2019Gündem
Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri nasıl yayıldı Böyle anlattılar…

Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri nasıl yayıldı? Böyle anlattılar…

Oyuncu Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin açığa alınan bir polisin de arasında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

18.01.2019Gündem
Filiz Aker’in ağabeyi gözaltında

Filiz Aker’in ağabeyi gözaltında

İstanbul’da, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in 65 yaşındaki ağabeyi Süleyman Bayer, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında kasten öldürme suçundan çıkardığı yakalama kararı uyarınca İstanbul’da gözaltına alındı. Çetin AYDIN/İSTANBUL

13.12.2018Haber
Filiz Akerin ağabeyi gözaltında

Filiz Aker'in ağabeyi gözaltında

İstanbul’da, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in 65 yaşındaki ağabeyi Süleyman Bayer, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında kasten öldürme suçundan çıkardığı yakalama kararı uyarınca İstanbul’da gözaltına alındı.

13.12.2018Gündem
Görüntüleri paylaşan polis: Basiretsizlik oldu

Görüntüleri paylaşan polis: Basiretsizlik oldu

Eski manken Filiz Aker’in öldürdüğü sunucu Vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerinin medyada yayınlanmasına ilişkin davada ifade veren polis memuru Faruk K., meşgul olduğunu göstermek için görüntüyü eşi Sibel K.’ye gönderdiğini söyledi. 7 yıla kadar hapsi istenen Faruk K., hâkimin “Her cinayeti eşinize gönderiyor musunuz?” sorusu üzerine “O gün bir basiretsizlik oldu” dedi. 3 yıla kadar hapsi istenen eşi Sibel K. ise “Suçlu benim. Ceza verecekseniz bana verin” dedi.

8.11.2018Gündem
Görüntüler çok konuşulmuştu Mahkemede flaş sözler: Şoka girdim

Görüntüler çok konuşulmuştu! Mahkemede flaş sözler: Şoka girdim

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık eski polis memuru Faruk K. verdiği ifadesinde, "Görüntüyü müdüre WhatsApp'tan atacakken alttan eşim arayıp duruyordu. O arada görüntüyü eşime atmak durumunda kaldım" derken eşi Sibel K. ise "Kız kardeşim 'Vatan Şaşmaz ölmüş.' diye yazınca, 'Evet, görüntüsü de var.' yazıp WhatsApp grubumuza görüntüyü attım. Ticari amaçlı değil, olayın şokuyla videoyu gönderdim. Suçlu benim. Bir ceza verecekseniz bana verin" dedi.

8.11.2018Gündem
Vatanı unutmadı

Vatan'ı unutmadı!

Oyuncu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017'de Beşiktaş'taki bir otel odasında Filiz Aker tarafından vurularak öldürülmüştü.

27.08.2018Magazin
Vatan Şaşmazın görüntülerini sızdıran polise istenen ceza belli oldu

Vatan Şaşmaz'ın görüntülerini sızdıran polise istenen ceza belli oldu

İstanbul Beşiktaş’ta bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz’ın cansız bedeninin görüntüsünü çeken polis memuru hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Polis memuru F.K. mesaide olduğuna inanmayan eşine işte olduğunu kanıtlamak için görüntüleri çektiğini söylemişti. Polis memurunun eşine de 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

12.05.2018Gündem
Vatan Şaşmazın yerine Bekir Aksoy geldi

Vatan Şaşmaz'ın yerine Bekir Aksoy geldi

Daha önce Vatan Şaşmaz'ın sunduğu TRT Haber'de yayınlanan Bir Fikrin mi Var Türkiye, yeniden başlıyor. Programı yeni sezonda Bekir Aksoy sunacak.

1.03.2018Magazin
Vatan Şaşmazın eşi Yasemin Adalı doğum yaptı - İşte oğlunun ismi

Vatan Şaşmaz'ın eşi Yasemin Adalı doğum yaptı - İşte oğlunun ismi

Ağustos ayında Filiz Aker tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Adalı, önceki gün bebeğini dünyaya getirdi.

20.02.2018Magazin
Son dakika... İkinci Vatan Şaşmaz olayı

Son dakika... İkinci Vatan Şaşmaz olayı

Şişli’de köpekleriyle birlikte yaşayan bir kadın, akşam evine gelen erkek arkadaşıyla tartıştı. Ardından tabancayla ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerinin ardından eve gelen kadının kızı, gördükleri karşısında şok geçirdi. Olay, sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ın geçen yıl otel odasında öldürülmesini hatırlattı.

27.01.2018Gündem
İstanbulun göbeğinde vahşet: 2 ceset bulundu

İstanbul'un göbeğinde vahşet: 2 ceset bulundu

Şişli’de köpekleriyle birlikte yaşayan bir kadın, akşam evine gelen erkek arkadaşıyla tartıştı. Ardından tabancayla ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerinin ardından eve gelen kadının kızı, gördükleri karşısında şok geçirdi. Olay, sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ın geçen yıl otel odasında öldürülmesini hatırlattı.

26.01.2018Gündem
Dora Ercan: O gün benim görevim cesetlere sahip çıkmakmış

Dora Ercan: O gün benim görevim cesetlere sahip çıkmakmış

Vatan Şaşmaz'ı öldürüp daha sonra da intihar eden Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan, "O gün otelde olmamın sebebi, teyzem bana görev vermiş, cesetler şişmesin diye oradaymışım." dedi.

16.01.2018Magazin
Soruşturma dosyası kapandı

Soruşturma dosyası kapandı

Sunucu Vatan Şaşmaz’ın 5 yıldızlı otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından tabanca ile vurularak öldürülmesi ve sonrasında Aker’in intihar etmesiyle ilgili soruşturma dosyası kapandı.

15.01.2018Gündem
Flaş ayrıntılar... Filiz Aker, Vatan Şaşmazı zehirlemeyi bile düşünmüş

Flaş ayrıntılar... Filiz Aker, Vatan Şaşmaz'ı zehirlemeyi bile düşünmüş

Eski manken Filiz Aker tarafından Beşiktaş’ta bulunan lüks bir otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz dosyası kapandı. Savcılığın hazırladığı takipsizlik kararında çarpıcı bulgulara rastlanıldı. Aker’in telefonunda yapılan incelemelerde, cinayetten önce internetten, “Siyanür” ve “Ölü insanın vücudu neden sertleşir” gibi aramalar yaptığı ortaya çıktı.

15.01.2018Gündem
Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hem Türkiye hem de dünya zorlu bir yılı geride bıraktı. Gazeteciliğin de zorlandığı bir dönemdi yaşadığımız. Ama Hürriyet Pazar olarak her şeye rağmen çağının, yaşadıklarının tanığı olmaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye çalıştık… En zor zamanda Kuzey Kore’ye de girdik, taciz karşıtı kampanya da başlattık. Kırkpınar Meydanı’nda da güreştik; engelli, hatta evsiz vatandaşlarımız arasında yaşayarak katılımcı gazetecilik örnekleri de verdik. Çok iddialı bir projemiz de alanının önde gelen 100 uzmanına danışarak belirlediğimiz dev seçkilerdi. Sinemamızın, müziğimizin, mimarimizin, edebiyatımızın ‘En İyi 100’lerini belirledik. Geleneğimizi sürdürdük; söyleşiler ilk önce hep bizdeydi. Bu ülkenin efsaneleri sadece Hürriyet Pazar okurlarına konuşmayı seçti. Basının zor günlerinde ‘Cumhuriyet Davası’nı günbegün mahkemede izledik; özgürlüğüne kavuşanları, mağdurları sayfalarımızda konuk ettik. Yeni yılın ilk sayısında da, 2017’de yaptığımız öne çıkan işleri sizlerle paylaşalım istedik. 2018’de de aynı çizgimizi sürdüreceğiz. Bize olan güveninize sadık kalarak…

2017ye bu ünlüler damga vurdu

2017'ye bu ünlüler damga vurdu!

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için, medyada yaptığı araştırma ile 2017 yılında magazin ve sanat dünyasına damga vuran isimleri belirledi. Araştırma sonucunda yılın en medyatik ismi Acun Ilıcalı oldu. Söylediği ve yaptığı ile gündemden düşmeyen Demet Akalın, listenin ikinci sırasında yer aldı. Çıkardığı albümle büyük beğeni toplayan Tarkan, yıla damga vuran bir diğer isim oldu. İşte araştırmanın detayları…

28.12.2017Magazin
2017nin en çarpıcı magazin olayları

2017'nin en çarpıcı magazin olayları

Bu yıl magazin gündemi çok hareketliydi. Çok sayıda haber arasından, uzun süre unutulmayacak üç tanesi ise bunlardı...

23.12.2017Hürriyet Pazar
Vatan Şaşmazı vuran Filiz Aker kimdir

Vatan Şaşmaz'ı vuran Filiz Aker kimdir?

Vatanda Şaşmaz’ı vurduktan sonra intihar eden Filiz Aker’in özel yaşamı merak konusu olmaya devam ediyor. Uzun bir dönem mankenlik yapan Filiz Aker, bir dönem dizi projelerinde de yer almıştı. Peki Filiz Aker kimdir?

1.12.2017Magazin
Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in ceset görüntülerinin internette yayılmasına ilişkin bir polis memurluktan ihraç edildi.

30.11.2017Gündem
Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Sosyal antropolog ve yazar Prof. Dr. Tayfun Atay’ın yeni kitabı ‘Görünüyorum O Halde Varım/Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan’, gidişatımızın en net fotoğrafını çekiyor. Meşhurluğun neredeyse mecburiyet sayıldığı toplumsal iklimimizi, yeni dönem rol modellerimizi, siyasi ahvalimizi ve en önemlisi, çıkış formüllerini konuştuk. Haliyle yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’dan Acun Ilıcalı’ya, Türkan Şoray’dan Hülya Avşar’a pek çok isimle kesişti.

25.11.2017Hürriyet Pazar
Şoke eden Vatan Şaşmaz iddiası

Şoke eden Vatan Şaşmaz iddiası!

Nihat Doğan, 27 Ağustos 2017 tarihinde Beşiktaş'taki lüks bir bir otel odasında Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz'la ilgili sürpriz bir iddia ortaya attı.

2.11.2017Magazin
Mirasını reddetti

Mirasını reddetti

Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan, Türkiye’yi sarsan o olay sonrası teyzesinin mirasını reddettiğini açıkladı.

27.10.2017Magazin
Didem Çolak kimdir Vatan Şaşmazın görüntülerini sızdırmıştı

Didem Çolak kimdir? Vatan Şaşmaz'ın görüntülerini sızdırmıştı

Vatan Şaşmaz cinayetiyle gündeme gelen ve bir süredir aranan Didem Çolak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Modellik geçmişi bulunan Didem Çolak, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra Filiz Aker’in intihar ettiği olayda, ceset görüntülerini internette yaydığı gerekçesiyle aranıyordu. Peki Didem Çolak kimdir?

6.10.2017Gündem
Vatan Şaşmaz-Filiz Aker görüntülerini yayan Didem Çolak için karar çıktı

Vatan Şaşmaz-Filiz Aker görüntülerini yayan Didem Çolak için karar çıktı!

İstanbul'da Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ceset görüntülerini para ile satmaya çalıştığı ve daha sonra internette yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan oyuncu Didem Çolak çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5.10.2017Gündem
Vatan Şaşmazın anısına tepki çeken saygısızlık

Vatan Şaşmaz'ın anısına tepki çeken saygısızlık

İstanbul Beşiktaş'ta bir otelde Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz'ın çektiği 'doğrudan satış' ile ilgili reklam filmi bazı kanallar tarafından tekrar gösterilmeye başlandı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından fark edilen reklama tepki gösterildi.

14.09.2017Gündem
Dünya evinin kapısı kapanınca ahretin kapısına dayandık

Dünya evinin kapısı kapanınca ahretin kapısına dayandık

Geçen hafta yayına başlayan ‘Yaşamın Penceresinden’, ‘Balçiçek İlter’le Olay Yeri’, ‘Her Şey Gerçek’ programları, ekranda artık ideal eşin değil ilahi adaletin aranacağını gösteriyor.

Gündemi sarsan en ünlü aşk cinayetleri

Gündemi sarsan en ünlü aşk cinayetleri

Son dönemin en sarsıcı aşk cinayeti, eski sevgilisi Filiz Aker tarafından vurulan Vatan Şaşmaz oldu. Aslında zamanında Türkiye ve Dünya gündemini derinden sarsan, benzer pek çok ünlü cinayeti var… İşte hafızalarda yer eden, deprem etkisi yaratan o cinayetler…

7.09.2017Haber
Türkiye Googleda bayramda en çok neleri aradı

Türkiye Google'da bayramda en çok neleri aradı?

Henüz geride bıraktığımız Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı süresince Türkiye'de Google'a girenler en çok neleri aradı?

5.09.2017Teknoloji
Cinayetin kilit noktası olan ‘şifre’ meselesi

Cinayetin kilit noktası olan ‘şifre’ meselesi

Vatan Şaşmaz cinayetinin kilit noktası hem Filiz Aker’in hem de Şaşmaz’ın cep telefonları oldu. Ancak şifreleri kırılamadığı için telefonlara giriş yapılamadı, cinayette ilerleme sağlanamadı. Geçen yıl Amerika’da benzer bir olay yaşanmış, terör saldırısı gerçekleştiren kişinin üzerinde kapalı bir iPhone bulunmuştu. Hatta ABD polisi Apple’ın şifreyi kaldırması için mahkemeye başvurmuştu. Konsey bu olayda aynı yöntemin izlenip izlenemeyeceğini tartıştı.

4.09.2017Magazin
Ölü fotoğrafında ikili standart

Ölü fotoğrafında ikili standart

VATAN Şaşmaz ve Filiz Aker’in, kan içindeki ölü bedenlerinin fotoğrafları yayınlanmalı mıydı? 28 Ağustos’ta İhlas Haber Ajansı’nın bu fotoğrafları servise koyduğu andan itibaren medya kuruluşlarında tartışıldı bu soru.

Sevilay Öztürk kimdir

Sevilay Öztürk kimdir?

Vatan Şaşmaz'ı öldürüp canına kıyan Filiz Aker'in en yakın arkadaşı Sevilay Öztürk’ün röportajı günün en çok konuşulan konusu oldu. Kilit isim denilen Sevilay Öztürk’ün özel yaşamı da bir anda gündeme geldi. Peki bir döneme damga vuran Sevilay Öztürk kimdir?

3.09.2017Magazin
Son dakika... Vatan Şaşmaz cinayetinde yeni gelişme... Kilit kadın konuştu

Son dakika... Vatan Şaşmaz cinayetinde yeni gelişme... Kilit kadın konuştu

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ı öldürüp intihar eden eski manken Filiz Aker'in 20 yıllık arkadaşı Sevilay Öztürk, Ayşe Arman'ın sorularını yanıtladı. İstanbul'da bir otel odasında işlenen cinayet ve ardından gelen intihar Türkiye'de gündemi sarsmış, Sevilay Öztürk olayın "kilit ismi" olarak nitelenmişti.

3.09.2017Gündem
Sızdırma itirafı: Karım inanmadı ona gönderdim

Sızdırma itirafı: Karım inanmadı ona gönderdim

Conrad Otel’de Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in ölümünden sonra olay yeri görüntülerini çektiğini itiraf eden polis memuru öğle saatlerinde açığa alındı.

2.09.2017Gündem
Son dakika: Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker görüntülerini sızdıran polis ifade verdi

Son dakika: Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker görüntülerini sızdıran polis ifade verdi

Conrad Otel’de Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in ölümünden sonra olay yeri görüntülerini çektiğini itiraf eden polis memuru öğle saatlerinde açığa alındı ve suçunu itiraf etti.

2.09.2017Gündem
Son dakika... Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan’ın fotoğrafları şoke etti

Son dakika... Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan’ın fotoğrafları şoke etti  

Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan’ın Instagram hesabındaki fotoğrafları şaşkınlık yarattı. Ercan’ın teyzesi gibi silahlarla poz verdiği ortaya çıktı.

2.09.2017Magazin
Son dakika... O görüntülerin nasıl sızdığı ortaya çıktı... Aile boyu rezalet

Son dakika... O görüntülerin nasıl sızdığı ortaya çıktı... Aile boyu rezalet!

Vatan Şaşmaz cinayetine ait görüntüleri sızdıran polis memurunun açığa alındığı bildirildi. Polis, eşini görevde olduğuna ikna etmek için görüntüleri paylaştığını söyledi. Polisin eşi, görüntüleri akrabalarıyla oluşturdukları Whatsapp grubunda paylaşınca görüntülerin hızla yayıldığı ortaya çıktı.

2.09.2017Gündem
Sızma sorgusu başladı

Sızma sorgusu başladı

Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in cinayet sonrası görüntülerinin sızdırılması ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün görevlendirdiği polis başmüfettişi olay yerine giren ve çevre önlemi alan polislerin ifadesini almaya başladı.

1.09.2017Gündem
Vatan Şaşmaz cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Vatan Şaşmaz cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Vatan Şaşmaz'ın kanlı görüntülerini çeken polis memuru olduğu iddia edilen görevli açığa alındı.

1.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

2017 model açık hava tımarhanesi: TÜRKİYE

Aşk, acı, açlık, şaşaa, kavga, ayrılık, skandal, cinayet... Ne ararsan var! Böylesini ünlü senarist Ece Yörenç bile tahayyül edemezdi. Seneye yayılmış şekilde, küçük dozlar halinde aldığımız için; yavaş yavaş haşlanan kurbağa misali, totalde neye maruz kaldığımızın farkında değiliz. Hafızanızı yoklasanız, Türkiye aslında 2017 model açık hava tımarhanesiydi. Neyse ki her güzel Türk filmi gibi mutlu sonla bitti. Bitti mi?

28.12.2017

Cinayet hikayesi giderek fantastikleşiyordu

Filiz Aker’in yeğenlerinin sıraya girip teyzelerinin huyu suyu hakkında açıklama yapmaları fantastikti.

3.09.2017

Ölü fotoğrafında ikili standart

VATAN Şaşmaz ve Filiz Aker’in, kan içindeki ölü bedenlerinin fotoğrafları yayınlanmalı mıydı? 28 Ağustos’ta İhlas Haber Ajansı’nın bu fotoğrafları servise koyduğu andan itibaren medya kuruluşlarında tartışıldı bu soru.

3.09.2017