MENÜ

Filippo Grandi

Filippo Grandi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Filippo Grandi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Filippo Grandi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 39 Filippo Grandi haberi bulunmuştur.

Filippo Grandi Haberleri

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Macaristan’ın Avrupa Birliği (AB) hukukunu ve uluslararası hukuku ihlal ederek 2 Afganistanlı aileyi ülkeden çıkmaya zorlamasına tepki gösterdi.

10.05.2019Avrupa
BM Arakanlı Müslüman mültecilerin durumundan endişeli

BM Arakanlı Müslüman mültecilerin durumundan endişeli

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Lowcock, Arakanlı Müslümanları Bangladeş'e kaçmak zorunda bırakan nedenlerin ortadan kaldırılması konusunda hiç gelişme kaydedilmediğini söyledi.

30.04.2019Dünya
Adı Alan Kurdi oldu

Adı Alan Kurdi oldu

İspanya’nın Palma de Mallorca kentinde bir arama kurtarma gemisine, Eylül 2015’te Yunanistan’a geçmeye çalışırken boğularak henüz üç yaşında hayatını kaybeden Alan Kurdi’nin ismi verildi.

11.02.2019Dünya
2018 yılında Akdenizde 2 bin 275 göçmen hayatını kaybetti

2018 yılında Akdeniz'de 2 bin 275 göçmen hayatını kaybetti

BM Raporuna göre, 2018'de Akdeniz'den Avrupa'ya 139 bin düzensiz göçmen ulaştı, aynı yıl Akdeniz'de 2 bin 275 düzensiz göçmen yaşamını yitirdi.

30.01.2019Dünya
Akdeniz günde 6 düzensiz göçmene mezar oldu

Akdeniz günde 6 düzensiz göçmene mezar oldu

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK), "Umutsuz Yolculuklar" adıyla yayımlanan raporunda Akdeniz'in düzensiz göçmenler için dünyanın en ölümcül rotası olduğu belirtildi.

30.01.2019Dünya
Arakan krizi BM özel oturumuyla tekrar dünya gündeminde

'Arakan krizi' BM özel oturumuyla tekrar dünya gündeminde

İngiltere'nin çağrısıyla BM özel oturumunda Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam ve insani kriz tekrar gündeme geldi.

27.09.2018Dünya
İngiliz Başpiskopos’a ilginç hediye

İngiliz Başpiskopos’a ilginç hediye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Justin Welby’i dün kabul etti. Erdoğan, Welby’ye, “Yeni Türkiye’nin Vizyonu-Dünya Beşten Büyüktür” isimli kitabı ve Sultan 3. Murat’ın, İngiltere Kraliçesi Birinci Elizabeth’e gönderdiği mektubun bir nüshasını hediye etti.

15.02.2018Gündem
Liderler Davos’ta buluşuyor

Liderler Davos’ta buluşuyor

48'inci Dünya Ekonomik Forumu bugün İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor. Davos Zirvesi, 100'den fazla ülkeden de 3 bine yakın işadamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisine ev sahipliği yapacak.

22.01.2018Ekonomi
Davos Zirvesi yarın başlıyor

Davos Zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi, yarın İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak.

22.01.2018Ekonomi
Yoğun mesai

Yoğun mesai

Her yıl İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Davos Zirvesi bu yıl ‘Parçalanan dünyada ortak gelecek oluşturmak’ temasıyla toplanıyor. Yarın başlayacak ve 26 Ocak’a kadar sürecek toplantılara Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya katılıyor.

21.01.2018Ekonomi
Myanmar sonunda izin verdi

Myanmar sonunda izin verdi

Birleşmiş Milletler (BM) Sözcüsü Stephane Dujarric, BM yetkililerinin Müslümanların katledildiği Myanmar’ın Arakan eyaletine girişlerine izin verildiğini açıkladı.

27.09.2017Dünya
Dünyada en çok mülteci Türkiyede

Dünyada en çok mülteci Türkiye'de

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, dünya genelinde savaş nedeniyle evini terk etmek zorunda kalanların sayısının şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını açıkladı. Ayrıca en çok mülteci barındıran ülke de Türkiye.

19.06.2017Dünya
Almanyadan ABDye sert eleştiri: Güçler dengesinde bir değişim oldu

Almanya'dan ABD'ye sert eleştiri: Güçler dengesinde bir değişim oldu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, hafta sonu yaşanan G7 zirvesinin başarısız geçtiğini ve dünyadaki güçler dengesinde birdeğişim yaşandığını savundu.

29.05.2017Dünya
Angelina Jolieden BMye eleştiri

Angelina Jolie'den BM'ye eleştiri

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, BM'nin ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda değişeceğini belirterek, "BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil." dedi.

15.03.2017Gündem
BMden dünyaya Suriye çağrısı

BM'den dünyaya 'Suriye' çağrısı!

Birleşmiş Milletler (BM), Suriyeli mültecilerin ve onları ağırlayan komşu ülkelerin giderek artan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 4.63 milyar dolarlık yardım fonu oluşturulması için uluslararası camiaya çağrıda bulundu.

24.01.2017Dünya
Davos zirvesi yarın başlıyor

Davos zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) Davos zirvesi, 100'den fazla ülkeden yaklaşık 3 bin siyasetçi ve iş dünyasının liderlerinin katılımıyla yarın başlayacak.

16.01.2017Ekonomi
Bakanlar Şimşek ve Zeybekçi Davos yolcusu

Bakanlar Şimşek ve Zeybekçi Davos yolcusu

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yılki Davos toplantılarında Türkiye'den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katılacak. Toplantılara 30'dan fazla devlet başkanı ve başbakan da iştirak edecek.

10.01.2017Ekonomi
Bayram töreniyle Cenevre’ye veda

Bayram töreniyle Cenevre’ye veda

Viyana Büyükelçisi olarak atanan Türkiye’nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Ferden Çarıkçı ile Lüksemburg Büyükelçisi olarak atanan Dünya Ticaret Örgütü nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Haluk Ilıcak, Cenevre’de görevlerine veda etmeden önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi.

1.11.2016Dünya
Avrupa’dan iki farklı ses

Avrupa’dan iki farklı ses

TÜRKİYE ile AB üyelik görüşmelerinin durdurulması gerektiğini savunan Avusturya Halk Partisi (ÖVP), Türkiye’ye AB üyeliği yerine çıkar ortaklığı önerdi. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ise "B planı hakkında konuşanlar, A planını uygulamayı sevmeyen ve bunu açıkça söylemekten çekinenlerdir" ifadesini kullandı.

28.08.2016Dünya
BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

BM: Dakikada 24 kişi kaçıyor

Suriye'den Güney Sudan'a, Burundi'den Ukrayna'ya dünya genelinde insanlar kanlı çatışmalardan kaçıyor. BM, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü'nde açıkladığı raporda mülteci sayısının rekor seviyeye ulaştığına dikkat çekti. Dünya genelinde yerinden edilen toplam kişi sayısı 65,3 milyona ulaştı.

20.06.2016Dünya
Hem evlerinden hem umutlarından oldular

Hem evlerinden hem umutlarından oldular

UNESCO’nun birçok ülkedeki mülteci kamplarından aldığı verilerle hazırladığı raporun sonuçları korkutucu: Mülteci çocukların okula devam edememe olasılığı, mülteci olmayan çocukların tam beş katı. Eğitim göremeyen çocukların büyük bölümünü de kızlar oluşturuyor.

21.05.2016Eğitim
Hem evlerinden hem umutlarından oldular

Hem evlerinden hem umutlarından oldular

UNESCO’nun birçok ülkedeki mülteci kamplarından aldığı verilerle hazırladığı raporun sonuçları korkutucu: Mülteci çocukların okula devam edememe olasılığı, mülteci olmayan çocukların tam beş katı. Eğitim göremeyen çocukların büyük bölümünü de kızlar oluşturuyor.

20.05.2016Dünya
Angelina Jolie Türkiyenin mülteci politikasını övdü

Angelina Jolie Türkiye'nin mülteci politikasını övdü

Hollywood yıldızı Angelina Jolie aralarında Türkiye'nin bulunduğu sayılı ülkenin mülteci krizinde büyük bir fedakarlık gösterdiğini söyledi.

17.05.2016Dünya
BM Genel Sekreterliği için bir Türk yarışıyor

BM Genel Sekreterliği için bir 'Türk' yarışıyor

Görev süresi yıl sonunda dolacak olan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un koltuğunu bir eski cumhurbaşkanı, üç eski başbakan, birkaç eski dışişleri bakanı ve hatta bir de şair istiyor.

10.04.2016Dünya
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevine İtalyan Filippo Grandi getirildi

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği görevine İtalyan Filippo Grandi getirildi

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Antonio Guterres'in ayrılacağı BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) görevine üç aday arasından İtalyan diplomat Filippo Grandi'yi getireceğini duyurdu. Avrupa'nın II. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşadığı en büyük insani dramla ilgilenen kurum için Danimarka eski Başbakanı Helle Thorning-Schmidt de adaylar arasındaydı. Schmidt, kararın açıklanmasının ardından “Tabii ki seçilmediğim için üzüldüm. BMMYK'nın gelecek yıllarda çözmesi gereken sorunlarla ilgili önemli katkılarım olacağını düşünüyordum” dedi.

12.11.2015Dünya
Türkiyeden Filistine 500 bin dolar bağış

Türkiye'den Filistin'e 500 bin dolar bağış

Türkiye, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) Gazze için bir süre önce açıkladığı "Acil Durum Planı"nda kullanılmak üzere, kuruma 500 bin dolarlık bağışta bulundu.

31.03.2009Dünya
BM: Abluka devam ederse Gazze ekonomik felaketle karşı karşıya kalır

BM: Abluka devam ederse Gazze ekonomik felaketle karşı karşıya kalır

BM yetkilisi Filippo Grandi, Hamas'ın kontrolündeki Gazze Şeridi'ne uygulanan abluka devaem ederse bölgenin ekonomik felaketle karşı karşıya kalacağını söyledi.

9.08.2007Dünya
BM: 3 milyon Afganistanlı ciddi tehlike altında

BM: 3 milyon Afganistanlı ciddi tehlike altında

BM yetkilileri Afganistan’da en az üç milyon kişinin ‘ciddi tehlike’ altında olduğunu açıkladı. Bu insanlar açlığın yanı sıra barınak ve ilaç sorunu da yaşıyor.

1.10.2001Dünya