MENÜ

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fildişi Sahili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fildişi Sahili haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.418 Fildişi Sahili haberi bulunmuştur.

Fildişi Sahili Haberleri

İstanbulun dört yanı  açık hava galerisi

İstanbul'un dört yanı açık hava galerisi

Bu yıl yedinci yaşını kutlayan Uluslararası İstanbul Bienali krize rağmen yapılıyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği bienal, başladı. 17 Kasım'a kadar sürecek olan bienal boyunca İstanbul'un çok sayıda mekanı dünyanın dört bir yanından katılan sanatçıların projeleri ile bir açık hava galerisi haline gelecek.

22.08.2001Gündem
13 yılda düşen 8inci Airbus

13 yılda düşen 8'inci Airbus

ABD'nin New York kentine düşen Airbus a-300 tipi yolcu uçağı 1988 yılından bu yana düşen 8'inci Airbus tipi yolcu uçağı oldu.

12.11.2001Dünya
Derviş, İsviçreye gitti

Derviş, İsviçre'ye gitti

Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Devlet Bakanı Kemal Derviş, eşi Catherine Derviş ile birlikte THY`ye ait uçakla İsviçre`nin Cenevre kentine gitti.

16.12.2001Ekonomi
Derviş, Monacoda Türkiyeyi anlatacak

Derviş, Monaco'da Türkiye'yi anlatacak

Devlet Bakanı Kemal Derviş, Crans Montana Forumu‘nun 19-21 Aralık tarihinde MonteCarlo‘da toplanacak Monaco Dünya Zirvesi‘nin açılışına katılmak için dün eşiyle birlikte önce Cenevre'ye gitti.

17.12.2001Ekonomi
Fildişi Sahili: Türklerle gerçek aşk yaşamaya başladık

Fildişi Sahili: Türklerle gerçek aşk yaşamaya başladık

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) girişimleri ile Türkiye ve Fildişi Sahili Cumhuriyeti arasında başlayan yakınlaşma Fildişi Sahili'nin yatırım çağrısına dönüştü.

12.02.2002Ekonomi
Afrika sırları AIDS tedavisinin hizmetinde

Afrika sırları AIDS tedavisinin hizmetinde

Afrika ülkelerinde nesiller boyunca yaşlı bilgelere aktarılan bitkisel ilaç sırları, bu kıtanın büyük belası AIDS hastalığı ile mücadelenin hizmetinde. Kenyalı geleneksel bitkisel ilaç uzmanları (otacılar), Afrika'nın bitkilerinin iyileştirici gücünün kabulü halinde, AIDS hastalığının tedavi edileceğini savunuyor.

26.03.2002Gündem
Pozitif 13 yaşına basıyor

Pozitif 13 yaşına basıyor

İlk konserini 18 Mayıs 1989'da Fildişi Sahili'nden gelen Zoanet Come's Sebastien ile gerçekleştiren Pozitif 18 Mayıs'da 13. yaşına basıyor.

10.05.2002Gündem
Fildişi Sahilinde darbe girişimi

Fildişi Sahili'nde darbe girişimi

Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili'ndedarbe girişiminde bulunuldu. Adını açıklamayan bir üst düzey yetkili, başkent Abidjan'ın yanı sıra Bouake ve Korhogo kasabalarındaki kışlaların çevresinde bugün sabah silah sesleri duyulduğunu, bunun ''kesinlikle darbe girişimi olduğunu'' söyledi.

19.09.2002Dünya
Tarikattan insan kopyalama laboratuvarı

Tarikattan insan kopyalama laboratuvarı

“Rael” tarikatına bağlı “Clonaid” adlı firma, insan kopyalamak amacıyla Fildişi Sahili’nde laboratuvar kurmayı kararlaştırdı. “Clonaid” adına Güney Koreli bilimadamlarınca geliştirilen “kopyalama makinesi”nin yerleştirileceği laboratuvar, Ocak ayında Abidjan’da faaliyete geçecek.

1.10.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni para, yeni çağ

NE ‘bugg’ oldu, ne de mug! Zaten, öylesine kılı kırk yarmışlardı ki, birkaç entipüften endişe hariç, iki yıl önce bilgisayarlar için öngörülen kaosun bu kez lafı dahi edilmemişti.

1.01.2002