MENÜ

Fetih Ordusu

Fetih Ordusu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fetih Ordusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fetih Ordusu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 497 Fetih Ordusu haberi bulunmuştur.

Fetih Ordusu Haberleri

ABD: İdlibte El Nusra hakimiyet kurarsa bunun ağır sonuçları olur

ABD: İdlib'te El Nusra hakimiyet kurarsa bunun ağır sonuçları olur

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Michael Ratney, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib eyaletinde yaşanan çatışmalardan Nusra Cephesi'nin ana gövdesini oluşturduğu çatı örgütü Heyet Tahrir el-Şam'ın zaferle çıkmasının ülkenin geleceği açısından büyük bir tehlike yaratacağını söyledi.

3.08.2017Dünya
İdlibde Nusra cephesi etkinliğini artırıyor iddiası

'İdlib'de Nusra cephesi etkinliğini artırıyor' iddiası

Suriye'nin kuzeydoğusundaki İdlib eyaletinde, geçen hafta yaşanan çatışmaların ardından Nusra Cephesi'nin ana gövdesini oluşturduğu çatı örgütü Heyet Tahrir El Şam'ın bölgede kontrolünü artırdığı bildiriliyor.

24.07.2017Dünya
Tahliye başladı

Tahliye başladı

Halep’te Suriye ordusunun kuşatması altındaki silahlı muhalif grupların ve sivillerin tahliyesinde dün büyük engeller yaşandı. Sivilleri tahliye etmeye çalışan ambulanslara keskin nişancılar tarafından ateş açıldı. AA’nın haberine göre dört sivil öldü. Birkaç saatlik aradan sonra yeniden yola çıkan ilk konvoy, doğu Halep’ten ayrılmayı başardı. Varılan anlaşmaya göre İdlib’de muhaliflerin bir buçuk yıldır kuşatma altında tuttuğu Şii Fua ve Keferya köylerinde de tahliyeler başlayacak.

15.12.2016Dünya
Halep’te ateşkes

Halep’te ateşkes

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık trajedisine katliam iddiaları eklenirken, Rusya ve Türkiye’nin kentteki insani durumla ilgili görüşmesinden ateşkes kararı çıktı. Türkiye sivillerle birlikte muhaliflerin kentten çıkarılacağını belirtirken, Rusya’nın BM Temsilcisi Vitaliy Çurkin, ‘kentte sivillerin ayrılmasına gerek kalmadığını ve militanların İdlib’e sevk edileceğini’ kaydetti. Edinilen bilgiye göre, ateşkesin sağlanmasında Türkiye’nin Rusya ile yürüttüğü diplomasi etkili oldu.

13.12.2016Dünya
300 bin kişi orada bekliyor... Sadece 3 kilometre kaldı...

300 bin kişi orada bekliyor... Sadece 3 kilometre kaldı...

Suriye'nin Halep kent merkezindeki 300 bin kişiyi rejim kuşatmasından kurtarmaya çalışan muhaliflerin saldırıları sürüyor. Muhalifler rejim hattından 2 kilometre içeri girdi. Rejim kuşatmasının kırılabilmesi için muhaliflerin önünde, Şii milisler ve İran güçlerinin de bulunduğu 3 kilometrelik bir hat var.Suriyeli muhalif gruplar, Halep kent merkezinde 300 bin kişiyi kuşatan Beşşar Esed güçlerinin cephe hatlarına saldırılarını sürdürüyor.

29.10.2016Dünya
Türk uçaklarına Şam’dan engelleme

Türk uçaklarına Şam’dan engelleme

TSK’nın Suriye’de Fırat Harekâtı kapsamında ÖSO güçlerine savaş uçaklarıyla hava desteğini 22 Ekim’de durdurduğu ortaya çıktı. Buna Esad rejiminin bölgedeki Rus yapımı gelişmiş hava savunma sistemlerini aktif hale getirmesi yol açtı. Bu durum, ÖSO’nun El Bab’a ilerleyişini yavaşlattı.

28.10.2016Dünya
Halepte muhaliflerden büyük operasyon

Halep'te muhaliflerden büyük operasyon

Suriyeli muhalifler, Halep kent merkezinde aylardır süren rejim kuşatmasını kırmak için büyük bir operasyon başlattı.

28.10.2016Dünya
Okulu  vurdular

Okulu vurdular

SURİYE’de savaş bu kez okulun bahçesinde can aldı.

26.10.2016Dünya
Hatay ve İskenderunu alacaklarmış

Hatay ve İskenderun'u alacaklarmış!

Türkiye'ye karşı kurulan örgütten küstah açıklamalar: "Türkiye Cerablus’tan çıksa ve Hatay ile İskenderun’u bize verse, Türkiye ile aramızda herhangi bir sorun olmaz. Sorun çözülür"

9.09.2016Gündem
Halep’te bombardıman

Halep’te bombardıman

Şiddetli çatışmalar ve tarafların karşılıklı yığınağına sahne olan Suriye’nin Halep kentinde önceki günden bu yana süren Esad rejimi ve Rusya’ya ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu en az 45 sivil hayatını kaybetti.

14.08.2016Dünya
Halep’te geri sayım

Halep’te geri sayım

Suriye’de 5 yılı geride bırakan iç savaşın en önemli cephesi görülen Halep şehrinde beklenen büyük çarpışma öncesi Moskova, yardım konvoyları için günde 3 saatlik ateşkes önerisi getirdi. BM bunu yetersiz buldu. Şam basını, Halep’teki durum için ‘tüm savaşların anası’ derken her iki taraftan binlerce savaşçı ağır silahlarıyla cephede konuşlanmaya devam ediyor.

11.08.2016Dünya
Halep alarmı

Halep alarmı

Birleşmiş Milletler yetkilileri, Esad rejimi ve muhaliflerin yığınak yaptığı Suriye’nin Halep şehrinde kötüleşen insani durumla ilgili alarm verdi. Yetkililer, elektrik ve su şebekesinin onarımı ile insani yardım için çatışmaların durdurulması çağrısı yaptı. Henüz büyük harekâtlar başlamasa da çatışmalar muhaliflerin kuşatmayı kırdığı güneydeki Ramussa’da yoğunlaştı .

9.08.2016Dünya
Halep’te ölüm kalım savaşı

Halep’te ölüm kalım savaşı

Esad rejiminin 7 Temmuz’dan bu yana Halep’teki muhaliflere uyguladığı kuşatma hafta sonu güneyden kırıldı. Her iki taraf şehre yüzlerce savaşçı gönderdi. Rejim ve müttefiklerinin hava bombardımanı yoğun. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne göre taraflar kentte büyük savaşa hazırlanıyor.

8.08.2016Dünya
SDG, Menbiç’i IŞİD’den aldı

SDG, Menbiç’i IŞİD’den aldı

Ana bileşeni terör örgütü PKK bağlantılı PYD/YPG olan SDG, haziran ayından bu yana kuşatma altında tuttuğu Menbiç’i terör örgütü IŞİD’in elinden aldı. Menbiç’in düşmesiyle IŞİD, Türkiye sınırında kontrol ettiği Cerablus ile Rakka hattında önemli darbe yemiş oldu.

6.08.2016Dünya
Suriye ordusu Türkmen Dağı’nı aldı

Suriye ordusu Türkmen Dağı’nı aldı

Suriye’de şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep’te 48 saatliğine Moskova’nın inisiyatifiyle önceki gece geç saatlerde geçici ateşkes ilan edildi. Rusya’nın girişimi, aynı gün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Suriye’de ateşkesin ihlal edilmesiyle ilgili Washington’ın sabrının tükenmekte olduğuna dair ve Moskova’yı hedef aldığı şeklinde yorumlanan açıklamalarını izliyor.

16.06.2016Dünya
İdlibe ağır bombardıman

İdlib'e ağır bombardıman

Türkiye sınırında Nusra Cephesi’nin de aralarında olduğu cihatçıların kontrolündeki İdlib’e yönelik önceki gece düzenlenen hava saldırılarında iki hastanenin kullanılamaz hale geldiği iddia edildi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne göre 23, Türk Dışişleri’ne göre 60 sivil öldü, 200 kişi yaralandı. Rusya, saldırıları kendi uçaklarının düzenlediği suçlamalarını reddetti.

31.05.2016Dünya
Şam’da muhaliflere ağır darbe

Şam’da muhaliflere ağır darbe

SURİYE’de başkent Şam’ın kırsalı olan Doğu Guta bölgesinde Suudi Arabistan destekli Ceyş’ül-İslam (İslam Ordusu) ile El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra Cephesi’nin müttefikleri Faylak el-Rahman ve Ceyş’ül Fustat arasında çıkan çatışmalardan faydalanan Suriye rejimi, Doğu Guta’daki Deyr el Asafir kasabasını ve çevresindeki 9 köyü ele geçirdi.

19.05.2016Dünya
‘El Nusra isterse ayrılabilir’ sinyali

‘El Nusra isterse ayrılabilir’ sinyali

El Kaide’nin lideri Ayman el Zevahiri, yeni yayınlanan ses kaydında örgütün, Suriye kolu El Nusra Cephesi’nin ayrılması halinde buna bir itirazları olmayacağı şeklinde yorumlanan sözleri yer aldı.

8.05.2016Dünya
Kilis sınırında IŞİD ile muhalifler arasında çatışma

Kilis sınırında IŞİD ile muhalifler arasında çatışma

Kilis’in karşısındaki Suriye köylerinde IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasında çatışmalar sürüyor.

2.05.2016Dünya
Kilis’te roket kurbanlarının sayısı 15’e yükseldi

Kilis’te roket kurbanlarının sayısı 15’e yükseldi

KİLİS’e, dün roketatar mermilerine hedef olarak ağır yaralanan ve hastanede tedavi gören 14 yaşındaki Muhammet Emre Aslan da hayatını kaybetti. Aslan’ın ölümüyle kentte Suriye tarafından gelen roketlerle yaşamını yitirenlerin sayısı 15’e yükselmiş oldu.

23.04.2016Gündem
Türkiye istedi koalisyon vurdu

Türkiye istedi koalisyon vurdu

Kilis’in geçtiğimiz günlerde IŞİD’in Katyuşa roketlerine hedef olması ve iki kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye, IŞİD mevzilerinin vurulması ve muhaliflere destek verilmesi için ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinden talepte bulundu. Dün hem koalisyon uçakları hem de Türk topçu birlikleri, sınırın öte tarafında muhaliflerle savaşan IŞİD hedeflerini vurdu.

14.04.2016Dünya
Uçaklar Kilisin karşısındaki IŞİD hedeflerini bombaladı

Uçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombaladı

Kilis'in karşısındaki Suriye köylerinde bulunan IŞİD hedefleri, sabah saat 06.30'da koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından vuruluyor.Kilis'in Arpakesmez Köyü'nün karşısında bulunan Suriye’nin Savran, Soran, Havar ve Kefre köylerini elinde bulunduran IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu Fetih Ordusu arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ediyor.Çatışmaların sürdüğü bölgedeki IŞİD mevzileri sabah saat 06.30 sıralarında koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alındı. Sık sık uçaklar tarafından hedef alınan IŞİD mevzilerinden yükselen dumanlar Türkiye tarafından da görüldü. Sınır hattında güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılırken, Suriye tarafından zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

14.04.2016Haber
Uçaklar Kilisin karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

Uçaklar Kilis'in karşısındaki IŞİD hedeflerini bombalıyor

Son bir haftada 10'a yakın roketatar mermisinin düştüğü ve 2 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis'in tam karşısında bulunan IŞİD hedefleri, sabah saat 06.30'dan itibaren koalisyon ülkelerinin uçakları tarafından bombalanıyor.

14.04.2016Gündem
Suriye sınırında görevli bir asker ağır yaralandı

Suriye sınırında görevli bir asker ağır yaralandı

Kilis'te, Suriye sınırda görevli bir asker göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı. IŞİD ile muhaliflerin çatıştığı bölgede görevli askerin, sınırı aşan kurşunla yaralandığı tahmin ediliyor.

12.04.2016Gündem
ÖSO kapıyı aldı

ÖSO kapıyı aldı

Türkiye’nin, PYD’nin yerleşmesini ‘kırmızı çizgisinin ihlali’ olarak gördüğü, ABD’nin ise IŞİD’in kalmasını istemediği Mare hattında kritik bir gelişme yaşandı. IŞİD’in elindeki El Rai kasabası, Türkiye’ye yakın muhalif gruplar tarafından dün ele geçirildi.

7.04.2016Dünya
Ateşkes tehlikede

Ateşkes tehlikede

Suriye’nin Halep kentinde Nusra Cephesi öncülüğündeki grupların El Eys kasabasını ele geçirmesinin ardından, ordu güçleri, İranlı milisler ve Hizbullah’ın desteğiyle büyük bir operasyon başlattı. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 27 Şubat’ta varılan geçici ateşkesten beri muhaliflerle rejim arasında en şiddetli çatışmaların yaşandığını açıkladı.

6.04.2016Dünya
‘Yamyam komutan’ Lazkiye’de öldürüldü

‘Yamyam komutan’ Lazkiye’de öldürüldü

Suriye'de öldürdüğü askerlerden söktüğü organları yediği için adı ‘Yamyam Komutan’a çıkan Halit Ebu Sakkar’ın, ordu güçleri tarafından Lazkiye kırsalında öldürüldüğü bildirildi.

5.04.2016Dünya
IŞİDin fırlattığı en az 8 roket mermisi Kilise düştü: Biri çocuk 2 ölü

IŞİD'in fırlattığı en az 8 roket mermisi Kilis'e düştü: Biri çocuk 2 ölü

Suriye'de IŞİD tarafından ateşlenen en az 8 Katyuşa roketi mermisi, sınırı aşarak Kilis'e düştü. Olayda seyir halindeki bir araçta bulunan iki kardeşten 4 yaşındaki Mert hayatını kaybetti, Kardeşi 6 yaşındaki Utku ise yaralandı. Sıdıka Mavzer (54) adlı kadının da yaşamını yitirdiği olayın ardından Kilis milletvekili Hilmi Dülger, "Bölgede okullar tatil edildi" açıklamasını yaptı.

8.03.2016Gündem
Ateşkes tutar mı

Ateşkes tutar mı?

ABD ve Rusya’nın Suriye’de ateşkes sağlanması için önceki gün uzlaşmaya varmasının ardından Suriye hükümeti ve Riyad destekli muhalifler, ateşkesi kabul ettiklerini açıkladı. Ateşkes, terör örgütleri IŞİD ve Nusra Cephesi’ni kapsamayacak. Uzlaşmanın açık noktaları bulunduğu bu nedenle uygulanmasının kuşkulu olduğu belirtiliyor.

24.02.2016Dünya
2 bin muhalif Türkiye’den Azez’e geçti

2 bin muhalif Türkiye’den Azez’e geçti

Suriye ordusunun, muhaliflerin ikmal hattını kesmesinin ardından en az 2 bin muhalifin askeri araç ve teçhizatlarıyla birlikte Türkiye’den Azez’e geçtiği öne sürüldü. Amaç, YPG’nin Azez’e ilerlemesini durdurmak.

18.02.2016Dünya
IŞİD ile muhalifler Türkiye sınırında çatışıyor

IŞİD ile muhalifler Türkiye sınırında çatışıyor

KİLİS’in karşısındaki Suriye köylerinde IŞİD ile muhalif grupların oluşturduğu ’Fetih Ordusu’ arasında aralıklarla çatışmalar sürüyor.

31.01.2016Gündem
IŞİDle muhalifler çatıştı karakolumuz vuruldu

IŞİD'le muhalifler çatıştı karakolumuz vuruldu

KİLİS’in karşısındaki Suriye’nin Azez İlçesi’nin Türkiye sınırındaki köylerinde IŞİD ile muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu arasında şiddetli çatışmalar bugün de devam etti.

16.01.2016Gündem
Rusya, Nusra’nın cezaevini vurdu

Rusya, Nusra’nın cezaevini vurdu

Rus savaş uçakları dün Suriye’nin Türkiye’ye komşu İdlib vilayetinin Maarat al-Numan kentinde El Kaide’nin kolu El Nusra Cephesi’nin kontrolündeki cezaevi binası ve çevresini bombaladı. Biri çocuk olmak üzere beşi sivil, en az 57 kişi öldü.

9.01.2016Dünya
Türkmen Dağında büyük oyun

Türkmen Dağı'nda büyük oyun

Suriye Türkmenleri, bugün içsavaşta büyük bir ateşin ortasında kalmış vaziyette. Doğu Akdeniz’e açılan kapı olarak tanımlanan Bayırbucak, Suriye’nin geleceğini çizecek en kritik bölgelerden biri durumunda. Peki Türkmenler ne yapacak?

9.12.2015Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul’a bahar yakışır

Günümüzde şehirde bahar konusu açılınca hep laleler aklımıza geliyor. Oysa erguvanlar, sümbüller, sarı papatyalar ve daha bir sürü çiçek İstanbul’u yüz yıllardır renkten renge boyamakta...

3.05.2017

Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Kilis’e artık her gün düşen, can alan IŞİD bombaları Türkiye’yi “tüm alternatifleri masanın üzerine” koymaya zorladı.

10.05.2016

Ateş duracak mı

SURİYE’de kritik süreç başlıyor.

25.02.2016

Üç kuruş para meselesi

YALÇIN Akdoğan bey kardeşim...

8.02.2016