MENÜ

Fetih Müzesi

Fetih Müzesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fetih Müzesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 145 Fetih Müzesi haberi bulunmuştur.

Fetih Müzesi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğanın çağrısından sonra ziyaretçi rekoru kırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısından sonra ziyaretçi rekoru kırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Şubat'taki açılışta bir süre daha müzesinin ücretsiz olmasını istemişti, ziyaretçi sayısı bu süreçte ikiye katlanırken, 1 Mayıs'tan itibaren müzenin ücretli olması bekleniyor.

23.04.2019Ekonomi
Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Bursa Osmangazi’de üçüncü dönem belediye başkanı olmak isteyen Mustafa Dündar, yaptıklarını ve yeni dönem projelerini anlattı. Dündar, 3 aydır açık olmasına karşın 50 farklı ülkeden 230 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin en önemli projesi olduğunu söyledi.

15.02.2019Gündem
Nevra Necipoğlu: Bizans’ı dışlayarak nasıl dünya kenti olacaksınız

Nevra Necipoğlu: Bizans’ı dışlayarak nasıl dünya kenti olacaksınız?

Boğaziçi Üniversitesi ile 2007’den bu yana Bizans sempozyumları gerçekleştiren Koç Üniversitesi hemen hemen eşzamanlı olarak Bizans araştırmaları merkezlerini hayata geçirdiler. Bizlere o kadar yakın, bir o kadar da uzak Bizans’ı, Boğaziçi Üniversitesi’nden Bizans tarihi uzmanı Prof. Dr. Nevra Necipoğlu ile konuştuk

21.08.2015Hayat
Avansımı vermediler ‘Fetih’ yok oldu

Avansımı vermediler ‘Fetih’ yok oldu

Şimdiye dek onunla pek çok röportaj yapıldı, hemen her konuda fikri soruldu. Ama size kurabiye tutan, “Çayınızı içiyor musunuz” diye soran, asansörün kapısını açıp sizi öpücükle yolcu eden bir ev sahibi olduğunu bilen yok... Pop müzik dinlediğini de... Usta oyuncu Haldun Dormen’i evinde ziyaret ettiğimizde biraz sınırların dışına çıkalım istedik, her telden çaldık. İşte o keyifli görüşmeden bize kalanlar...

7.09.2012Kelebek
Gümüşhaneliler 94’üncü kurtuluş yıldönümünde Taksim’deydi

Gümüşhaneliler 94’üncü kurtuluş yıldönümünde Taksim’deydi

BEYOĞLU’nda Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yılı etkinlikleri kapsamında bir yürüyüş düzenlendi. Mehteran eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşte yöresel kıyafetler giyen genç kızlar, vatandaşlara pestil ve karanfil dağıttı.

27.02.2012Gündem
Erdoğan partililere hitap etti

Erdoğan partililere hitap etti

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetimizin temel nitelikleri olan demokrasiden, laiklikten, sosyal devletten ve hukuk devleti anlayışından taviz vermeden ülkemizi, milletimizi ve devletimizi yüceltmeye devam edeceğiz” dedi.

3.10.2009Gündem
Büyük Çamlıca Camiinde görkemli açılış

Büyük Çamlıca Camii'nde görkemli açılış

Temeli 6 yıl önce atılan, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camisi" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla resmen açıldı. Erdoğan açılıştaki konuşmasında önemli mesajlar verirken "Dünyanın farklı köşelerinde terörün insanlık dışı yüzüne her geçen gün muhatap oluyoruz. Yeni Zelanda’da katliam ile Sri Lanka’daki terör saldırısı tehdidin boyutlarını bir kez daha ortaya koymuştur. Artık hiç kimsenin terör karşısında; fakatlı amalı cümleler kurma lüksü yoktur. Bundan sonra hiçbir devlet teröristler arasında iyi kötü ayrımına gidemez. Terör örgütlerine karşı artık daha ilkeli, tutarlı, net bir tavır alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

3.05.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yenikapıda önemli açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yenikapı'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Bakın bugün Yenikapı’dan onlara sesleniyorum. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz" dedi.

24.03.2019Gündem
Çamlıca Camisinin açılmasına sayılı günler kaldı

Çamlıca Camisi'nin açılmasına sayılı günler kaldı

Temeli altı yıl önce atılan, toplam 60 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi Çamlıca Camisi, 15-20 gün içinde tamamlanacak. Caminin yanı sıra müze, sanat galerisi, kütüphane, konferans salonu, sanat atölyesi ve otoparkın da yer aldığı, inşasında birçok yeniliğin ve farklılığın hayata geçirildiği Çamlıca Camisi'nin açılışına sayılı günler kaldı.

20.02.2019Seyahat
Osman Hamdi Bey’in ‘Yeşil Galeri’si

Osman Hamdi Bey’in ‘Yeşil Galeri’si

Baştan söyleyelim: İmparatorluğun kuruluş dönemine tesadüf eden Yeşil Külliye’nin her yapısı, ayrı bir bahis. Ama yazımızda sadece şehrin en sanatlı camisini yazmaya gayret edeceğiz. Bugün milyonluk şehrin ortasında bir biblo gibi duran bu şaheser, Osman Hamdi Bey’in o, şöhreti kendisini aşmış bulunan eşsiz tablolarının da ana mekânı. Hatırlatmakta tabi ki fayda var: 1842-1910 yılları arasında yaşamış bulunan Osman Hamdi Bey, arkeolog, müzeci, ressam… Siz bu unvanların başına ‘ilk’ sıfatını eklemeyi unutmayın.   

19.02.2019Seyahat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Elimde olsa ruhsat vermem

Elimde olsa ruhsat vermem

Türkiye’nin bu yıl 36 milyon turist hedeflediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da durumun çok iç açıcı olmadığını kaydetti. Kurtulmuş, “Sadece tarihi eserleri restore etmek, ışıklandırmak vesaire, bunlarla olacak şey değil. İmar ruhsatları benim elimde olsa vermem” diye konuştu.

14.01.2018Ekonomi
NASA neden 18 yıl önce Kastamonuda çekilmiş fotoğrafı dün yayınladı

NASA neden 18 yıl önce Kastamonu'da çekilmiş fotoğrafı dün yayınladı?

Dünya, 21 Ağustos’ta gerçekleşecek tam güneş tutulmasını bekliyor.

11.08.2017Gündem
Tekirdağ’a Miras ödülü

Tekirdağ’a 'Miras' ödülü

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasında, Kültür Varlıkları Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Miras Atölyesi I ve II isimli projeleri ile 137 proje arasından Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birincilik ödülünü paylaştı.

24.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

DOĞANBEY’in güzel tarafı...

BELEDİYELERDE, her yılın mart ve nisan aylarında tatlı bir hareketlilik olur...Başkanlar, yıl içersinde yaptıkları hizmetlerin basına anlatılmasının telaşını yaşarlar bu aylarda...Toplantı kazasız-belasız biterse, bir de zor sorular gelmezse değmeyin keyiflerine....Onlardan mutlusu yok...

30.04.2018

Bu kentin soyağacı

Bugünlerde bir modadır gidiyor. Ben de uydum modaya soyağacıma baktım. 1840’lara kadar öğrenebildiğim soyağacımda şaşırtıcı bir şey yoktu. İnsanın nereden geldiğini bilmesi güzel elbette. Bir Çanakkale şehidinin torunun oğlu olduğunu bilmek insanı ayrıca kıvandırıyor.

19.02.2018

Bizans’ı dışlayarak nasıl dünya kenti olacaksınız?

Boğaziçi Üniversitesi ile 2007’den bu yana Bizans sempozyumları gerçekleştiren Koç Üniversitesi hemen hemen eşzamanlı olarak Bizans araştırmaları merkezlerini hayata geçirdiler. Bizlere o kadar yakın, bir o kadar da uzak Bizans’ı, Boğaziçi Üniversitesi’nden Bizans tarihi uzmanı Prof. Dr. Nevra Necipoğlu ile konuştuk.

15.08.2015

Şu çılgın muhafazakârlar

Obama çok korkuyor bunlardan…

23.03.2013

Patates baskısı kentler cenneti

ARTIK aylık periyotta yayımlanacak olan Tempo Dergisi, bu ayki sayısında "Gökyüzünden Türkiye" isimli gerçekten çok ilginç bir kitap armağan ediyor.

Fatma ve Orhan Durgut çiftinin uçaktan çektikleri fotoğraflar ilginç bir Türkiye panoramasını gözler önüne seriyor.

3.02.2009

Fetih kutlaması niye tartışılıyor!

Bugün de birtakım çevreler ‘Fetih niye kutlanıyor’ diye konuşuyorlar. Cevap çok açık olmalı: ‘Size ne?’ Umumi ahlak ve güvenliğe mugayir davranış olmadıkça bu gibi kutlamalar demokrasinin icabındandır, siz karşıysanız kutlamalara katılmayınız. Kuşkusuz bu temel ilke, bir sanat ve adeta fonetik bir mimarlık haline dönüşen kutlama tekniklerinin maskara edilmesi için geçerli olmamalıdır.

27.05.2017