MENÜ

Ferruh Tunç

Ferruh Tunç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ferruh Tunç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Ferruh Tunç haberi bulunmuştur.

Ferruh Tunç Haberleri

Bağımsızlık Ozanı Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında sergisi açıldı

'Bağımsızlık Ozanı Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında' sergisi açıldı

Ozan, yazar, aydınlanmacı ve çocuk hekimi Ceyhun Atuf Kansu, doğumunun ve Kuvayı Milliye’nin yüzüncü yılında önceki gece yapılan şiir, müzik, resim ve heykelin buluştuğu bir dizi etkinlikle anıldı.

1.04.2019Kitap Sanat
Türkiyenin potansiyeli etkilenmeyecek

'Türkiye'nin potansiyeli etkilenmeyecek'

Uluslararası bağımsız denetim ve danışmanlık şirketlerinden PwC ve EY'nin Türkiye başkanları, son zamanlarda yaşanan olayların Türkiye ekonomisinin potansiyelini etkileyemeyeceğini ve özel sektörün yatırımlarına devam edeceğini belirtti.

31.07.2016Ekonomi
‘Kansu Ödülü’ Mehmet Ercan’ın

‘Kansu Ödülü’ Mehmet Ercan’ın

Şair Ceyhun Atuf Kansu, Kansu ailesinin Dil Derneği ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’yla ortaklaşa düzenlediği ‘Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ töreniyle anıldı.

23.06.2016Gündem
Hem fırsat hem risk

Hem fırsat hem risk

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, İran’a yönelik ambargoların kalkmasının hem fırsat, hem risk barındırdığını söyleyerek, “250 milyar dolarlık yatırım ihtiyacı bir fırsat, artan rekabet ise şirketlerimiz için bir risk. Enerji yoğun sektörlerde İran rakibimiz olabilir” dedi.

17.06.2016Ekonomi
Herkesin bir hikayesi var

Herkesin bir hikayesi var

Denetim ve vergi danışmanlığı şirketi KPMG’nin ofisinde şu sıralar bir hikaye rüzgarı esiyor. Mevcut çalışanlar kendi öykülerini anlatıyor, şirkete başvuran yeni mezunlardan CV’lerinin yanında kendi hikayelerini de anlatmaları isteniyor.

İşte Türkiye’nin en etkili 50 CFO’su

İşte Türkiye’nin en etkili 50 CFO’su

TÜRKİYE’nin en etkili 50 finans departmanı yöneticisi (CFO) seçildi.

11.02.2016Ekonomi
Kitap

Kitap

29.12.2012Kelebek
İlk e-Genel Kurulu KPMG yaptı

İlk e-Genel Kurul'u KPMG yaptı

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte borsaya kote şirketlere zorunlu, diğer şirketlere (Anonim, limited vs.) ise isteğe bağlı hale gelen Elektronik Genel Kurul Sistemi (EGKS) Türkiye’de ilk kez KPMG Türkiye tarafından gerçekleştirildi

19.10.2012Ekonomi
Protestocu şairler yıllığa alınmadı

Protestocu şairler yıllığa alınmadı

Kitap-lık Şiir Yıllığı'nda eserlerinin yayınlanmasını istemeyen 48 şair yıllık dışında tutuldu. Ama asıl kıyamet önsözdeki gerekçe için kopacak gibi

11.02.2012Kelebek
YTTK için elinizi çabuk tutun

YTTK için elinizi çabuk tutun

İLK bölümü 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun (YTTK) işletmelere getirdiği sorumluluklar, Egeli ihracatçılara anlatıldı, “Elinizi çabuk tutun” çağrısı yapıldı.

25.11.2011Ege
TÜSİADın yeni Yönetim Kurulu açıklandı

TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu açıklandı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD), Ümit Boyner'in başkanlığındaki yeni dönemde, 67 kadın üye bulunuyor.

21.01.2010Ekonomi
Financial Timesdan dev Türkiye analizi

Financial Times'dan dev Türkiye analizi

İngiltere'nin ekonomi-finans alanındaki önde gelen gazetesi Financial Times, bugünkü sayısında Türkiye'nin dış politikasını masaya yatırdı.

27.11.2009Gündem
‘Batık’tan 18.5 milyar dolar topladı 435 bin liraya ‘Raf Temizliği’ yaptı

‘Batık’tan 18.5 milyar dolar topladı 435 bin liraya ‘Raf Temizliği’ yaptı

TMSF, 1994-2003 döneminde el konulan, kapatılan 25 bankayla ilgili gelişmeleri 19 kitaptan oluşan “Raf Temizliği” serisinde topladı. Batışlarıyla halkın sırtına 50-65 milyar dolar fatura yükleyen bankalarla ilgili bugüne kadar 18.5 milyar dolarlık tahsilat gerçekleştiren TMSF, “Raf Temizliği”ne 435 bin lira harcadı. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, “Bu benim için 6 yılın hesabıdır” dedi.

17.11.2009Ekonomi
Uzan ABD’deki Telsim davasını kaybetti

Uzan ABD’deki Telsim davasını kaybetti

Cem Uzan tarafından Telsim Mobil Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş (Telsim) ve yöneticileri aleyhine New York Yüksek Mahkemesi’nde açılan davanın Uzan aleyhine kesinleştiği bildirildi.

20.05.2008Gündem
Cem Uzan Telsim davasını kaybetti

Cem Uzan Telsim davasını kaybetti

Cem Uzan tarafından Telsim Mobil Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş (Telsim) ve yöneticileri aleyhine New York Yüksek Mahkemesinde açılan davanın Uzan aleyhine kesinleştiği bildirildi.

20.05.2008Gündem
Türkiye dolaylı vergide dünyada ilk üçe girdi

Türkiye dolaylı vergide dünyada ilk üçe girdi

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketlerinden KPMG tarafından dünya çapında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin de dahil olduğu yıllık vergi oranları araştırmasına göre Türkiye, dolaylı vergilerin toplam gelir vergileri içindeki payı en yüksek olan iki ülkeden biri.

6.11.2007Ekonomi
Türkiye dolaylı vergide dünya şampiyonu

Türkiye dolaylı vergide dünya şampiyonu

Denetim, vergi ve danışmanlık şirketlerinden KPMG tarafından dünya çapında gerçekleştirilen ve Türkiye'nin de dahil olduğu yıllık vergi oranları araştırmasına göre Türkiye, dolaylı vergilerin toplam gelir vergileri içindeki payı en yüksek olan iki ülkeden biri.

6.11.2007Ekonomi
Piyasaya 4.5 milyar dolarlık Telsim ilacı

Piyasaya 4.5 milyar dolarlık Telsim ilacı

Döviz kurundaki artış ile gündeme gelen müdahaleyi, beklendiği gibi Merkez Bankası değil bu kez TMSF yapacak. Telsim’in Vodafone’a satışıyla elde edilen parayı Maliye ve Hazine’ye, YTL olarak ödemeyi planlayan TMSF, 3.3 milyar dolar bozduracak. TMSF’nin daha önceden elinde bulunan 1.5 milyar dolar ile piyasaya vereceği para toplam 4.8 milyar doları bulacak.

26.05.2006Ekonomi
Telsimin parası hesaba yattı

Telsim'in parası hesaba yattı

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Telekomünikasyon Kurumu’nun imtiyaz sözleşmesini dün onayladığı Vodafone’un Telsim’in bedeli olan 4.55 milyar doları TMSF’nin hesaplarına peşin olarak yatırdığını açıkladı.

25.05.2006Ekonomi
Telsim bu hafta Vodafonea devrediliyor

Telsim bu hafta Vodafone'a devrediliyor

Telsim'in, bu hafta İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone'a devredilmesi planlanıyor.

23.05.2006Gündem
TMSF yöneticileri hakkında suç duyurusu

TMSF yöneticileri hakkında suç duyurusu

Bağımsız İstanbul Milletvekili Emin Şirin, kendisine yanlış ve yanıltıcı bilgi vermekle suçladığı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

16.05.2006Gündem
Uzan’dan 7.5 milyar dolarlık Telsim davası

Uzan’dan 7.5 milyar dolarlık Telsim davası

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Telsim Yönetim Kurulu üyeleri hakkında dolandırıcılık, emniyeti suistimal suçlamasıyla New York Eyalet Mahkemesi’nde 7.5 milyar dolarlık tazminat davası açtı. Cem Uzan, 2 Mayıs 2006’da New York Eyalet Mahkemesi’nde Telsim yönetim kurulu üyeleri hakkında tazminat davası açtı.

3.05.2006Ekonomi
Uzandan Telsim yöneticilerine dava

Uzan'dan Telsim yöneticilerine dava

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Telsim Yönetim Kurulu üyeleri hakkında dolandırıcılık, emniyeti suistimal suçlamasıyla New York Eyalet Mahkemesi’nde 7.5 milyar dolarlık tazminat davası açtı.

3.05.2006Ekonomi
Telsim: Şu anda bize intikal etmiş bir dava yok

Telsim: Şu anda bize intikal etmiş bir dava yok

Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç, Cem Uzan'ın Telsim ile ilgili açtığı, kendilerine intikal etmiş bir dava bulunmadığını bildirdi.

4.04.2006Gündem
Şirinden Telsim soyuldu iddiası

Şirin'den 'Telsim soyuldu' iddiası

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, Telsim'in, AK Parti hükümetlerinin atadığı kişiler tarafından soyulduğunu iddia etti.

4.04.2006Ekonomi
Cem Uzandan 4.5 milyar dolarlık Telsim davası

Cem Uzan'dan 4.5 milyar dolarlık Telsim davası

Cem Uzan, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan Telsim ihalesinde en yüksek teklifi veren Vodafone, Vodafone’un Türkiye’deki yeni ortağı Nurol ve Telsim’in TMSF tarafından atanan yöneticileri hakkında ABD’de dava açtı.

4.04.2006Ekonomi
Joy Türk FMe 1.8 milyon dolar

Joy Türk FM'e 1.8 milyon dolar

Uzan Grubu mal varlıkları arasında yer alan Star Medya Grubu'ndan Joy Türk FM, 1.8 milyon dolara ihale edildi.

24.01.2006Ekonomi
Joy FM ve Joy Türk FMe tek teklif CanWestten

Joy FM ve Joy Türk FM'e tek teklif CanWest'ten

Uzan Grubu mal varlıkları arasında yer alan Star Medya Grubu'ndan Joy FM ve Joy Türk FM ihalelerine en yüksek fiyatlar, tek teklif sahibi olarak katılan CanWest ve Global ortaklığı tarafından verildi.

24.01.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

WhatsApp’ta ‘İstanbul Vergi Merkezi’ kurdular

VERGİ Konseyi Başkanlığı’nı 8 yıl yürüten Mustafa Uysal, ilk dönemlerde 50 üyeden oluşan, mevzuatın yenilenmesine önemli katkılar veren kurumun zaman içinde “zayıfladığını” dikkate alarak 2011’de dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e gitti:

1.01.2017

Ödüllü kitapları hatırlatalım

KİTAP seçme ölçütünüzü bilmiyorum. Hangi türlere meraklı olduğunuz konusunda da tahminde bulunamam.

16.05.2013

Behçet Necatigil Şiir Ödülü Ferruh Tunç’un

BEHÇET NECATİGİL anısına ailesi tarafından düzenlenen Behçet Necatigil Şiir Ödülü, pazartesi akşamı toplanan seçiciler kurulunca Ferruh Tunç’un Melez Zamanlar kitabına verildi.

5.04.2011

Hekimler ‘Yeter Artık’ diyorlar

Hekimler, sağlık çalışanları sağlık alanında yaşananlardan mutsuz, rahatsız. Her gün ülkemizin dört bir yanından hekimlerin yükselen sesini duyuyoruz.

5.03.2011