MENÜ

Feribot Taşımacılığı

Feribot Taşımacılığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Feribot Taşımacılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Feribot Taşımacılığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 247 Feribot Taşımacılığı haberi bulunmuştur.

Feribot Taşımacılığı Haberleri

Türkiye Avrupaya hızlı tren ile bağlanacak

Türkiye Avrupa'ya hızlı tren ile bağlanacak

İstanbul’la Edirne arasını 1 saate indirecek 'Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren’ projesi ile Halkalı istasyonundan başlayacak 11 duraklı hat, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’den geçerek Bulgaristan sınırına bağlanacak.

19.08.2016Ekonomi
İhracata can simidi

İhracata 'can simidi'

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ürdün ziyaretinde yaptığı "Akabe ile İskenderun arasında Ro-Ro seferleri başlatmayı düşünüyoruz." açıklamasını memnuniyetle karşılayan ihracatçılar, bu seferlerin ihracata "can simidi" olacağına inanıyor.

30.03.2016Ekonomi
Başbakan Davutoğlu: Ürdünle deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz

Başbakan Davutoğlu: Ürdün'le deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz

Türkiye-Ürdün İş Forumu'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Akabe ile İskenderun arasında Ro-Ro seferleri başlatmayı düşünüyoruz. Ürdün’le deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz. Sadece ticaret yapmak yetmez." diye konuştu.

27.03.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu Ürdünde

Başbakan Davutoğlu Ürdün'de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü. Ürdün Kralı Abdullah'ın eşi Kraliçe Rania ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nu Hüseyniye Sarayı'nda ağırladı. Kraliçe Rania, İstanbul ve Ankara'da meydana gelen saldırılardan duyduğu üzüntüye işaret ederek, "Bu tür olayların yaşanması, masum hayatların kaybedilmesi çok üzücü. Türk halkının yanındayız" dedi.

27.03.2016Gündem
Genel kargo gemisi denize indirildi

Genel kargo gemisi denize indirildi

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaklaşık 20 milyon dolara inşa edilen 131,20 metre uzunluğundaki genel kargo gemisi denize indirildi.

20.05.2015Ekonomi
Vizeler kaldırılsın teklifi

Vizeler kaldırılsın teklifi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rusya'da faaliyet gösteren Türk iş adamlarına seslendi. Erdoğan Putin'e vizelerin kaldırılması teklifinde bulunacak.

13.01.2010Gündem
Kavala’dan Ege’ye ticaret başlıyor

Kavala’dan Ege’ye ticaret başlıyor

Çanakkale ile Yunanistan’ın Kavala Ticaret ve Sanayi Odaları 118 millik iki kenti deniz yoluyla birbirine bağlayacak projeyi hayata geçiriyor.

8.06.2007Ege
Başbakan Erdoğan ABDye gitti

Başbakan Erdoğan ABD'ye gitti

Başbakan Erdoğan, çalışma ziyaretinde bulunmak üzere ABD'ye gitti. Erdoğan, yarın ABD Başkanı Bush ile görüşecek.

7.06.2005Gündem
Rekabet Kurulunda sözlü savunma

Rekabet Kurulu'nda sözlü savunma

Rekabet Kurulunca, Ambarlı-Bandırma ve Ambarlı-Topçular hatlarında faaliyet gösteren ve Ro-Ro taşımacılığı yapan 5 teşebbüs hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sözlü savunmalar alındı.

9.04.2019Ekonomi
Dikkat Bazı İDO seferleri iptal edildi

Dikkat! Bazı İDO seferleri iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın sabah yapılması planlanan bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

25.09.2018Gündem
Meteorolojiden fırtına uyarısı

Meteorolojiden fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde fırtına, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde ise kuvvetli sağanak beklendiğini duyurdu. Öte yandan, İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın sabah yapılması planlanan bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

25.09.2018Gündem
Evcil hayvanla  nasıl seyahat ederiz

Evcil hayvanla nasıl seyahat ederiz?

Evinizi evcil bir hayvanla paylaşıyorsunuz ve seyahat etmeniz gerek. Bırakacak kimseniz olmayabilir veya birlikte gitmek isteyebilirsiniz. Veteriner hekimler Prof. Dr. Murat Arslan ve Kemal Karabulut’a bu seyahatin yollarını sorduk. Karşımıza bir kez daha Türkiye’nin hayvan hakları konusundaki zayıf karnesi çıktı.

22.06.2018Hürriyet Cumartesi
Küçükkuyu’dan Midilli Adası’na feribot seferi

Küçükkuyu’dan Midilli Adası’na feribot seferi

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi’nde Gümrük Kapısı açılışı ve Yunanistan’ın Midilli Adası’na gerçekleştirilecek seferler için tören düzenlendi.

28.05.2018Ekonomi
İnanılmaz görüntü... Fırtına TIRı devirdi

İnanılmaz görüntü!... Fırtına TIR'ı devirdi

Mersin’in Silifke ilçesinde, hızı saatte 105 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına, seyir halindeki TIR’ı devirdi.

19.01.2018Gündem
TIR, fırtınada devrildi

TIR, fırtınada devrildi

19.01.2018Silifke
Ren’in su seviyesi, 9 metreye yaklaştı

Ren’in su seviyesi, 9 metreye yaklaştı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Düsseldorf ve Köln kentlerinden de geçen şehirlerinde Ren Nehri’ndeki su seviyesi yükselmeye devam ediyor. Nehir kenarlarındaki alanlar sular altında kaldı.

8.01.2018Dünya
Amerika felaketi yaşıyor... Uyarı geldi: Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın

Amerika felaketi yaşıyor... Uyarı geldi: Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın

ABD’nin kuzeydoğu bölgesi çarşamba günü erken saatlerde bastıran kar fırtınasına teslim oldu. Okullar tatil edildi, binlerce uçuş yapılamadı. New York valisi, vatandaşlara zorunlu olmadıkça özel araçları ile yola çıkmamaları çağrısında bulundu. Massachusetts’te 4 köpekbalığı donmuş halde karaya vurdu.

5.01.2018Dünya
Feribot, balıkçı teknesine çarptı: 1 kayıp

Feribot, balıkçı teknesine çarptı: 1 kayıp

ÇANAKKALE’nin Gelibolu ilçesinde, kaptan Tümer Özden’in (62) yönetimindeki özel bir şirkete ait 'Erdemler 5' adlı feribot, limanın 50 metre açığında balıkçı teknesine çarptı. Parçalanarak batan balıkçı teknesinin sahibi Şerafettin Çalışkan (57) kayboldu, yanındaki Murat Sezek (42) ise kurtarıldı.

7.12.2017Gündem
Türk ekonomisi Demir İpek Yolu ile kazanacak

Türk ekonomisi "Demir İpek Yolu" ile kazanacak

Demir İpek Yolu" olarak da adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek törenin ardından seferlerin başlamasıyla ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

29.10.2017Ekonomi
Saman kuyruğu

Saman kuyruğu

Çanakkale Boğazı’nda karşıya geçmek isteyen kamyon ve TIR’lar uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık 3 kilometre olan kuyruğun sonunda ise feribotlara sadece 7-8 TIR ya da kamyon binebiliyor. Sezonu olduğu için genelde saman yüklü olan bu kamyonlar sebebiyle trafikte de büyük tehlike yaşanıyor. Yetkililer Çanakkale Köprüsü yapılana kadar feribot sayılarının arttırılmasını talep ediyor.

6.07.2017Ekonomi
Feribot için 5 kilometrelik kuyruk oluştu...

Feribot için 5 kilometrelik kuyruk oluştu...

Ramazan Bayramı tatilini geçirecekleri yerlere gitmek için, başta İstanbul olmak üzere Trakya’daki kentlerden yola çıkan sürücüler, Çanakkale Boğazı’ndan geçebilmek için feribot iskelelerinde 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Gelibolu, Eceabat ve Kilitbahir feribot iskelelerinde oluşan uzun araç kuyruklarıyla, tatil yolculuğu çileye dönüştü. Bayram tatili için dün iftar ve sahurdan sonra yola çıkan tatilciler, TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli kesiminde de yoğun trafikle karşılaştı. Adıl adım ilerleyen araçlar, tünel girişinde zaman zaman durma noktasına geldi.

24.06.2017Ekonomi
Yunanistan kapılarını açtı, geçişler başladı

Yunanistan kapılarını açtı, geçişler başladı

Türkiye’den Yunanistan'a günübirlik geçişler Muğla’nın Bodrum ilçesinde yeniden başladı. 200 yerli ve yabancı turist Yunanistan'ın Kos Adası'na geçiş yaptı.

11.04.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları