MENÜ

Fazıl Say Kimdir?

Fazıl Say Kimdir? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fazıl Say Kimdir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 54 Fazıl Say Kimdir? haberi bulunmuştur.

Fazıl Say Kimdir? Haberleri

Fazıl Say kimdir Fazıl Sayın biyografisi

Fazıl Say kimdir? Fazıl Say'ın biyografisi

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın kim olduğu ve kariyeri vatandaşların merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. Müzikolog ve yazar bir baba, eczacı bir annenin oğlu olan Fazıl Say, kariyeri boyunca çok sayıda önemli müzikal çalışmaya imza atmıştır. Peki, Fazıl Say kimdir? İşte, Fazıl Say'ın biyografisi...

25.01.2019Magazin
Fazıl Say kimdir nereli Avrupa Birliği Kültür Elçisi seçilmişti

Fazıl Say kimdir nereli? Avrupa Birliği Kültür Elçisi seçilmişti

Fazıl Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılım gösterdiği konserin ardından gündemdeki isim oldu. Henüz 4 yaşındayken müzik eğitimi almaya başlayan Fazıl Say, birçok organizasyonda ödül almıştır. Peki, Fazıl Say kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.01.2019Gündem
Fazıl Say kimdir 4 yaşında müziğe ilk adımını attı

Fazıl Say kimdir? 4 yaşında müziğe ilk adımını attı

Fazıl Say, 14 Ocak 1970 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Müzikolog ve yazar bir baba, eczacı bir annenin oğlu olan Fazıl Say, bebeklik döneminde dudak damak yarığı nedeniyle ameliyat yaşamış ve ardından doktoru tarafından melodika çalmaya yönlendirilmiştir. Müzik ile ilişkisi burada başlayan Fazıl Say, henüz dört yaşındayken Ankara Devlet Konservatuvarında Üstün Yetenekli Çocuklar statüsünde eğitim almıştır.

18.01.2019Gündem
Fazıl Say kimdir Fazıl Sayın biyografisi

Fazıl Say kimdir? Fazıl Say'ın biyografisi

Piyanist ve besteci Fazıl Say'ın kim olduğu merak konusu oldu. Kariyeri boyunca sayısız müzikal çalışma ve konsere imza atan dünyaca ünlü piyanistin kim olduğunu, özel yaşamını ve kariyerini merak eden vatandaşlar, Fazıl Say hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Fazıl Say kimdir? İşte, Fazıl Say'ın biyografisi...

21.11.2018Magazin
Uludere’nin zamanaşımı yok hesabını vereceksin

Uludere’nin zamanaşımı yok hesabını vereceksin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a “Çıkıp ‘Haberim yoktu’ diyerek bu işten kurtulamazsın. Uludere’nin zamanaşımı yok. Eninde sonunda millete bu işin hesabını vereceksin” sözleriyle yüklendi.

29.05.2012Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Kılıçaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

29.05.2012Gündem
Bunları söyleyen kişi hastadır

Bunları söyleyen kişi hastadır

Orhan Gencebay, Fazıl Say'ın kendisi hakkındaki açıklamalarına ağır bir cevap verdi.

8.10.2011Gündem
Kanser kronik hale gelecek

Kanser kronik hale gelecek

18’inci Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi olan Harvard Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Toner, son gelişmelerin kanserin kandan çok erken dönemde yakalanmasına ve farklı ilaç ve genetik yöntemlerle tedavisine olanak sağlayacağını söyledi: “Kanserin hep bir adım arkasındaydık, inşallah bundan sonra bir adım önünde olmaya başlayacağız. Kanser de diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi kronik hastalık olacak.”

27.02.2019Gündem
Ece Dağıstan kimdir ve kaç yaşında

Ece Dağıstan kimdir ve kaç yaşında?

Ece Dağıstan, Fazıl Say ile yaşadığı evliliğin ardından araştırılan isim oldu. Müzik dünyasını yakından takip eden vatandaşların tanıdığı Ece Dağıstan, bir dönem Teoman'la da birlikte çalışmıştır. Peki, Ece Dağıstan kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

26.01.2019Magazin
Ece Dağıstan kimdir kaç yaşında

Ece Dağıstan kimdir kaç yaşında?

Ece Dağıstan, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ile evlilik kararının ardından magazin gündemindeki isim oldu. Bir süredir ünlü isimle birlikte olan Ece Dağıstan, Milano'da 24 Ocak tarihinde dünya evine girecek. Peki, Ece Dağıstan kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

21.01.2019Magazin
Troia festivali ne zaman 2018 Troia festival programı

Troia festivali ne zaman? 2018 Troia festival programı

Troia festivali her yıl olduğu gibi bu sene de konserler, gösteriler ve çeşitli etkinliklerle geçecek. 55. kez düzenlenecek olan Troia festivalinde Fazıl Say, Erol Evgin, Resul Dindar ve Mehmet Erdem gibi birçok ünlü isim sahne alacak. Bunun yanı sıra sergi, tiyatro, söyleşi gibi etkinlikler de Troia festivalinin programında yer alacak. Spor alanında ise basketbol, satranç, briç ve futbol turnuvaları düzenlenecek. İşte,Troia festivali 2018 programı ve detaylı bilgiler

9.08.2018Seyahat
Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

Piyanist Tomris Öziş’ten 35 yıl sonra ‘merhaba’

1950’lerde Almanya’da eğitim gören, 1970’lerde Amerika’da konserler veren İzmirli piyanist Tomris Öziş gözlerini kaybetmesi gündeme gelince 47 yaşında sahneden çekilmişti. Radyoda dinleyen İdil Biret’in merakı ve ısrarı sayesinde, yıllar sonra Öziş’in konser kayıtları İdil Biret Arşivi’nce beş CD’de yayımlandı. Öziş “İdil Hanım’dan başkası istese asla izin vermezdim” diyor.

7.09.2017Kitap Sanat
Fazıl Say: Bana konser ertele diyen işine gitmesin

Fazıl Say: Bana konser ertele diyen işine gitmesin

Genç yaşında dünyadaki sayılı piyanistin arasına giren Fazıl Say, Türkiye’de sadece müziğiyle değil politik çıkışlarıyla da gündem olan bir isim.

24.08.2015Gündem
Belit Karaca ve öğrencilerinden konser

Belit Karaca ve öğrencilerinden konser

AKADEMİ İKSEV ve İzmir Özel Türk Koleji’nde piyano hocalığı yapan Belit Karaca, öğrencileri ile birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM 75. Yıl Amfisi’nde verdiği konser ile dinleyenleri hayran bıraktı.

2.07.2015Ege
Fazıl Saydan Hükümete mektup

Fazıl Say'dan Hükümet'e mektup

Çin'de turnede olan Fazıl Say, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinin bakanlık tarafından programdan çıkarılmasıyla ilgili hükümete mektup yazdı. Say mektubunda şu ifadelere yer verdi:

23.10.2014Gündem
Fuad Kavurdan Başbakana yanıt

Fuad Kavur'dan Başbakan'a yanıt

İngiliz The Times gazetesinde Başbakan’a hitaben yazılan mektuba imza atan isimlerden Türk yapımcı Fuad Kavur, Başbakan’ın mektupta imzası bulunanlar için, "Bu insanlar fikirlerini satmış ahlaksızlar" eleştirisine yanıt verdi. Kavur, Gezi Parkı olaylarının benzerinin İngiltere’de olması halinde sonuçların çok farklı olacağını düşündüğünü söyledi.

4.08.2013Gündem
Fazıl Say, Fareli Köyün Kavalcısıdır

"Fazıl Say, Fareli Köyün Kavalcısı'dır"

Viyolonsel sanatçısı Emre Sayarı arabeskin bilinçli ve sistemli bir şekilde halkı uyuşturduğunu belirterek, Fazıl Say'ın haklı olduğunu söyledi.

14.11.2012Gündem
Herkesle çaldım bir Fazıl Say kaldı

Herkesle çaldım bir Fazıl Say kaldı

Ahmet Koç’u büyük kitlelere, ‘Comandante Che Guavera’yı bağlamayla çalması tanıttı. Sonradan köklerine sadık kalarak imza attığı orijinal işler yerini sağlamlaştırdı. Sadık dinleyici kitlesine sunduğu son albümde Gripin, Betül Demir, Göksel ve Kibariye gibi isimlerle düetler yaptı. Koç’la bu albümü, ‘Renkli - Türkçe’yi konuştuk.

26.05.2012Kelebek
4 Yüzün Malkoçoğlu halleri

4 Yüz'ün Malkoçoğlu halleri

‘Gıcık olduğunuz 10 kişi’ sorusu hedef küçültülüp sadece magazin dünyasına yönelik sorulsaydı, muhatapların çoğu belki gülüp geçecek; Sedat Ergin de bu kadar gerilmeyecekti. Ergin üzerinden konuya girmemin nedeni, diğer isimlerin başlığı pek sorun etmemiş görünmesinden. Hakikaten zor başlık; yanıt vereni de, yanıtı verileni de hedef tahtasına koyacak cinsten. 4 YÜZ ekibi birer birer girdi stüdyoya, biz de aynı sırayla gözlediklerimizi not ettik, sonra da başlığa uygun olarak beş gıcık sorumuzu sorduk.

26.11.2011Kelebek
Bu liste çok konuşulur

Bu liste çok konuşulur

Time dergisi her yıl dünyanın en etkili 100 kişisini sıralayan bir liste yapıyor... Listeye liderler, bilim insanları, sanatçılar, düşünürler, din adamları giriyor. Peki Türkiye’de yaşayan en etkili isimler kimler? Yoğun gündemde hayatımıza kimler yön veriyor? 4 YÜZ, ‘Türkiye’nin en etkili 10 ismi kim’ sorusunun cevabını aradı. Enis Berberoğlu, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin ve Ahmet Hakan’ın kalemlerinden, sonuçları çok konuşulacak, çok tartışılacak bir liste ortaya çıktı

29.10.2011Kelebek
Altıok anısına 3üncü ödül

Altıok anısına 3'üncü ödül

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 2010 Metin Altıok Şiir Ödül Töreni 31 Mayıs 2010 akşamı Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde gerçekleştirilecek.

18.05.2010Gündem
Aydın Doğan Ödülü Genco Erkala veriliyor

Aydın Doğan Ödülü Genco Erkal'a veriliyor

Aydın Doğan Ödülü bu yıl “tiyatro” dalında Genco Erkal'a verilecek. Vakıf'tan yapılan açıklamada sanatların en eskisi ve en karmaşığı olan tiyatronun, bin yıllardır varlığını ve etkisini sürdürdüğü belirtilerek, günümüzde çok büyük bir hızla ilerleyen teknolojinin olanaklarından yararlanarak yeni ifade tarzlarına kavuşan bu sanat dalının, Türkiye'de de önemli bir geçmişe sahip olduğu vurgulandı.

13.03.2009Gündem
Fazıl’la aramızda elektriklenme oldu

Fazıl’la aramızda elektriklenme oldu

Korel Kubilay, Fazıl Say'ın açıklamasına çok şaşırdığını söyledi.

6.03.2008Kelebek
Grammy Ödüllü Türk

Grammy Ödüllü Türk

Grammy'ye değer görülen tenor Bezdüz klasik müziğe hala gavur müziği denildiğini söyledi.Bülent Bezdüz, "Müzisyenlerimizi bütün dünya takdir ediyor, bizler ülkemizi her yerde en güzel şekilde temsil ediyoruz. Benim için de bu ödülü almış olmak ülkem adına da çok sevindirici, kendi adıma da büyük bir mutluluk yaşıyorum" dedi.

14.02.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Hangimiz yerli, kime ecnebi: Bir 'masum yıllar' potpurisi

Hani günümüzde “Kim yerli ve milli, kim ecnebi” tartışması var ya...

20.01.2019

Kadavra uzmanlığından kemik testereli cinayete

KONSOLOSLUK cinayetinde başından beri gözüm hep iki kişi üzerinde.

17.10.2018

‘Türkiye Türklerindir’ tüm kökenleri kapsar

“TÜRKİYE Türklerindir” mottosu her sabah Hürriyet’in logosundan bize özgürlüğün değerini (ve bedelini) anımsatıyor. Sözün asıl sahibi, Mustafa Kemal Atatürk... Associated Press ajansı muhabirine söylediği şu:

22.08.2015

ÇYDD’den Unat’a Cumhuriyet Ödülü

ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği, 2007 yılından bu yana, her yıl laiklik ilkesinin benimsendiği 10 Nisan’da “Cumhuriyet Ödülü” vermektedir.

11.04.2015

Halfeti’ye nasıl kıydınız

İSTANBUL’dan Mali Müşavir Recep Pehlivanlar, bu fotoğrafı çekmiş ve altına da şunları yazmış:

18.12.2014

Bu yalnızca sitem

Sitem dozunda ve haklı bir şekilde yapılırsa naiftir, hatta şık bir şeydir.

23.10.2014

Uğur Mumcu seni unutmadık

GÜZEL ülkemizin gerçek vatansever ve gerçek kuvvacılarından birisi olan değerli Uğur Mumcu’yu, haince ve gaddarca saldırı sonucu kaybedişimizin 21. yılında, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

23.01.2014

Talabani Öcalan’a nasıl hitap etti?

SIRRI Sakık’a sordum:

- Talabani ile hangi dilde konuştunuz?

26.12.2010

Kavgayı seviyoruz

Galatasaray-Fenerbahçe maçını ve finaldeki o meşhur kavgayı canlı yayında izleme fırsatını kaçırmıştım.

20.04.2009

YÖK ve Gül sınavda

ANKARA’dan bir profesörle konuşurken, Erzurum Atatürk ve Samsun Ondokuz Mayıs rektörlük seçimleri ile ilgili yazılarımızı dikkatle okuduğunu söylüyor. 20 kişilik YÖK Yönetim Kurulu’nun seçiminden sonra üniversite yönetimlerinin kimlerin eline geçeceğine dair esas damgayı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül vuracak.

18.07.2008

Genç müzikçiler Fazıl Say’a eşlik etti

RENGİM GÖKMEN yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın pazar akşamı Aya İrini’de verdiği konserdeydim. Orkestra uluslararası üne sahip, iyi piyanist Fazıl Say’a eşlik etti.

17.09.2007

Karışık kafa

"TÜRKLERİN kafası karışık"!

7.04.2006

Erzen: Kimseye gebe değilim

BAKIRKÖY’ün CHP’li belediye başkanı Ateş Ünal Erzen’e, kendisi ve belediye ile ilgili iddiaları sorduk, o da yanıtladı.

9.10.2004

Fazıl Say hakkındaki yazıma okur katkıları

YAŞAR KEMAL'in muadili Sezen Aksu mudur? yazım, (Hürriyet, 9 Aralık 2002) üzerine okurlarımdan çok sayıda e.posta aldım.

10.12.2002