MENÜ

Fayton

Fayton ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fayton haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fayton haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 732 Fayton haberi bulunmuştur.

Fayton Haberleri

Adalar’da fayton gerginliği Belediye Başkanı kürsünün önüne kadar geldi...

Adalar’da fayton gerginliği! Belediye Başkanı kürsünün önüne kadar geldi...

Büyükada’da düzenlenen Adalar Ulaşım Çalıştayında hayvan haklarını savunan bir kadın ile faytoncular arasında gerginlik yaşandı. Kadının ‘her şey çok güzel olacak’ demesi üzerine faytoncular ‘hayvan severler siyaset yapıyor’ diyerek salonu terk etti. Gerginliğin yatıştırılmasının ardından oturuma ara verildi.

28.08.2019Gündem
Büyükadada yürek burkan görüntü Gördü, dayanamadı

Büyükada'da yürek burkan görüntü! Gördü, dayanamadı

İstanbul Büyükada’da faytona sürülen bir at bitkin düşerek yere yığıldı. Faytoncu ise yere yığılan atı çekerek zorla kaldırmaya çalıştı. Atın durumuna acıyan bir vatandaş faytoncuya tepki gösterdi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

22.08.2019Gündem
Büyükada’da at bitkin düştü, faytoncu zorla yerden kaldırmaya çalıştı

Büyükada’da at bitkin düştü, faytoncu zorla yerden kaldırmaya çalıştı

Büyükada’da faytona sürülen bir at bitkin düşerek yere yığıldı. Faytoncu ise yere yığılan atı çekerek zorla kaldırmaya çalıştı. Atın durumuna acıyan bir vatandaş faytoncuya tepki göstermekten kendini alamadı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

22.08.2019Haber
Sultan Sazlığına doğasever akını

Sultan Sazlığı'na doğasever akını

Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Sultan Sazlığı Milli Parkı, Kurban Bayramı'nda doğaseverlerin akınına uğradı. Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin kesiştiği üçgende bulunan Sultan Sazlığı'nda sala binen doğaseverler, parkurları gezip kuş türlerini gözlemledi.

19.08.2019Seyahat
Büyükadada ortalık karıştı

Büyükada'da ortalık karıştı

Büyükada'da faytoncular ve akülü araçla yolcu taşıdıkları iddia edilen taraflar arasında kavga çıktı. Kavgada 19 kişi yaralanırken, tarafların birbirine tekme tokat saldırdığı anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

15.08.2019Gündem
Faytona sürülen atın içler acısı hali

Faytona sürülen atın içler acısı hali

Büyükada'da bir faytona sürülen at daha fazla dayanamayarak yere düştü. Yere düşen atı sahibi ayağa kaldırmaya çalışırken, atın içler acısı hali cep telefonu kamerasına yansıdı.

15.08.2019Haber
Büyükadada yürek burkan görüntü

Büyükada'da yürek burkan görüntü

Büyükada'da bir faytona sürülen at daha fazla dayanamayarak yere düştü. Yere düşen atı sahibi ayağa kaldırmaya çalışırken, atın içler acısı hali cep telefonu kamerasına yansıdı.

15.08.2019Gündem
Ortalık karıştı  Bıçak ve satırlarla birbirine girdiler

Ortalık karıştı! Bıçak ve satırlarla birbirine girdiler

Büyükada’da faytoncular ve akülü araçla yolcu taşıdıkları iddia edilen taraflar arasında kavga çıktı. Kavgada 19 kişi yaralandı, olayla ilgili adli soruşturma sürüyor.

10.08.2019Gündem
Bu sese kulak verin

Bu sese kulak verin

Don Kişot Bisiklet Kolektifi’nin “Faytondan in bisiklete bin” çağrısıyla Kadıköy Adalar İskelesi önünde buluşan 25 kişilik grup, atlı faytonların kaldırılması için Bostancı Adalar İskelesi önüne kadar bisiklet sürdü.

29.07.2019Gündem
Ada sahillerinde gazlıyorum

Ada sahillerinde gazlıyorum!

İstanbul’un tarihi ve kültürel sit alanı Adalar ilçesinde akülü araç kaosu yaşanıyor. Yasak olmasına rağmen plakasız trafiğe çıkanların sayısı 4 bini buldu. Tamamen yaya yolu olarak belirlenmiş ilçede ölümlü trafik kazaları oluyor. Küçücük çocuklar geceleri tehlikeli yarışlar yapıyor. Sadece yaşlı ve engellilere hak görülen araçlar, yasadışı şekilde yollarda. Çözüm için gözler, ulaşım master planında…

14.07.2019Hürriyet Pazar
Büyükada’da fayton paniği... Herkes birbirini uyardı, o anlar kamerada

Büyükada’da fayton paniği... Herkes birbirini uyardı, o anlar kamerada

İstanbul Büyükada’da faytona sürülen atlar iddiaya göre sıcaktan bunalınca bir anda koşmaya başladı. Vatandaşlar ezilmekten son anda kurtulurken, kaldırıma çarpan faytonun devrilmesi sonucu atlar yaralandı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

12.07.2019Gündem
Büyükada’da fayton faciası kamerada

Büyükada’da fayton faciası kamerada

Büyükada’da faytona sürülen atlar iddiaya göre sıcaktan bunalınca bir anda koşmaya başladılar. Çektikleri faytonla kontrolsüz şekilde koşan atları gören vatandaşlar atları durdurmaya çalışsa da başarılı olamadı. Vatandaşlar ezilmekten son anda kurtulurken, kaldırıma çarpan fayton yola devrildi. Yaralana atların durumunun ağır olduğu öğrenildi. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

12.07.2019Haber
Kaymakamın fayton itirafı

Kaymakamın fayton itirafı

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu geçen hafta Adalar’a giderek oradaki atların sağlık ve barınma koşullarını inceledi. Komisyon tarafından gerçekleştirilen toplantıya Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri katıldı.

9.07.2019Gündem
Milyonluk yağma

Milyonluk yağma

Uzun yıllar Türkiye’nin dev sanayi kuruluşları listesinde yer alan Rami’deki Uzel traktör fabrikası talan ediliyor. Maaş alamayan güvenlikçilerin çekilmesiyle sahipsiz kalan fabrikanın milyonlarca liralık üretim bantları ve traktörler parça parça çalınıp götürülüyor. Fabrikadan topladıkları parçaların kilogramını 1 liraya satan hurda işçileri günde 3 bin liraya yakın para kazandıklarını söylüyor.

18.06.2019Ekonomi
Abantta ata eziyet kamerada

Abant'ta ata eziyet kamerada

BOLU'nun doğa harikası Abant Tabiat Parkı'nda fayton çeken bir atın yorgunluktan düşmesi, sahibinin atı ayağa kaldırmak için çabası kameralara yansıdı. Bolu'nun doğa harikası Abant Tabiat Parkı'nda ziyaretçileri gezdirmek için kullanılan faytonu çeken iki attan biri yorgunluktan yere düştü. Faytonun önüne yığılan atı sahibi kaldırmaya çalıştı. At, çekilerek kaldırılmaya çalışınca acı içerisinde kişneyerek yerden kalkmaya çalıştı. Bu anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülenirken, Abant'ta kullanılan fayton atlarının yaşadığı zorluklar gözler önüne serildi.

11.06.2019Haber
Lavanta köyü nerede Lavanta köyüne ne zaman gidilir

Lavanta köyü nerede? Lavanta köyüne ne zaman gidilir?

Lavanta köyü son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden biri haline geldi. Lavanta köyü özellikle fotoğrafçıların dikkatini çekmektedir. Köyde üretilen lavanta suyu, lavanta çayı ve lavanta yağı gibi birçok doğal ürün alıcılarını bekliyor. Peki, lavanta köyü nerede? Lavanta köyüne ne zaman gidilir?

7.06.2019Keyif
Yunuslara atlara özgürlük

Yunuslara atlara özgürlük

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda sunum yapan Faytona Binme Atlar Ölüyor İnisiyatifi ve Yunuslara Özgürlük Platformu bir rapor sunarak, atların ve yunusların özgür bırakılmasını talep etti. İnisiyatif, İstanbul Adalar’da ölen at sayısının son dört yılda iki katına çıktığını vurgularken, platform da yunusların parklarda iki metrelik havuzlarda hapis hayatı yaşadığını, antidepresan verildiğini anlattı.

7.06.2019Gündem
Uzel Fabrikası arazisi ve binası satıldı

Uzel Fabrikası arazisi ve binası satıldı

Yıllardır boş duran İstanbul'da bulunan Uzel Traktör Fabrikası'nın arazisi ve binasının satış ihalesi gerçekleşti.

15.05.2019Ekonomi
Şoke eden video Öyle bir yalan söyledi ki 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi...

Şoke eden video! Öyle bir yalan söyledi ki 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi...

Bursa'nın İznik ilçesinde 6 kişinin zehirlenmesine, 1 kişinin de ölümüne sebep olan Elbeyli köyü Kızıltepe mağarasındaki define kazısında şok video görüntüsü ortaya çıktı.

21.04.2019Gündem
Binali Yıldırımdan CNN TÜRK canlı yayınında 500 bin istihdam açıklaması

Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK canlı yayınında '500 bin istihdam' açıklaması

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk oldu. Yıldırım, 'Bir dönemde 500 bin istihdam' açıklamasının detaylarını anlattı.

21.03.2019Gündem
Ada hatırası

Ada hatırası

CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, dün Bostancı İskelesi'nden gazi ve şehit yakınları ile birlikte Adalar'a geçti.

19.03.2019Gündem
İstanbuldaki dev arazi yeniden satışa çıkarıldı

İstanbul'daki dev arazi yeniden satışa çıkarıldı!

İstanbul Rami’de 93.5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan iflas eden Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın bina, arazisi ile makine ve teçhizatları açık artırma usulü ile yeniden satışa çıkarıldı.Geçtiğimiz yıl bina ve arazisi için düzenlenen iki ihaleye alıcısı çıkmayınca satışı düşmüştü. Arazi, yapılar, makine ve teçhizatın toplam değerinin açık artırma ilanında 446 milyon 139 bin TL olduğu gösterildi.Birinci satış gününün 15 Nisan 2019 olduğu, ilk satış gününde alıcı çıkmaması halinde 15 Mayıs’ta ihale  yenilenecek.

10.03.2019Ekonomi
Yıldırım açıkladı... İşte 9 başlıklı Geleceğimiz İstanbul 4.0

Yıldırım açıkladı... İşte 9 başlıklı Geleceğimiz İstanbul 4.0

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım canlı yayında, İstanbul 1.bölge ittifak adaylarıyla buluştu.

7.03.2019Gündem
Adalılara bedava ulaşım sözü

Adalılara bedava ulaşım sözü

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını dün Şile ve Adalar’da sürdürdü.

4.03.2019Gündem
Binali Yıldırımdan Ada sakinlerine ücretsiz ulaşım müjdesi

Binali Yıldırım'dan Ada sakinlerine ücretsiz ulaşım müjdesi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Adalılara müjdemiz var, İstanbul kartı kullanan, yaz-kış Adada oturanlara deniz ulaşımı bedava olacak" dedi.

3.03.2019Gündem
Binali Yıldırım açıkladı: Ücret artışı olmayacak

Binali Yıldırım açıkladı: Ücret artışı olmayacak

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, A haber canlı yayınında soruları yanıtladı.Yıldırım, Avrasya Tüneli geçiş ücretinde yıl sonuna kadar artış olmayacağını açıkladı.

5.02.2019Ekonomi
Binali Yıldırım: İstifa edeceğim

Binali Yıldırım: İstifa edeceğim

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı nedeniyle görevinden ayrılıp ayrılmayacağı tartışmalarına noktayı koydu. Yıldırım, partisinin Yüksek Seçim Kurulu’na bildirmesiyle adaylığı resmileştiğinde Meclis Başkanlığı’ndan istifa edeceğini söyledi.

30.01.2019Gündem
Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubatta TBMM Başkanlığını bırakacağım

Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubat'ta TBMM Başkanlığı'nı bırakacağım

TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, aday gösterildikten sonra ilk kez bir televizyon programına konuk oldu. "İstanbul'u konuşmalıyız. Anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor." diyen Yıldırım, "Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden tartışmanın gidiyor olması çok rahatsız edici bir şey. Burada ilk kez açıklıyorum. Adaylık müracatımın yapıldığı andan itibaren görevimi bırakıyorum." ifadelerini kullandı ve 18 Şubat'ta istifa edeceğini duyurdu.

29.01.2019Gündem
Hibrit nedir Hibrit otomobil nedir

Hibrit nedir? Hibrit otomobil nedir?

Gündemdeki haberler ardından hibritin anlamı merak konusu oldu. Yapılan bir araştırma hibrit otomobil kullanımının arttığını gösterdi. Peki, otomobilde yeni trend hibrit nedir?

29.01.2019Gündem
‘Her şey para demek değil  fayton rezilliğine son vereceğiz’

‘Her şey para demek değil fayton rezilliğine son vereceğiz’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım seçim çalışmalarına Eyüpsultan Camisi’nde cuma namazı kılarak başladı.

5.01.2019Gündem
Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

Binali Yıldırım: Bu rezilliğe son vereceğiz

Cuma namazını Eyüpsultan Camii'nde kılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım Büyükada'daki fayton tartışmasıyla ilgili olarak, "Esnafla faytoncularla konuşup bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil" dedi.

4.01.2019Haber
Son dakika... Binali Yıldırım cuma namazı sonrası konuştu

Son dakika... Binali Yıldırım cuma namazı sonrası konuştu

Cuma namazını Eyüpsultan Camii'nde kılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım Büyükada'daki fayton tartışmasıyla ilgili olarak, "Esnafla faytoncularla konuşup bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil" dedi.

4.01.2019Gündem
Gündem 24 Saat - 03.01.2019

Gündem 24 Saat - 03.01.2019

Gündem 24 Saat - 03.01.2019

3.01.2019Özet
Son 24 saatte ne oldu (03.01.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (03.01.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

3.01.2019Haber

Yazar Sonuçları

Bu adada başka bir şey var!

Bu adada motorlu araç yok, fayton da.

25.08.2019

Ben Fero geleneksel medyayı neden reddediyor

Geçen gün Ben Fero’nun menajerini aradım, şarkıcıyla röportaj yapmak, onu televizyon programıma konuk almak için.

5.07.2019

Hiçbir şey olmasa da kesin bir şeyler oluyor

İZMİR’in gündeminde yaklaşık bir haftadır Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı var.

3.07.2019

Birçok kişi benim gibi düşünüyormuş

SADECE İzmir değil; birçok belediyeden faytonları kentten kaldırma kararı çıktı.

28.06.2019

Şahan’ın fayton yanlışı

İzmir’in yeni başkanı Tunç Soyer sözünü tuttu ve faytonlar Kordon’dan kaldırıldı...

28.06.2019

Bir itirazım var

NE kadar hayvansever olduğumu beni okuyanlar iyi bilir. Yıllardır çevre, hayvan hakları gibi konulara destek verdim. Sokaktaki dostlarımız için kampanyalar düzenledim, haberler yaptım. Ve görüyorum ki; toplum bu konulara çok daha duyarlı...

27.06.2019

İzmir’de kadınların sesi daha gür çıkacak, niye mi?

 KADINLARIN pozitif ayrımcılıktan çok, hayatın her alanında erkeklerle eşit temsil hakkına ve fırsatlardan yararlanmaya ihtiyacı olduğuna inananlardanım.Bu açıdan baktığımda, İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) bende yeri çok ayrı.

5.06.2019

Yaz tatilinde kitap okumak

YAZ tatili başladı, öğrenciler yoğun bir yılın ardından dinlenecekler. Bilgisayarlarına bakacaklar ama bir gerçeği unutmayacaklar, bunların tümünden de önemli olanı kitap okumak... Diğer eğlenceleriniz, oyunlarınız sizin zaman geçirmenizi sağlar ama kitap gibi kalıcı bir iz, zevk bırakmazlar.

30.05.2019

Kuşadası’ndaki faytonlara ne oldu

Kuşadası Belediyesi faytonları yasakladı, peki ya o atlara ve fayton sahiplerine ne oldu?

23.05.2019

Dilan mı Meryem mi?

Dilan Çiçek Deniz de, Meryem Uzerli de Cannes’da kırmızı halıya çıktı.

16.05.2019

Telefonu kuma gömemezsin

Demet Akalın, eşi-kızı, Fatih Ürek, Selin Ciğerci ve nişanlısıyla cümbür cemaat Maldivler’e tatile gitti...

15.05.2019

Sahibinin Sesi’ndeki melankoli gittikçe artıyor

Eskiden plaklar, CD’ler, DVD’ler müstakil mağazalarda, dükkânlarda, kitaplar ayrı yerlerde, kırtasiye de ayrı yerlerde satılırdı. Artık AVM’ler açılalı hepsi bir arada sunuluyor. Hiç kuşkusuz gene de ayrıntıda farklılık var.

28.04.2019

Kızıl Meydan ve Kremlin Moskova’sı...

Moskova, 10 milyonu aşan nüfusuyla Rusya’nın başkenti ve en önemli iş merkezi. Moskova Nehri’nin her iki yanına konumlanmış olan Moskova, bin yıllık bir yerleşim alanı. Bu büyük metropol başkentini asla bir yazıyla bitiremeyeceğimiz için bu yazıda sadece Kızıl Meydan ve Kremlin’e değiniyor ve Arbatskaya, Tverskaya ve Gorky Park’ı başka bir yazıya bırakıyorum.

9.01.2019