MENÜ

Faruk Bildirici

Faruk Bildirici ile ilgili tüm haberleri, son dakika Faruk Bildirici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Faruk Bildirici haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 636 Faruk Bildirici haberi bulunmuştur.

Faruk Bildirici Haberleri

Soruşturma açtık

Soruşturma açtık

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Hürriyet’in “Gözaltı Sergisi” haberi üzerine, geçen hafta Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bir operasyonunda gözaltına alınan kadınların suç aletleriyle birlikte medyanın önünde “sergilenmesi” konusunda ilk günden soruşturma açtıklarını bildirdi.

22.01.2019Gündem
70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Onlar, ‘Gazeteciliktir’ diyor

Onlar, ‘Gazeteciliktir’ diyor

Seçimlerin yapıldığı 24 Haziran gecesine damga vuran olaylardan biri, adaylardan Muharrem İnce’nin yenilgiyi Fox Haber sunucusu İsmail Küçükkaya’ya WhatsApp’tan yolladığı “Adam kazandı” mesajıyla kabullenmesi oldu. Bir hafta boyunca tartıştık, “Küçükkaya’nın yaptığı meslek etiğine uygun mu, siyasetçi-gazeteci ilişkisinde mesafe ne olmalı, İnce hatalı mıydı?” diye. Tartışmayı noktalamak için gazetecilere, medya etiği üzerine yazanlara sorduk: Siz olsanız ne yapardınız?

30.06.2018Hürriyet Pazar
Günahlarımızdan  arınabildik mi

Günahlarımızdan arınabildik mi?

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, pazartesi günleri gazetenin okuyucuları ve çalışanlarının merakla takip ettiği ombudsman yazılarını kitaplaştırdı. Basının haber yapma pratiğini de ele alan ‘Günahlarımızda Yıkandık’; her medya çalışanının, iletişim fakültesi öğrencilerinin ve dahası her okuyucu ve medya heveslisinin okuması gereken bir başucu kitabı...

28.06.2018Kitap Sanat
Günahlarımızda yıkandık ama arınabildik mi

Günahlarımızda yıkandık ama arınabildik mi?

Gazeteci Faruk Bildirici’nin ‘Günahlarımızda Yıkandık: Örneklerle Gazetecilik Meslek Etiği’ adlı kitabı Ayrıntı Yayınları tarafından yayımlandı.

7.06.2018Kitap Sanat
Bildiriciye Hıfzı Topuz Onur ödülü

Bildirici'ye Hıfzı Topuz Onur ödülü

İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) ödülleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ev sahipliğinde santralistanbul Kampüsü Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

11.05.2018Gündem
Trafik kazası haberlerinde kamu yararı esas alınmalı

Trafik kazası haberlerinde kamu yararı esas alınmalı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, medya ve polis işbirliğinin trafik kazalarını azaltacağını belirterek, “Medya ve polis olarak eminim trafik kazalarının azalması yolunda epey yol alacağız” dedi.

16.11.2017Gündem
Üzmek istemezdim

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

Trafik kazası haberlerinin yayım ilkeleri belirlendi

Trafik kazası haberlerinin yayım ilkeleri belirlendi

Trafik kazası haberlerinin sunumunda izlenecek yayım ilkeleri belirlendi. Anadolu Ajansı ve Hürriyet’in birlikte hazırladığı “Trafik Kazası Haberleri Yazım Kılavuzu”na 24 medya kuruluşu destek verdi.

18.09.2017Gündem
Fransa başbakanı protestolara aldırmadı

Fransa başbakanı protestolara aldırmadı

Fransa’da hükümet, ülkede 180 yerde yapılan protesto eylemlerine ve grevlere rağmen, çalışma yasa tasarısı konusunda geri adım atmıyor. Başbakan Edouard Philippe, ‘protesto yapmanın temel bir hak’ olduğunu söyledi.

14.09.2017Dünya
FETÖnün VIP dinleme iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 'VIP dinleme' iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün talimatıyla aralarında iş adamları, milletvekilleri ve gazetecilerin de bulunduğu 59 kişinin yasadışı dinlenmesiyle ilgili,  Fetullah Gülen ve eski emniyet müdürlerinin  sanık olduğu iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2.08.2017Gündem
15 Temmuzda büyük felaketin eşiğinden döndük

'15 Temmuz'da büyük felaketin eşiğinden döndük'

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında, darbe girişimine ilişkin, “Geçen yıl memleketimizdeki önemli olaylardan biri 15 Temmuz hain darbe girişimiydi. Birinci yılını doldurmasına çok az bir zaman kaldı. 15 Temmuz’da milletçe büyük bir felaketin eşiğinden döndük” dedi.

7.07.2017Gündem
4 yıl sonra ilk duruşma

4 yıl sonra ilk duruşma

GEZİ Parkı eylemlerine 16 Haziran 2013’te yapılan müdahalede, Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin dava dün başladı.

6.04.2017Gündem
Erhan Çelik: Dönüp arkasına bakan biri değilim

Erhan Çelik: Dönüp arkasına bakan biri değilim

Erhan Çelik, Kanal 7, Show TV ve Habertürk’ten sonra TRT 1’in ana haber masasına oturdu. TRT Ana Haber’de yaptığı işler ve aldığı reytingler kadar, son dönemde Gülben Ergen’le yaşadığı boşanma süreciyle de gündeme geldi.

25.02.2017Magazin
Bir polise müebbet istendi

Bir polise müebbet istendi

Gezi eylemleri sırasında gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan, 269 gün komada kalan ve hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık hazırladığı iddianamede, olayda ateş açtığı tespit edilen polis memuru F.D. hakkında ‘Olası kasıtla öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezası istedi.

7.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yeniden Adana Mutabakatı... Esad’a ‘Taahhütlerini yerine getir’ denir mi?

PUTİN: Adana Mutabakatı önemli, Türkiye bunu işlemeli.                      

25.01.2019

Yapımcılar 8 lira istiyor

Bu işi hem yapımcı hem Mars tarafıyla konuşan biri olarak başından beri hep aynı şeyi söylüyorum...

3.01.2019

Haber alma ihtiyacı bitmedikçe gazetecilik de bitmeyecek

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, sekiz yıl boyunca ele aldığı gazetecilik etiğiyle ilgili konuları, ‘Günahlarımızda Yıkandık’ isimli kitapta topladı. Bu konuda kimi zaman okuyucudan gelen şikâyet ve uyarılarla, kimi zaman doğrudan harekete geçerek yazdığı 500’e yakın yazının çok geniş özeti niteliğindeki kitap, hem gazetecilik öğrencileri hem aktif gazeteciler için ders niteliğinde. Sürükleyici dili ve verdiği somut örnekler sayesinde altı gün içinde okudum. Okurken de kendimi sorguladım. Mektepli değil alaylı bir gazeteci olarak “Ne kadar eksikmişim” hissi yaşadım. Gazeteciliğin 5N1K’sını, etik kuralları, hataları, okuyucu reflekslerini Faruk Bildirici ile konuştuk.

15.06.2018

Adil Gür ne yapmak istemektedir?

ADİL Gür son referandumda tam “yüzde 9” yanılmıştı.

21.05.2018

Tarihi Kadir Mısıroğlu mu yazacak?

Sanılanın aksine dijitalleşme, bilginin daha iyi korunmasını sağlamıyor, aksine bilgi artık çok daha kırılgan.

20.02.2018

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

5.11.2017

Suudi kardeşim gün gelecek Atatürk’e de döneceksin

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ılımlı İslam’a döneceğini açıkladı ya...

24.10.2017

Beyinde 8'lik deprem

SAĞLIK sorunları nedeniyle tedavisi süren Sayın Deniz Baykal’a geçmiş olsun.

22.10.2017

Erdoğan’ın stratejisi: Zafere kadar CHP’ye vur da vur

Anlaşıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’u kazanmak için... Ha bire CHP’ye vuracak.

14.10.2017

Ne oluyor bize

Aliağa’da köpeğe tekme atan ve polis tarafından gözaltına alınan Naim Y, serbest bırakıldı. Sürpriz değil, yasalar böyle çünkü...

19.09.2017

Akdeniz heykelinin yeri hiç olmadı...

İlhan Koman’ın Akdeniz heykelinin Galatasaray’da yenilenen Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’na taşınmasına sevinmiştim.

18.09.2017

Stratejik karar günleri

BÖLGEMİZ Türkiye’nin geleceğini etkileyecek derecede önemli bir süreçten geçiyor. Kuzey Irak’ta ve Suriye’de yaşananlar, Türkiye’nin ulusal birliği ve toprak bütünlüğüyle yakından ilgili.

17.09.2017

Havalanan THY uçağı iki kez son anda piste döndü, ünlü televizyoncu isyan etti

Türker İnanoğlu’yla birlikte Türk televizyonculuğunun yaşayan iki dev isminden biridir Faruk Bayhan.

11.09.2017

Habercinin parayla işi olur mu? Gazeteler fabrika mıdır?

"Bilgi işçisi olarak gazeteci" konusuna odaklanan bu yazıda birkaç soruya daha yanıt arayalım... Mesela: Rakipleri neden hürriyet.com.tr'yi sürekli taklit ediyor? Ve Cübbeli Ahmet Hoca'dan bir şeyler öğrenebilir miyiz?

15.08.2017

Röportajın tam metnini yayımlamamak sansür müdür

ABD medyası bu günlerde bu soruyu tartışıyor.

8.08.2017

Ceceli iyice batarken...

Konuştukça batıyorsun, sosyal medyada hadisler paylaştıkça daha da zor duruma sokuyorsun kendini.

5.06.2017

Barbaros Muratoğlu davasında tuhafıma giden durumlar

DOĞAN Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında hazırlanan iddianameye ekli soruşturma dosyasına bakarsanız, kendisine yöneltilen muhtelif suçlamalar arasında FETÖ/PDY’ye bağlı “Kimse Yok mu Derneği”nin Konya Şubesi Başkanı Hasan Kıratlı ile ilişki içinde olmak gibi bir isnadın da yer aldığını okuyabilirsiniz.

12.05.2017

Enseyi karartma arkadaş!

ARKADAŞIM, arkadaşım...

17.04.2017