MENÜ

Farabi

Farabi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Farabi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Farabi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.919 Farabi haberi bulunmuştur.

Farabi Haberleri

Trabzonda Hami acısı

Trabzon'da Hami acısı

Bursaspor maçının son dakikasında kolu kırılan yıldız futbolcu devreyi kapattı. Teknik direktör Sadi Tekelioğlu, ‘‘80. dakikada onu oyundan alacaktım. Ancak karar değiştirdim. Şimdi acı çekiyorum’’ dedi...

25.08.2001Spor
Trabzonun 4 sırrı

Trabzon'un 4 sırrı

Başarısının ardında onur mücadelesi, dayanışma, paylaşma ve adalet duygularının ön plana çıkması yatıyor.

27.08.2001Spor
Afgan mültecilerin dramı Oscar adayı

Afgan mültecilerin dramı Oscar adayı

İran, ülkedeki Afgan mültecilerin hayatını anlatan, yönetmen Mecid Mecidi`nin ``Baran`` (yağmur) adlı filmini, En İyi Yabancı Film Oscarı`na aday gösterdi. Resalet gazetesinin bugünkü haberine göre, Farabi Sinema Vakfı, 10İran filmi arasından Mecid Mecidi`nin Baran filmini, Yabancı Film Oscarı`na aday göstermeyi kararlaştırdı.

14.11.2001Kelebek
Trabzon’u şok eden kurşun

Trabzon’u şok eden kurşun

Trabzonspor eski Asbaşkanı Kenan İskender, dün aracına binerken uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı.

24.11.2001Gündem
Sahiplerinden sopa polisten 35 kurşun

Sahiplerinden sopa polisten 35 kurşun

Trabzon'da zincirini kopardıktan sonra kendisini döve döve kulübeye sokmak isteyen sahiplerini ısıran kurt köpeği, bir türlü sakinleşmeyince polislerce 35 kurşun sıkılarak öldürüldü.

1.01.2002Gündem
Duygu Aykal anısına...

Duygu Aykal anısına...

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 1988 yılında yaşamını yitiren Ankara Devlet Opera ve Balesi Başkoreograflarından Duygu Aykal anısına "Dans Okulları Duygu Aykal'ı Anıyor" adlı modern dans festivali düzenliyor. Festival bugün (8 Ocak) yapılacak olanbir söyleşiyle başlıyor. Sergi, sinevizyon gösterisi ve kokteylin ardından, çeşitli üniversitelerin modern dans topluluklarının gösterileri ile devam ediyor.

7.01.2002Gündem
Türk: Pişmanlıkın kapsamı genişlemeli

Türk: 'Pişmanlık'ın kapsamı genişlemeli

Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, örgüt yöneticileri ile liderlerinin hazırlanan Pişmanlık Yasa taslağı kapsamında yer almadıklarını ancak yasasının hedefine ulaşabilmesi için örgüt liderlerinin de yasadan yararlanmasının gerekli olduğunu söyledi.

2.03.2002Gündem
Yeni doğan 9 bebek peş peşe öldü

Yeni doğan 9 bebek peş peşe öldü

Skandal bebek ölümleri, şok etkisi yarattı. Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi kapatıldı. Ölen tüm bebeklerde "sepsis" olarak bilinen kana mikrop bulaşması tespit edildi.

11.03.2002Gündem
Yeni doğan 9 bebek peş peşe öldü

Yeni doğan 9 bebek peş peşe öldü

Trabzon'daki Farabi Hastanesi'nde 3 gün içinde yeni doğan 9 bebek öldü. 7 Mart'ta 2 bebeğin ölümüyle başlayan korkunç olay, 8 ve 9 Mart'ta 7 bebeğin daha ölümüyle tam bir skandala dönüştü. Bebeklerin kanına mikrop bulaştığı belirlenirken Yeni Doğan Servisi kapatıldı.

11.03.2002Gündem
Bebek ölümlerine savcılıktan soruşturma

Bebek ölümlerine savcılıktan soruşturma

Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Çobanoğlu, KTÜ'deki bebek ölümleriyle ilgili basında çıkan haberleri ihbar kabul ederek, sorumlular hakkında soruşturma başlattıklarını bildirdi.

12.03.2002Gündem
Babanın tutumu yapışık ikizleri ölüme götürdü

Babanın tutumu yapışık ikizleri ölüme götürdü

Trabzon'da beş ay önce dünyaya gelen ve kendilerine Merve ve Hatice ismi verilen yapışık ikizler, babaları Mehmet Kuvvetli'nin yanlış tutumu sonucunda hayatlarını kaybettiler. Gözetim altında tutuldukları KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nden çıkarılan Merve ve Hatice, dışardaki koşullara ancak 13 gün dayanabildi. Talihsiz ikizler, aynı mezara defnedildi.

12.05.2002Gündem
Diploması okulda kaldı

Diploması okulda kaldı

Rize'de bir kamyonun çarpıp devirdiği ağacın altında kalarak ağır yaralanan Karadeniz Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencisi Başak Kahraman yaşam savaşını kaybetti.

7.07.2002Gündem
Giresunda Weil hastalığı paniği

Giresun'da Weil hastalığı paniği

Giresun'un Çaldağ Beldesi'nde bir kişinin Weil hastalığına yakalanarak ölmesi üzerine, hastalığa karşı gerekli önlemler alınıyor.

20.07.2002Gündem
Selin ardından sağlık taraması

Selin ardından sağlık taraması

Sinop'un Durağan İlçesi'nde can ve mal kaybına yol açan selin ardından köylerde sağlık taramasına başlandı. Olası hastalıklara karşı önlem amacıyla telef olan hayvanlar toplanarak kireçli çukurlara gömülüyor.

31.07.2002Gündem
Profesöre taciz iddiası

Profesöre taciz iddiası

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi, Farabi Hastanesi Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necmettin Kutlu, asistanı tarafından hastalarına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla suçlandı.

16.09.2002Gündem
Baro’nun yeni Başkanı Kolcuoğlu

Baro’nun yeni Başkanı Kolcuoğlu

Tokyo'dan sonra dünyanın ikinci büyük barosu olan İstanbul Barosu başkanlığına Kazım Kolcuoğlu seçildi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Binası'nda dün yapılan İstanbul Barosu seçimlerinde, Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Mert Er Karagülle, Önce İlke Avukatlar Grubu adayı Kazım Kolcuoğlu ile Çağrı Avukatlar Grubu adayı Hasan Mollaoğlu başkanlık için yarıştı.

20.10.2002Gündem
15lik Terane de Oscar yarışında

15'lik "Terane" de Oscar yarışında

İran'ı 2003 Oscar yarışında "En İyi Yabancı Film" dalında "Men Terane, Punzdeh Sal Darem" (Ben Terane,15 Yaşındayım) adlı film temsil edecek. Iran News gazetesinin haberine göre, Farabi Sinema Vakfı, ödüle aday adayını belirleyecek komitenin, İran'ı Resul Sadr Ameli'nin yönettiği "Ben Terane, 15 Yaşındayım" adlı filmin temsil etmesini kararlaştırdığını açıkladı.

6.11.2002Gündem
Kar maskeli hırsız öğretmeni bıçakladı

Kar maskeli hırsız öğretmeni bıçakladı

Trabzon'da kar maskesi takarak kuyumcuyu soymaya çalışan Hamdi Alkan (24), alarm çalınca saklanmak için tuvalet penceresinden girdiği evin sahibi kadın öğretmenle karşılaştı.

22.12.2002Gündem