MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.595 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

IMF, Türkiyenin büyüme beklentilerini yükseltti

IMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükseltti

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye’ye yönelik 2018 ve 2019 büyüme tahminlerini yüzde 4,3’e yükselttiğini açıkladı.

15.03.2018Ekonomi
Ev alacaklara güzel haber Büyük destek geliyor

Ev alacaklara güzel haber! Büyük destek geliyor!

GÖZLERDEN kaçtı; Meclis’te görüşmeleri süren ve önümüzdeki günlerde yasalaşacak olan Torba Yasa Tasarısı’nda, konut hesabı ile ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor. Önce bir tespitte bulunayım, sonra düzenlemelere değineyim.

8.03.2018Ekonomi
Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız dikkat

Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız dikkat!

Farklı bankalardan çektiğiniz ihtiyaç kredisi borçlarınız ya da kredi kartı borçlarınız biriktiyse ve hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa bir banka ile anlaşarak borç transferi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.Peki borç transferi nedir, nasıl yapılabilir, şartları nelerdir?

2.03.2018Kredi
OECDden gelişmiş ülkelere uyarı

OECD'den gelişmiş ülkelere uyarı

OECD, faiz oranlarındaki yükseliş nedeniyle, artan borçların ve bütçe açığının zengin ülkeler için ciddi risk oluşturduğu uyarısında bulundu. OECD ülkelerinin 2008'de 25 trilyon dolar olan borcu, bugün 45 trilyon doları geçmiş durumda.

24.02.2018Ekonomi
Faizler ilk yarı değişmez

Faizler ilk yarı değişmez

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, yılın ilk yarısında faizlerde değişiklik beklemediğini dile getirerek, şu an itibariyle Merkez Bankası’nın para politikası ve araçlarında normalleşme başladığını belirtti. Erbil, faizle ilgili tüm hareketlerin Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin prensipleri neticesinde oluştuğunu belirtti.

16.02.2018Ekonomi
Konut alacaklar dikkat 20 ayın zirvesinden düşecek mi

Konut alacaklar dikkat! 20 ayın zirvesinden düşecek mi?

Bankaların konut kredisi faiz oranları son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. İşte konut kredisi çekerken yapmanız gerekenler ve güncel faiz oranları...

16.02.2018Kredi
Çürük elmalar ayıklanacak

Çürük elmalar ayıklanacak

İşi bilen bilmeyen herkesin inşaat sektörüne girmesini eleştiren Yaşar Aşçıoğlu, “Firmaların yüzde 75’i bu işe sadece para için giren ama bilmeyenler. Çok yakın zamanda çürük elmalar ayıklanacak” dedi.

14.02.2018Ekonomi
Bankalardan ne kadar kredi alabilirim

Bankalardan ne kadar kredi alabilirim?

Kredi hesaplama işleminden sonra başvuru yapmak isteyenler öncelikli olarak kredi faiz oranları, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarlar ki bu doğru bir yöntemdir. Ancak bir kredinin sizin en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir.

14.02.2018Kredi
Konut alacaklar dikkat 20 ayın zirvesine çıktı...

Konut alacaklar dikkat! 20 ayın zirvesine çıktı...

Bankaların tüketicilere sunduğu en düşük oranlı konut kredisi faizi aylık yüzde 1,15 ile son 20 ayın en yüksek rakamına ulaştı. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla düşmeye başlayan konut kredisi faiz oranları son bir yıldır her ay artıyor.

13.02.2018Ekonomi
Ne kadar kredi alabilirim

Ne kadar kredi alabilirim?

Kredi hesaplama işleminden sonra başvuru yapmak isteyenler öncelikli olarak kredi faiz oranları, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarlar ki bu doğru bir yöntemdir. Ancak bir kredinin sizin en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir.

13.02.2018Kredi
TOKİ’den 4 bin konutluk hamle

TOKİ’den 4 bin konutluk hamle

TOKİ bu yıl İstanbul’un 4 ilçesinde orta ve alt gelir grubu için sosyal konut inşasına başlayacak. Söz konusu konutların Silivri, Kayabaşı, Hoşdere ve Tuzla bölgesinde yapılacağını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, “İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konut arz etmiş olacağız” dedi.

9.02.2018Ekonomi
Araba alırken hangisi: Taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi

Araba alırken hangisi: Taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Kredi kullanarak araba almak isteyenlerin en merak ettiği konu taşıt kredisinin mi yoksa ihtiyaç kredisinin mi daha avantajlı olduğu. Sizin için hangisinin daha avantajlı olduğunu bulabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var...

5.02.2018Kredi
Kanal İstanbul leasingi uçuracak

Kanal İstanbul leasingi uçuracak

İnşaat yatırımları, 2.3 milyar dolarlık işlem hacmi yaratarak, finansal kiralama pazarını büyüttü. İnşaat makinelerinin yüzde 80’i leasingle finanse edilir hale geldi. Leasingciler, “Sadece Kanal İstanbul bize 3-5 yıllık, birkaç milyarlık iş getirir” diyor.

1.02.2018Ekonomi
TMB: En kötü dönem geride kaldı

TMB: En kötü dönem geride kaldı

TÜRKİYE Müteahhitler Birliği (TMB), yayınladığı Ocak 2018 İnşaat Sektörü Analizi’nde, “Sahra Altı Afrika başta olmak üzere potansiyel pazarlardaki fırsatlar, Irak’taki gelişmeler, Rusya ile ilişkilerimizdeki kademeli normalleşme göz önüne alındığında, en kötü dönemin geride kaldığı değerlendirilmektedir” denildi.

30.01.2018Ekonomi
İstanbulda hedef 1 milyon yeni istihdam

İstanbul'da hedef 1 milyon yeni istihdam

İTO Başkanı Oran, İTO'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "artı 1 istihdam" çağrısıyla yarım milyon ek istihdam sağladığını belirterek, "artı 2 istihdam" çağrısına karşılık ise bu yıl hedeflerinin 1 milyon yeni istihdam olduğunu söyledi.

30.01.2018Ekonomi
Geliri olmayanlar kredi çekebilir mi

Geliri olmayanlar kredi çekebilir mi?

Bankalardan kredi alabilmek için gereken en önemli şartlardan biri gelir belgesi. Tüketiciye borç olarak kredi veren banka, verdiği borcun geri ödeneceğinden emin olabilmek ve ne kadar kredi verebileceğini saptamak açısından tüketicinin gelir durumuna bakar.

25.01.2018Kredi
1.4  milyonluk rekor

1.4 milyonluk rekor

TÜRKİYE genelinde konut satışları yeni bir rekor daha kırdı.

19.01.2018Ekonomi
Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi

Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Araç satın almak için bankalardan kredi kullanmak yaygın olarak kullanılan bir yöntem ancak bu süreçte taşıt kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi alınması gerektiği merak konusu.

5.01.2018Kredi
Merkez Bankasından kredi kartı faiz oranlarıyla ilgili flaş açıklama

Merkez Bankası'ndan kredi kartı faiz oranlarıyla ilgili flaş açıklama

TCMB'den yapılan açıklamada, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığı bildirildi.

29.12.2017Ekonomi
Bundesbank, ifo, IW... 2018’de bahar bekliyor

Bundesbank, ifo, IW... 2018’de bahar bekliyor

Alman ekonomisinde görülen olumlu gelişmelerin gelecek yıl da devam etmesi ve ekonomik genişlemenin sürmesi bekleniyor. Almanya, sahip olduğu yüksek teknoloji ve olumlu ekonomik verilerle Avrupa’da öncü ekonomi rolünü sürdürmeye devam ediyor.

28.12.2017Ekonomi
PTT Kredisi nedir

PTT Kredisi nedir?

Emekli kredisi olarak da bilinen PTT kredisi, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için bir merak konusu. Peki tam olarak nedir PTT kredisi?

16.12.2017Kredi
Fark et, ara, pazarlık yap iptal olsun

Fark et, ara, pazarlık yap iptal olsun

Bankaların kredi kartı için yıllık ücret alması yasalarla düzenlenmiş hakları. Ancak kartı sahipleri bankaların müşteri temsilcileri ile pazarlık yapıp şartlı/şartsız kredi kartı ücretlerini iptal ettirebiliyor.

15.12.2017Ekonomi
Bundesbank: Düşük faiz döneminde riskler birikti

Bundesbank: Düşük faiz döneminde riskler birikti

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), ekonominin yüksek konut fiyatlarından zayıf bankalara kadar bir dizi risklerle karşı karşıya olduğunu ancak yatırımcıların ülke ekonomisinde sekiz yıldır süren başarılı gidiş nedeniyle bu kırılganlıklara dikkat etmediklerini söyledi.

29.11.2017Ekonomi
O borçlar 1 yıl ertelendi

O borçlar 1 yıl ertelendi

Çeşitli afetler nedeniyle zarar gören üreticilerin kredi borçları 1 yıl ertelendi.

29.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ev sahibi olmak isteyenlere büyük destek geliyor

GÖZLERDEN kaçtı; Meclis’te görüşmeleri süren ve önümüzdeki günlerde yasalaşacak olan Torba Yasa Tasarısı’nda, konut hesabı ile ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor.

8.03.2018

Şubat ayı enflasyonu ve faiz tartışması

Şubat ayı enflasyon rakamları beklentilerin üzerinde geldi. Şubat ayında yüzde 0.73 artan tüketici fiyatları TÜFE, yıllık bazda yüzde 10.26 yükseldi. Yüzde 0.5’lik aylık beklentisi aşılan piyasalar, bu rakamdan sonra yılın tümü için de daha karamsar bakmaya başladılar.

5.03.2018

Çelik gibi yatırım

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar 50’nin üzerinde projeyi hayata geçiren Biva Mimarlık A.Ş., şimdi de Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası için çalışıyor.

18.02.2018

Bu para nereye gidecek?

Son dönemlerde borsada gelen satışlarla çıkan para nereye kayacak sorusunun cevabı önem kazanmış durumda. Daha düşük fiyattan tekrar borsaya mı dönecek yoksa makas değişikliğiyle faiz veya altın gibi diğer yatırım araçlarına mı? Son düşüşle borsaların çok ucuzladığını söylemek için de henüz erken.

10.02.2018

Gözler Merkez’de

Euro’nun güç kazanmasıyla darbe yiyen dolar, piyasaların da dalgalanmasına neden oldu. Dış piyasalardaki gelişmeler önümüzdeki günlerde takip edilecek konuların başında geliyor. Ancak 18 Ocak’taki Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı gündemin ana maddesi olacak.

13.01.2018

Yüksek enflasyonun bozucu etkisi yeni yılda görülecek

Ekonomiyle ilgili bakanlardan, “yeni yılda enflasyonun yeniden tek haneye ineceği” demeçleri geliyor ama inanana pek rastlamadım.

20.12.2017

Fark et, ara, pazarlık yap, iptal olsun

Bankaların kredi kartı için yıllık ücret alması yasalarla düzenlenmiş hakları. Ancak kart sahipleri bazı bankaların müşteri temsilcileriyle pazarlık yapıp şartlı/şartsız kredi kartı ücretlerini iptal ettirebiliyor.

15.12.2017

Gözler yine Merkez’de

Kasım ayı enflasyonunun yüksek gelmesinin ardından 14 Aralık’ta Türkiye Merkez Bankası’nın faiz arttırım olasılığı kuvvetlendi. Yıllık enflasyon, Merkez Bankası’nın bankaları fonladığı geç likidite penceresi faiz oranının üzerine çıktı. Beklentiler geç likidite penceresinde bir puanlık artış olacağı, diğer faiz oranlarının ise sabit kalacağı yönünde.

9.12.2017