MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Faiz Oranları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.649 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

Arjantin IMF kapısında

Arjantin IMF kapısında

Arjantin IMF ile finansal bir anlaşma arayışında

9.05.2018Ekonomi
‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi borçlarının yapılandırılması gerektiğini belirterek, "Bununla beraber sicil affı getirilmeli." ifadesini kullandı.

8.05.2018Ekonomi
Emeklilere PTT Kredisi

Emeklilere PTT Kredisi!

Emekli kredisi olarak da bilinen PTT kredisi, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için bir merak konusu. Peki tam olarak nedir PTT kredisi?Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazıda PTT kredisi ile ilgili detaylar yer alıyor.

7.05.2018Ekonomi
Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli

Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli!

Otomobil, pek çok kişinin hayali olmasının yanı sıra bir gereklilik. Araba alabilmenin en hızlı yolu ise tüketici kredilerinden geçiyor. Bankaların araba almak isteyenler için sunduğu taşıt kredileri cazip faiz oranları ve avantajlı geri ödeme planları ile tüketicilerin araç sahibi olmalarını sağlıyor.

27.04.2018Kredi
Ev almak için doğru zaman mı

Ev almak için doğru zaman mı?

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali. Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

24.04.2018Kredi
3 ayda 304 bin konut satıldı

3 ayda 304 bin konut satıldı

TÜRKİYE genelinde konut satışları 2018 mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 oranında azalarak 110 bin 905 oldu.

20.04.2018Ekonomi
Otomotiv sektöründen erken seçim yorumu

Otomotiv sektöründen erken seçim yorumu

TÜRKİYE ekonomisinin lokomotifi olan otomotiv sektörünün iki önemli çatı örgütü erken seçime ilişkin Hürriyet’e değerlendirme yaptı.

19.04.2018Ekonomi
Konutta yüksek faiz senetli satışı başlattı

 Konutta yüksek faiz "senetli satış"ı başlattı

Konut kredisi faiz oranlarının son 8,5 yılın en yüksek seviyesine ulaşması nedeniyle bazı inşaat firmaları, piyasayı canlı tutmak için peşin fiyatına 60 aya varan senetli konut satışına başladı.

16.04.2018Ekonomi
Yüzde 1i geçti 8,5 yılın zirvesine çıktı

Yüzde 1'i geçti! 8,5 yılın zirvesine çıktı

Konut kredisi faizleri, mart sonu itibarıyla aylık yüzde 1,23 ile son 8,5 yılın zirvesini gördü. Konut kredisi faiz oranında son bir yıldaki artış 120 ay vadeli 100 bin liralık krediye 26 bin 280 lira ilave yük getiriyor.

12.04.2018Ekonomi
TCMBden kredi kartı faizi açıklaması

TCMB'den kredi kartı faizi açıklaması

TCMB'den yapılan açıklamada, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığı bildirildi.

3.04.2018Ekonomi
Dünyanın borcu riskte

Dünyanın borcu riskte

Global piyasalarda borçlanma için uygulanan referans faiz oranı Libor faiz oranları son aylarda hızlı yükseliyor. Türk şirket ve bankaları için de Libor faizindeki artış ek maliyet anlamına geliyor. Son 6 ayda 1 yıllık Libor faiz oranı yaklaşık 1 puan yükseldi ve yüzde 2.67 ile 10 yıl önceki seviyeye döndü.

28.03.2018Ekonomi
Türk Eximbanktan 670 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Türk Eximbank'tan 670 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Türk Eximbank, 670 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi sağladığını duyurdu.

28.03.2018Ekonomi
Dikkat çeken tablo: Konut fiyatlarında düşüş başladı

Dikkat çeken tablo: Konut fiyatlarında düşüş başladı

İstanbul'da üretilen markalı konut projelerinde fiyatlar, son altı ayda birçok bölgede düşme eğilimine girdi. Söz konusu dönemde en büyük düşüş yüzde 3.8 ile Fikirtepe'de gözlenirken; Kartal-Maltepe, İstinye-Tarabya, Kadıköy-Göztepe, Seyrantepe-Maslak, Ataköy-Zeytinburnu sahil aksında yer alan projelerin fiyatlarındaki gerileme de dikkat çekti.

28.03.2018Ekonomi
İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

28.03.2018Kredi
Ponzi nedir Ponzi sistemi ne demek

Ponzi nedir? Ponzi sistemi ne demek?

Ponzi, son zamanların önemli gündem maddelerinden birisini oluşturuyor. Türkiye'de Saadet ve titan zinciri olarak da bilinen Ponzi sistemi, her ne kadar ilk etaplarda kazandırsa da, sonrasında çöküş içerisine girerek üyelerine zarara uğratmıştır. Peki, Ponzi nedir ve ne demektir? İşte, Ponzi sistemi hakkında detaylı bilgiler

24.03.2018Gündem
İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

23.03.2018Kredi
IMF, Türkiyenin büyüme beklentilerini yükseltti

IMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükseltti

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye’ye yönelik 2018 ve 2019 büyüme tahminlerini yüzde 4,3’e yükselttiğini açıkladı.

15.03.2018Ekonomi
Ev alacaklara güzel haber Büyük destek geliyor

Ev alacaklara güzel haber! Büyük destek geliyor!

GÖZLERDEN kaçtı; Meclis’te görüşmeleri süren ve önümüzdeki günlerde yasalaşacak olan Torba Yasa Tasarısı’nda, konut hesabı ile ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor. Önce bir tespitte bulunayım, sonra düzenlemelere değineyim.

8.03.2018Ekonomi
Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız dikkat

Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız dikkat!

Farklı bankalardan çektiğiniz ihtiyaç kredisi borçlarınız ya da kredi kartı borçlarınız biriktiyse ve hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa bir banka ile anlaşarak borç transferi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.Peki borç transferi nedir, nasıl yapılabilir, şartları nelerdir?

2.03.2018Kredi
OECDden gelişmiş ülkelere uyarı

OECD'den gelişmiş ülkelere uyarı

OECD, faiz oranlarındaki yükseliş nedeniyle, artan borçların ve bütçe açığının zengin ülkeler için ciddi risk oluşturduğu uyarısında bulundu. OECD ülkelerinin 2008'de 25 trilyon dolar olan borcu, bugün 45 trilyon doları geçmiş durumda.

24.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sadece döviz likiditesi TL’deki baskıyı hafifletmiyor

DAHA 2 gün önce rezerv opsiyon mekanizmasını kullanarak döviz likiditesini artıran Merkez Bankası, dün de döviz depo ihale miktarını yükselterek döviz likiditesini artıracak yeni adımlar atmak zorunda kaldı.

9.05.2018

Başkalarının bastığı paraya değil TL’ye müdahale gerekiyor

PARASI son üç ayda yüzde 10’dan fazla değer kaybeden, bunun da yarısı son 1 ayda olan ülkenin merkez bankası, yaptığı geç ve yetersiz faiz artışına karşın hala parası değer kaybediyorsa hafta sonu acilen toplanıp faiz kararı alırdı. Ama olmadı.

7.05.2018

Piyasalar baharı bekliyor

ABD’de uzun vadeli faiz oranlarının yükseldiği günlerde Türkiye Merkez Bankası 75 baz puanlık faiz arttırımına gitti. ABD’deki uzun vadeli faiz oranlarının yükselmesinin yanına dış piyasalardaki olumsuz hava da eklenince Merkez’in aldığı kararın etkisi sınırlı kaldı. Ancak Merkez’in gerektiğinde faiz hamlesini yapabileceğini göstermesi ve elinin rahatlaması önem taşıyor. Havalar ısındı şimdi piyasalar bahar bekliyor.

28.04.2018

TL’deki atak ve Merkez’in saydığı kırılganlıklar

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya önceki gün TBMM’de milletvekillerine bir sunum yaptı ve mevcut ekonomik tabloyu özetledi.

11.04.2018

Rota ekonomiye çevrildi

BAŞTAN söyleyeyim bu yazıda ekonomiden anlamayan gazetecinin ekonomiyle ilgili izlenimleri ve kulisleri yer alacak.

9.04.2018

Faiz iner mi?

YİNE döviz, faiz ve enflasyon birlikte yükseliyor. Elbette bunu durdurmak için çareler düşünülüyor, araştırılıyor.

6.04.2018

Toplumsal çöküntü

TÜRKİYE, kozmopolit yapısıyla çok hızlı bir kentleşme süreci yaşadı.

18.03.2018

Dövizi cari açık ateşledi

Sermaye piyasalarında durum sakinliğini korurken, para piyasalarındaki hareketlilik bu haftaya damga vurdu. Bunda da cari açığın beklentilerin üzerinde çıkması etkili oldu.

17.03.2018

Ev sahibi olmak isteyenlere büyük destek geliyor

GÖZLERDEN kaçtı; Meclis’te görüşmeleri süren ve önümüzdeki günlerde yasalaşacak olan Torba Yasa Tasarısı’nda, konut hesabı ile ilgili çok önemli düzenlemeler yer alıyor.

8.03.2018

Şubat ayı enflasyonu ve faiz tartışması

Şubat ayı enflasyon rakamları beklentilerin üzerinde geldi. Şubat ayında yüzde 0.73 artan tüketici fiyatları TÜFE, yıllık bazda yüzde 10.26 yükseldi. Yüzde 0.5’lik aylık beklentisi aşılan piyasalar, bu rakamdan sonra yılın tümü için de daha karamsar bakmaya başladılar.

5.03.2018

Çelik gibi yatırım

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar 50’nin üzerinde projeyi hayata geçiren Biva Mimarlık A.Ş., şimdi de Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası için çalışıyor.

18.02.2018