MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.595 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

KGF’de yeni dilim serbest

KGF’de yeni dilim serbest

2017 yılında 200 milyar liralık kefalet sağlayan Kredi Garanti Fonu, Hazine ile imzaladığı son protokolle 35 milyar liralık yeni dilimi kullanıma açtı. Kullanım için sektörel ayrım bulunmadığı gibi limit de yükseltildi.

18.05.2018Ekonomi
Kredi borcunuzu yapılandırarak daha kolay ödeyebilirsiniz

Kredi borcunuzu yapılandırarak daha kolay ödeyebilirsiniz!

Acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında en fazla başvurulan seçeneklerden biri de bankaların sunduğu kredi imkanı. Ancak bazen evdeki hesabın çarşıya tam uymadığı durumlar da söz konusu olabiliyor. Böyle durumda kredi yapılandırması en akıllıca çözüm gibi duruyor...

18.05.2018Kredi
İşletmelere güzel haber 35 milyar liralık yeni paket

İşletmelere güzel haber! 35 milyar liralık yeni paket

Kredi Garanti Fonu, Hazine Müsteşarlığı ile imzalanan son protokolle birlikte 35 milyar liralık yeni kefalet paketini işletmelerin kullanımına açtı. KOBİ’lere sağlanan kefalet oranı yüzde 80'den yüzde 85'e, KOBİ dışı işletmelere verilen kefalet desteğinin oranı da yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkarıldı.

18.05.2018Ekonomi
Araba parası cepte kalacak

Araba parası cepte kalacak

Çok sayıda bankanın peş peşe konut kredi faizi ve getiri oranlarını 0,98’e indirmesi hem konut alacak vatandaşı hem de sektör temsilcilerini heyecanlandırdı. Yapılan indirimlerle ilgili konuşan sektör temsilcileri 200 bin liralık kredide bir otomobil parasının vatandaşın cebinde kalacağını söylüyor.

12.05.2018Ekonomi
120 ayda faiz 0.98’e düştü

120 ayda faiz 0.98’e düştü

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın müjdelediği düşük faizli konut kampanyasında ilk hamle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakfbank’tan geldi. Bankalardan yapılan açıklamada 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık yüzde 0.98’e çekildiği belirtildi.

10.05.2018Ekonomi
Son dakika... Ziraat Bankasından sonra üç banka daha konut kredisinde faiz indirdi

Son dakika... Ziraat Bankası'ndan sonra üç banka daha konut kredisinde faiz indirdi

Son dakika... Ziraat Bankası, 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e indirdi. Ziraat Bankası'nda mevcut durumda aylık faiz oranı yüzde 1.23 seviyesinde. Ziraat Bankası'ndan sonra Halkbank da konut faizlerinde indirime gitti. Banka, 10 yıl vadeli 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0.98 seviyesine çekti. İki kamu bankasından sonra faiz indirimi kararı açıklayan üçüncü banka ise Şekerbank oldu. İlk özel banka olarak faiz indirimi kararı açıklayan Şekerbank, ilk kez konut kredisi alanlara 60 ay vadede aylık faizi 0.98'e çekti. Akşam saatlerinde ise VakıfBank, 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdüğünü duyurdu.

10.05.2018Ekonomi
Arjantin IMF kapısında

Arjantin IMF kapısında

Arjantin IMF ile finansal bir anlaşma arayışında

9.05.2018Ekonomi
‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi borçlarının yapılandırılması gerektiğini belirterek, "Bununla beraber sicil affı getirilmeli." ifadesini kullandı.

8.05.2018Ekonomi
Emeklilere PTT Kredisi

Emeklilere PTT Kredisi!

Emekli kredisi olarak da bilinen PTT kredisi, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için bir merak konusu. Peki tam olarak nedir PTT kredisi?Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazıda PTT kredisi ile ilgili detaylar yer alıyor.

7.05.2018Ekonomi
Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli

Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli!

Otomobil, pek çok kişinin hayali olmasının yanı sıra bir gereklilik. Araba alabilmenin en hızlı yolu ise tüketici kredilerinden geçiyor. Bankaların araba almak isteyenler için sunduğu taşıt kredileri cazip faiz oranları ve avantajlı geri ödeme planları ile tüketicilerin araç sahibi olmalarını sağlıyor.

27.04.2018Kredi
Ev almak için doğru zaman mı

Ev almak için doğru zaman mı?

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali. Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

24.04.2018Kredi
3 ayda 304 bin konut satıldı

3 ayda 304 bin konut satıldı

TÜRKİYE genelinde konut satışları 2018 mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 oranında azalarak 110 bin 905 oldu.

20.04.2018Ekonomi
Otomotiv sektöründen erken seçim yorumu

Otomotiv sektöründen erken seçim yorumu

TÜRKİYE ekonomisinin lokomotifi olan otomotiv sektörünün iki önemli çatı örgütü erken seçime ilişkin Hürriyet’e değerlendirme yaptı.

19.04.2018Ekonomi
Konutta yüksek faiz senetli satışı başlattı

 Konutta yüksek faiz "senetli satış"ı başlattı

Konut kredisi faiz oranlarının son 8,5 yılın en yüksek seviyesine ulaşması nedeniyle bazı inşaat firmaları, piyasayı canlı tutmak için peşin fiyatına 60 aya varan senetli konut satışına başladı.

16.04.2018Ekonomi
Yüzde 1i geçti 8,5 yılın zirvesine çıktı

Yüzde 1'i geçti! 8,5 yılın zirvesine çıktı

Konut kredisi faizleri, mart sonu itibarıyla aylık yüzde 1,23 ile son 8,5 yılın zirvesini gördü. Konut kredisi faiz oranında son bir yıldaki artış 120 ay vadeli 100 bin liralık krediye 26 bin 280 lira ilave yük getiriyor.

12.04.2018Ekonomi
TCMBden kredi kartı faizi açıklaması

TCMB'den kredi kartı faizi açıklaması

TCMB'den yapılan açıklamada, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığı bildirildi.

3.04.2018Ekonomi
Dünyanın borcu riskte

Dünyanın borcu riskte

Global piyasalarda borçlanma için uygulanan referans faiz oranı Libor faiz oranları son aylarda hızlı yükseliyor. Türk şirket ve bankaları için de Libor faizindeki artış ek maliyet anlamına geliyor. Son 6 ayda 1 yıllık Libor faiz oranı yaklaşık 1 puan yükseldi ve yüzde 2.67 ile 10 yıl önceki seviyeye döndü.

28.03.2018Ekonomi
Türk Eximbanktan 670 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Türk Eximbank'tan 670 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Türk Eximbank, 670 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi sağladığını duyurdu.

28.03.2018Ekonomi
Dikkat çeken tablo: Konut fiyatlarında düşüş başladı

Dikkat çeken tablo: Konut fiyatlarında düşüş başladı

İstanbul'da üretilen markalı konut projelerinde fiyatlar, son altı ayda birçok bölgede düşme eğilimine girdi. Söz konusu dönemde en büyük düşüş yüzde 3.8 ile Fikirtepe'de gözlenirken; Kartal-Maltepe, İstinye-Tarabya, Kadıköy-Göztepe, Seyrantepe-Maslak, Ataköy-Zeytinburnu sahil aksında yer alan projelerin fiyatlarındaki gerileme de dikkat çekti.

28.03.2018Ekonomi
İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

28.03.2018Kredi
Ponzi nedir Ponzi sistemi ne demek

Ponzi nedir? Ponzi sistemi ne demek?

Ponzi, son zamanların önemli gündem maddelerinden birisini oluşturuyor. Türkiye'de Saadet ve titan zinciri olarak da bilinen Ponzi sistemi, her ne kadar ilk etaplarda kazandırsa da, sonrasında çöküş içerisine girerek üyelerine zarara uğratmıştır. Peki, Ponzi nedir ve ne demektir? İşte, Ponzi sistemi hakkında detaylı bilgiler

24.03.2018Gündem
İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

23.03.2018Kredi

Yazar Sonuçları

Cari açık bu kadar artarken kurdaki artış normal

TÜRKİYE’NİN ödemeler dengesi alarm işareti vermeye devam ediyor.

14.05.2018

Sadece döviz likiditesi TL’deki baskıyı hafifletmiyor

DAHA 2 gün önce rezerv opsiyon mekanizmasını kullanarak döviz likiditesini artıran Merkez Bankası, dün de döviz depo ihale miktarını yükselterek döviz likiditesini artıracak yeni adımlar atmak zorunda kaldı.

9.05.2018

Başkalarının bastığı paraya değil TL’ye müdahale gerekiyor

PARASI son üç ayda yüzde 10’dan fazla değer kaybeden, bunun da yarısı son 1 ayda olan ülkenin merkez bankası, yaptığı geç ve yetersiz faiz artışına karşın hala parası değer kaybediyorsa hafta sonu acilen toplanıp faiz kararı alırdı. Ama olmadı.

7.05.2018

Piyasalar baharı bekliyor

ABD’de uzun vadeli faiz oranlarının yükseldiği günlerde Türkiye Merkez Bankası 75 baz puanlık faiz arttırımına gitti. ABD’deki uzun vadeli faiz oranlarının yükselmesinin yanına dış piyasalardaki olumsuz hava da eklenince Merkez’in aldığı kararın etkisi sınırlı kaldı. Ancak Merkez’in gerektiğinde faiz hamlesini yapabileceğini göstermesi ve elinin rahatlaması önem taşıyor. Havalar ısındı şimdi piyasalar bahar bekliyor.

28.04.2018

TL’deki atak ve Merkez’in saydığı kırılganlıklar

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya önceki gün TBMM’de milletvekillerine bir sunum yaptı ve mevcut ekonomik tabloyu özetledi.

11.04.2018

Rota ekonomiye çevrildi

BAŞTAN söyleyeyim bu yazıda ekonomiden anlamayan gazetecinin ekonomiyle ilgili izlenimleri ve kulisleri yer alacak.

9.04.2018

Faiz iner mi?

YİNE döviz, faiz ve enflasyon birlikte yükseliyor. Elbette bunu durdurmak için çareler düşünülüyor, araştırılıyor.

6.04.2018

Toplumsal çöküntü

TÜRKİYE, kozmopolit yapısıyla çok hızlı bir kentleşme süreci yaşadı.

18.03.2018

Dövizi cari açık ateşledi

Sermaye piyasalarında durum sakinliğini korurken, para piyasalarındaki hareketlilik bu haftaya damga vurdu. Bunda da cari açığın beklentilerin üzerinde çıkması etkili oldu.

17.03.2018