MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.595 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

Türkiyeye 51,3 milyar dolarlık sermaye girişi beklentimizi koruyoruz

"Türkiye'ye 51,3 milyar dolarlık sermaye girişi beklentimizi koruyoruz"

luslararası Finans Enstitüsü (IIF) İcra Direktörü Hung Tran, Türkiye'de faiz oranlarının, yatırımcıyı çekmek için yeterli bir seviyede olduğunu belirterek, "Biz mevcut koşullar altında şu ana kadar Türkiye'ye iyi bir sermaye girişi olduğunu düşünüyoruz. Şu an için Türkiye'ye bu yıl 51,3 milyar dolarlık sermaye girişi olacağı beklentimizi koruyoruz." dedi.

7.08.2018Ekonomi
Son dakika... 3 kamu bankasından imar barışı için flaş adım

Son dakika... 3 kamu bankasından imar barışı için flaş adım

İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Yapı Kayıt Belgesi alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti. Başvuru sahipleri, İmar Barışı'na konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33'den başlayan faiz oranlarıyla kredi alarak karşılayabilecek.

3.08.2018Ekonomi
Çanlar otomotiv için çalıyor

Çanlar otomotiv için çalıyor!

Kur ve faizlerdeki artışa 3 aşamalı ÖTV sisteminin yarattığı negatif yansıma da eklenince haziran ayında yüzde 40’a yakın daralan otomotiv pazarı, temmuz ayında benzer kayıp yaşadı. Bu da pazarın 7 ayda şimdiden yüzde 16 küçülmesine neden oldu. Ağustos ayının yarısının da tatil olması nedeniyle işlerin kötü gitmeye devam edeceğini düşünen sektör temsilcileri acil önlem için çağrı yapıyor.

1.08.2018Ekonomi
Fikret Ormandan Fatih Terime transfer yanıtı

Fikret Orman'dan Fatih Terim'e transfer yanıtı!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, "Birçok tarihi karar alma arifesindeyiz, bunları istişare ettik. Çok güzel bir toplantı oldu" dedi. Orman ayrıca, Fatih Terim'in "Büyük takımlar kendi arasında transfer yapabilmeli" açıklamasına yanıt verdi.

31.07.2018Futbol
Fitch uyardı... BDDK  kâr açıkladı

Fitch uyardı... BDDK kâr açıkladı

ULUSLARARASI kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk bankalarının geçen ay kredi notlarının düşürülmesine yol açan unsurların bankaların kredi notunu etkilemeye devam ettiğini belirtti.

30.07.2018Ekonomi
Esnafa can suyu kredisi

Esnafa can suyu kredisi

26.07.2018Kırşehir
İkinci el otomobiller revaçta

İkinci el otomobiller revaçta

İZMİR’de ortalama 400 dükkan ve 2 bin 70 esnafa ev sahipliği yapan otomobil pazarı Otokent, en hareketli günlerini yaşıyor. Son 15 gün içerisinde satışların çok arttığını belirten Otokent Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir, satış işlemlerinin yapıldığı noterdeki yoğunluğun bunu ispatladığını söyledi.

23.07.2018Ekonomi
Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi

Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Araç satın almak için bankalardan kredi kullanmak yaygın olarak kullanılan bir yöntem ancak bu süreçte taşıt kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi alınması gerektiği merak konusu.

20.07.2018Ekonomi
Konut satışında düşük faiz etkisi

Konut satışında düşük faiz etkisi

KAMU ve özel sektörün konut pazarı için düzenlediği kampanya meyvesini verdi. 15 Mayıs-30 Haziran arasında 100’ün üzerinde firma 0.98 faiz ve yüzde 20 indirim yaptı.

19.07.2018Ekonomi
Haziran ayında ekonomide en çok bunlar konuşuldu

Haziran ayında ekonomide en çok bunlar konuşuldu

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada Haziran ayının ekonomi başlıklarını belirledi.  

5.07.2018Ekonomi
Bankalardan ne kadar kredi alabilirim

Bankalardan ne kadar kredi alabilirim?

Kredi hesaplama işleminden sonra başvuru yapmak isteyenler öncelikli olarak kredi faiz oranları, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarlar ki bu doğru bir yöntemdir. Ancak bir kredinin sizin en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir.

5.07.2018Ekonomi
Yüksek faize müteahhit çözümü

Yüksek faize müteahhit çözümü

Gayrimenkul sektörünün başlattığı, 0.98 faiz, yüzde 5 peşinat ve yüzde 20 indirim kampanyası 30 Haziran’da sona erdi.

2.07.2018Ekonomi
Kredi faizleri 9.5 yılın zirvesinde

Kredi faizleri 9.5 yılın zirvesinde

KREDİ ve mevduat faizlerindeki yükseliş ivmesi sürerken, haziran itibarıyla faizler 9.5 yılın zirvesini gördü.

2.07.2018Ekonomi
Bankalar fon toplama yarışına girdi

Bankalar fon toplama yarışına girdi

Kredi ve mevduat faizlerindeki yükseliş ivmesi sürerken, haziran itibarıyla faizler 9,5 yılın zirvesini gördü.

2.07.2018Ekonomi
Konut kredilerinde artış bekleniyor

Konut kredilerinde artış bekleniyor

Mayıs ayı ortasından itibaren yüzde 1'in altına çekilen konut kredi faiz oranlarında gelecek haftadan itibaren artış göstereceği belirtiliyor. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Yeni projelerde artacak olan inşaat maliyetleri nedeniyle konut alımı yapacak olan vatandaşlar hızlı hareket etmeli" dedi.

29.06.2018Ekonomi
Emeklilere ‘özel avantajlar’

Emeklilere ‘özel avantajlar’

DENİZBANK, emekli maaşını 3 yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emeklilere 450 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı sağlamanın yanında, emekli tanıdıklarını DenizBank’a yönlendiren herkese yönlendirdikleri kişi başına 100 TL nakit hediye kazanma avantajı sunduğunu açıkladı.

28.06.2018Ekonomi
İhtiyaç kredisi mi nakit avans mı

İhtiyaç kredisi mi nakit avans mı?

Acil paraya ihtiyaç duyduğunuzda başvurubileceğiniz iki yöntem var: İhtiyaç kredisi ve nakit avans. Peki taksitli nakit avans çekmek mi yoksa ihtiyaç kredisi kullanmak mı daha kârlı? Faiz oranları ve geri ödeme taksit miktarları kıyaslandığında ortaya nasıl bir tablo çıkıyor? Hangikredi.com tarafından hazırlanan bir yazıda detaylı bir karşılaştırma yapılıyor...

22.06.2018Ekonomi
Konutta bu faiz oranı bir daha zor bulunur

'Konutta bu faiz oranı bir daha zor bulunur'

Son dönemde konut kredisi faiz oranlarının diğer kredi türlerinin aksine düştüğünü belirten sektör temsilcileri, fiyatların da bir miktar gevşemesiyle şu anda konut almanın tam zamanı olduğunu belirtiyor.

21.06.2018Ekonomi
Faiz çarkı konutta diğer kredilerin tersine işliyor

Faiz çarkı konutta diğer kredilerin tersine işliyor

Son 6 aylık dönemde konut kredisi faizleri 50 baz puan düşerken, ihtiyaç kredisi faizleri 140 baz puan, ticari kredi faizleri 420 baz puan ve taşıt kredisi faizleri 590 baz puan yükseldi.

18.06.2018Ekonomi
Bayram öncesi bankalardan bayram kredisi açıklaması

Bayram öncesi bankalardan 'bayram kredisi' açıklaması

Ramazan Bayramı dolayısıyla müşterilerinin artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli kampanyalar düzenleyen bankalar, birbirinden farklı vade, faiz oranı ve ödeme seçenekleriyle kredi kullanma imkanı sunuyor.

8.06.2018Ekonomi
Gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi

Gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi?

Bankalardan kredi alabilmek için gereken en önemli şartlardan biri gelir belgesi. Tüketiciye borç olarak kredi veren banka, verdiği borcun geri ödeneceğinden emin olabilmek ve ne kadar kredi verebileceğini saptamak için tüketicinin gelir durumuna bakar.

30.05.2018Kredi
Tek faiz dönemi

Tek faiz dönemi

Sadeleştirme çalışmalarını 2016’dan beri sürdüren, piyasalardaki çalkantılar nedeniyle de sık sık başka yöntemlerle sadeleştirme adımları sekteye uğrayan Merkez Bankası, Londra ziyareti öncesinde tek faize geçti. Bundan sonra, Merkez Bankası piyasayı politika faizi yüzde 16.5’ten fonlayacak. Bu adım doları 15 kuruş düşürdü.

28.05.2018Ekonomi
Merkez Bankasından çok önemli faiz kararı

Merkez Bankası'ndan çok önemli 'faiz' kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), para politikası operasyonel çerçevesine ilişkin sadeleşme sürecinin tamamlandığını, uygulamaya 1 Haziran 2018'de başlanacağını bildirdi. TCMB'den yapılan açıklamada "Bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı Merkez Bankası politika faizi olacaktır. Bu oran, mevcut fonlama faizine (yüzde 16,50) eşitlenecektir" denildi. Açıklama sonrası 4.65 seviyesinin üstünde olan dolar kuru 4.58 seviyesini gördü. Şu dakikalarda 4.57 TL, Euro ise 5.34 seviyesinde işlem görüyor.

28.05.2018Ekonomi
ABde, İngiltere’den sonra İtalya korkusu

AB'de, İngiltere’den sonra İtalya korkusu

İtalya'da aşırı sağ ile sol popülist parti arasında kurulacak yeni hükümet, Almanya başta olmak üzere AB'yi korkuttu. Yatırımcılar, iş çevreleri, ekonomi uzmanları tedirgin. Euro bölgesinin üçüncü büyük ekonomisi İtalya'nın da eurodan çıkmasından korkuluyor.

24.05.2018Avrupa
FEDden tutanak sinyali: Haziranda faiz artışı bekleniyor

FED'den tutanak sinyali: Haziranda faiz artışı bekleniyor

ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, Fed yetkililerinin haziran toplantısında faiz artırılmasını destekleyeceğine işaret etti.

23.05.2018Ekonomi
Dolar kuru yeni güne nasıl başladı

Dolar kuru yeni güne nasıl başladı?

Dolar kurunda hafta başından itibaren görülen artış sonunda Merkez Bankası’ndan faiz artışı geldi. Peki Merkez Bankası'nın dünkü 3 puanlık faiz artışı sonrasında dolar kuru sert bir düşüş yaşadı. Dolar dün gün içinde 4,92'yi aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyini görmüştü. Peki dolar kuru yeni güne nasıl başladı?

23.05.2018Ekonomi
Konut kredisi nasıl yapılandırılır

Konut kredisi nasıl yapılandırılır?

Ödeme güçlüğü çektiğinizde ya da kredi faiz oranlarında kayda değer bir gerileme yaşandığında, bankalar mevcut ödeme gücünüze göre aldığınız kredinin geri ödemesini yapılandırarak biraz nefes almanızı sağlayabilir. Peki nasıl?

22.05.2018Kredi

Yazar Sonuçları

Faizler arası makas açıldı

Geçen hafta Merkez Bankası’nın faizi sabit tutmasıyla işin doğası gereği genelde birbirine paralel hareket eden piyasa faizi ile merkez bankası politika faiz oranları arasında makas açıldı. Piyasa faizi yüzde 20’nin üzerinde, Merkez Bankası faiz oranı ise 17.75 seviyesinde. Hangisi diğerini yanına çekecek bunu enflasyon öncelikli olmak üzere gelişmeler belirleyecek.

28.07.2018

Piyasalar beklemede

Piyasalarda seçim sonrası bir toparlanma süreci yaşansa da kabinenin açıklanmasının ardından dalgalanmalar oldu. Yabancı yatırımcı borsada sert satışlar yaparken, döviz ve faiz yükseldi. Şimdi ise cevabı beklenen sorular var. Ekonomi kurulları kimlerden oluşacak. Ekonomi politikası ve merkez bankası ile ilgili de beklentiler sürüyor.

14.07.2018

Piyasalar yeni hükümeti bekliyor

Seçim belirsizliğinin ortadan kalkması ve dışarıdaki havanın yumuşaması piyasalara da olumlu yansıdı. Şimdi gözler pazartesi günü açıklanacak yeni hükümete çevrildi. İçeride iyimserliğin devam etmesi için ekonomi yönetimi ile uygulamalar da etkili olacak.

7.07.2018

Enflasyon ve faizlerde ‘zirve’ dönemi

SEÇİM öncesi yaşananların ekonomideki etkilerini daha yeni görmeye başlıyoruz. Yarın açıklanacak haziran ayı enflasyon rakamının yüzde 1.4 civarında gelmesi beklenirken, yıllık tüketici fiyat artışlarının ise yüzde 14’e ulaşacağı tahmin ediliyor.

1.07.2018

Yabancının dönüşü önemli

İhracat artışı gibi döviz getirici işlemlerin kısa vadeli tedbirlerle gerçekleşmesi pek kolay görünmüyor. Bu yüzden yabancı yatırımcının tekrar Türkiye’ye dönüş yapması büyük önem taşıyor. Yüksek faiz ve yüksek döviz kurunun yabancı yatırımcıyı ne ölçüde cezbedebileceği de merak edilen konular arasında.

30.06.2018

Anahtar enflasyon

Yükselen döviz kurlarının ardından Merkez Bankası’nın yaptığı duyuru ile kısa bir duraksama oldu. Ancak hamle gelmeyince mevut eğilim devam etti. Piyasada ise iki görüş hakim. İlki, kısa dönemde faizi yükseltip, döviz kurunu baskılayarak enflasyonu aşağı çekmek ve enflasyon düşünce de faizi indirmek. Diğeri ise, düşük faiz ile enflasyonu aşağı çekmek tarafında.

19.05.2018