MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.595 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

Hazine dört ihalede 9.35 milyar TL borçlandı

Hazine dört ihalede 9.35 milyar TL borçlandı

Hazine bu hafta gerçekleştirdiği dört ihale ile piyasadan 9.35 milyar TL borçlanırken, nispeten yüklü Temmuz ayı iç borçlanma programını da bu hafta büyük ölçüde tamamladı.

12.07.2016Ekonomi
Cep telefonlarına TRT bandrolü uygulaması başlıyor

Cep telefonlarına TRT bandrolü uygulaması başlıyor

İnternet yoluyla radyo ve TV yayınlarını alabilen cihazlar da TRT bandrolü uygulaması kapsamına alındı. Bu durumun cihaz fiyatlarını artırması bekleniyor.

28.06.2016Ekonomi
Faiz inerse rekor gelir

Faiz inerse rekor gelir

Nisan ayında yüzde 10’dan fazla düşen konut satışı mayısta yüzde 6.4 arttı. İpotekli satışların azalmasına dikkat çeken gayrimenkul sektörü temsilcileri “Konut kredi faizi düşerse satışta yeni rekor gelir” dedi.

24.06.2016Ekonomi
Bankaların bayram kredisi yarışı erken başladı..

Bankaların 'bayram kredisi' yarışı erken başladı!..

Bankalar, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla müşterilerinin artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere kredi yarışına girdi. Geleneksel hale gelen bayram kredilerinin yanı sıra bazı bankalar, bu dönemde taşıt ve traktör kredisi ile esnaf ve işletmelere özel kampanyalar da düzenliyor.

15.06.2016Gündem
Fitchten Türk bankalarına uyarı

Fitch'ten Türk bankalarına uyarı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada Türk bankalarının dış borçlanma hızının yavaşladığı belirtildi.

1.06.2016Ekonomi
S&Pden Türkiye için önemli tahmin

S&P'den Türkiye için önemli tahmin

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) artan tüketici talebinin Türkiye ekonomisinin büyümesini destekleyeceğini belirterek, bu yıl ve gelecek yıl büyümenin yüzde 3,4 seviyesinde olmasının beklendiğini kaydetti.

26.05.2016Ekonomi
S&P Türkiye için büyüme tahminini açıkladı

S&P Türkiye için büyüme tahminini açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) artan tüketici talebinin Türkiye ekonomisinin büyümesini destekleyeceğini belirterek, bu yıl ve gelecek yıl büyümenin yüzde 3,4 seviyesinde olmasının beklendiğini kaydetti.

26.05.2016Ekonomi
Piyasalarda Süper Salı: Merkez ve Şimşek etkisi

Piyasalarda 'Süper Salı': Merkez ve Şimşek etkisi

Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Kabine'de Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek görevini devam ettirdi. Piyasalarda Şimşek'in görevine devam edeceği beklentisi hakimdi. Merkez Bankası marjinal fonlama faizini 50 baz puan indirdi. Faiz indirimi kararı beklentiler dahilindeydi. Açıklamalar öncesinde 3,01 seviyesine kadar çıkan dolar/TL, yeni ekonomi yönetiminin netleşmesi ve Merkez'den gelen faiz kararının ardından 2,9464 seviyesine kadar geriledi.

24.05.2016Ekonomi
Otomobil alacaklar dikkat Faizi sıfırladılar

Otomobil alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın ilk 4 ayında yüzde 4,33 küçülürken, satışlarını artırmaya çalışan firmalar, faizleri sıfırlayıp, fiyatlarda indirime gitti.

19.05.2016Ekonomi
Faizle kâr payı aynı olmamalı

Faizle kâr payı aynı olmamalı

Ziraat Katılım’ın Genel Müdürü Osman Arslan, katılım bankalarının kâr payı oranı ile bankaların faizlerinin aynı seviyede olmasının doğru olmadığını söyledi. Kâr payını belirleyen ana etmenin getiri olduğunu hatırlatan Arslan, “Fonladığımız proje çok kazandığında çok, az kazandığında az kazanmalıyız” dedi.

13.05.2016Ekonomi
Toyota’da kaçırılmayacak fırsat

Toyota’da kaçırılmayacak fırsat!

Toyota bayisi GTC Global Dolapdere’de 6 bin TL indirim, 6 ay taksit erteleme ve uygun faiz fırsatları başladı Toyota Plaza GTC Global Grup Dolapdere, baharı yaşadığımız şu günlerde büyük bir kampanya başlattı.

13.05.2016Ekonomi
Piyalepaşa İstanbulda temel atıldı

Piyalepaşa İstanbul'da temel atıldı

Polat, yarım asırlık tecrübesi ile İstanbul Piyalepaşa’da yeni bir yaşam alanı kuruyor. Türkiye’de özel sektör tarafından yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul’da inşaat başladı. Bölgede semt kültürü yeniden hayat bulacak.

12.05.2016Ekonomi
Türk bankacılar 35. kez buluştular

Türk bankacılar 35. kez buluştular

Frankfurt'ta geleneksel Türk Bankacılar Akşamı'nda, Türk bankalarının rekabet gücüne dikkat çekildi.

10.05.2016Avrupa
Konut sektöründe heyecan dorukta

Konut sektöründe heyecan dorukta

MERKEZ Bankası’nın faiz indirimi, inşaat sektörünün yanısıra ev sahibi olmak isteyen orta gelirlilerde umut yarattı. Kredi faiz oranlarının düşmesi ev sahibi olmak isteyen orta gelir düzeyindekiler için önemli bir fırsat olacak.

23.04.2016Ege
EGİKAD’tan düşük faiz uyarısı

EGİKAD’tan düşük faiz uyarısı

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun, marjinal fonlama oranını yüzde 10,50’den yüzde 10’a indirmesiyle birlikte piyasalara az da olsa olumlu bir hava esmesine neden olacağını bildirdi.

23.04.2016Ege
Dolarda düşüş bitti mi

Dolarda düşüş bitti mi?

GEDİK Yatırım 25’inci yaşında 2016 yılı için ilk çeyrek strateji raporunu yayımladı.

19.04.2016Ekonomi

İstanbul konut fiyatı artışında dünya ikincisi

Konut fiyatı artış oranlarına göre yapılan ilk 20 şehir sıralamasında İstanbul dünya 2'ncisi oldu.

19.04.2016Ekonomi
Doları olanlar dikkat Bu karar bekleniyor

Doları olanlar dikkat! Bu karar bekleniyor

Dolar/TL kurunda, merkez bankasının faiz indirim beklentisinden beslenen tepki yükselişi söz konusu. İlk dirençler 2.87-2.88 TL seviyeleri. Bu seviyelerin geçilmesi durumunda 2.93 TL gündeme gelebilir. Bu seviyeyi geçemeyen yükseliş hareketi tepki boyutunda kalacak. Geri çekilmelerde 2.83 ilk destek noktası.

17.04.2016Ekonomi
Otomobilde 15 bin liraya varan model yılı indirimi

Otomobilde 15 bin liraya varan 'model yılı' indirimi

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, yılın ilk çeyreğinde yüzde 2,75 küçülürken, firmalar satışlarını artırmak için avantajlı ve alternatif ödeme seçenekleri sunan bahar kampanyalarını devreye soktu.

11.04.2016Ekonomi
Yabancılar para yağdırıyor

Yabancılar para yağdırıyor

PİYASALARDA Yellen rüzgarı aralıklarla devam ediyor. Ancak içeride yabancı para girişlerinin de katkısıyla daha iyimser bir hava var. Terör eylemleri ve İranlı işadamı Zarrab’ın ABD’de tutuklanması nedeniyle dalgalı seyrin yaşandığı 21-25 Mart haftasında bile yabancı yatırımcıların portföy girişleri arttı. Bu rakam son bir ayda hisse senetlerinde 1 milyar dolar, tahvil-bonoda ise yaklaşık 700 milyon dolara ulaştı.

2.04.2016Ekonomi
Teröre inat yatırım

Teröre inat yatırım

Hürriyet, İstanbul’da gerçekleşen gayrimenkul fuarı Cityscape’de yatırımcıları bir araya getirdi. ‘Why invest in Turkey’ ( Neden Türkiye’ye yatırım yapılmalı?) konulu panelde Türkiye’ye yatırımın avantajları anlatıldı. Terörün uluslararası bir sorun olduğunu ve yatırıma engel olmayacağını belirten uzmanlar Türkiye’nin yatırım için doğru adres olduğunu söyledi.

30.03.2016Ekonomi
Düşük faiz Türkiye için risk ama iyi gidiyorlar

'Düşük faiz Türkiye için risk ama iyi gidiyorlar'

Türkiye faizlerin makul seviyede mi yoksa düşük mü olduğu tartışmalarını yaparken uluslararası aracı kurum Saxo Bank analistleri düşük faizin Türkiye için önemli bir risk olduğuna işaret ediyor. Kurumun kıdemli analistlerinden John Hardy ise Türkiye’nin içindeki ve komşularındaki sorunlarına rağmen ekonomi yönetiminin işini iyi yaptığı görüşünde…

30.03.2016Ekonomi
Yeni para piyasası kuruluyor

Yeni para piyasası kuruluyor 

EKONOMİDEN Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul bünyesinde 6 ay içerisinde yeni teminatlı organize para piyasası oluşturacaklarını, bunun için de gerekli altyapı çalışmalarını başlattıklarını söyledi. Şimşek, “Bu çalışma ile gösterge niteliğinde uzun vadeli lira faiz oranlarının oluşturulmasını hedefliyoruz” dedi.

27.03.2016Ekonomi
Alman Merkez Bankası açıkladı

Alman Merkez Bankası açıkladı

Almanya’da ekonominin iyiye gitmesi zenginleri daha da zengin ederken servetin eşit dağılmasını sağlayamıyor. Alman Merkez Bankası'nın özel servet dağılımıyla ilgili yaptığı araştırma hane halkının sadece yüzde 10’unun ülkedeki özel net servetin yüzde 60’ını elinde bulundurduğunu ortaya çıkardı.

27.03.2016Avrupa
Şimşek: Yeni para piyasası kuruluyor

Şimşek: Yeni para piyasası kuruluyor 

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul bünyesinde 6 ay içerisinde yeni teminatlı organize para piyasası oluşturacaklarını, bunun için de gerekli altyapı çalışmalarını başlattıklarını bildirdi. Şimşek, "Reform niteliğindeki bu çalışma ile gösterge niteliğinde uzun vadeli lira faiz oranlarının oluşturulmasını hedefliyoruz" dedi.

27.03.2016Ekonomi
Düşük faiz için enflasyon inmeli

Düşük faiz için enflasyon inmeli

Yerli Davos olarak adlandırılan Uludağ Ekonomi Zirvesi dün başladı. 1100’ün üzerinde üst düzey iş insanını buluşturan etkinlik, 2 gün sürecek. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Zulüm yapmamak gelecek nesillere zulümdür” dedi ve  faizin düşmesi için önce enflasyonun düşmesi gerektiğine işaret etti. Bu sözler zirvenin açılışına damga vurdu.

25.03.2016Ekonomi
Türkiye’ye yatırım kazandıracak

Türkiye’ye yatırım kazandıracak

Hürriyet’in, gayrimenkul fuarı Cityscape’de düzenlediği ‘Why invest in Turkey’ (Neden Türkiye’ye yatırım yapılmalı) konulu panelde, Türkiye’ye yatırımın avantajları anlatıldı. Alanında uzman konuşmacılar terör olaylarının uluslararası bir sorun olduğunu ve yatırıma engel olmayacağını belirterek, ‘Türkiye’ye yatırım yapan kazanır’ mesajını verdi.

25.03.2016Ekonomi
Şimşekten önemli enflasyon açıklaması

Şimşek'ten önemli enflasyon açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin açılış konuşmasında enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Şimşek, "Türkiye'nin enflasyonu tek haneye düşürdü, bu bir başarı ama yetmez" dedi.

25.03.2016Ekonomi
Dolar 2.75 TL’Ye çekilecek mi

Dolar 2.75 TL’Ye çekilecek mi?

Önce Avrupa Merkez Bankası, ardından ABD Merkez Bankası’nın kararları piyasalarda bahar havası estirdi. Dolar düştü, borsa yükseldi. Dolar/TL kurunda geri çekilmelerde tutunma noktaları 2.84-2.80 TL. Kritik seviye ise 2.75.

19.03.2016Ekonomi
Ruslar Antalyayı terk ediyor iddiası doğru değil

'Ruslar Antalya'yı terk ediyor iddiası doğru değil'

Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, Rusların mülklerini ucuza satarak Antalya'yı terk ettikleri iddiasının doğru olmadığını, Ruslara mülk satışı devam ettiğini belirterek, "Antalya'da mülk edinenler arasında, Kanada vatandaşları ön plana çıkmaya başladı. Almanlar, Norveçliler, Araplar, Holllanda vatandaşları ve ABD'liler bile var. Yani sadece Ruslara bağımlı da değiliz" dedi.

16.03.2016Ekonomi
Yabancılardan alım atağı

Yabancılardan alım atağı

Piyasalar son dönemlerde dış borsalar ve petrol fiyatlarıyla olumlu bir hava yakaladı. Ancak son iki haftadır yaşanan en önemli gelişme, Türkiye sermaye ve para piyasalarında yabancı yatırımcıların, 1.2 milyar dolarlık alım yapmasıydı.

5.03.2016Ekonomi
Merkez Bankası’ndan kredi kartı faiz açıklaması

Merkez Bankası’ndan kredi kartı faiz açıklaması

Merkez Bankası, bugün yaptığı yazılı açıklamada, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığı ifade edildi.

27.02.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanından önemli faiz açıklaması

Cumhurbaşkanı'ndan önemli faiz açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Vakıf Katılım Bankası açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı, faiz oranlarına yönelik önemli açıklamalar yaptı.

26.02.2016Ekonomi
Euro Bölgesinde bileşik PMI 13 ayın en düşüğünde

Euro Bölgesi'nde bileşik PMI 13 ayın en düşüğünde

Euro Bölgesi'nde bileşik Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), şubat ayında geçen yılın ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyesi olan 52,7 puana geriledi.

22.02.2016Ekonomi
Yastık altından 34,2 ton altın çıktı

Yastık altından 34,2 ton altın çıktı

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, son 3 yılda yastık altından 34,2 ton altın çıktığını bildirdi.

21.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sıcak para teröre bakmadan geliyor

SALI gecesi Atatürk Hava Limanı’nda meydana gelen terör faciası herkesi şok etti. Tam diplomatik alanda Rusya ve İsrail ile normalleşme başlaması iş aleminde memnuniyet yaratmışken meydana gelen bu vahim olay, ister istemez, morallerin yeniden bozulmasına neden oldu.

29.06.2016

Sermaye kaçışına yol açacak tasarılar

GEÇEN hafta Ankara’da bir taraftan yatırımlar için faizlerin daha da düşmesi gerektiği anlatılırken, diğer taraftan ülkeye yatırım yapma kapasitesi olan yabancılara çalışma ve oturma izni sağlayan ‘Turkuaz Kart’ uygulaması başlatılacağı açıklanıyordu.

17.06.2016

Merkez Bankası başkanının belirlendiği ilginç yolculuk

MERKEZ Bankası başkanlığına veda edecek olan Erdem Başçı’yı, Durmuş Yılmaz’ın başkanlığı sırasında tanımıştım.

12.04.2016

Piyasalardaki bahar havası devam eder mi?

Piyasalar yaklaşık 1.5 aydır bir bahar havası yaşıyor.

11.04.2016