MENÜ

Ezgi Başaran

Ezgi Başaran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ezgi Başaran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 292 Ezgi Başaran haberi bulunmuştur.

Ezgi Başaran Haberleri

Genç okçular Yunanistanda madalya arayacak

Genç okçular Yunanistan'da madalya arayacak 

Okçulukta Gençler ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası, Yunanistan'da düzenlenecek.

25.06.2018Diğer
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Yılın kadınları belli oluyor

Yılın kadınları belli oluyor

Elele Avon Kadın Ödülleri için geri sayım başladı. Bu sene ikinci kez verilecek ödüller görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

9.01.2016Magazin
27. Genç İletişimciler Yarışmasında kazanan öğrencilere ödülleri verildi

27. Genç İletişimciler Yarışmasında kazanan öğrencilere ödülleri verildi

Aydın Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin İletişim Fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği 27. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenlere, düzenlenen törenle ödülleri dağıtıldı. Ödül törenindeki konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, "Attığınız her tweette, yaptığınız her haberde, sunduğunuz her programda, hazırladığınız her reklam kampanyasında samimi olun, adil olun, gerçek olun" dedi.

15.12.2015Gündem
Gazetecilik küllerinden yeniden doğar mı

"Gazetecilik küllerinden yeniden doğar mı?"

Aydın Doğan Vakfı 27. Genç İletişimciler Yarışması Ödül Töreni öncesi ‘Gazetecilik Küllerinden Yeniden Doğar mı?’ başlığı altında düzenlenen panele katılan gazeteciler Cüneyt Özdemir, Çınar Oskay ve Ezgi Başaran, gazeteciliğin sorunlarını konuştu. 3 gazeteci de iktidar baskısı ve dijital devrimin gazeteciliğin önündeki en büyük sorunlar olduğunu söyledi.

15.12.2015Gündem
27. Genç İletişimciler Yarışması ödül töreni öncesinde üç ünlü isim panelde buluştu

27. Genç İletişimciler Yarışması ödül töreni öncesinde üç ünlü isim panelde buluştu

Aydın Doğan Vakfı, 27. Genç İletişimciler Yarışması ödül töreni bu akşam yapılacak.

15.12.2015Gündem
Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Ezgi Başaran: Can Dündar’ın tutuklandığı bir ülkede Kürt sorunu da çözülemez

Terörden mültecilere, Gezi’den hak mücadelelerine son beş yılda neleri konuşmadık ki? Bütün bu konuların en önde geleni ‘Çözüm Süreci’ydi şüphesiz. Radikal Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran’ın henüz çıkan ‘Barış Bir Varmış Bir Yokmuş - Kürt Sorununun Çözüm Süreci’ isimli kitabı işte bu beş yılın özenli bir dökümü. Başaran, sürecin aktörleriyle (ve dışarıdaki benzer barış süreçlerinin mimarlarıyla) yaptığı röportajları, önemli yol ayrımlarında yazdığı makaleleri bir araya getirmiş. Okuduğunuzda, hem nereden nereye geldiğimizi göreceksiniz hem de nasıl daha uzağa gidemediğimizi... Başaran’la son beş yılı konuştuk.

28.11.2015Keyif
Her kız çocuğu sen yapabilirsin özgüveniyle yetiştirin

Her kız çocuğu 'sen yapabilirsin' özgüveniyle yetiştirin

Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle Aydın Doğan Vakfı öncülüğünde düzenlenen ‘Eğitim Yoluyla Kız Çocukları’nın Güçlenmesi’ konferansında artık okul yapmanın bir adım ötesine geçerek özgüveni olan kızlar yetiştirmenin önemine dikkat çekildi. Hanzade Doğan Boyner, “Kızlara ‘Yalnız değilsiniz’ demek için bir araya geldik” dedi.

8.10.2015Gündem
Binlerce kişi Ahmet Hakana yapılan saldırıyı kınadı

Binlerce kişi Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı kınadı

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın evinin önünde uğradığı saldırının ardından sosyal medyada da birçok kişi tepkilerini dile getirdi.

30.09.2015Gündem
67. yıl coşkusu

67. yıl coşkusu

1 Mayıs 1948’de yayın hayatına başlayan Hürriyet’in 67. yaşı, Hürriyet Dünyası’nda kutlandı. Hürriyet Dünyası’nın bahçesinde düzenlenen tören, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen Hürriyet ailesinin buluşma noktası oldu.

2.09.2015Gündem
Roubininin ekonomistinden Türkiye yorumu

Roubini'nin ekonomistinden Türkiye yorumu

Piyasalarda Kriz Kahini olarak bilinen, popüler ekonomist Nouriel Roubini'nin Roubini Global ekibinin içindeki Türkiye analisti Mert Yıldız, Radikal Genel Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran ile konuştu. Yıldız Türkiye'de 2001 yılındaki gibi bir ekonomik krizin çıkma ihtimali olup olmadığı sorusuna, "Ne evet ne hayır" cevabını verdi.

28.08.2015Ekonomi
PKK, HDPyi kapatıyor

PKK, HDP'yi kapatıyor

24.08.2015Gündem
Demirtaş: Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela

Demirtaş: Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreci ve şehit edilen polislerle ilgili konuştu. Demirtaş, ''Ben provokasyon olmayacağından emin olsam, o polisin cenazesine giderdim mesela. Ailesine giderdim, o insanların ailesinin elini öperdim. Yani benim annemden nasıl bir farkı var ki onların?'' dedi.

28.07.2015Gündem
Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuka verildi

Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuk'a verildi

Bu yıl 'roman' dalında düzenlenen 19. Aydın Doğan Ödülü, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk'a verildi. Pamuk, 50 bin TL tutarındaki para ödülünü ve heykelciğini, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Kurucusu ve Onursal Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın elinden aldı.

17.04.2015Keyif
26. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

26. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

AYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 26. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. 33 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1351 öğrencinin 1057 çalışma ile katıldığı yarışmada, Seçici Kurullar tarafından 19 üniversitenin 113 öğrencisi 64 proje ile ödüllere değer görüldü.

13.12.2014Gündem
4’üncü ‘Bumerang’ ödülleri sahiplerini buldu

4’üncü ‘Bumerang’ ödülleri sahiplerini buldu

BLOG ve web yayıncılık ağı Bumerang’ın dördüncüsü düzenlenen Bumerang Ödülleri sahiplerini buldu. 600 üzerinde başvurudan 7 birinci seçildi.

10.12.2014Ekonomi
Bumerang Ödüllerinde heyecan dorukta

Bumerang Ödülleri'nde heyecan dorukta

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Bumerang Ödülleri’nde halk oylaması geçtiğimiz gün sona erdi. 70 bine yakın sms oyu kullanılan ilk aşamanın sonunda her kategoriden 10’ar blog finale kaldı. Adaylar arasında heyecan doruğa ulaşırken sıra, yarışmanın son adımı olan jüri oylamasına geldi.

24.11.2014Ekonomi
Gazeteciler Cemiyeti: Protesto ediyoruz

Gazeteciler Cemiyeti: Protesto ediyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Radikal yazarı Ezgi Başaran’ın yazısına erişimin İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın başvurusu üzerine TİB tarafından yargı kararı olmadan engellenmesinin ‘Sansür’ olduğunu söyledi. TGC Yönetim Kurulu, dün yaptığı açıklamada, özetle şu görüşlere yer verdi:

3.10.2014Gündem
İTÜlü asistanlar: Ezgi Başaranı yalnız bırakmayız

İTÜ'lü asistanlar: Ezgi Başaran'ı yalnız bırakmayız

İTÜ Rektörü Mehmet Karaca'nın Radikal'i sansürletmesinin ardından, yazıda geçen 2 asistan neden bir türlü görevlerine dönemediklerini ve İTÜ'deki 'yeni dönem'i anlattı.

3.10.2014Gündem
İTÜ Rektörü istedi Radikal sansürlendi

İTÜ Rektörü istedi Radikal sansürlendi

Radikal Gazetesi Yayın Koordinatörü ve yazarı Ezgi Başaran’ın yazısına erişim yasağı geldi. Yasak, yazı yayınlandıktan bir gün sonra İnternet Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından, tebliğ edilmeden uygulandı.

2.10.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Bir Türk olarak, bu gece onları minnetle anıyorum

- BAŞTA ATATÜRK olmak üzere, Birinci Dünya Savaşı’nın bütün cephelerinde kahramanca savaşan, şehit düşen, gazi olan, sonradan hayatını kaybetmiş bütün askerlerimiz ve komutanlarımızı...

14.07.2017

Umarım şu yazdığım kuyruklu yalandır

DÜNKÜ “Cumhuriyet” gazetesinin manşetinde vahim, ama çok vahim bir iddia vardı.

20.02.2017

Kadıköy Lisesi Müdürü kardeşim bu söz sana

KADIKÖY Anadolu Lisesi Müdürü Halit Bey kardeşim...

14.10.2016

Çok yeni, çok değişik, çok güzel şeyler oluyor gibi

BÖLÜNME, parçalanma, cepheleşme gibi devasa sorunlarımız sona eriyor gibi.

24.07.2016

Bir dönemin sonunu bu görüntü anlattı

ÖNCEKİ gün Türkiye’deki televizyonlara çok ilginç bir görüntü yansıdı.

26.05.2016

#kadınİsterse

Türkiye’nin en köklü kadın dergisi Elele, 2015’e damgasını vuran yılın kadınlarını ödüllendirdi. Kadın İsterse sloganlı ödül töreninde oyuncu Barış Arduç, “2015’in İlham Veren Erkeği” unvanına layık görüldü.

15.01.2016

Türkiye’nin Can Dündar ve Erdem Gül ayıbı...

Tam iki hafta önce bugün, bir yurt dışı gezisinden yurda ayak bastığım anda “haber” yüzüme çarpıldı: Can Dündar ve Erdem Gül, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilmişlerdi!

11.12.2015

İşte içimi açan o cümle

“BİZ bir Avrupa halkıyız...”

30.11.2015

180 metrelik “stratejik derinlik”...

Ne söylenirse söylensin, hangi propaganda tekniğine başvurulursa vurulursun, eleştirilere yönelik nasıl bir tehditkâr dil kullanılırsa kullanılsın, gerçek değişmiyor: Türkiye, sınırları dışında hukuki anlamda “tek vatan toprağı” olarak tanımladığı küçücük bir araziyi koruyamamış ve terketmiştir.

24.02.2015

Kılıçdaroğlu’nun peşindeki Gestapo ajanları

BİR anamuhalefet lideri, peşine uğursuz hafiyelerin takıldığını söylüyorsa durum ciddi demektir.

5.02.2015

Davutoğlu mirasa sadık

YANDAŞ medyanın TV’sinde, “gazeteci gibi” soru sormak yerine, baş sallayanlarla birlikte, Ahmet Davutoğlu kendisini rahat hissediyor.

3.10.2014

Misafirini dilenci yapan ev sahibi

SÖZE ne zaman “Suriyeli mülteciler sorunu” diye başlansa...

17.07.2014

Kimdi o ‘maliyeci’

BALYOZ denilen adalet utancının kurbanları tek tek çıkarken düşünüyorum...

23.06.2014

Seçim sonuçları dış müdahaleye açık mı?

EZGİ Başaran, Radikal’de bu hafta yazdığı iki yazı ile seçim sandıklarından gelen sonuçların YSK’da sertifikasız bir yazılım tarafından toplandığını yazdı.

5.06.2014

Market

En ağdalı cümleleri sıralıyoruz.

15.05.2014

Türkiye'nin ikinci kurucu babası kim?

Atatürk, 'cumhuriyet'in ilk 'kurucu babası'; Tayyip Erdoğan, 'ikinci kurucu baba' olmak istiyor.

13.05.2014

İki cenaze bir Fatiha

DÜN Kocatepe Camisi’nden bir cenaze kalktı.

2.05.2014