MENÜ

Eylül Yağlıkara

Eylül Yağlıkara ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eylül Yağlıkara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 127 Eylül Yağlıkara haberi bulunmuştur.

Eylül Yağlıkara Haberleri

Eylül Yağlıkara cinayeti davası... Mahkeme Başkanının bu sorusunu yanıtlayamadı

Eylül Yağlıkara cinayeti davası... Mahkeme Başkanı'nın bu sorusunu yanıtlayamadı

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran 2018'de kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cinsel saldırıya uğrayıp öldürülmesine ilişkin davada yargılanan anne ve oğlu savunma yaptı. Mahkeme heyeti, ara kararında sanık Uğur Koçyiğit'in tutukluluk halinin devamına hükmetti, anne Huriye Koçyiğit'in tutuklanması yönündeki talepleri ise reddetti. Sanık Koçyiğit, Eylül'ün naaşının gömüldüğü yerde kendisine ait olduğu tespit edilen izmarite ilişkin açıklama yapamadı...

17.05.2019Gündem
Ağır müebbet +39 yıl istendi: Konuşmasın diye boğmuş

Ağır müebbet +39 yıl istendi: Konuşmasın diye boğmuş

Geçen yıl Ankara Polatlı’da kaybolduktan 1 hafta sonra cesedi toprağa gömülü bulunan Eylül Yağlıkara’nın (8) öldürülmesiyle ilgili tutuklanan komşu Uğur Koçyiğit (42) ile tutuksuz bulunan annesi Huriye Koçyiğit (69) hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

27.02.2019Gündem
Eylül’ü öldüren sanığa müebbet ve 39 yıl, annesine 20 yıl hapis istemi

Eylül’ü öldüren sanığa müebbet ve 39 yıl, annesine 20 yıl hapis istemi

 Ankara'nın Polatlı ilçesinde geçen yıl 22 Haziran'da kaybolduktan 1 hafta sonra cesedi toprağa gömülü bulunan Eylül Yağlıkara’nın (8) öldürülmesiyle ilgili tutuklanan komşu Uğur Koçiğit (42) ile tutuksuz bulunan annesi Huriye Koçyiğit (69) hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, Eylül Yağlıkara'ya cinsel istismarda bulunduktan sonra boğarak öldürdüğü iddia edilen Uğur Koçyiğit için ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl hapis, ona yardım ettiği gerekçesiyle annesi Huriye Koçyiğit hakkında ise 20 yıl hapis talep edildi. Uğur Koçyiğit, savcılık sorgusundaki savunmasında, "Haklısınız, üzerime atılı bir çok delil mevcut; ancak hiçbir şey aklıma gelmiyor. Ben bu konuyu daha detaylı düşüneceğim. Bir şey biliyor da saklıyor değilim" dediği öğrenildi.

25.02.2019Gündem
3.5 ay önce kaybolan muhtarı arama çalışmaları yeniden başladı

3.5 ay önce kaybolan muhtarı arama çalışmaları yeniden başladı

TOKAT’ın Reşadiye ilçesinde yaklaşık 3,5 ay önce kullandığı hafif ticari aracın Kelkit Çayı’na devrilmesi sonucu kaybolan muhtar Ayhan Cebe’nin bulunması için arama çalışmalarına yeniden başlandı.

15.08.2018Gündem
Eylülün babasından ağlatan paylaşım

Eylülün babasından ağlatan paylaşım

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolduktan bir hafta sonra cesedi bulunan Eylül Yağlıkara'nın (8) babası İbrahim Yağlıkara'nın hazırlattığı video, izleyenlerin yüreklerini dağladı.Polatlı'da kaybolduktan bir hafta sonra, cansız bedeni elektrik direğinin dibinde gömülü bulunan Eylül Yağlıkara'nın ailesi, kızlarının yasını tutuyor. Bursa'da yaşamalarına rağmen kızlarının cenazesinden dolayı Uzunbeyli Mahallesi'nde kalmayı tercih eden Şerife-İbrahim Yağlıkara çifti, kızlarının mezarına giderek dua ediyor.Baba İbrahim Yağlıkara, kızının ölümünden sonra Bursa'da yaşayan bir arkadaşına klip hazırlattı. Hazırlanan klipte Eylül'ün fotoğrafları, cenazeden fotoğraflar ile Yağlıkara çiftinin kızlarının mezarı ziyaret ettiği fotoğraflar yer alıyor.

28.07.2018Haber
Eylülün babasından ağlatan paylaşım

Eylül'ün babasından ağlatan paylaşım!

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolduktan bir hafta sonra cesedi bulunan Eylül Yağlıkara'nın (8) babası İbrahim Yağlıkara'nın hazırlattığı video, izleyenlerin yüreklerini dağladı.

28.07.2018Gündem
Eylül’ün babasından yürek yakan paylaşım: Bunu çok istiyordu

Eylül’ün babasından yürek yakan paylaşım: Bunu çok istiyordu

Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 7 gün sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıkan ve cansız bedeni toprağa gömülü olarak bulunan Eylül Yağlıkara’nın babası İbrahim Yağlıkara, sosyal medya hesabından kızıyla birlikte çektirdiği fotoğrafı ‘Ciğer yarası’ başlığında paylaştı. Baba Yağlıkara, “Evimizi şuan Bursa’dan Polatlı’ya taşıyoruz. Kızım bunu çok istiyordu ama yavruma nasip olmadı” dedi.

16.07.2018Gündem
Kayıp Evrimin ailesiyle yaşadığı ev arandı

Kayıp Evrim'in ailesiyle yaşadığı ev arandı

TOKAT'ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz'da yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken, kaybolan Evrim Atış'ı (3,5) arama çalışmaları 7'nci günde sürdürülüyor. Evrim'in ailesiyle yaşadığı Yenisu köyündeki evde, yaklaşık 1 saat arama yapılırken, küçük kıza ait ize rastlanmadı.

16.07.2018Gündem
Kayıp Evrim için ekinler biçiliyor

Kayıp Evrim için ekinler biçiliyor

TOKAT'ın Turhal ilçesinde, 6 gün önce sabah yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış'ı arama çalışmaları devam ediyor. Komandolar, JAK ve JÖH timleriyle AFAD ve UMKE personelinin dağ taş demeden didik didik aradığı Evrim'in izine ulaşılamadı. Minik Evrim’in yolunu kaybedip tarlada ekinlerin arasına girdikten sonra geri çıkamayacağı ihtimali gözönünde bulundurularak, köylüler hasada birkaç gün önce başladı.

15.07.2018Gündem
JAK timleri kayıp Evrim’in evinin çevresinde arama yaptı ancak iz yok

JAK timleri kayıp Evrim’in evinin çevresinde arama yaptı ancak iz yok

TOKAT’ın Turhal ilçesinde 10 Temmuz sabahı yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan Evrim Atış’ı (3,5) arama çalışmaları sürdürülüyor. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, Evrim’in evinin çevresiyle köyde arama yaptı ancak herhangi bir sonuca ulaşılamadı.

14.07.2018Gündem
4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: 'Yavrumu kaçırdılar'

TOKAT’ın Turhal ilçesinde 10 Temmuz’da yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan Evrim Atış’ı (3,5) arama çalışmaları sürdürülüyor. Evrim’in annesi Dilek Atış, "Sabah akşam arıyoruz. Arama- tarama yapıldı; ama bulamadılar. Biz kaçırıldığından şüpheleniyoruz. Benim yavrumu kaçırdılar" dedi. Evrim’i arama çalışmalarının 3’üncü gününde Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 8 gün sonra Eylül Yağlıkara’nın (8) cansız bedenini bulan kadavra köpeği ’Abrek’ de kullanıldı.

13.07.2018Gündem
Eylülü bulan Abrek kayıp Evrimi de arıyor

Eylül'ü bulan 'Abrek' kayıp Evrim'i de arıyor

Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış'ı arama çalışmaları, Ankara'nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 8 gün sonra cesedi bulunan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'yı bulan Samsun İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü bünyesindeki arama köpeği "Abrek"in de desteğiyle sürdürülüyor.

12.07.2018Gündem
Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler... Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze daha yatkın? Çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz? İdam cezası, kimyasal kastrasyon çare mi? Dünya nasıl yapıyor? Türkiye’nin en önemli adli tıp profesörü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevil Atasoy sorularımıza çok çarpıcı örneklerle yanıt verdi.

8.07.2018Gündem
Eylül cinayetinde çileden çıkaran son dakika detayı

Eylül cinayetinde çileden çıkaran son dakika detayı

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde kaybolduktan bir hafta sonra cesedi bulunan Eylül Yağlıkara'yı (8) öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Uğur Koçyiğit'in, olay günü küçük kızın amcası Ahmet Yağlıkara'nın evine giderek kendisine atıştırmalık bir şeyler hazırlanmasını istediği, oturup soğukkanlılıkla yediği ortaya çıktı.

6.07.2018Gündem

Eylül'ün babasından yürek burkan karar

ANKARA’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 7 gün sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıkan ve cansız bedeni bulunanÿEylül Yağlıkara’nın (8) babası İbrahim Yağlıkara, uzun bir süre daha köyden ayrılmama kararı aldı. Acılı baba, "Kızımın mezarını yalnız bırakmamak için bu kararı aldık" dedi.

5.07.2018Gündem
İstanbulda çocuk kurbanlar için protesto gösterisi

İstanbul'da çocuk kurbanlar için protesto gösterisi

Leyla Aydemir ve Eylül Yağlıkara'dan peş peşe gelen acı haberlerin ardından İstanbul'da bugün çocuk istismarları ve cinayetlerine tepki göstermek için kitlesel bir protesto gösterisi yapılacak. Saat 17.30'da Tünel Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na kadar düzenlenecek yürüyüş nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapanacak.

4.07.2018Gündem
Minik Leyla 10 gün yemek yememiş, süt içmemiş: Açlıktan öldü

Minik Leyla 10 gün yemek yememiş, süt içmemiş: Açlıktan öldü

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü, kaybolduktan sonra önceki gün cansız bedeni dere yatağında bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in açlıktan öldüğü ortaya çıktı. Kaçırıldıktan sonra bölgede alınan güvenlik önlemleri nedeniyle köyde konulduğu yere gidilemediği için küçük kıza günlerce yemek ve süt verilmediği belirlendi.

3.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları