MENÜ

Extra 3

Extra 3 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Extra 3 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 428 Extra 3 haberi bulunmuştur.

Extra 3 Haberleri

Revenge Tax By Finance Ministry

Revenge Tax By Finance Ministry

The government, which had promised not to further increase taxes, increased the Special Consumption Tax (OTV) rate on automobiles by 3 to 25 points. Upon the cancellation of the Extra-Motor vehicle Tax -imposed by the government- by the Constitutional court, the government decided to raise OTV on automobiles to compensate for the loss it experienced because of this cancellation.

15.10.2003Gündem
300 çocukla yattı iddiası

300 çocukla yattı iddiası

12 yaşındaki bir erkek çocuğuna cinsel taciz suçlamasıyla tutuklanıp, 3 milyon dolar kefaletle serbest bırakılan Michael Jackson'ın şimdiye kadar 300 çocukla yatmış olabileceği iddia ediliyor.

22.11.2003Dünya
Marlboro yüzde 6 zamlandı

Marlboro yüzde 6 zamlandı

Philip Morris/Sabancı tarafından Torbalı fabrikasında üretilen sigaraların fiyatlarına ortalama yüzde 6 zam yapıldı. Marlboro ve Parlıament 100's'in fiyatı 3 milyon 300 bin liradan 3 milyon 500 bin liraya yükseltildi.

4.03.2004Ekonomi
Kapıcının orta terk oğlu şeffaf fırınla yayılıyor

Kapıcının orta terk oğlu şeffaf fırınla yayılıyor

Kapıcı oğlu Hasan Karakulak, öğretmeni ‘zengin-yoksul’ ayırımı yaptığı için orta okulu yarıda bırakıp, kasap çıraklığıyla girdiği iş hayatında Fransız havası verdiği ‘de Panex’ adlı ekmek, pasta, kısacası gıda markası yarattı. Karakulak, de Panex'le şimdi 6 milyon dolar ciro hedefliyor.

8.03.2004Ekonomi
Marlboro, Tekele uydu ikinci zammı da yaptı

Marlboro, Tekel'e uydu ikinci zammı da yaptı

Hükümetin ek kaynak için sigaraya zam formülünde istediği zam oranları gecikmeli de olsa tamamlanıyor. Philip Morris/Sabancı (Philsa), daha önce yüzde 6 artırdığı sigara fiyatlarına dün bir ek zam daha yaptı ve Tekel'in yüzde 9-12 aralığındaki zam oranlarına yaklaştı.

13.03.2004Ekonomi
Kırmızı noktalı bir yazı

Kırmızı noktalı bir yazı

Evet, bu yazı er veya geç yazılmalıydı. Bir vatan evladı cesaret edip bu yazıyı yazmalıydı. Okurlarım tarafından sapıklıkta suçlanmayı bile göze alarak, yazdım! Bize atalarımız böyle öğretti. Ulubatlı Hasanlar’ın, Genç Osmanlar’ın (Bağdat’ın içindeki Genç Osman’dan bahsediyorum, yanlış anlamayın!), Koca Seyidler’in yolunda, gözümü kırpmadan kendimi feda ettim.

19.04.2004Kelebek
Bu yaz 24 farklı bira ile serinliyoruz

Bu yaz 24 farklı bira ile serinliyoruz

Her gün market raflarında yeni bir bira markası veya çeşidi görüyoruz. Son çıkan ürünlerle birlikte piyasadaki bira markalarının sayısı 22’yi buldu. Bunların arasında alkol oranı ve kalorisi düşük light biralar, yüksek alkollü olanlar, fıçı birayla aynı lezzeti taşıyanlar var. Bir de ithal biralar var. Meksika birası Corona ve Hollanda birası Grolsch’a birkaç ay içinde Hollanda birası Heineken ile Çek Budweiser eklenecek.

1.07.2004Ekonomi
Patlayıp köpüren her şey şampanya değildir zaten şampanya öyle sallayıp patlatılmaz

Patlayıp köpüren her şey şampanya değildir zaten şampanya öyle sallayıp patlatılmaz

Haziran başında şampanya üreticisi Ruinart’dan gösterişli bir davet mektubu geldi. 2004 Trophee Ruinart ‘Avrupa’nın en iyi şarap garsonu yarışması’ (Le Meilleur Sommelier d’Europe), ASI (Association des Sommelliers International) tarafından Fransa’da, şampanyanın başkenti olan Reims’da düzenlenecekti ve ben de gözlemci olarak davetliydim.

24.07.2004Kelebek
4x4 satın alırken nelere dikkat edilmeli

4x4 satın alırken nelere dikkat edilmeli

Hayallerinizi süsleyen bir 4x4 araç satın almaya karar verdiniz. Ancak, onlarca 4x4 aracı arasında tercih yapmakta güçlük çekiyorsunuz.

21.12.2004Gündem
Metrodan 300 milyon Euroluk yatırım sözü

Metro'dan 300 milyon Euro'luk yatırım sözü

Bugüne kadar Türkiye'ye 500 milyon Euro'luk yatırım yapan Alman Metro'dan yeni yatırım sözü var. Metro CEO'su Hans Joachim Körber Türkiye'ye 300 milyon Euro daha yatıracaklarını açıkladı.

15.02.2005Ekonomi
Irak’tan korkmayız, 5 bin kişiye iş kapısı açarız

Irak’tan korkmayız, 5 bin kişiye iş kapısı açarız

Alman Metro Group’un Başkanı Hans-Joachim Körber, ‘Başbakan Tayyip Erdoğan çok pratik. Hükümet iyi gidiyor. Güven ortamı ve istikrar var. Irak’taki gelişmeler sizi olumsuz etkilemez. 3-4 yıl içinde yapacağımız 300 milyon Euro yatırım 5 bin kişiye daha iş kapısı açar’ dedi.

19.02.2005Ekonomi
Dizel oto talebi arttı yakıt kalitesi yükseldi

Dizel oto talebi arttı yakıt kalitesi yükseldi

Otomotiv firmaları tarafından yeni nesil teknolojiyle üretilen dizel modellerin Türkiye pazarında yer almasıyla, yüksek kaliteli motorin talebinde önemli bir artış görüldü. Bu talep artışı akaryakıt firmalarının Avrupa standartlarına uygun ürünleri piyasa sunmasında etkili oldu.

8.03.2005Gündem
Schroeder: The key to full EU membership in Turkeys hands

Schroeder: The key to full EU membership in Turkey's hands

German Prime Minister Gerhard Schroeder on an official state visit to Turkey, said yesterday that the key to Turkey's full EU membership lay not in the hands of others, but with Turkey itself. Arriving in Ankara after a visit to Bosnia, Schroeder spoke for a while with journalists.

4.05.2005Gündem
Lets have a double celebration on October 3

Let's have a double celebration on October 3

German Prime Minister Gerhard Schroeder has given his full support to Ankara's call for "the archives of both side to be opened, and let the historians do the interpreting" on the so-called Armenian genocide affair. According to sources, Schroeder has echoed Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan's message that "Yerevan must take the first step" on the subject of the opening up of the Turkish-Armenian border.

4.05.2005Gündem
Ali Şenden şok açıklamalar

Ali Şen'den şok açıklamalar

F.Bahçe'nin 1995-96'daki şampiyonluğunda yaptıklarını anlatan Ali Şen, Neuchatel Xamax maçıyla ilgili olarak da "Konuşursam G.Saray'a en az 5 yıl men cezası gelir" dedi.

4.05.2005Spor

Yazar Sonuçları

Çileğinizin üzerine biraz balsamik alır mıydınız?

Gerçek İtalyan mutfağı ile ve bu mutfağın çok önemli bir gastronomi ürünü olan balsamik sirke ile ilk karşılaşmam, İngiltere’de doktora çalışmasına başladığım 1981 yılında tanıştığım Nigel Bradley ile İtalyan eşi Francesca sayesinde olmuştu.

11.09.2004

Bir bardak suda fırtına

İNGİLTERE’nin, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkeye ihraç ettiği kan ürünleri nedeniyle bu ürünleri kullanan hastalarda vCJD (varyant Creutzfeldt- Jakob Hastalığı/Deli Dana Hastalığı) riski olduğuna ilişkin uyarısının ardından ülkemizde de yoğun bir tartışma başladı.

29.09.2004