MENÜ

Evi Yakıp Kaçtı

Evi Yakıp Kaçtı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evi Yakıp Kaçtı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Evi Yakıp Kaçtı haberi bulunmuştur.

Evi Yakıp Kaçtı Haberleri

IŞİD geçmiş Şengal harap

IŞİD geçmiş Şengal harap

Hürriyet, terör örgütü IŞİD’den temizlenen Ezidilerin yerleşim bölgesi olan Şengal’e girdi. Manzaranın etkisini tarif etmek mümkün değil. 15 ay öncesine kadar 250 bin Ezidinin yaşadığı ilçede hayat yok, ölüm var. Bir bölümü yanmış ve yıkılmış şaşaalı konaklar, geçmişteki mutlu hayatların kana ve gözyaşına boğuluşunu simgeliyor... Peşmerge eşliğinde dolaşırken evlerdeki Arapça yazıların anlamını soruyoruz. Bu bir fişlemeymiş. Bazı evlerde "Şia: Yağmala!" yazıyor. Bazısında "Zengin Şia: IŞİD yönetimi yağmalayacak!" yazılı. Sünni evlerinde ise "Milis evi, dokunma" notu var.

22.11.2015Dünya
Sancaktepede kadın cinayeti

Sancaktepe'de kadın cinayeti

Türkiye'nin 3 büyük şehrinden 3 farklı cinayet haberi geldi. Ancak hepsinin ortak bir özelliği vardı: Öldürülenler yine kadındı. İstanbul'da, Murat K ensesinden tuttuğu eşinin ağzına silah dayayıp ateş etti sonra kendi canına kıydı.İzmir'de ağabeyinin yanına giden 34 yaşındakı Şadiye, kocası tarafondan vurularak öldürüldü. Adana'da ise İhsan B tarafından 2’nci kattan atılıp yaralanması nedeniyle koruma isteyen 34 yaşındaki Dilek B, bu isteğini eşinin tehdidi ile iptal ettirmenin bedelini canıyla ödedi.

3.07.2014Gündem
Şırnakta mayın tuzağı ve çatışma: 2 şehit

Şırnak'ta mayın tuzağı ve çatışma: 2 şehit

Dün Şırnak’ın Uludere İlçesi kırsalındaki mayınlı saldırıda 1 askerin şehit olması, 3 askerin de yaralanması sonrasında başlatılan operasyonlar çerçevesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 korucu da yaralandı. Haberin alınmasının ardından şehitlerin Antalya ve Yozgat'taki evlerine ateş düştü. 2 şehitle birlikte son iki ayda şehit düşen asker sayısı 37, yaralı güvenlik görevlisi sayısı ise en az 66 oldu.

16.06.2010Gündem
Van ve Hakkari savaş alanına döndü

Van ve Hakkari savaş alanına döndü

VAN'da izinsiz Nevruz gösterilerinde olaylar çıktı. Göstericiler yine kadınları öne sürdü. Polisle eylemciler arasında kadın ve çocuklar kaldı.

22.03.2008Gündem
Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladı

Nevruz kutlamaları geceden olaylı başladı

Cizre'de Nevruz kutlamaları olaylı başladı. Nevruz ateşi kavgasında 5 kişi yaralandı.İzmir'de de gece başlayan kutlamalarda 11 kişi gözaltına alındı.Mersin'de polis korsan göstericileri gaz bombası ile dağıttı.Bu arada pek çok ilde yoğun güvenlik önlemleri alan polis inanılmaz görüntülerle karşılaştı. Bunlardan biri de Siirt'teydi. Göstericiler yasak olmasına rağmen gösteri alanında toprağa geceden dev Öcalan posteri ve PKK flamaları gömmüşlerdi.

21.03.2008Gündem
Cudi ile Gabarın eve dönüş hikayesi

Cudi ile Gabar'ın eve dönüş hikayesi

Biri 8, diğeri 15 yıldır dağdaydı. Döndüler, kendi iradeleriyle teslim oldular. Teslim olurken bir talepte bulunmadılar, herhangi bir anlaşma yapmadılar, itirafçı da olmadılar. Ama bulundukları ilin mülki amirlerinden, yeni bir hayata başlarken çok destek gördüler. Geçen yıl aileleriyle yapılan görüşmeler sonucu 90, kendi istekleriyle 38 kişi teslim oldu. Son üç aydır bu süreç iyice hızlandı. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in yaptığı açıklamaya göre, sadece 30 Ekim-10 Aralık arasında 353 PKK’lı eve döndü.

26.01.2008Kelebek
Mahkeme izniyle takipteydiler

Mahkeme izniyle takipteydiler

Hürriyet, Jandarma Alay Komutanlığı’nın Şemdinli olayıyla ilgili raporunu ele geçirdi. Raporda kitapevi sahibi Seferi Yılmaz’ın mahkeme izniyle takip edildiği, silah ve otomobilin jandarmaya ait olduğu yer aldı. Jandarma istihbaratının ajandasının ise hálá bulunamadığı vurgulandı.

20.11.2005Gündem
Aşk mektuplarını yanlış balkona atınca yakalandı

Aşk mektuplarını yanlış balkona atınca yakalandı

Bornova'da evli 2 çocuk babası 52 yaşındaki Bülent Ekler, aşık olduğu kadınla tanışmak için inanılmaz yöntemlere başvurdu. Bir ay boyunca her gün yazdığı aşk mektuplarını C.D'ninki sanarak yanlış balkona atan Ekler, son olarak üzerinde ‘‘Aşkımızı rahat ve sınırsız konuşabilmek için’’ yazılı not bulunan cep telefonunu balkona atınca polisin takibi sonucu yakalandı.

21.02.2004Gündem

Yazar Sonuçları