MENÜ

Evet Hayır

Evet Hayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Evet Hayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Evet Hayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 30.525 Evet Hayır haberi bulunmuştur.

Evet Hayır Haberleri

Tezkere turları

Tezkere turları

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ederek, Libya’ya asker gönderme tezkeresi hakkında bilgi verdi ve destek istedi. Kılıçdaroğlu’nun Türk askerinin çatışmaya girme riskini dile getirmesi üzerine Çavuşoğlu, “Olabilecek kötü bir senaryoda böyle riskler var” dedi. Kılıçdaroğlu da ardından SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Akşener’i ziyaret etti.

31.12.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 120 saat için kritik mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 120 saat için kritik mesaj

İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm Batı teröristlerin yanında yer aldı ve hepsi birlikte bize saldırdılar. NATO ülkeleri dahil .AB ülkeleri dahil . Hepsi. Hani siz teröre karşıydınız? Ne zamandan beri siz terörle beraber hareket etmeye başladınız? Bu terör örgütleri NATO'ya üye oldu da bizim mi haberimiz olmadı? Bu nasıl bir iştir?" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın gerçekleştireceği Rusya seyahati için, "120 saatin büyük bir bölümü sona erdi. Yarın bizim Rusya seyahatimiz var. Bu seyahatte sayın Putin'le bu süreci ele alacak ondan sonra da atılması gereken adımları inşallah atmış olacağız." açıklamasında bulundu.

21.10.2019Dünya
Konuşurken Sıklıkla Şey Demek Alzheimer Belirtisi Olabilir

Konuşurken Sıklıkla 'Şey' Demek Alzheimer Belirtisi Olabilir!

Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Balaban, Alzheimer hastalığının çeşitli belirtileri bulunduğunu belirterek, "Bu rahatsızlığı yaşayanlar, randevularını, ocakta yemeği, evde anahtarı unutabilirler. Kelime bulma güçlüğü çekerler, sıkça ‘şey’ derler. Ellerini eskisi gibi kullanamazlar. Giyinip soyunmakta zorluk yaşarlar" dedi.

20.09.2019İyi Yaşam
Evet Hayır programının sunucusu kimdir

Evet Hayır programının sunucusu kimdir?

Seksenli yılların sevilen programı ‘Evet-Hayır’ gerek sunucusu gerekse yarışmacılarıyla bir döneme damga vurmuştu. 'Evet/Hayır' yarışmacıları seyirciler arasından seçilirdi ve program sunucusunun sorduğu sorulara 'Evet' 'Hayır' demeden cevap vermeleri istenirdi. Peki, ‘Evet Hayır’ programının sunucusu kimdir?

25.03.2019Gündem
Gizli oy hakkımızı istiyoruz

Gizli oy hakkımızı istiyoruz

- Engelsiz Erişim Derneği, görme engellilerin sandık başında refakatçisiz oy verebilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi’yle sınırlı sayıda özel şablon hazırladı. Geçen iki seçimde bu şablon kullanıldı. Yerel seçimler için YSK özel şablona izin verdi ancak ’Ben bastırmam’ dedi.

3.02.2019Gündem
Hessen Eyaleti idam cezasını oylayacak

Hessen Eyaleti idam cezasını oylayacak

Almanya’nın Hessen Eyaleti, 28 Ekim’de, idam cezasının eyalet anayasasından çıkarılmasını oylayacak.

22.08.2018Avrupa
Evde bakıma destek yardımından yararlanma koşulları nelerdir

Evde bakıma destek yardımından yararlanma koşulları nelerdir?

Resmi bakım ve özel bakım merkezlerinde bakım ihtiyacı olan engellilere yatılı ve gündüzlü hizmetler verilmektedir. Ayrıca, bakım ihtiyacı olan engelli bireylerin ikametgah adreslerinde evde bakım hizmeti bulunmaktadır. Ancak, bu hizmet evde bakıma destek yardımı olarak sosyal yardım niteliğinde Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü görev alanına verilmiştir. Peki Evde bakıma destek yardımından yararlanma koşulları nelerdir?

5.07.2018Gündem
Efsane sunucu Erkan Yolaç Amerikada yoğun bakımda

Efsane sunucu Erkan Yolaç Amerika'da yoğun bakımda

Fenomen yarışma programı “Evet-Hayır”ın sunucusu Erkan Yolaç’a torununun doğumu için gittiği Amerika’da zatürree teşhisi konuldu. Yoğun bakıma alınan ünlü sunucunun tedavisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun Azeri bir doktor üstlendi.

5.06.2018Magazin
Öğrenci ve veliden okula karne

Öğrenci ve veliden okula karne

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci ve velilerin okullarına not vereceği sistemi devreye soktu. Veli ve öğrenciler, eğitim-öğretime erişim, çocuk hakları ve gelişimi ile güvenlik, sağlık ve temizliğe kadar onlarca alanda okullarını değerlendirecek. Çalışmanın ardından okulların profili çıkarılacak, her okulun güçlü ve zayıf yönlerinin yer aldığı karneleri oluşturulacak. Sonuçlar doğrultusunda eksiklikler tamamlanacak ve iyileştirmelerin ardından okullar ortak standartlara kavuşacak.

16.04.2018Eğitim
Engelliye evde bakım ücreti nasıl alınır Evde bakım desteği e-Devlet sorgulama sayfası

Engelliye evde bakım ücreti nasıl alınır? Evde bakım desteği e-Devlet sorgulama sayfası

Engelliye evde bakım ücretinin nasıl alınacağı, engelli yakınına bakan ve onunla ilgilenen vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Engelli ve ya yaşlı olduğu için yardıma muhtaç kişilere bakan vatandaşlara devlet her ay düzenli olarak maaş ödüyor. Peki, evde bakım ücreti ne kadar? Evde bakım desteği almak için aranan şartlar neler?

29.03.2018Gündem
Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi eğitimde doğru bilinen 10 yanlış

Okul öncesi yıllar olarak adlandırdığımız 0-6 yaş arası, çocuğun kişiliğinin yüzde 70’inin geliştiği ve yaratıcılığının yeşerdiği en kritik dönem olarak tanımlanabilir. Başta ebeveynler olmak üzere çocuğun eğitiminde rol alan tüm yetişkinlerin bu dönemde çocuklara karşı sözel ya da sözel olmayan davranış ve uygulamaları çocukların yaratıcılıklarını olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor.

19.03.2018Eğitim
Bu numaraya dikkat:08982139494 Tüketici dernekleri uyardı

Bu numaraya dikkat:08982139494! Tüketici dernekleri uyardı

Vatandaşı ''borcunuzdan dolayı hakkınızda icra takibi var'' diyerek korkutan dolandırıcıların irtibat için verdikleri 08982139494 numarayı arayan vatandaşın faturasına görüştüğü süreye bağlı 250 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar ücret yansıtılıyor.

14.03.2018Ekonomi
Evde bakım ücreti şartları neler Engellilere evde bakım ücreti için gerekli belgeler

Evde bakım ücreti şartları neler? Engellilere evde bakım ücreti için gerekli belgeler

Engelli olduğu için, yaşı veya hastalığı nedeniyle başkasının bakımına muhtaç olan kişilerin bakımını üstlenenlere devlet her ay maaş ödüyor. Peki evde bakım ücreti yardımından yararlanma koşulları nelerdir? Evde bakıma destek yardımından faydalanma işlemi için nereye başvuru yapılır ve hangi mevzuat ile işlem yapılır? İşte engellilere evde bakım ücretiyle ilgili bilinmesi gerekenler!

13.03.2018Gündem
Bu trenden düşenler yerde kalır

Bu trenden düşenler yerde kalır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna, kimlerle aynı safa geçtiğine dikkat etmelidir. Bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar” dedi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda, isim vermeden eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü hedef aldığı yorumlarına neden olan konuşmasında şunları söyledi:

9.01.2018Gündem
Erdoğan Bahçeliyi Beştepeye davet ettim dedi, görüşme tarihi belli oldu

Erdoğan 'Bahçeli'yi Beştepe'ye davet ettim' dedi, görüşme tarihi belli oldu

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar" dedi. Erdoğan, Bahçeli'nin açıklamalarına ilişkin, "Ben Sayın Bahçeli’nin dün yaptığı açıklamayı çok önemli görüyorum. Destek kararı için şahsım, partim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır" diye konuştu. Erdoğan grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise, "Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım. Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi. İki lider yarın saat 16.00'da Beştepe'de buluşacak.

9.01.2018Gündem
Erkeklerin online yürüme klişeleri

Erkeklerin online yürüme klişeleri!

71. sayımızın Kantin sayfasında erkeklerin online flört klişelerine göz atıyoruz.

20.11.2017Kampüs
BBPden seçim seçim barajı çağrısı...

BBP'den seçim seçim barajı çağrısı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye bu yüzde 10’luk seçim barajı ayıbını daha ne kadar taşıyacak? Şimdi bakıyoruz 7 mi olsun? 5 mi olsun? 3 mü olsun? Niye olsun kardeşim? Sıfırı niye dillendirmiyorsunuz. Almanya’da bir oy boşa gitmiyor. Bizde milyonlarca oy çöpe gidiyor. Barajın sıfır olması lazım" dedi.

19.11.2017Gündem
Erkan Yolaç: Biz 70 bin lirayı 7 senede alamadık

Erkan Yolaç: 'Biz 70 bin lirayı 7 senede alamadık

'Evet-Hayır yarışması ile tanılan ünlü sunucu Erkan Yolaç, katıldığı radyo programında günümüzdeki televizyonculuk ve radyoculuk hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yolaç, kendi dönemi ile bugünkü dönem hakkında kıyaslamalar yaptı.

6.11.2017Magazin
Bize gelen gömleğini çıkartmasın

Bize gelen gömleğini çıkartmasın

Meral Akşener, İYİ Parti’yi kurdu ve ilk ziyaretini Türklerin Anadolu’ya girdiği Ahlat’a yaptı. Misafiri olduğum evinde parti kurma çalışmalarından bu yana ilk gazete röportajı gerçekleşti. Akşener ile İYİ Parti’den FETÖ suçlamalarına, faili meçhul cinayetlere, hakkındaki iddialara kadar her konuyu tartıştık. 15 Temmuz gecesi ne yaşadı, onu bu partiyi kurmaya iten sebep neydi, Devlet Bahçeli kaset iddiasından sonra ne mesaj gönderdi? Akşener, ilk kez anlattı.

3.11.2017Gündem
Erkeklerle duyguları hakkında konuşabilmenin 7 yolu

Erkeklerle duyguları hakkında konuşabilmenin 7 yolu

Erkekler kadınlara göre duyguları hakkında az konuşurlar. Bu da erkeklerin duygularını tahmin etmek anlamına gelir. Yani konu duygular olunca, durum tam anlamıyla bulmacadır. Fakat sağlıklı bir iletişim erkeklerin duyguları hakkında konuşmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızı okumaya devam edin…

20.09.2017Hayat
Bozdağ: PKK ve FETÖ Almanya tarafından himaye görüyor

Bozdağ: PKK ve FETÖ Almanya tarafından himaye görüyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, PKK ve FETÖ Almanya tarafından himaye gördüklerini belirterek 'Türkiye düşmanlığına sığınak haline gelmiş bir Almanya var' dedi.

19.08.2017Gündem
Sürpriz bedelli askerlik talebi

Sürpriz bedelli askerlik talebi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yüksekova ve Cizre'nin il yapılabileceğini ama Hakkari ve Şırnak'ın il statülerinin de korunması gerektiğini savunduklarını söyledi. Görüşmede, Başbakan Yıldırım'a, bedelli askerlik konusunda partisinin taleplerini dile getirdiğini anlatan Destici, 'Biz bedelli askerliğe ilkesel olarak karşıyız ama çıkarılacaksa şayet hükümetin böyle bir tasarrufu olacaksa buradan gelen kaynağın SMA hastalarına aktarılması talebimizi de ilettik' dedi.

2.06.2017Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrasında ilk kez canlı yayına çıktı. '2019'da aday olacak mısınız?' sorusuna 'Bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olmamalı' yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ve Fikri Sağlar'ın çıkışları ilgili de açıklamalarda bulundu. "Kısır çekişmeler yapanın partide yeri yoktur." diyen Kılıçdaroğlu, "Kısır çekişme yapan gidip dedikodu partisi kursun." diye konuştu.

3.05.2017Gündem
KONDAdan seçim analizi: Geçersiz oylarda açıklayamadığımız bir durum var

KONDA'dan seçim analizi: 'Geçersiz oylarda açıklayamadığımız bir durum var'

Seçimlere dair isabetli analizleri ile bilinen KONDA, 16 Nisan referandumunda geçersiz oyların dağılımına dair 'açıklamayadıkları bir durum' olduğuna dikkat çekti. Analizde CHP'nin bir daha hiç iktidar olamama riskinin bulunduğu belirtilirken, HDP'nin 'Türkiyelileşme projesi'nin de dağıldığı vurgulandı.

1.05.2017Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlundan sert sözler: Sen artık bir siyasetçisin kardeşim

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler: 'Sen artık bir siyasetçisin kardeşim'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'yı sert sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Hakimlik mesleğine de gölge düşürdüler. Bırakınız bir referandumu şaibeli hale getirmeyi, yargıçlık mesleğine gölge düşürdüler. Bir Allah'ın kulu çıkıp bana bunu, bize bunu anlatmak zorundadır. Bunları yapanlara hakim denmez. Cübbe giymelerini de doğru bulmuyorum. Gidip bir siyasi partinin cübbesini girebilirler. 'Ben siyasetçi değilim cevap vermiyorum' diyor. Sen artık bir siyasetçisin kardeşim, sen o cübbeyi giymeye layık değilsin. Gayri meşru bir halk oylamasının tek nedeni, sorumlusu sensin" dedi.

25.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Her açıdan

İttifak’tan ziyade blok oylar dikkatimi çekti. Ortaya çıkan tablo, referandumdaki evet-hayır mevzilenmesine pek benziyor.

2.04.2019

Antik Çağdan Günümüze Değişmeyen Tek Gerçek; Yalan

Yalan dolan gel biraz da sen oyalan… Günlük yaşamın bir parçası olan yalan, psikolojide detaylı araştırmalara konu olmuş bir konudur.

15.03.2019

Evet- Hayır

Başkan Erdoğan, bürokrasiden yakınıyor.

18.10.2018

Detoksa ihtiyacınız var mı?

Biliyorum ki çoğunuz kış yorgunusunuz. Fazlalıklardan kurtulma, hafifleme, enerji ihtiyacı içindesiniz. Ama aranızda bazıları var ki onlar için durum biraz daha acil, hemen sıkı ve etkili bir detoks yapmaları şart. Kim mi onlar? Sorunun yanıtını merak ediyorsanız aşağıdaki detoks testini yapmanızda fayda var derim.

2.05.2018

Doğru anlatın

Diyelim ki fifti fifti.

9.03.2018

Ak Parti’nin Saadet Partisiyle ittifak ve bütünleşmesi üzerine

2017 Şubat ayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Necmettin Erbakan’ı Anma Gecesi’nde konuşma yapmasıyla ilgili bir yazı kaleme almıştım.

4.03.2018

Her probiyotik herkese uymaz

Probiyotik takviyeler son yılların en gözde besin destekleri. Tıpkı omega-3, B12, D vitamini takviyeleri gibi bunlara da müthiş bir rağbet var. Peki, doğru mu yapıyoruz?

18.01.2018

Özeti budur

Kutuplaşma, durup dururken olmuyor.

8.01.2018

Kelimelerle karakter tahlili

 Son yıllarda kulaklarımızdan adeta kan getiren iki ifade var. Birisi malum, “Ayneeen”.

8.06.2017

Atatürkçü olduk! Alevi olduk! İslamcı olduk! Solcu olduk!… Ama insan olamadık!

Her soruya cevap veriyor, gözünü bile kaçırmıyor, yan yollara sapmıyor, açık sözlü…

13.05.2017

Türkiye ile AB kopmayı göze alamıyor

BİR an için evet-hayır tartışmasını bir tarafa bırakarak geçen ay yapılan Anayasa referandumda en çok hasar gören başlıklara bakalım. Yanıt arayışımızda ilk sıraya Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini yerleştirmemiz isabetli olur.

8.05.2017

Referandum haritasında 'açıklanamayan bir durum'

BUGÜNKÜ yazımda 16 Nisan referandumundaki geçerli ve geçersiz oyların durumuyla ilgili olarak iki farklı raporda dikkatime takılan bazı noktaları mercek altına yatırmak istiyorum.

2.05.2017

Laik bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım lütfen…

Eskiden seçim sonuçları açıklandığında kazananlar sevinir, kaybedenler üzülürdü. Oy artışları veya düşüşlerinin nedenleri değerlendirilirdi.

24.04.2017