MENÜ

Ev Satışı

Ev Satışı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Satışı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.666 Ev Satışı haberi bulunmuştur.

Ev Satışı Haberleri

Alışveriş cuması: Şirketler 24 Kasım Cuma günü gerçekleşecek Black Friday’e kilitlendi

Alışveriş cuması: Şirketler 24 Kasım Cuma günü gerçekleşecek Black Friday’e kilitlendi

İndirimlerin ve kampanyaların yapıldığı alışveriş festivali ‘Black Friday’ (Kara Cuma) 23 Kasım’da başlıyor. Dünya çapında milyarlarca dolarlık ekonomi oluşturan Black Friday için Türkiye’deki e-ticaret şirketleri de kolları sıvadı.

16.11.2018Ekonomi
Konut kredisi borcu ödenen ev satılabilir mi

Konut kredisi borcu ödenen ev satılabilir mi?

Konut kredisi, doğru ödeme planı yapıldığı takdirde ödenmesinde sıkıntı çıkmayacak bir kredi lakin hayat bazen planladığımız gibi gitmeyebiliyor. İşten ayrılma ya da çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan acil ödemelerden dolayı kredisini ödemekte olduğumuz evi satışa çıkartmak isteyebiliyoruz. Peki kredi borcu ödenen evi satmak mümkün mü?

4.06.2018Kredi
Ünlü inşaat şirketine nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusu

Ünlü inşaat şirketine nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusu

İFLASINI isteyen İnanlar İnşaat’a ait Çekmeköy Terrace Koru sitesinden aldıkları evlerde dolandırıldıklarını iddia eden 16 kişi, nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu. Yurtdışında olduğu bilinen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan hakkında da kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması istendi.

18.05.2018Ekonomi
Serdar İnan hakkında kırmızı bülten çıkarılması istendi

Serdar İnan hakkında kırmızı bülten çıkarılması istendi

İnanlar İnşaat’a ait Çekmeköy Terrace Koru sitesinden aldıkları evlerde dolandırıldıklarını iddia eden 16 kişi, nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulundu. Yurt dışına kaçan Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan hakkında da kırmızı bültenle arama kararı çıkarılması istendi.

18.05.2018Gündem
Hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı

Hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı

Antalya’dan ev almak için internetten tanıştığı kişilerle restoranda bir araya gelen İranlı turist, hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı. Olay, dün 15.30 sıralarında Konyaaltı ilçesi Atatürk Bulvarı üzerindeki bir restoranda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen İranlı turist, Antalya’dan ev almak için internetten tanıştığı Fatih ve Muhammet kod adlı 2 kişiyle restoranda bir araya geldi. Burada önce yemeklerini yiyen taraflar daha sonra ev satışı için konuşmaya başladı. 150 bin liraya anlaştıkları evin parasını çantayla yanında getiren İranlı turist, iddiaya göre henüz daha görmediği ev için ön ödeme olarak Fatih ve Muhammet isimli şahıslara 70 bin lira verdi. Olaydan kısa süre sonra ikili, "Bir yere kadar gidip geleceğiz" diyerek ayrıldı. Şahısların uzun süre gelmemesi üzerine şüphelenen İranlı turist, dolandırıldığını anlayarak polise haber verdi.

27.02.2018Haber
Restoranda ev pazarlığı kötü bitti...

Restoranda ev pazarlığı kötü bitti...

Antalya'da ev almak için için iki kişiyle restoranda pazarlık yapan İranlı şahıs 70 bin TL'sini dolandırıcılara kaptırdı.

27.02.2018Gündem
‘Yerli oto için bize gelin’

‘Yerli oto için bize gelin!’

3 yıl önce Tesla’ya rakip olarak kurulan California merkezli elektrikli otomobil şirketi Faraday Future, kapılarını Hürriyet’e açtı. Los Angeles Gardena’daki merkezinde 500’ün üzerinde mühendis ve tasarımcının çalıştığı Faraday Future, Türkiye’de 5 babayiğidin yapacağı yerli otomobil için önemli bir örnek. Zaten şirketin Türk yöneticisi, “Yerli otomobil için gelin ortak olun tüm bilgileri paylaşalım” çağrısı yaptı.

5.12.2017Ekonomi
‘Çakma Ulusoy’ için tutuklama kararı çıktı

‘Çakma Ulusoy’ için tutuklama kararı çıktı

Kendisini, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy’un yakın akrabası olarak tanıtarak Ankara’da 2 bine yakın konut satan Çetin Ulusoy ile birlikte 4 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı. Mahkeme, yakalandıkları gibi tutuklanmalarını isteyen sanıklar için 280 yıla yakın hapis cezası verdi. Haklarında tutuklama kararı çıkan 5 kişi, aralarında profesörlerin de bulunduğu yüzlerce kişiye hayali daire satmakla suçlanıyordu.

26.10.2017Ekonomi
Konut kredisi borcu ödenen ev satılabilir mi

Konut kredisi borcu ödenen ev satılabilir mi?

Konut kredisi, doğru ödeme planı yapıldığı ve doğru ev seçildiği takdirde ödenmesinde sıkıntı çıkmayacak bir kredi lakinhayat bazen planladığımız gibi gitmeyebiliyor.

20.09.2017Kredi
20 yıl uzun geldi

20 yıl uzun geldi

Gayrimenkul sektöründe 1 Şubat’ta başlayan kampanya seferberliği kapsamında yaklaşık 4 bin 500 ev satıldı. Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satışının önü açılsa da vatandaş uzun süre üstelik yüksek maliyetten borçlanmaya sıcak bakmadı. Evlerin yüzde 53’ü 60 ay vade, yüzde 27’si 120 ay vade ile satıldı. Peşin alım oranı yüzde 10 olurken, 240 ayın da dahil olduğu 10 yıl üstü vadelendirme yüzde 10’luk dilimde yer aldı.

11.03.2017Ekonomi
Tarihi rekor için geri sayım

Tarihi rekor için geri sayım

Geçen yıl ülke genelinde 1 milyon 289 bin 320 ev satılmış ve tarihi rekor kırılmıştı. Bu yılın 11 ayında ise satılan konut sayısı 1 milyon 198 bin 740 oldu. Siyasi ve ekonomik zorluklara rağmen düzenlenen kampanyaların da etkisiyle konuta talebin devam ettiğini söyleyen gayrimenkul sektörü temsilcileri bu yıl rekor bekliyor. Aralıkta 90 bin 580’den fazla ev satılırsa yeni bir rekora imza atılacak.

23.12.2016Ekonomi
Ev satışı için 8 saatlik işkence

'Ev satışı için 8 saatlik işkence'

AVUKAT Seçkin Tay, Zeytinburnu’ndaki lüks dairenin satışıyla ilgili anlaşmazlık yaşadığı eski Trabzonspor Yönetim Kurulu üyelerinden M.T. ile eski Of Belediye Başkanı M.S., kendisini 8 saat boyunca darp ettikten sonra evini ve arabasını devrettiğine dair imza attırdıklarını iddia etti.

30.09.2016Gündem
En  kötüsü geride kaldı

En kötüsü geride kaldı

Temmuzda konut satışında sert düşüş yaşandı ve 3 yılın en kötü verisine ulaşıldı. 15 Temmuz darbe girişimi etkisi ile temmuzda konut satışları hazirana göre yüzde 23.4 düştü. Ağustosta inşaat şirketlerinin başlattığı kampanyalarla bu tablonun yerini yüksek satış rakamlarına bırakması bekleniyor.

24.08.2016Ekonomi
Yabancıya oturum inşaat sektörünü hareketlendirir

Yabancıya oturum inşaat sektörünü hareketlendirir

Ekonomiden Sorumlu Başkaban Yardımcısı Mehmet Şimşek’in, Türkiye’den ‘belli ölçeğin üzerinde ev alana’ oturma ve çalışma izni vereceklerini açıklaması inşaat sektörünü heyecanladırdı. İnşaat sektörü temsilcileri iç pazarda yaşanan durgunluğu yabancıya satışla telafi etmeye çalışacak. Geçen yıl yabancıya satıştan 5 milyar dolar gelir elde eden gayrimenkul sektörü temsilcileri “Uzun süreli oturum izni gelirse bu yıl en az 10 milyar dolar elde ederiz” diyor.

13.05.2016Ekonomi
İnşaatçılar bankacı oldu

İnşaatçılar bankacı oldu

Konut kredi fazilerindeki artış nedeniyle senetli ev satışlarının arttığını söyleyen KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Sektör bankacılık yapmaya başladı. Tüm riski inşaat sektörü üstleniyor. Bankacılık sektörü bireysel konut alıcısının riskini alarak, inşaatçıyı bu riskten çıkarmalı. Devlet bankaları da elini taşın altına koymalı” dedi.

27.04.2016Ekonomi
3 bini bizden kalanı paylaşın

3 bini bizden kalanı paylaşın

Ülke içinde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelere karşın yılda 3 bin konut satışı hedefiyle yola devam ettiklerini belirten Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, “En kötü senaryoda sektör yüzde 30 küçülse bile biz yılda 3 bin ev satarız. Kalan bölümü diğer şirketler paylaşır” dedi.

10.02.2016Ekonomi
2.5 milyar dolarlık Vadi

2.5 milyar dolarlık 'Vadi'

Ayazağa’daki Vadistanbul projesinde son etap Vadistanbul Park’ta inşaat ve satış başladı. Toplam 2.5 milyar dolar hasılat beklenen projede 1900 konut, 103 bin metrekare AVM, 760 metre alışveriş caddesi, ve 25 bin 500 metrekare 5 yıldızlı otel olacak. Vadistanbul’da, 30 bin kişi çalışacak, gündüz nüfusu 42 bini bulacak.

9.02.2016Ekonomi
2015’te 1.2 milyon konut satışıyla rekor kırıldı yeni hedef 1.5 milyon

2015’te 1.2 milyon konut satışıyla rekor kırıldı yeni hedef 1.5 milyon

Gayrimenkul sektörü 2015 yılını rekorla kapadı. Geçen yıl 1 milyon 289 bin 320 kişi ev sahibi oldu. Seçimlerin gölgesinde geçen yılda rekor kırdıklarını belirten sektör temsilcileri bu yıl ise 1.5 milyon ev satışı hedefliyor.

22.01.2016Ekonomi
Hugh Hefnerın hayatı: Yaşı olmayan adamın hikayesi

Hugh Hefner'ın hayatı: Yaşı olmayan adamın hikayesi

Bu yaşı olmayan bir adamın hikayesi… Hayata bakışı çok net. 89’unda ama “Sağlıklıysanız yaş sadece bir rakamdır” diyor. Belki de her erkeğin hayal ettiği hayata sahip. Parası var ve etrafı güzel kadınlarla dolu. 1000’in üzerinde kadınla birlikte olduğunu iddia ediyor(!) Karşınızda şu sıralar milyonlarca dolarlık malikanesinin satışıyla gündemde olan Hugh Hefner.

16.01.2016Ekonomi
Rekora son 1 ay

Rekora son 1 ay

Kasımda konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.1 arttı ve 11 ayda 1 milyon 146 bin 721 kişi ev sahibi oldu. Yılın ilk 11 ayında ise geçen yıla göre yüzde 11.3 artış oldu. Sektör temsilcileri 2015 sonunda 1 milyon 200 binden fazla ev satışı ile tarihi rekor bekliyor.

23.12.2015Ekonomi
Türkiye’de 10 ayda satılan ev sayısı rekor kırdı

Türkiye’de 10 ayda satılan ev sayısı rekor kırdı

Ülke genelinde yılın ilk 10 ayında 1 milyondan fazla kişi ev sahibi oldu. Geçen yıl inşaatta rekor yıl olmuş ve 1 milyon 165 bin ev satışı yapılmıştı. 2015 sonunda 1 milyon 200 binden fazla ev satılarak yeni bir rekora imza atılması bekleniyor.

23.11.2015Ekonomi
Konutta açık 2 ayda kapanır

Konutta açık 2 ayda kapanır

SİYASİ belirsizlik, ülkedeki gerilim ortamı ve faizlerdeki artış konut satışlarının düşmesine neden olmuştu. Eylülde ev satışı 2014’ün aynı dönemine göre yüzde 20 azalmıştı. Yıl genelinde de belirsizlik süreci dönem dönem hem yerli hem de yabancı alıcıları ‘bekle-gör’ pozisyonuna geçirdi.

2.11.2015Ekonomi
Otomobil satışlarından sonra konut satışlarında da sert fren

Otomobil satışlarından sonra konut satışlarında da sert fren

ÜLKE genelinde eylülde 92 bin 483 kişi ev sahibi oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçen ay satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 17,7, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,1 azalış gösterdi. Siyasi belirsizlik ve terör olayları ile Türkiye’nin zor bir yıl geçirdiğini söyleyen gayrimenkul sektörü temsilcilerine göre ise tablo kötü değil.

23.10.2015Ekonomi
Asgari ücret ve emekli maaşı zam tarihleri açıklandı mı Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret ve emekli maaş'ı zam tarihleri açıklandı mı? Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret ve Emekli maaşı'nın tam olarak zam tarihleri belli oldu mu? Asgari ücret ne kadar olacak?

14.10.2015Gündem
‘Fiyat artar’ diyen  beklemedi

‘Fiyat artar’ diyen beklemedi

Konut alıcısı bekle-gör dönemini geride bıraktı. Temmuzda son 5 ayın en düşük satışı yapılırken, ağustosta ev satışı bir önceki aya göre yüzde 16.4, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6.5 arttı. Dolardaki artışın ev fiyatlarına yansıyacağını söyleyen gayrimenkul sektörü temsilcileri, ‘Zam gelir’ beklentisiyle alım kararı verildiğini belirtti

22.09.2015Ekonomi
Dubai’den iade-i ziyaret

Dubai’den iade-i ziyaret

Türk inşaat şirketleri eylül başında Cityscape emlak fuarı için Dubai’ye gitmişti, şimdi sıra Dubaili yatırımcılarda. KONUTDER Körfezli yatırımcıları İstanbul’a davet etti. 12-14 Ekim’de yapılacak çalıştayda 20 Türk inşaat şirketi Arap yatırımcılarla özel odalarda işbirliği görüşmeleri yapacak.

21.09.2015Ekonomi
‘Ev’imizi seçtik

‘Ev’imizi seçtik

Genel seçimler, hükümet kurulma beklentisi ve ramazan ayı rehaveti ev alımını etkilemedi. Ev satışı haziranda geçen aya göre yüzde 2.6, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19.1 arttı ve 110 bin 657 konut sahibini buldu. 6 ayda 635 bin ev satılırken, yabancıya satışta da rekor kırıldı.

24.07.2015Ekonomi
‘Ev’deki yabancı duruma uyandı

‘Ev’deki yabancı duruma uyandı

Yabancılara ev satan bazı gayrimenkul firmaları yerliye ayrı yabancıya ayrı fiyat tarifesi uyguluyor. Aynı evin yabancıya yüzde 30’a varan oranda daha pahalı satıldığını söyleyen sektör temsilcileri, yabancıların da bu uygulamayı fark ettiğini ve güven sorunu başladığını söylüyor.

23.05.2015Ekonomi
Bankayla ‘EV’lendİk

Bankayla ‘EV’lendİk

Türkiye genelinde yılın ilk üç ayında 297 bin 218 konut satıldı. Geçtiğimiz aylarda ‘senetle’ satışlar öne çıkarken martta banka kredisiyle satışlar yüzde 85.2 arttı.

25.04.2015Ekonomi

The Beatles üyesinin evi 150 bin Sterlin'e satıldı

Altmışların efsane İngiliz rock müzik grubu The Beatles’ın kurucu üyelerinden vokalist Paul McCartney’in, çocukken büyüdüğü ev açık artırmayla satıldı. Liverpool'da 100 bin Sterlin değer biçilen ev 150 bine alıcı buldu.

28.02.2015Avrupa
TEMdeki TIR parkında iki ceset bulundu

TEM'deki TIR parkında iki ceset bulundu

TEM'deki Sapanca Kurtköy TIR Parkı'nda bıçaklandıktan sonra tabancayla öldürülen 32 yaşındaki Emine Küçük ile 28 yaşındaki Mustafa Bayrak'ın cesetleri bulundu. Emine Küçük’ün, aile hekimi olarak Düzce’de 9 yıl görev yaptığı ve eski eşinden kızının velayetini almak için uğraştığı belirtildi. Öte yandan iki ceset, 'Ölüm üçgeni' olarak da anılan ve Kürt işadamı Behçet Cantürk cinayetinin işlendiği bölgenin yakınlarında bulundu.

26.02.2015Gündem
PAHALIZEDE OLMAYIN

PAHALIZEDE OLMAYIN!

Farklı iş kollarından inşaat sektörüne giren tecrübesiz firmalar hatalı hesaplarla konut fiyatlarını artırınca yeni konutzede riski ortaya çıktı. Bir dönem ucuz fiyatla satışa çıkan konutların yarım kaldığını ve arkasında bir çok mağdur bıraktığını hatırlatan sektör temsilcileri önümüzdeki dönemde ise ‘pahalı konutzedeler’ olacağı uyarısında bulunuyor.

6.02.2015Emlak
Başbakan açıkladı, ev alan vatandaşa devlet desteği geliyor

Başbakan açıkladı, ev alan vatandaşa devlet desteği geliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanlar Ankara’da inşaat sektörü temsilcilerini ağırladı. 5.5 saat süren toplantıdan inşaata sürpriz destek geldi. Başbakan Davutoğlu, konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktiren vatandaşa yüzde 15 katkı sağlanacağını açıkladı.

28.01.2015Ekonomi
Emlakta eylül bereketi

Emlakta eylül bereketi

YIL boyunca aylık 85-90 bin bandında yapılan konut satışları son 2 ayda tırmanışa geçti. Ağustosta yüzde 25 artan ev satışı, eylülde de yüzde 13.2 arttı.

24.10.2014Ekonomi
İki ünlü arasında 7.2 milyon dolarlık ev satışı

İki ünlü arasında 7.2 milyon dolarlık ev satışı

Justin Bieber'ın Los Angeles'taki evini 7.2 milyon dolara yine ünlü bir isim satın aldı.

13.03.2014Ekonomi
Umre enflasyon hesabına girdi

Umre enflasyon hesabına girdi

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir, anketlerde ağırlığı artmaya başladığı için bu yıl ilk kez umreyi de enflasyon sepetine dahil ettiklerini açıkladı.

4.02.2014Ekonomi
İnşaatta Şimdi Fırsat Zamanı

İnşaatta Şimdi Fırsat Zamanı

2013 yılı inşatta rekor yıl olarak tarihe geçti.

29.01.2014Advertorial
Çakma Ulusoy

'Çakma' Ulusoy

Ankara’da ‘Ulusoy İnşaat’ı kurup kendisini Haluk Ulusoy’un akrabası olarak tanıtan Çetin Ulusoy ve ortağı maket üzerinden 1640 konut sattı. Aralarında profesörler, daire başkanları ile çok sayıda hâkim-savcının akrabası olan yüzlerce kişiyi dolandıran iki ortak 50 milyon lira para topladı. Haluk Ulusoy, gazetelere ilan verip ‘Benimle ilgileri yok’ dedi. Geçtiğimiz hafta 16 kişi gözaltına alındı.

7.12.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Altın günü modeliyle ev satışı yaygınlaşıyor

Arka arkaya kurulan şirketler annelerimizin altın gününe benzer bir sistemle vatandaşı ev sahibi yapacağını taahhüt ediyor. Yıllardır bu yöntemle çalışan binlerce kişiyi ev sahibi yaptığını söyleyen köklü firmalar var ancak henüz yasal bir mevzuatın olmadığı gerçeğinden hareketle vatandaşların fırsatçılara karşı dikkatli olmasında fayda var.

29.06.2018

Başbakan’ın ‘kutu’ kandırmacası

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dünkü grup konuşmasında şöyle bir cümle kullandı:

24.06.2014

Muammer Bey bir karar ver artık!

ESKİ İçişleri Bakanı Muammer Güler, oğlunun evinden çıkan 1 milyon 200 bin lira ile ilgili olarak “Ev satışı ile ilgili protokol yapılmış ama satış gerçekleşmediği için para evde kalmıştı” diyor.

6.05.2014

Vatandaş yabancıya ev satışı istemiyor, yatırımcı ‘İhracat sayılsın’ yoklaması çekiyor

GAYRİMENKUL ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, sektöre yabancı ilgisine kendi yatırımları olan Mall of İstanbul’dan örnek verdi:

7.12.2013