MENÜ

Ev Kredisi

Ev Kredisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ev Kredisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ev Kredisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.570 Ev Kredisi haberi bulunmuştur.

Ev Kredisi Haberleri

Bebeğini kaybeden anneden dehşete düşüren iddia

Bebeğini kaybeden anneden dehşete düşüren iddia

ANTALYA'nın Serik ilçesinde 3 aylık Reyhan bebek, evde ölü bulundu. Antalya'nın Serik ilçesinde 3 aylık Reyhan bebeğin, evde ölü bulunduğu olayda anne Asiye Karademir'in, elektrik faturası yüzünden tartıştığı ve bu yüzden elektrik sayacını söktüğünü iddia ettiği ev sahibi O.A., iddiaları yalanladı. Ayrıca, Serik Kaymakamlığı olayla ilgili açıklama yaptı.

27.02.2019Gündem
OHAL Komisyonu’nun bir yılı: 125 bin itiraz 50 bin karar

OHAL Komisyonu’nun bir yılı: 125 bin itiraz 50 bin karar

OHAL İnceleme Komisyonu, bir yıllık görev süresinde 125 bin 600 başvurudan 50 bin 300’ünü karara bağladı. Dosyalardan 46 bin 600’i reddedildi. OHAL İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu, ret kararlarının yüzde 94’ünün adli soruşturma/kovuşturma bilgisi nedeniyle alındığını söyledi.

29.12.2018Gündem
Gurbetçiler Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi

Gurbetçiler Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi?

Yurt dışında yaşayanların konut kredisi kullanıp kullanamayacağı, yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların merak ettiği konulardan biri.

20.11.2018Ekonomi
3 çocuk teşviki: Tarım arazisi ve faizsiz ev kredisi

3 çocuk teşviki: Tarım arazisi ve faizsiz ev kredisi

İtalya'da doğum oranlarının gittikçe azalması üzerine hükümet 3 çocuk yapmayı teşvik için bir plan hazırladı. 2019 yılı bütçe tasarısına eklenen bir maddeyle, üçüncü çocuğunu doğuran ailelere tarım arazisi ve faizsiz ev kredisi verilmesi gündemde.

31.10.2018Ekonomi
Türkiye’nin en pahalı ‘anahtar kelimeleri’ belirlendi

Türkiye’nin en pahalı ‘anahtar kelimeleri’ belirlendi

Dijital pazarlama platformu SEMrush, Türkiye’nin önde gelen 4 ana sektörünü mercek altına aldı ve arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için en fazla talep gören anahtar kelimeleri belirledi. Buna göre Türk tüketici, hızlı kredi çekip gayrimenkul fırsatlarına bakıyor, kiralık araç ve akıllı telefon modellerini araştırıyor.

14.06.2018Teknoloji
Bu şartları taşıyorsanız konut kredisi kullanamazsınız

Bu şartları taşıyorsanız konut kredisi kullanamazsınız!

Bankaların sunduğu konut kredileri, günümüz şartlarında ev alabilmek için en kolay çözüm. Ancak konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlerin taşıması gereken bazı şartlar var: Gelir durumu, sigortalılık süresi, kredi notu, konutun krediye uygunluğu... Bir de konut kredisi kullanılamayacak durumlar var.

30.05.2018Kredi
Hangi durumlarda konut kredisi kullanılamaz

Hangi durumlarda konut kredisi kullanılamaz?

Bankaların sunduğu konut kredileri, günümüz şartlarında ev alabilmek için kolay çözüm. Ancak konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlerin taşıması gereken bazı şartlar var: Gelir durumu, sigortalılık süresi, kredi notu, konutun krediye uygunluğu... Bir de konut kredisi kullanılamayacak durumlar var.

15.05.2018Kredi
California evlerde güneş enerjisi panellerini zorunlu kılan ilk eyalet oldu

California evlerde güneş enerjisi panellerini zorunlu kılan ilk eyalet oldu

Yetkililer güneş enerjisine yapılan masrafın ileride kendisini karşılayacağını ve enerji faturalarını büyük ölçüde düşüreceğini söylüyor.

10.05.2018Dünya
YSKya başvurdu... ‘Millet İttifakı’na itiraz

YSK'ya başvurdu... ‘Millet İttifakı’na itiraz!

Millet Partisi, YSK’ye başvurarak CHP, SP, İYİ Parti ve DP olmak üzere 4 partiden oluşan ‘Millet İttifakı’na itirazda bulundu.

8.05.2018Gündem
Erdoğan’dan İnceye randevu yanıtı: Partimde kabul ederim

Erdoğan’dan İnce'ye randevu yanıtı: Partimde kabul ederim

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

7.05.2018Gündem
Ev kredisi düşüyor

Ev kredisi düşüyor!

İmar barışı, KDV ve tapu avantajlarının ardından konut sektörüne bir destek de bankalardan geliyor. Başbakan Yıldırım, Ziraat Bankası’nın konutta piyasanın hareketlenmesine yarayacak kampanya açıklayacağını müjdedi. Edinilen bilgiye göre sektörün önde gelen bankalarının da buna katılarak konut kredisi faizlerini yüzde 1 seviyesine düşürmesi bekleniyor. Konut sektörü temsilcileri ise faizin yüzde 0.99’a düşeceğini belirtti.

7.05.2018Ekonomi
Gurbetçiler Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi

Gurbetçiler Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi?

Yurt dışında yaşayanların konut kredisi kullanıp kullanamayacağı, yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri.

17.04.2018Kredi
İlk davası en zor görevi olacak

İlk davası en zor görevi olacak

Antalyalı genç avukat Sevgi Yurtseven, baba kurbanı olan çocukluk arkadaşı Esra Özen’in öldürülmesiyle ilgili davaya bakacak

20.02.2018Gündem
Baba kurbanı Esra matematik dehası çıktı

Baba kurbanı Esra matematik dehası çıktı

Babasının, annesiyle birlikte öldürdüğü Esra Özen’in, üniversite sınavında ilk iki bine girdiği, matematik olimpiyatlarına davet edildiği, öğretmenlere bile ders verdiği öğrenildi.

22.12.2017Gündem
Yurt dışında yaşayanlar Türkiye’den ev alabilir mi

Yurt dışında yaşayanlar Türkiye’den ev alabilir mi?

Yurt dışında yaşayanların konut kredisi kullanıp kullanamayacağı, yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri.

21.11.2017Kredi
Konut kredisi ile alınan eve ortak tapu yapılabilir mi

Konut kredisi ile alınan eve ortak tapu yapılabilir mi?

Ortak tapu, bir gayrimenkule ait tapunun birden fazla kişiye ait olması anlamına gelir. Kişilerin payı eşit olabileceği gibi birbirinden farklı da olabilir. Peki, konut kredisi ile alınan evler için de ortak tapu yapılabilir mi?

8.11.2017Kredi
Anketlere göre İngiliz polisi işinden memnun değil

Anketlere göre İngiliz polisi işinden memnun değil

İngiltere ve Galler Polis Federasyonu’nun yaptığı iş memnuniyeti anketinde, her beş polisten üçünün mutsuz veya çok mutsuz olduğu ortaya çıktı. Ankete göre polisler, geçen yılın sonuçlarından yüzde 5 oranında daha mutsuz.

7.10.2017Dünya
Tüketimi azaltarak 82 bin TL biriktirdi

Tüketimi azaltarak 82 bin TL biriktirdi

İngiltere’de gazetecilik yapan Michelle McGagh, bütçesini yönetmekte zorluk çekmeye başlayınca farklı bir yol denedi. Bright Side sitesindeki habere göre McGagh, 1 yıl boyunca sadece ihtiyacı olan ürünleri satın alarak ne kadar para biriktirebileceğini görmek istedi. Bir yılın sonunda biriken para tam 23 bin dolar yani yaklaşık 82 bin TL oldu.

İş hayatı, okul hayatı gibi olsaydı

İş hayatı, okul hayatı gibi olsaydı

İlköğretimden liseye ve üniversiteye kadar eşleştirmeler ile iş hayatımız, okul hayatına benzeseydi nasıl olurdu?

Ev kredisi ödemek yerine kendi evini inşa etti

Ev kredisi ödemek yerine kendi evini inşa etti

ABD'nin Idaho eyaletinde yaşayan mimar Macy Miller kendi evini kendisi yapmaya verdi. Miller 18 metre karelik tekerlekli bir ev inşa etti.

11.01.2017Dünya
Kara tahtada kara tablo

Kara tahtada kara tablo

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, geleceğin mimarlarının durumu içler acısı. İşte birkaç ‘kara rakam’: 10 öğretmenden 6’sı ümitsiz. Yüzde 25’i ek iş yapıyor. Yüzde 65’i fikirlerini özgürce açıklayamıyor. Yarısından çoğunun borcu var...

23.11.2016Eğitim
Eski eşinden Fikret Kuşkana nafaka yükseltilsin davası

Eski eşinden Fikret Kuşkan'a 'nafaka yükseltilsin' davası

Fikret Kuşkan’dan 7 yıl önce boşanan oyuncu Bahar Kerimoğlu, çocukları Gün Kuzgun’un 8 bin 46 liralık nafakasının 25 bin liraya yükseltilmesi için mahkemeye başvurdu.

7.07.2016Magazin
Ünlü oyuncuya kasap parası davası

Ünlü oyuncuya 'kasap parası' davası

Fikret Kuşkan’ın eski eşi, çocuk için ödenen nafakanın artırılmasını talep etti. Kuşkan ise itiraz etti: 8 yaşındaki çocuğun 2 bin lira kasap masrafı olmaz

7.07.2016Gündem
1 euroluk mağarayı suite çevirdiler

1 euro'luk mağarayı suite çevirdiler

Evlilik planı yapan Alexis Lamoureux ve Lotte van Riel adlı çift, ev kredisi, taksitler peşinat, düğün takıları planlarının aksine kendilerine 1 euro'ya bir mağara almış ve onu baştan yaratarak adeta bir saraya çevirmiş.

18.06.2016Dünya
Genç çift 1 euroluk mağaradan ev yaptı

Genç çift 1 euroluk mağaradan ev yaptı

Sıra dışı bir çiftten bahsedeceğiz size. Evlilik planı yapan standart sevgililerin ev kredisi, taksitler peşinat, düğün takıları planlarının aksine bu çift kendilerine 1 euroya bir mağara almış ve gördüğünüz gibi nihayetinde, samanlık seyran olmuş!

14.06.2016Kampüs
Loto zenginleri çeklerini aldı

Loto zenginleri çeklerini aldı

ABD’de 1.6 milyar dolarlık (4.8 milyar TL) Powerball ikramiyesini kazanan üç biletten birinin sahibi olan John ve Lisa Robinson çifti 528.8 milyon dolarlık sembolik çeklerini aldılar.

16.01.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Boğalara aşk Aslanlara para

Bu haftaya Güneş, Satürn ve Uranüs’ün oluşturacağı altın üçgen damga vuruyor. Gökyüzündeki bu hareket kimine para, kimine terfi, kimine aşk getirecek.

18.08.2018

Babası için çektiği kredi evliliğimizi çıkmaza soktu

Eşim, düğünümüzden hemen sonra babası için yüklü bir kredi çekti. Ne için çekildiğini öğrenemediğim o kredi yüzünden de evin geçimini sağlamak tamamen bana kaldı. Bu durum evliliğimizi çıkmaza sürüklüyor.

24.04.2018

Eyvah, yine Merkür!

Merkür’ün gerilemesi ve 31 Mart’taki dolunay, tüm burçları etkileyecek. Sakin olun, ani kararlar vermeyin. İyi haberler de var: Oğlaklar aşk, Teraziler eğlence, Balıklar alışveriş dolu bir hafta geçirecek.

24.03.2018

Gözler 17 Mart’ta...

Bütün burçlar farklı alanlarda önemli gelişmelere hazır olsun. 17 Mart’taki özel yeniay tıkanıklıkları açmaya hazır.

10.03.2018

Aşk dolu bir hafta

Bu haftanın gezegen dizilimi romantizm, sürprizler ve olumlu değişiklik yapmak için harika fırsatlar getirecek.

10.02.2018

Adam 20 yıl sonra da haklı beyler

CUMA sabahı için asıl ve mantıklı olan plan “Trainspotting”in 20 yıl sonra gelen devam filminin (T2) gösterimine gitmekti.

25.02.2017

İstanboğulanlar

Bir şehir düşünün ki, orada bir kaç yıl yaşadıktan sonra başka bir yerde yaşayamıyorsunuz.

20.12.2016

Kıymada fiyat: Kim ne tutturursa

Bakan Faruk Çelik neredeyse 1 yıldır kıymanın olması gerekenden pahalıya satıldığını söylüyor ve uyarıyor. İstanbul’dan ve Anadolu’nun çeşitli kentlerinden kıyma fiyatlarını aldım. Gerçekten de Bakan’ın söylediği gibi 32 liraya kıyma satan neredeyse yok. Bakanlığın tavan fiyat uygulamasını bir kez daha gözden geçirmesinde bence fayda var. Ne dürüst kaliteli ürün satmaya çalışan kasaplar zan altında kalsın ne de vatandaş fahiş fiyata kıymaya mahkûm olsun...

25.11.2016

Yeni deneyimlere ve sürprizlere açık bir gün

Sosyal anlamda renkli ve değişikliklere, yeni deneyimlere ya da sürprizlere açık bir gün.

15.04.2016

Şanslı günlerdeyiz

Biraz huzursuz ve endişeli ruh halimiz olabilir veya bazılarımız biraz gergin veya uykusuz bir gece geçirmiş olabilirler.

13.04.2016

Tartışmalara açık günler

Haftanın ilk günleri, tartışmalara açık ve hafif gergin olabilir.

10.04.2016