MENÜ

Ev Kazaları

Ev Kazaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Kazaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Ev Kazaları haberi bulunmuştur.

Ev Kazaları Haberleri

8 paket kullanınca dehşeti yaşamıştı Herkesin başına gelebilir

8 paket kullanınca dehşeti yaşamıştı! Herkesin başına gelebilir

İzmir'de, 2016 yılında evindeki lavaboyu açmak için çok sayıda kimyasal lavabo açacağını aynı anda kullanan 32 yaşındaki bir adam, yoğun kimyasalların kanar suyla temas etmesiyle ağır yaralandı. Patlamanın gözlerinde meydana getirdiği ağır yanık nedeniyle görme duyusunu bir gözünde tamamen, diğer gözünde büyük oranda kaybeden İbrahim Kösem, kornea nakliyle iki yıl sonra yeniden görmeye başladı. 

13.12.2018Gündem
Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Akın Üğdül cevapladı; Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

7.03.2018Sağlıklı Yaşam
Her evde bir ilk yardımcı olmalı

'Her evde bir ilk yardımcı olmalı'

Kızılay, 9 Eylül Dünya İlk Yardım Günü dolayısıyla bu yılın ana teması olan “Ev kazalarına” dikkat çekecek. Kızılay, ev içinde meydana gelen kazalarda her yıl 3 milyondan fazla insanın yaralandığını hatırlatarak, “Her evde bir ilk yardımcı olmalı” uyarısında bulunacak.

8.09.2017Ekonomi
Eviniz onun için güvenli mi

Eviniz onun için güvenli mi?

Kaza ve yaralanmalar, çocuklarda ölüm nedenleri arasında ilk beş yaşta beşinci, dokuzdan sonra birinci sırada yer alıyor. Ev kazaları ise, bunların içinde önemli bir paya sahip. Çocuk güvenliği üzerine kitabı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Uğur Baysal neler yapılabileceğini anlatıyor.

7.05.2017Eğitim
Çocukları ev kazalarından korumanın yolları

Çocukları ev kazalarından korumanın yolları

Uzmanlara göre ailelerin korkulu rüyası olan ev kazalarından çocukları korumanın en uygun yolu, onlara olası tehlikeleri gösterip “Bu yasak” demek yerine, “Bu bize zarar verebilir, çünkü...” gibi cümlelerle açıklamak en doğru yöntem.

27.10.2014Eğitim
Hepsi çok tehlikeli olabilir

Hepsi çok tehlikeli olabilir

Evde yaşanan kazalar can sıkıcı sonuçlara neden olabiliyor. Orthopaedia Dal Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Adnan Bağrıaçık ev kazaları ve korunma yolları ile ilgili bilgiler verdi.

8.04.2014Kelebek
İşin mi Çalışanın mı güvenliği

İşin mi Çalışanın mı güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği alanı çok önemli bir alan…Ancak bir o kadar da ihmal edilmiş ve gerekenlerin yapılmadığı bir alan olarak görünüyor. Bu alan neyi çerçeveliyor? Kimler bu alanla ilgidir. Mevzuat yeterli mi? Yasal sorunlar var mı, varsa doğru giderilebiliyor mu? Bu alanın uzmanlarını kimler yetiştirmeli? Sertifika programları uzmanlık için yeterli mi? Belediyeler işin neresinde ne kadar varlar? Aklımızda onlarca soru var. Bu sene Üsküdar Üniversitesi ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ için öğrenciler alıyor. Bu konuyu Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi ve ESGÜMER (İş Sağılığı, İş Güvenliği ve Çevre Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi) Müdürü Prof. Dr. Hilmi Sabuncu ile konuştuk.

25.07.2013Ekonomi
Üzerine televizyon düşebilir

Üzerine televizyon düşebilir

Okulların kapanması ile birlikte çocuklar zamanlarının büyük bir kısmını evde geçirmeye başladılar.

1.07.2013Sağlık
4 bin kişi bu yüzden ölüyor

4 bin kişi bu yüzden ölüyor

Hayatı boyunca ev kazalarından nasibini almamış birini bulmak imkansıza yakındır.

15.01.2013Sağlık
Ev kazaları korkutuyor

Ev kazaları korkutuyor

14.01.2013Ankara
Engelliler Günü’nde anlamlı kampanya... ‘Engelli olma’.

Engelliler Günü’nde anlamlı kampanya... ‘Engelli olma’.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle önlenebilir kazalara dikkat çekmek amacıyla ‘Engelli Olma’ kampanyası başlatıyor.

2.12.2012Gündem
Çukurcuma’dan Karaköy’e bir gün

Çukurcuma’dan Karaköy’e bir gün

İstanbul’un günlük telaşı içinde bazen bu güzel şehri turist olarak gezmeyi, görmediğimiz semtlere gitmeyi isteriz. Geçen hafta sonu Çukurcuma’da bir arkadaşıma kahvaltıya gittiğimde böyle bir fırsat yakaladım.

4.11.2012Seyahat
815 çocuk pisi pisine öldü

815 çocuk pisi pisine öldü

Türkiye’de Çocuğun Yaşam Hakkı 2011 Raporu’na göre, geçen yıl 815 çocuk ihmal ve önlenebilir nedenler-den dolayı yaşamını yitirdi.

13.02.2012İK/Yeni Ekonomi
Doktor yerine yanıkçıya götürülünce

Doktor yerine 'yanıkçı'ya götürülünce

Isparta'da üzerine kaynar su dökülen 5 yaşındaki Muhammet Ramazan Özdamar, doktor yerine ’yanıkçı’ diye tabir edilen bir kadına götürülünce enfeksiyon kaptı.

2.02.2011Kelebek
Bilmiyorsanız ilkyardım yapmayın

Bilmiyorsanız ilkyardım yapmayın!

Türkiye’de tüm kazaların dörtte biri ev kazaları. Bu kazalar en çok çocukların yaşamını tehdit ediyor. Dolasıyla ilkyardıma ne zaman ihtiyacınız duyacağınızı kestiremezsiniz, her an hazırlıklı olmakta fayda var. Dr. Dilek Tiryaki aileler, bakıcılar, anaokulu ve ilkokul öğretmenleriyle çocuklara ilkyardımı öğretiyor

19.11.2010Kelebek
Ev kazaları ölüme götürüyor

Ev kazaları ölüme götürüyor

Kazaların bir kısmı ölümle sonuçlanabiliyor ve ölümlü kazaların da yüzde 25’i de en güvenli yer saydığımız evde gerçekleşiyor.

9.03.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

1500 kadın taramadan geçti

SOSYAL sorumluluk alanında pek çok farklı kesimde adından söz ettiren Konak Belediyesi, halkın sağlığını da yakından takip ediyor.

9.09.2013

Basit önlemler hayat kurtarır

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz önemli bir halk sağlığı sorunu olan “ev kazaları” ve hayat kurtaran “ilkyardım”.

12.07.2013

SÜNNETİ UZMANINA YAPTIRIN

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz dinimizde ve sosyal hayatımızda önemli bir yeri olan ve erkek çocuğun hayatındaki küçük ama en önemli cerrahi girişimlerden biri sayılan “sünnet”.

5.07.2013

Şak diye kaydedin tak diye hatırlayın

Bilginin belleğimizde kazınması, yani kalıcı bir şekilde depolanması için o bilgiyi doğru kaydetmeniz gerek. Doğru kaydetmelisiniz ki parmağınız ‘şak’ dediğinde, beyninizdeki bu anılar ‘tak’ diye aklınıza geliversin

30.06.2012

Temkin paranoyası

Evden çıktığınızda üç kere kapıyı kilitlediğinize emin olmak için geri mi dönüyorsunuz?

21.07.2011

Ev kazalarına dikkat

EV kazaları nedeniyle ölüm ve yaralanma hiç de azımsanmayacak kadar fazla görülüyor.

25.02.2011