MENÜ

Etnik Temizlik

Etnik Temizlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etnik Temizlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etnik Temizlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 964 Etnik Temizlik haberi bulunmuştur.

Etnik Temizlik Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünde durmazsa anlaşmaları iptal ederiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünde durmazsa anlaşmaları iptal ederiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, insani trajedilere son vermeyi istediklerini belirterek, "Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz." dedi.

18.04.2016Dünya
Erdoğan: Tüm Müslümanlar sesini yükseltmeli

Erdoğan: Tüm Müslümanlar sesini yükseltmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li yayıncı kuruluş CNN için kaleme aldığı bir makalede, dünyadaki Müslümanların mezhepçi tutumları bir kenara bırakarak birlikte çalışmaya çağırdı ve "İslam'ı küresel sistemde hak ettiği yere taşımalıyız" dedi. Erdoğan, "Terör örgütleri arasında seçim yapmak ve hayali bir 'iyi terörist', 'kötü terörist' ayrımı gözetmek ölümcül bir hata olur" uyarısında bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CNN'e yazdığı makale:

14.04.2016Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Kerry: IŞİD soykırım yapıyor

ABD Dışişleri Bakanı Kerry: IŞİD soykırım yapıyor

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, terör örgütü IŞİD'in Irak ve Suriye'de kontrol ettiği topraklar üzerinde yaşayan Hıristiyan, Şii ve Ezidilere soykırım uyguladığını söyledi.

17.03.2016Dünya
Güney Sudanda 60 çocuk ve yetişkin konteynere doldurulup boğuldu

Güney Sudan'da 60 çocuk ve yetişkin 'konteynere doldurulup boğuldu'

Uluslararası Af Örgütü, Güney Sudan askerlerinin yetişkin ve çocuk 60 erkeği bir konteynere doldurup boğduğunu duyurdu.

11.03.2016Dünya
Alman Meclisi soykırımı öteledi

Alman Meclisi 'soykırım'ı öteledi

Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir ve Claudia Roth’un başını çektiği Yeşiller’in önergesi dün Alman Meclisi’nde tartışmaya sunuldu.

26.02.2016Dünya
Deniz Baykaldan yeni açıklama

Deniz Baykal'dan yeni açıklama

CNN Türk’te yayımlanan Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine yönelik eleştirileri nedeniyle tartışılan eski Genel Başkan ve Antalya Millevekili Deniz Baykal az önce yazılı bir açıklama daha yaptı. Baykal, “Yaptığım açıklamalar, parti ve ülke kamuoyunda bir duyarlılık yaratma ihtiyacından kaynaklanmıştır” dedi.

17.02.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Halepin etnik kıyım yoluyla boşaltılmasına izin vermeyeceğiz

Başbakan Davutoğlu: Halep'in etnik kıyım yoluyla boşaltılmasına izin vermeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da gerçekleştirilen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, "Halep'in etnik kıyım yoluyla boşaltılmasına izin vermeyeceğiz. Şu anda rejim yanlısı olmayan bütün Suriyelilerin Suriye'den çıkartılması için bilinçli bir etnik kıyım hazırlığı yapılıyor. Halep ve Suriye'de sadece rejim yanlılarının kalması diğer herkesin de Suriye'den sürülmesi hedefleniyor. Bu açık bir etnik temizlik harekatıdır" dedi.

13.02.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alnımızda enayi yazmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alnımızda enayi yazmıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye mülteciler için “Sınırları açın” çağrısı yapan BM’ye, “Sen ne işe yarıyorsun? Bir yere kadar sabır, sonra gereği neyse yaparız. Kapıları açar, hayırlı yolculuklar dileriz” dedi. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun Mali Genel Kurulu’na katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

11.02.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünya Turizm Forumunda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünya Turizm Forumu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve Irak'ı kana bulayan DAEŞ terör örgütünün, insanlık dışı saldırılarını Tunus'tan Mısır'a, Paris'ten ABD'ye kadar dünyanın birçok ülkesine yaydığını belirterek, "Maalesef kimi Batılı ülkeler, son derece yanlış bir şekilde terör örgütlerine karşı tavırlarını, onların söylemlerine ve ideolojilere bakarak belirliyor veya açıklıyorlar. Biz bu ikircikli tavrı, çeşitli terör örgütleriyle uzun yıllardır sürdürdüğümüz mücadelemizde birçok kez gördük, yaşadık, tecrübe ettik. Sadece PKK'yla olan mücadelemiz bizim 35 yıldır devam ediyor. Ama biz, hiçbir zaman ağlamadık, bağırıp çağırmadık ve mücadelemizi sabırla, kendi içimizde verdik, hala da vermeye devam ediyoruz" dedi.

6.02.2016Gündem
Joe Biden PKK’ya vurdu, PYD’ye sustu

Joe Biden PKK’ya vurdu, PYD’ye sustu

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Erdoğan ile 2,5 saat görüşen Biden, Başbakan Davutoğlu ile de 2 saat aşan bir görüşme gerçekleştirdi. Biden'in açıklamalarında PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye değinmeden söylediği sözler dikkat çekti. İşte o görüşmeden önemli detaylar...

23.01.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Bugün haritalar üzerinde tek tek bütün kritik bölgeleri ele aldık

Başbakan Davutoğlu: Bugün haritalar üzerinde tek tek bütün kritik bölgeleri ele aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Dolmabahçe Başbakanlık ofisi'ndeki görüşmeleri planlanandan uzun sürdü. Görüşme 15 dakika geç başladı. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden kendisini kapıda karşılayan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte bir süre İstanbul Boğazı'nın eşsiz güzelliğini seyretti. Başbakan Davutoğlu el işaretiyle Biden'a manzarayı anlattı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı. Öte yandan Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, 'Başika konusunda koordineli hareket etme ve yeni insiyatifler kullanma konusunda mutabakat sağlandı.' denildi.

23.01.2016Gündem
PYD’ye etnik temizlik ve hak ihlali suclaması

PYD’ye etnik temizlik ve hak ihlali suclaması

Terör örgütü PKK’nın çizgisindeki Suriye’deki PYD’nin, kontrolündeki bölgelerde etnik temizlikten keyfi tutuklamaya, zorla askere almaktan göç ettirmeye kadar birçok insan hakları ihlali gerçekleştirdiği bildirildi.

18.01.2016Dünya
Soykırımdan ömür boyu

Soykırımdan ömür boyu

Almanya’nın Frankfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi, Afrika ülkesi Ruanda'da soykırım işlemekle suçlanan Ruandalı eski belediye başkanı Onesphore Rwabukombe'yi, ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

30.12.2015Dünya
Erdoğandan Demirtaşa: Bu eş başkanın yaptığı ihanettir

Erdoğan'dan Demirtaş'a: Bu eş başkanın yaptığı ihanettir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'özerklik' açıklamalarıyla ilgili olarak ''Malum eş başkan hafta sonu Rusya ziyareti sonrasında kulaklarına üflenen suflelerinde etkisiyle olsa gerek bir takım hezeyanlar ifade etmiştir. Bu eş başkanın yaptığı açık ve net olarak bir provokasyondur, ihanettir'' dedi.

29.12.2015Gündem
Rusya’dan ‘etnik temizlik’ iddiasına yanıt

Rusya’dan ‘etnik temizlik’ iddiasına yanıt

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun, Rusya’yı Suriye’de Türkmen ve Sünnilere karşı etnik temizlik yapmakla suçlamasına Moskova’dan cevap geldi.

10.12.2015Dünya
Rusyadan Türkiyenin etnik temizlik açıklamasına yanıt

Rusya'dan Türkiye'nin 'etnik temizlik' açıklamasına yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık olağan basın toplantısında, Türkiye'nin, Rusya'nın Suriye'de etnik temizlik yaptığı yönündeki açıklamalarının doğruluktan uzak ve temelsiz olduğunu savundu.

10.12.2015Dünya
Başbakan Davutoğlu yabancı basın temsilcilerini kabul etti

Başbakan Davutoğlu yabancı basın temsilcilerini kabul etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul’da yabancı basın kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti.

9.12.2015Gündem
NATOdan Rusyaya Karadağ darbesi

NATO'dan Rusya'ya 'Karadağ' darbesi

NATO, 16 yıl önce bombaladığı Balkan ülkesi Karadağ'ı ittifakın 29'uncu üyesi olmaya davet etti. Rusya uzun süredir NATO'yu böyle bir hamlede bulunmaması için uyarıyordu.

2.12.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYDnin neden vurulduğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD'nin neden vurulduğunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "PYD Fırat’ı geçmek istedi. Askerimiz hemen anında hava harekatıyla işi bitirdi. Bu bir uyarıdır. Kendine çeki düzen ver. Türkiye’nin kimseden izin almaya ihtiyacı yok. Bunu farklı yerlerde de yapmaya çalışırsan, gereğini orada da yaparız" dedi.

29.10.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bizim bildiklerimiz bize, yargının bildiği de kendinedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bizim bildiklerimiz bize, yargının bildiği de kendinedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasına ilişkin bir soruya Erdoğan, "Bu bir yargı süreci. Yargı, inanıyorum ki elinden geleni yapacak. Acaba niye kayyum tayin etti yargı? Bunun üzerinde iyi düşünülmesi gerekir. Çünkü 1 numarası kaçıyor. Arkadan da diyor ki, herhangi bir usulsüzlük söz konusu değildir diyor. O zaman niye kaçıyorsun? Kaçma kal ülkende. Kaçıyorsa demek ki burada bir su kaçağı var. Temenni ediyorum ki Türk yargısı adil bir şekilde bununla ilgili de kararını verecektir" diye konuştu. Tebessüm eden Erdoğan, "Bizim bildiklerimiz bize, ama yargının bildiği de kendinedir" diyerek soruya olan yanıtı tamamladı.

28.10.2015Gündem
İngiltere O kriterlerini değiştiriyor

İngiltere 'O' kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica programını değiştirme kararı aldı. Daha önce iltica talebinde bulunmuş ve talebi kabul edilmiş kişilerin bile geri gönderilmesi gündemde.

7.10.2015Avrupa
İngiltere iltica kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica kriterlerini değiştiriyor

İngiltere iltica programını değiştirme kararı aldı. Daha önce iltica talebinde bulunmuş ve talebi kabul edilmiş kişilerin bile geri gönderilmesi gündemde.

7.10.2015Avrupa
ABD Kürdistan için kavga etmez

ABD Kürdistan için kavga etmez

EMEKLİ Büyükelçi Ümit Pamir, 43 yıllık Dışişleri kariyerine en önemli iki uluslararası kurumda daimi temsilciliği de tepe noktalardaki siyasetçilere başdanışmanlığı da kritik başkentlerde elçiliği de sığdırmış bir isim. 2009’da NATO’nun yeni stratejik planının yazımı için görevlendirdiği 12 kişilik akil adamlar arasında da yer aldı. Yeni kurulacak hükümetin nasıl bir dış politika envanteri devralacağını konuşmak için kapısını çaldım. Profesyonel gözüyle Türk dış politikasının yalın bir fotoğrafını çekti. Ankara’nın Suriye’ye müdahalesini meşru ya da gerekli kılacak koşulları anlattı.

28.06.2015Gündem
Demirtaş: MHP koalisyonunun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil

Demirtaş: MHP koalisyonunun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Kürtlerin Türkiye için tehlike arz etmediğini söyledi. Alman Die Zeit’e konuşan Demirtaş, çözüm süreci, Cumhurbaşkanı, seçimler, koalisyon seçenekleri, Öcalan’ın durumu, iç ve dış politikaya dair parti politikalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Ak Parti ile MHP'nin koalisyon seçeneği çözüm süreci için oldukça olumsuz etkiler yaratabileceğini açıklayan Demirtaş, "MHP koalisyonun içinde ya da dışında olmamız mümkün değil" diyor.

25.06.2015Dünya
PYD Lideri Salih Müslim: Koridor falan yok

PYD Lideri Salih Müslim: Koridor falan yok

PYD lideri Salih Müslim, 'Türkiye'nin güneyinde Kürt koridoru kuruluyor" iddialarına yanıt verdi. Müslim, "Oradaki oluşumları korumaya çalışıyoruz. Koridor falan yok. IŞİD'e karşı en ciddi savaşan grup olarak bizi görüyorlar, bu yüzden memnunuz" dedi. Ankara'yla henüz bir temas olmadığını söyleyen Müslim, "Ama olursa memnun oluruz. Hatta bu sözlerim bir taleptir" şeklinde konuştu.

22.06.2015Dünya
Suriye’de Kürt kuşağı

Suriye’de Kürt kuşağı

Ülkenin kuzeyinde Kürtler Cezire’den Afrin’e uzanan bölgedeki coğrafi kopuklukları gidermeyi idealize ediyor. Fakat bölgenin fiziksel ve demografik gerçekleri yekpare bir Kürt entitesi yaratmanın önündeki en önemli engel olarak duruyor.

21.06.2015Dünya
PYD: Türkiye rahat olsun

PYD: Türkiye rahat olsun

ABD’nin bombardıman desteği ve Arap müttefikleri eşliğinde Türkiye sınırındaki Tel Abyad’ı önceki akşam IŞİD’den geri alan YPG, kent için bir yol haritası hazırladı.

17.06.2015Dünya
YPG Telabyad’ı aldı, Kobani ve Cezireyi birleştirdi

YPG Telabyad’ı aldı, Kobani ve Cezire'yi birleştirdi

ABD öncülüğündeki koalisyon ve bazı ÖSO gruplarının desteğini alan PKK bağlantılı YPG, Suriye sınırındaki Telabyad’ı ele geçirdi. Altı ay önce IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırısını püskürten YPG, Telabyad’ı da alarak Kobani ve Cezire kantonlarını birleştirmiş oldu. Bu durum Ankara'da, seçimden sonra dün ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu’nda da haritayla ele alındı.

15.06.2015Dünya
Kenan Evren için devlet töreni düzenlenmesini protesto ettiler

Kenan Evren için devlet töreni düzenlenmesini protesto ettiler

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in devlet töreniyle defnedilmesi birçok ilde protesto edildi.

12.05.2015Gündem
Ormana terk edildiler...

Ormana terk edildiler...

Tayland’ın güneyindeki Songla şehrinde polis, 111 Rohingya Müslümanını ormanda terk edilmiş bir şekilde buldu.

8.05.2015Dünya

Yazar Sonuçları

İslam dünyası?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’la Başkan Obama arasındaki uzun telefon görüşmesinin resmi zabıtları galiba yıllar sonra yayınlanır.

21.02.2016

Suriye savaşı

SOSYAL medyada epeydir dolaşan bir lafı, bazı okurlarım bana gönderdiler:

14.02.2016

Suriye’de öncelikler farklı

SURİYE savaşında kritik bir hafta geride kaldı.

11.02.2016

Kördüğüm

SURİYE içsavaşı Rusya’nın askeri güç olarak katılmasıyla büsbütün kördüğüme döndü.

8.02.2016

Kâbus senaryosu

ÖYLE görünüyor ki Donald Trump’ın, Cumhuriyetçilerin ABD başkan adayı olmasının önünde artık sadece “zaman” var.

20.12.2015

Yedi düvelle savaşıyoruz

Haftanın konuğu: Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa

24.11.2015

Niye Cizre?

CİZRE ilçesinde 4 Eylül’de ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu satırlar yazılırken devam ediyordu. İlçeye giriş-çıkışlar yasak, HDP heyeti de ilçeye sokulmadı.

10.09.2015

Kobani’de Neler Oluyor?

Bir haftadır, geçtiğimiz hafta gittiğim Tel Abyad ve Kobani’de yaşadıklarımı yazıyorum.

17.07.2015

PYD’nin sınavı şimdi başlıyor

Hürriyet yazarı Verda Özer, üç hafta önce IŞİD’in elinden Suriyeli Kürtlerin PYD’sinin eline geçen Tel Abyad ile geçtiğimiz günlerde bir kez daha IŞİD saldırısına uğrayan Kürt kontrolündeki Kobani’yi ziyaret etti. “Araplar ve Türkmenler dahil herkes işbirliğine ihtiyaç duyuyor. Bölgede güçlenen PYD’nin diğer etnisitelere karşı nasıl davranacağı, Suriye Kürtlerinin en büyük sınavı” diyen yazarımızın izlenimleri şöyle:

10.07.2015

Türkiye-ABD Ortada Buluşuyor

“PYD ile mesajlarımız gidip geliyor. Diyalog kanallarımız açık. Türkiye’nin PYD ile ilişkisi, onların tutumuna bağlı. Tel Abyad, PYD için sınama alanı.”

3.07.2015

Yeni TBMM ve Türkiye'nin "kırmızı çizgisi"...

7 Haziran’ın en önemli sonuçlarından biri, dün yeni yasama dönemi için toplanan TBMM’nin “itibarının iade edilmesi” oldu.

23.06.2015