MENÜ

Etnik Temizlik

Etnik Temizlik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etnik Temizlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etnik Temizlik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 963 Etnik Temizlik haberi bulunmuştur.

Etnik Temizlik Haberleri

Olağanüstü İslam Zirvesinde tarihi kararlar

Olağanüstü İslam Zirvesi'nde tarihi kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısının kapanış konuşmasında, “"Filistin sahipsiz değildir, Kudüs sahipsiz değildir, Gazze sahipsiz değildir. Acıda, kederde, iyi ve kötü günlerde Filistin halkının hep yanında olacağımızın bir kez daha altını çiziyorum. İslam ümmeti tek ses olmadığı sürece dünyanın her köşesinde Müslümanlara zulmedilmeye devam edilecektir" dedi. Zirvenin ardından 30 maddeden oluşan sonuç bildirgesi yayınlandı.

18.05.2018Gündem
Menbiç, Sincar ve Kandilde inisiyatif kullanırız

Menbiç, Sincar ve Kandil'de inisiyatif kullanırız

MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

28.03.2018Gündem
MGKdan net mesajlar: Menbiç, Sincar, Fıratın doğusu, Kandil, Kıbrıs

MGK'dan net mesajlar: Menbiç, Sincar, Fırat'ın doğusu, Kandil, Kıbrıs!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen MGK toplantısında Menbiç'teki PKK'lı teröristlerin çıkmaması durumunda inisiyatif kullanılacağı vurgulandı.

28.03.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Rusya ile koordinasyon müttefiklere sırt dönmek değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Rusya ile koordinasyon müttefiklere sırt dönmek değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonunda da ABD başta olmak üzere uluslararası koalisyon ile çalıştığına işaret ederek, "Rusya ile koordineli olmak diğer müttefiklerinize sırtınızı döndüğünüz anlamına gelmez." dedi.

19.03.2018Gündem
Azerbaycana tehdidin mutlaka karşılığı olur

Azerbaycan'a tehdidin mutlaka karşılığı olur

Başbakan Binali Yıldırım, “Karabağ meselesi Azerbaycan’ın haklı meselesidir. Bu sorunun çözülmesi için Türkiye Azerbaycan’ın yanındadır. Dost ve kardeş Azerbaycan’a bir tehdit vaki olursa karşılığı mutlaka olur” dedi.

15.03.2018Gündem
Mecliste yumruklu Afrin kavgası Birbirlerine girdiler, yaralı vekiller var

Meclis'te yumruklu Afrin kavgası! Birbirlerine girdiler, yaralı vekiller var

AK Partililer ile HDP’liler arasında yumruklu kavga çıktı. Hafif yaralanan 2 vekil Meclis’in acil yardım merkezinde tedavi gördü.

7.03.2018Gündem
BM: Arakan Müslümanlarına etnik temizlik devam ediyor

BM: Arakan Müslümanlarına etnik temizlik devam ediyor

BM'nin İnsan Hakları'ndan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Andrew Gilmour, Myanmar Ordusu'nun Rakhine eyaletindeki Arakan Müslümanlarına yönelik etnik temizliğe devam ettiğini söyledi.

6.03.2018Dünya
UNICEF: Kasırga mevsimi yaklaşıyor, 720 bin Arakanlı çocuk risk altında

UNICEF: Kasırga mevsimi yaklaşıyor, 720 bin Arakanlı çocuk risk altında

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) yayımladığı son rapora göre Myanmar'daki şiddetten Bangladeş'e kaçan 720 bin Arakanlı çocuk bölgede yaklaşan kasırga nedeniyle risk altında.

23.02.2018Dünya
Deniz Yücel serbest Özel uçakla Almanya’ya döndü

Deniz Yücel serbest! Özel uçakla Almanya’ya döndü

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel serbest... Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yücel'in tahliye edildi. Bu arada Yücel hakkında iddianame de düzenlendi. Hakkında "Örgüt propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından 4 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Yücel, mahkemenin iddianameyi kabulüyle tahliye edildi. Tahliye ile ilgili Almanya'dan ilk açıklama geldi. Alman Hükümet Sözcüsü Yardımcısı Ulrike Demmer, bugün başkent Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, Yücel'in tahliye edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Almanya Başbakanı Merkel ise "Deniz Yücel'in serbest bırakılmasından memnunum" ifadelerini kullandı. Deniz Yücel, tahliye işlemlerinin bitmesinin ardından özel uçakla Almanya'ya döndü.

16.02.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan havalimanında son dakika açıklamaları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan havalimanında son dakika açıklamaları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Papa Francis'in davetlisi olarak Vatikan'a gidiyor. Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "CHP’nin yaklaşımı ne milli ne yerlidir.  YPG, PKK’nın yaklaşımı neyse CHP’nin yaklaşımı odur. Genel başkan yardımcılarının yaptığı açıklamaları gördük. Verdiği akla baktığınız zaman Suriye’nin başındaki kişiyle bize görüşme tavsiye ediyor. Bu ne menem bir iştir. 1 milyon insanın ölümüne neden olan kişiyle bizi bir araya getirme gafletinde bulunan bir adam" dedi. Erdoğan, Afrin'de 5 askerimizin şehit olduğu tank saldırısında, teröristlerin kullandığı silahın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin soruyu da yanıtladı. Cumhurbaşkanı, "Elimizde bazı bilgiler var. Netleştiğinde tüm dünya ile paylaşırız" diye konuştu.Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda şimdiye kadar 935 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

4.02.2018Gündem
Arakanda 5 yeni toplu mezar bulundu

Arakan'da 5 yeni toplu mezar bulundu

Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslüman nüfusa yönelik katliamın boyutlarını gözler önüne seren 5 yeni toplu mezar tespit edildi.

1.02.2018Dünya
Savaşmaktan başka çare kalmadı

'Savaşmaktan başka çare kalmadı'

Arakanlı Müslümanların oluşturduğu Arakan Rohingya Kurtuluş Ordusu (ARSA), geçtiğimiz hafta Myanmar’da bir askeri araca düzenlenen ve birkaç güvenlik görevlisinin yaralandığı saldırıyı üstlendi.

8.01.2018Dünya
İstanbulda tarihi karar: Doğu Kudüs Filistinin başkentidir

İstanbul'da tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etti. İslam ülkeleri, dünyaya da aynı kararı alma çağrısı yaptı. Olağanüstü zirveye katılan 56 üye ülkenin imza attığı bildiride ABD’nin Kudüs kararı ‘hukuken hükümsüz’ ilan edildi. Amerikan yönetimi, bu yasadışı beyanın geri çekilmemesinden doğacak tüm sonuçlardan sorumlu tutulurken bildiride özetle şunlar vurgulandı:

13.12.2017Gündem
Son dakika: İstanbuldaki Kudüs zirvesinde tarihi karar

Son dakika: İstanbul'daki Kudüs zirvesinde tarihi karar

İstanbul'da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı'nda Doğu Kudüs Filistin Devleti'nin başkenti ilan edildi. İslam ülkeleri İsrail'in işgal altındaki kentin Filistin'in başkenti olarak tanınması için dünyadaki tüm ülkelere çağrıda da bulundu. Nihai bildiriden önemli bölümler şöyle:

13.12.2017Gündem
Erdoğan: Trumpın açıklaması bizim için yok hükmündedir

Erdoğan: Trump'ın açıklaması bizim için yok hükmündedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Sivas 6. Olağan Kongresi’nde konuştu. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını eleştiren Erdoğan, "Trump’un açıklaması bizim için zaten bir yok hükmündedir. Bunun bir kıymeti harbiyesi yoktur" dedi.

10.12.2017Gündem
Abbastan sert sözler: Hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır

Abbas'tan sert sözler: "Hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır"

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı Kudüs kararının ardından Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas da sert bir açıklama yaptı. 'Kararı reddediyoruz' diyen Abbas, "Diğer ülkelerle, dostlarımızla birlikte buna karşılık vereceğiz. Bu karara müzakereler ile karşılık vereceğiz." diye konuştu. "Bu İsrail'in mükafatlandırılmasıdır." diyen Abbas, "Karar, uluslararası düzeyde hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır." diye konuştu. Öte yandan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'nin "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı teşekkür etti.

6.12.2017Dünya
Son dakika... Papa o kelimeyi ilk kez kullandı

Son dakika... Papa o kelimeyi ilk kez kullandı

Bangladeş'i ziyaret eden Papa Franciscus, ilk kez Arakanlı Müslümanların etnik adı "Rohingya" kelimesini kullandı.

1.12.2017Dünya
3.5 saat süren MGKdan flaş Afrin mesajı...

3.5 saat süren MGK'dan flaş Afrin mesajı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 3.5 saat süren kritik Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının İdlib gerginliği azaltma bölgesi'nde 'gözlem misyonu'nu başarıyla sürdürdüğü, bu görevin Batı Halep'le Afrin yakınlarında da yerine getirilmesiyle huzur ve güven ortamını gerçek manada sağlanabileceği mütalaa edilmiştir" denildi.

28.11.2017Gündem
Papa Arakanlı demedi

Papa 'Arakanlı' demedi

Katolik dünyasının dini lideri Papa Françesko, Arakanlı Müslümanlara yönelik baskı politikaları güden ve katliamlar organize eden Myanmar'daki ziyaretinde 'Arakanlılar' (Rohingyalar) terimini kullanmadı.

28.11.2017Dünya
Son dakika Reuters duyurdu... İki ülke anlaştı

Son dakika! Reuters duyurdu... İki ülke anlaştı

Reuters haber ajansı, Myanmar ve Bangdaleş arasında Rohingyalı mültecilere ilişkin anlaşma imzalandığını duyurdu.

23.11.2017Dünya
Son dakika Bosna kasabı hakkında tarihi karar...

Son dakika! Bosna kasabı hakkında tarihi karar...

HOLLANDA’nın Lahey kentindeki eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICTY), ‘Srebrenitsa kasabı’ olarak bilinen ve aralarında çocukların da bulunduğu sekiz binden fazla insanın ölümünden sorumlu tutulan eski Sırp komutan Ratko Mladiç hakkındaki kararını açıkladı. Soykırım, insanlığa karşı suç ve savaş suçunun da aralarında bulunduğu 11 ayrı suçtan yargılanan Mladiç, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararının en önemli unsurlarından birini 74 yaşındaki Mladiç’in soykırımdan suçlu bulunması oluşturuyor. Savunma avukatı ise davayı temyize götüreceğini duyurdu. Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY), "Bosna Kasabı" olarak bilinen eski Sırp komutan Ratko Mladic hakkında müebbet hapis cezası vermesini, "adalet için çok önemli zafer" olarak nitelendirdi.

22.11.2017Dünya
3 soruda Mladiç davası ve Srebrenitsada yaşananlar

3 soruda Mladiç davası ve Srebrenitsa'da yaşananlar

Hollanda'nın Lahey kentinde eski Yugoslavya için kurulan Uluslararası Ceza Mahkemesi, 1995'te Srebrenitsa'da 8 binden fazla Müslüman erkeğin öldürülmesinden sorumlu tutulan Bosnalı Sırp General Ratko Mladiç ile ilgili kararını bugün verecek.

22.11.2017Dünya
Arakan vahşetini anlattılar

Arakan vahşetini anlattılar

Myanmar’ın Arakan eyaletinden kaçan Müslümanlar tanık oldukları tecavüz, cinayet, kundaklama vakalarını anlattı. Rohingya’nın (Arakan) Tula Toli köyünden olan Hasina isimli bir kadın askerlerin bir yaşındaki kızı Sohaifa’yı kucağından alıp yanmakta olan eşya yığınının üzerine atarak onu katlettiklerini anlattı.

13.11.2017Dünya
AB, Arakan’da ‘etnik temizliği’ kabul etti

AB, Arakan’da ‘etnik temizliği’ kabul etti

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Christos Stylianides, sığınmacıların durumunu incelemek üzere gittiği Bangladeş’te Arakan’da yaşananların etnik temizlik olduğunu söyledi.

4.11.2017Dünya
İsrail silahları, Arakanlı Müslümanları katlediyor

'İsrail silahları, Arakanlı Müslümanları katlediyor'

Myanmar’ın Arakanlı Müslümanlara yönelik ‘etnik temizlik’ yaptığı yönündeki tartışmalar sürerken, İsrail, Myanmar’a askeri teçhizat satmakla suçlanıyor.

26.10.2017Dünya
Arakanlı Müslümanları taşıyan tekne battı: 10u çocuk 12 kişi öldü

Arakanlı Müslümanları taşıyan tekne battı: 10'u çocuk 12 kişi öldü

Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanları taşıyan bir teknenin alabora olması sonucu 10'u çocuk 12 kişi hayatını kaybetti. Kaybolanları arama çalışmaları ise sürüyor.

9.10.2017Dünya
ABDden Arakan tepkisi: Myanmar etnik temizlik yapıyor

ABD'den Arakan tepkisi: Myanmar etnik temizlik yapıyor

ABD, Myanmar hükümetini Arakan'daki Müslümanlara etnik temizlik yapmakla suçladı. BM Güvenlik Konseyi'nde konuşan ABD elçisi, Myanmar ordusuna silah temin eden ülkelere de çağrıda bulundu.

29.09.2017Dünya
ABDden Myanmara silah satışı askıya alınsın çağrısı

ABD'den "Myanmar'a silah satışı askıya alınsın" çağrısı

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Myanmar ordusunun Arakanlı Müslümanlara karşı "etnik temizlik" uyguladığını belirterek, Myanmar ordusuna silah sağlayan ülkelere "silah satışını askıya alın" çağrısı yaptı.

28.09.2017Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevden Ermenistana uyarı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Ermenistan'a uyarı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ sorununun barış yoluyla çözülmesinden yana olduklarını ancak gerekirse Ermenistan'ın askeri provokasyonlarına ağır karşılık vereceklerini söyledi.

20.09.2017Dünya
Yarım ağızla Arakan kınaması

Yarım ağızla Arakan kınaması

Nobelli Myanmar lideri Aung San Suu Kyi, nihayet Arakan’da yaşanan dramla ilgili sessizliğini bozdu. ‘Tüm insan hakları ihlallerini kınadıklarını’ söyleyen Aung’un açıklamaları bazı çevrelerce yeterli bulunmadı.

19.09.2017Dünya
Referandum yeni çatışmalara yol açar

'Referandum yeni çatışmalara yol açar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’taki 72. BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Suriye, Kuzey Irak referandumu ve Myanmar’daki gelişmelere değindi. Erdoğan, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin bağımsızlık ısrarının yeni çatışmaların fitilini ateşleyeceği uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

19.09.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kudüs katliamı

İSRAİL zulmünün günümüzdeki birinci sorumlusu ABD Başkanı Donald Trump’tır.

14.05.2018

KCK...

GENELKURMAY açıklamalarında dikkatinizi çekiyor mu, Zeytin Dalı harekâtı hakkında bilgi verirken çeşitli terör örgütlerinin adlarını sayıyor: “PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör unsurlarına karşı...”

6.02.2018

'Masum değil'

ORTADOĞU’da artık bir ‘Kürt realitesi’ var; eski dar ve lokal aşiret yapıları içinde değiller.

24.01.2018

Kudüs derken Lozan nereden çıktı?

Kudüs konusunda ABD ve İsrail dışında dünyanın çoğunun öfkesi burnunda… Daha iki gün önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını “Müslümanların kırmızıçizgisi” ilan eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün gündemi Lozan’a taşıması sadece Yunanlılara değil, bizlere de sürpriz oldu.

7.12.2017

‘Sırp kasabı’

SIRP kasabı namıyla ün kazanan Ratko Mladiç, Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından soykırım suçundan müebbet hapse mahkûm edildi.

22.11.2017

Barzani ne istiyor?

BARZANİLER niye bağımsızlık istiyor?

29.09.2017