MENÜ

Etiket

Etiket ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etiket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etiket haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.813 Etiket haberi bulunmuştur.

Etiket Haberleri

Görme engelliler için engelsiz etiket

Görme engelliler için engelsiz etiket

İzmir'de temizlik malzemeleri üreten bir firma, görme engellilerin ürünlerin özelliklerine karekod (QR) ile sesli olarak ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla "engelsiz etiket" uygulamasını hayata geçirdi.

6.10.2018Teknoloji
Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

Menşei ithal logosu yerli

Menşei ithal logosu yerli

Kullanımı dünden itibaren zorunlu hale gelen ‘yerli üretim’ logosunda tüketicilerin kafası karıştı. Ticaret Bakanlığı’nın, “İthal edilen ve Türkiye’de sadece ambalajlanan ürünler bu kapsamda değil” açıklamasına rağmen paketlerinde menşei yurtdışı görünen birçok üründe ‘yerli üretim’ logosu kullanıldı. Bu ürünlere yapıştırılan logolu yeni etiketlerde ise menşeinin Türkiye olarak görünmesi kafaları karıştırdı.

5.10.2018Ekonomi
Ticaret Bakanlığından Yerli Üretim açıklaması

Ticaret Bakanlığı'ndan "Yerli Üretim" açıklaması

Ticaret Bakanlığı: "Sermayesi yabancı olmakla birlikte Türkiye'de yatırım yapan ve katma değer üreten firmalar tarafından Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan her tür mal için fiyat etiketlerinde 'Yerli Üretim' logosu kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır. Yurt dışından ithal edilen ve Türkiye'de sadece ambalajlanarak piyasaya arz edilen ürünler yerli üretim olarak kabul edilmeyecek" açıklamasında bulundu.

5.10.2018Ekonomi
Huawei Mate 20nin fiyatları belli oldu

Huawei Mate 20'nin fiyatları belli oldu!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin önümüzdeki günlerde Londra'da tanıtacağı yeni telefonlarından Huawei Mate 20'nin fiyatı nihayet belli oldu.

5.10.2018Teknoloji
‘Yerli Üretim’ logosu kullanımı bugünden itibaren zorunlu

‘Yerli Üretim’ logosu kullanımı bugünden itibaren zorunlu

Üretim yeri Türkiye olan ve perakende olarak satışa sunulan ürünlerde ‘Yerli Üretim’ logosu kullanımı 15 günlük geçiş sürecinin ardından bugünden itibaren zorunlu hale geldi.

3.10.2018Ekonomi
Bugün başladı, artık zorunlu Cezası var

Bugün başladı, artık zorunlu! Cezası var

Üretim yeri Türkiye olan ve perakende olarak satışa sunulan ürünlerde ‘Yerli Üretim’ logosu kullanımı 15 günlük geçiş sürecinin ardından bugünden itibaren zorunlu hale geldi. Logonun haksız ve yersiz olarak mevzuata aykırı şekilde kullanımının tespiti halinde, ilgililer hakkında fiyat etiketine ilişkin aykırılıklar için etiket başına 274 lira idari para cezası uygulanacak.

3.10.2018Ekonomi
Yeni dönem yarın başlıyor Cezası var...

Yeni dönem yarın başlıyor! Cezası var...

Türkiye'de üretilen malların etiketlerinde "yerli üretim" logosu kullanma zorunluluğu yarın itibarıyla başlıyor. Yerli üretim logosunun mevzuata aykırı kullanılması durumunda etiket başına 274 lira para cezası uygulanabilecek.

2.10.2018Ekonomi
Leica, Sovyetlerin meşhur Zenit fotoğraf makinesini canlandırdı

Leica, Sovyetlerin meşhur Zenit fotoğraf makinesini canlandırdı

Alman fotoğraf makinesi üreticisi Leica toplu üretimi 30 yıl önce sonlanan Sovyetler'in efsanevi fotoğaf makinesi Zenit'i canlandırdı. Yeni dijital fotoğraf makinesi modeli bugün tanıtıldı.

26.09.2018Teknoloji
Gören tekrar bakıyor Nedeni herkesi şaşırttı

Gören tekrar bakıyor! Nedeni herkesi şaşırttı

Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde oturan Emre Esmer (23), ilçede itfaiye teşkilatı olmamasına ilginç bir yöntemle tepki gösterdi.

26.09.2018Gündem
Kavanoz içinde ihracat yapacak

Kavanoz içinde ihracat yapacak

2012 yılında profesyonel iş hayatını bırakıp üretim için kolları sıvayan iki kadın girişimci Ebru Ergüler Karadeniz ve İdil Ocak, bugün gurme marketlere kavanoz yemekler üretiyor. Et ve sebze sularının yanında çorbalar da geliştiren girişimcilerin hedefinde ise ihracat var.

24.09.2018Ekonomi
Fortnite Ağustosta oyuncu rekoru kırdı

Fortnite Ağustos'ta oyuncu rekoru kırdı

10 milyon dolar ödül havuzu olan Fall Skirmish etkinliğinin detaylarını açıklayan Epic Games, geçtiğimiz ay 78 milyondan fazla oyuncunun Fortnite oynadığını belirtti.

24.09.2018Teknoloji
Makyaj Malzemeleri için Etiket Okuma Rehberi

Makyaj Malzemeleri için Etiket Okuma Rehberi

Yapılan araştırmalara göre düzenli makyaj yapan kadınlar, güzel görünmek uğruna birçok zararlı kimyasalı da vücutlarına alıyorlar. Farkında olmadan yapılan bu zararlı hareketten etiketleri doğru okuyarak kurtulabilirsiniz.