MENÜ

Etiket

Etiket ile ilgili tüm haberleri, son dakika Etiket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Etiket haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.813 Etiket haberi bulunmuştur.

Etiket Haberleri

Edirnede köprünün adını değiştirdiler

Edirne'de köprünün adını değiştirdiler

EDİRNE'de Karaağaç Mahallesi ile bağlantıyı sağlayan eski Edirne milletvekili ve bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun adının verildiği köprü tabelasına kimliği belirsiz kişilerce 'Gazi Mustafa Atatürk' etiketi yapıştırıldı. Ancak, etiket küçük kalınca tabeladaki yazı 'Gazi Mustafa Atatürkğlu Köprüsü' oldu. Edirne'deki sel felaketleri ardından, su altında kalan tarihi köprülere alternatif olarak 2013 yılında temeli atılarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçen 30 Mart tarihinde açılan Karağaç Köprüsü'ne eski bakan ve Edirne milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu adı verildi. Edirne kent merkezi ile yaklaşık 5 bin kişinin oturduğu Karaağaç Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan 1943 metre uzunluğundaki köprünün iki tarafına da tabela asılarak üzerine Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yazıldı. Kimliği belirlenemeyen kişilerce Karaağaçtan kent merkezine geliş tarafında bulunan tabeladaki Dr. Mehmet Müezzinoğlu yazının üzerine 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk' yazılı etiket yapıştırıldı. Tabela fotoğrafları sosyal medya kısa sürede yoğun olarak paylaşıldı.Sosyal medya kullanıcıları fotoğraf altına 'İşte biz Edirneliler böyleyiz', 'Kim yaptıysa ellerine sağlık', 'Yeni Karağaç köprüsü olması gereken ismini bulmuş', 'Elleriniz dert görmesin' gibi yorumlar yazdı.

16.12.2017Haber
Rahatsız olsanız da nükleeri yapacağız

Rahatsız olsanız da nükleeri yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enerji yatırımlarına karşı çıkan çevrecilere sert mesajlar vererek, “Nükleer birilerini rahatsız ediyor. Yahu rahatsız olsanız da olmasanız da biz nükleer enerjiyi yapacağız. Boşuna çaba harcamayın, bu kervan gidiyor, böyle de gidecek. Eğer mesele çevreyse çevreci sıfatını ben bunlara bırakmam” dedi.

21.11.2017Ekonomi
Cepten gıda takibi başlıyor

Cepten gıda takibi başlıyor

YENİ yıl birçok kesimi ilgilendiren düzenlemelerin de başlangıç tarihi olacak. Gıda ürünlerinde uzun yıllardır ertelenen “ürün doğrulama ve takip sisteminin” 2018’de birlikte uygulamaya girmesi bekleniyor.

13.11.2017Ekonomi
‘Korkunç olaylar sırasında tanıyoruz kendimizi’

‘Korkunç olaylar sırasında tanıyoruz kendimizi’

Doğu Yücel’in yeni romanı ‘Kimdir Bu Mitat Karaman?’ bir adamın nevrozundan apartman ahalisine, oradan da yurt sathına yayılan bir trajikomedi. Aynı zamanda bir kara roman parodisi. Gelecekte ‘Post 15 Temmuz romanları’ araştırması yapanlar muhtemelen önce Mitat’a ve onun çok tuhaf soruşturmasına rastlayacaklar. Okurken çok zevk aldım ama itiraf edeyim, Mitat’ı sevsem mi dövsem mi bilemedim... Sonunda okur olmanın verdiği yetkiye dayanarak romancıyı gözaltına aldım ve sorularımı sıraladım...

10.11.2017Kitap Sanat
Bu kadarına da pes... Pekmezde, çayda, salepte akıl almaz sahtecilik

Bu kadarına da pes... Pekmezde, çayda, salepte akıl almaz sahtecilik

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), piyasada satılan bazı pekmezlerin sahte olduğunu, soğuk çaylarda binde bir oranında gerçek çay olduğunu tespit etti. TÜDEF Gıda ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sinan Vargı, şu uyarılarda bulundu:

7.11.2017Ekonomi
Dünyayı Annelerin Gözünden Görmeye Davet Ediyor

Dünyayı Annelerin Gözünden Görmeye Davet Ediyor

2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları açılışına 100 gün kala Annelerin Gururlu Sponsoru P&G, “Teşekkürler Anne” kampanyası kapsamında yayınladığı yeni reklam filminde önyargıları aşan sporcuların hikayelerine odaklanıyor.

3.11.2017Alışveriş
WhatsApp velileri

WhatsApp velileri

Çocuğu elinden tutup okula yazdırdığınız anda sanal ortamda da yeni nesil veli modeliyle hemen tanışmanız kaçınılmaz.

3.11.2017Eğitim
İşçiler Zara ürünlerine etiket asarak destek istedi: Alacağınız ürünü ben yaptım ama paramı alamadım

İşçiler Zara ürünlerine etiket asarak destek istedi: Alacağınız ürünü ben yaptım ama paramı alamadım

Dünyanın en büyük markalarından Zara’ya üretim yapan Bravo hazır giyim işçileri fabrikanın bir gecede boşaltılıp sahibinin kaçması üzerine alacaklarını, kıdem ve ihbar tazminatlarını almak amacıyla, İstanbul’daki Zara mağazalarına giderek ürünlere o ürünleri ürettiklerine dair etiket yerleştirdiler. Bu etiketleri gören bazı tüketiciler sosyal medyadan paylaşarak sorunun çözülmesini istediler, bazıları da Temiz Giysi Kampanyası’nı arayarak bilgi almak istedi.

30.10.2017Ekonomi
Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: TBT Aslında Ne Demek

Bir Sosyal Medya Çılgınlığı: "TBT" Aslında Ne Demek?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı "Throwback Thursday" olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

20.10.2017İyi Yaşam
HGS otomobile nasıl takılır Tüm otomobil modelleri için HGS montaj işlemleri

HGS otomobile nasıl takılır? Tüm otomobil modelleri için HGS montaj işlemleri

Otomobillerinde HGS kullanmak isteyen vatandaşlar nasıl doğru montaj yapabilirim sorusunun cevabını arıyorlar. HGS nasıl takılır sorusu sürücüler tarafından sıkça sorgulanıyor. Peki otomobil modellerinde HGS montaj işlemlerinde farklılık var mı? İşte bir çok otomobil modeli için geçerli olacak HGS kullanım klavuzu

17.10.2017Gündem
HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulamak için; e-devlet, PTT, telefon ve bankalar HGS sorgulama işlemlerinize aracılık eder. Bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile de bakiyenin yetersiz kalması durumunun önüne geçilebilir. Peki, HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır?

17.10.2017Gündem
TBT nedir Ne işe yarıyor

TBT nedir? Ne işe yarıyor?

Sosyal medya kullanıcıların çok yakından tanıdığı bir kavram var. TBT! Açılımı throwback thursday olan TBT, geçmişten bir güne, eskilere dair fotoğraf yüklemek isteyenlerin kullandığı bir etiket olarak karşımıza çıkıyor.

16.10.2017Teknoloji
Türk şirketi Salzburg’dan iki ödülle döndü

Türk şirketi Salzburg’dan iki ödülle döndü

HER yıl Avrupa Karton Üreticileri Birliği (ECMA) tarafından düzenlenen “En iyi karton” yarışmasına bu yıl Türk firması Lithosan damga vurdu. Lithosan, “İlaç ve Sağlık Hizmetleri” kategorisinde jüri tarafından birincilik ödülüne layık görülürken, 37 ürünün yarıştığı halk oylamasında da birinci seçildi.

14.10.2017Ekonomi
Bir düğünde hayatta kalma rehberi

Bir düğünde hayatta kalma rehberi

Düğün insanın hayatta bir kez yaşaması gereken bir şey. Saldırı boyutuna varan sevgi patlamaları, boğazınıza sarılarak selfie çektirenler ve damadın ağzından ateşler saçan Godzilla’ya dönüştüğü ‘groom-zilla’ sendromu…. Önerilerime kulak verin. Ya yol yakınken kaçın ya da hayatınızın açık ara en güzel gecesini yaşayın…

14.10.2017Hürriyet Pazar
Sanayi ürünlerinin 3te 1i uygunsuz bulundu

Sanayi ürünlerinin 3'te 1'i uygunsuz bulundu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: "1 Ocak'tan bugüne kadar ülke çapında yaptığımız denetimler sonucu toplam 78 bin 383 sanayi ürünü denetlendi, bunlardan 25 bin 303'ü uygunsuz bulundu. Tespit edilen uygunsuzluklara ilişkin toplam 7 milyon 736 bin 52 lira idari para cezası uygulandı" açıklamasında bulundu.

13.10.2017Ekonomi
Dondurmanın mevsimi olur mu

Dondurmanın mevsimi olur mu?

Geleneksel kültürümüzde dondurma çoğunlukla yaza özgü bir tatlı olarak kabul edilir. Oysa dondurma bazı hijyen kurallarına dikkat edildiğinde her mevsim güvenle tüketilebilecek sağlıklı ve hafif bir gıda.

Etikette yeni dönem Artık meyve ve sebzelerde...

Etikette yeni dönem! Artık meyve ve sebzelerde...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının tebliği ve Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlar çerçevesinde, meyve ve sebzelerin üzerine etiket yapıştırılamayacak, damga vurulamayacak.

11.10.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Başkentgaz’dan tepki çeken uygulama

Başkentgaz, yeni bir uygulama başlatmış.

23.11.2017

Ben hiç şeker tüketmiyorum!

Obez sözcüğünden pek hoşlanmam. Şişman sözcüğünü ise asla sevmem. Bu nedenle de “kilolu”, “fazla kilolu” veya “aşırı kilolu” tanımlarını kullanmayı severim.

9.11.2017

Nerede üretildiğine değil nerede tasarlandığına bakın

TÜRKİYE dış ticarette doğal kaynaklarına güvenen bir ülke olmadığı için, ihraç ettiği ürünlerde çeşitlilik, yüksek kalite ve yüksek değeri sağlamak zorunda.

3.11.2017

WhatsApp velileri

Çocuğu elinden tutup okula yazdırdığınız anda sanal ortamda da yeni nesil veli modeliyle hemen tanışmanız kaçınılmaz.

2.11.2017

“Karanlıkta okul”a karşı “Anne Hareketi”

Hükümet karşı atağa geçti ve “yaz saati uygulamasının ne kadar büyük enerji tasarrufu yaptığını” anlatmaya başladı.

18.10.2017

İtalya’da Chikungunya salgını

Geçtiğimiz ay İtalya’nın Lazio bölgesinden (Anzio ve Latina kıyılarının yanısıra Roma şehrini içeren bölge) Chikungunya hastalığı bildirildi. Ay sonuna kadar 183 vaka bildirilse de bunların 109’u doğrulanmıştı. Değerleri hala araştırılıyor.

16.10.2017