MENÜ

Ethem Sarısülük

Ethem Sarısülük ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ethem Sarısülük haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ethem Sarısülük haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 511 Ethem Sarısülük haberi bulunmuştur.

Ethem Sarısülük Haberleri

Boyalı protestoya 6 bin TL para cezası

Boyalı protestoya 6 bin TL para cezası

ETHEM Sarısülük cinayeti davasında sanık polisin tutuksuz yargılanma kararı üzerine adliye kapısına kırmızı boya atarak tepki gösteren ressam Sema Yayla’ya 6 bin TL para cezası verildi.

14.05.2019Gündem
6-7 Ekim baskınları: 137 gözaltı

6-7 Ekim baskınları: 137 gözaltı

TERÖR örgütü PKK’ya yönelik 6-7 Ekim olayların yıldönümünde Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda 137 kişi gözaltına alındı.

6.10.2018Gündem
Sarısülük Kütüphanesi’ne ‘izinsiz eğitim’ mührü

Sarısülük Kütüphanesi’ne ‘izinsiz eğitim’ mührü

Ankara Valiliği, Halkevleri’nin Batıkent ve Seyran Umut şubelerinin yanısıra Mamak’taki Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ni “izinsiz eğitim faaliyeti yapıldığı” gerekçesiyle mühürledi.

1.04.2018Gündem
Polisin cezası 10 binden 15 bin liraya çıkarıldı

Polisin cezası 10 binden 15 bin liraya çıkarıldı

ANKARA'da, 1 Haziran 2013 günü Kızılay Meydanı’ndaki Gezi eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili davada sanık polis memuru Ahmet Şahbaz’a verilen 10 bin 100 liralık ceza, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yapılan yargılamada 15 bin 200 liraya yükseltildi.

21.03.2018Gündem
Berkin Elvana anma töreni

Berkin Elvan'a anma töreni

Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan, ölümünün 4. yılında mezarı başında anıldı. Törene katılan anne Gülsüm Elvan fenalık geçirdi. Konuşma yapan şair Ataol Behramoğlu “Ben ilk defa hayatımda bir mezarlık girişinde insanların arandığını gördüm. Demek ki korkuları çok büyük. Çünkü suçları da çok büyük” dedi.

11.03.2018Gündem
Dosyası eksik geldi

Dosyası eksik geldi

GEZİ eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davasında, Yargıtay’ın, bozma kararı verdikten sonra dosyayı yerel mahkemeye eksik gönderdiği, iki CD’nin de kırıldığı ortaya çıktı.

3.01.2018Gündem
Yargıtay: Ceza az arttırın

Yargıtay: Ceza az arttırın

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün davasında sanık polis Ahmet Şahbaz’a verilen 1 yıl 4 ay hapis cezasını az bularak, yerel mahkemenin kararını bozdu. Daire, sanığa alt sınırdan ceza verilmesinin doğru olmadığını, cezanın arttırılması gerektiğini belirtti.

12.12.2017Gündem
Nuriye Gülmene FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Nuriye Gülmen'e FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Nuriye Gülmen hakkında, 2013-2014 yılları arasında Ali İsmail Korkmaz için yapılan etkinliklere katıldığı için ‘DHKP-C üyeliği’ suçlamasıyla dava açtığı ortaya çıktı. Başsavcılık Gülmen’i FETÖ’den de soruşturup takipsizlik verdi.

20.11.2017Gündem
TÜBİTAK raporuna karartılmış tepkisi

TÜBİTAK raporuna 'karartılmış' tepkisi

GEZİ eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ölen Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin davaya dün İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Gezi olayları sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin TOMA görüntülerinde ‘iyileştirme’ yapan TÜBİTAK’ın mahkemeye gönderdiği raporlara tepki gösteren Elvan ailesinin avukatları “Utanç verici bir rapor. Deliller karartılmış” dedi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi İstanbul Adalet Sarayı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

16.11.2017Gündem
Yürüyüşte 12 madde

Yürüyüşte 12 madde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününde yolun yarısını tamamladı. Provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirten CHP Lideri, “Ne söylerlerse söylesinler, ‘Sadece onları alkışlayın’ dedik. Bu bizim demokratik tavrımızı, adalete olan inancımızı gösteriyor” diye konuştu.

27.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Yürüyüşü'nün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne 13. günde devam ediyor. Yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yapan CHP lideri, provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirterek, "Şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın' dedik." değerlendirmesinde bulundu. Bu arada yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor.

27.06.2017Gündem
Gezi anması

Gezi anması

GEZİ Parkı eylemlerinin 4. yıldönümünde, protestolarda hayatlarını kaybedenlerin aileleri ve vatandaşlar dün İstiklal Caddesi’ndeydi. Makine Mühendisleri Odası önünde toplanarak İstiklal Caddesi’ne yürüyen kalabalık, polis Gezi Parkı’na yürümelerine izin vermediği için caddede basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

31.05.2017Gündem
Vuran polise 12.100 TL ceza

Vuran polise 12.100 TL ceza

Okmeydanı’nda bir yakınının cenazesine katılmak için cemevinin bahçesinde bulunan Uğur Kurt’u vurarak ölümüne sebep olan polis memuru Sezgin K., ‘Taksirle ölüme neden olmak’tan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza 12 bin 100 TL para cezasına çevrildi.

25.04.2017Gündem
Berkin Elvan davasında sanık polis yok

Berkin Elvan davasında sanık polis yok

Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle yapılan mahkemenin ilk duruşmasında sanık polis SEGBİS sistemi ile ifade verdi.

6.04.2017Gündem
Polise taş gelince vurulmuş

Polise taş gelince vurulmuş

AKSARAY 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ethem Sarısülük ile ilgili davada verdiği kararın gerekçesini açıkladı.

9.01.2017Gündem
Ethem Sarısülük davasında karar çıktı

Ethem Sarısülük davasında karar çıktı

Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin yargılanan polis memuru Ahmet Şahbaz'a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi; mahkeme, cezayı adli para cezasına çevirdi.

19.12.2016Haber
flaş

flaş

19.12.2016Konya
Ethem Sarısülük davasında karar çıktı

Ethem Sarısülük davasında karar çıktı

Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin yargılanan polis memuru Ahmet Şahbaz'a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi; mahkeme, cezayı adli para cezasına çevirdi.

19.12.2016Gündem
Ankara Gezi eylemlerine iddianame: 26 şüpheli 9 örgüt

Ankara Gezi eylemlerine iddianame: 26 şüpheli 9 örgüt

Ankara’daki Gezi eylemlerine katılan 26 kişi hakkında ‘silahlı terör örgütü üyesi’ oldukları gerekçesiyle iddianame hazırlandı. İddianamede şüphelilerin 9 ayrı örgüt üyesi oldukları öne sürüldü. Ev aramalarında alınan Servet Tanilli, Louis Althusser gibi yazarların kitaplarının yanı sıra CHP Milletvekili Levent Gök’e ait kartvizit, delil olarak iddianameye koyuldu.

4.12.2016 Gündem
Ethem Sarısülük davasında savcı mütalaasını açıkladı

Ethem Sarısülük davasında savcı mütalaasını açıkladı

Ethem Sarısülük öldürülmesi davasında mütalaasını açıklayan savcı, sanık polisin 10 ay hapsini istedi.

28.11.2016Gündem
Ethem Sarısülükün ölümüne ilişkin davada gergin anlar

Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin davada gergin anlar

Gezi Parkı olayları sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında açılan davanın dördüncü duruşması, Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

19.09.2016Gündem
Taksimde darbeye hayır manifestosu

Taksim'de 'darbeye hayır' manifestosu

CHP'nin Taksim Meydanı'nda düzenlediği 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi' mitingine vatandaşlar akın etti. Tünel, Tepebaşı, Beşiktaş, Vodafone Arena ve Şişli'de bir araya gelen vatandaşlar, gruplar halinde meydana doğru yürüdü. Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlar, "Darbeye karşı omuz omuza", "Yağma yok, Cumhuriyet var", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Türkiye laiktir laik kalacak", "Darbeye geçit yok" şeklinde sloganlar attı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 maddelik Taksim Manifestosu'nu açıkladı. İşte dakika dakika Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi...

24.07.2016Gündem
Ethem Sarısülük davasında, TÜBİTAK’tan rapor gelmedi

Ethem Sarısülük davasında, TÜBİTAK’tan rapor gelmedi

Ankara’da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı’ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ün öldürülmesi ile ilgili polis memuru Ahmet Şahbaz’ın yargılanması, güvenlik gerekçesiyle alındığı Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Yaklaşık yarım saat süren duruşma sonunda mahkeme heyeti olay anının görüntülerini inceleyecek olan TÜBİTAK’tan raporun henüz gelmediğini belirterek duruşmayı erteledi.

27.06.2016Gündem
Yargıda en kapsamlı kararname: 4te 1i değişti

Yargıda en kapsamlı kararname: 4'te 1'i değişti

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi’nin yaz kararnamesiyle 3 bin 228’i adli, 518’i idari olmak üzere 3 bin 746 hâkim - savcının görev yeri değiştirildi. 14 bin 993 hâkim - savcı olduğu dikkate alındığında kararnameyle her 4 yargı mensubundan 1’inin yeri değiştirilmiş oldu. HSYK’nın en kapsamlı kararnamesinde önemli noktalar şöyle:

6.06.2016Gündem
Hâkim-savcı atama kararnamesinde dikkat çeken isimler

Hâkim-savcı atama kararnamesinde dikkat çeken isimler

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından Adli ve İdari yargı kararnamesi ile hakim ve savcıların atamaları yapıldı. Kararname ile adli yargıda 3 bin 228, idari yargıda ise 518 hâkim-savcının görev yeri değişti.

6.06.2016Gündem
3. yıldönümünde de Gezi Parkı kapalı

3. yıldönümünde de Gezi Parkı kapalı

Protestoların üçüncü yıldönümünde Gezi Parkı yine bariyerlerle vatandaşların girişine kapatıldı. Taksim’de dün akşam toplanan yüzlerce kişi “Buradayız. Bir aradayız” yazılı pankart açarak İstiklal Caddesi’ne yürüdü. Grup basın açıklaması yaptıktan sonra dağıldı.

31.05.2016Gündem
Yargıç değiliz

Yargıç değiliz

GAZETECİLER ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav, Hürriyet’teki bazı haberlerde “Fethullahçı Terör Örgütü” (FETÖ) ifadesinin kullanılmasıyla ilgili bir mektup gönderdi.

Ethem Sarısülük TİKBliymiş

Ethem Sarısülük TİKB'liymiş

Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla öldürülen Ethem Sarısülük’ün ailesinin avukatı Kazım Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu 9 şüpheli hakkında, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği (TİKB) terör örgütü üyeliği suçlamasıyla dava açıldı.

19.04.2016Gündem
Polis yüzde 25, Dilan yüzde 75 kusurlu

Polis yüzde 25, Dilan yüzde 75 kusurlu

Gezi olayları sırasında Akrep olarak adlandırılan plakasız bir zırhlı araçtan atılan gaz fişeği ile yaralanan Dilan Dursun’un açtığı tazminat davasında mahkeme tartışma yaratacak bir karara imza attı. Ankara 2. İdare Mahkemesi, olayda polisin davacının kafasına gelecek şekilde gaz fişeği atması nedeniyle yüzde 25 oranında kusurlu olduğunu, Dursun’un da “yasadı dışı eyleme” katılması nedeniyle yüzde 75 oranında kusurlu olduğunu belirtti.

5.04.2016Gündem
Ethem Sarısülükün vurulma anını TÜBİTAK inceleyecek

Ethem Sarısülük'ün vurulma anını TÜBİTAK inceleyecek

Ankara'da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı'ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün öldürülmesiyle ilgili polis memuru Ahmet Şahbaz'ın yargılanması, güvenlik gerekçesiyle alındığı Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

4.04.2016Gündem
Ethem Sarısülük’ün vurulma anını TÜBİTAK inceleyecek

Ethem Sarısülük’ün vurulma anını TÜBİTAK inceleyecek

Ankara’da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı’ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili polis memuru Ahmet Şahbaz’ın yargılanması, güvenlik gerekçesiyle alındığı Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme Başkanı Hasan Ay, olay anını gösteren görüntüleri izlediklerini, ancak görüntülerin net olmadığı için TÜBİTAK tarafından incelenmesine istedi

4.04.2016Gündem
Dilan’ı yaralayan Akrep 3 yıl sonra tespit edildi

Dilan’ı yaralayan 'Akrep' 3 yıl sonra tespit edildi 

GEZİ olayları sırasında Akrep olarak adlandırılan plakasız bir zırhlı araçtan atılan gaz fişeği ile yaralanan Dilan Dursun’la ilgili soruşturmada önemli bir gelişme oldu. Savcılığın görevlendirdiği bilirkişi, söz konusu aracın, Ankara Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce kullanıldığını belirledi. Savcılık, Akrep’i kullanan şoför ile atış yapmaya yetkili personelin açık kimlik bilgilerinin tespiti ve ifadesinin alınmak üzere savcılığa getirilmesi için emniyete talimat yazdı.

29.03.2016Gündem