MENÜ

Eşref Biryıldız

Eşref Biryıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eşref Biryıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 141 Eşref Biryıldız haberi bulunmuştur.

Eşref Biryıldız Haberleri

1.‘Sakarya’ Muharebesi

1.‘Sakarya’ Muharebesi

Türkiye’de lüks sınıfta 2016 yılında 2’nciliğe, 2017 yılında ise 3’üncülüğe gerileyen BMW, bu yıldan itibaren yeniden atağa kalkmaya hazırlanıyor. Borusan Otomotiv’in bünyesindeki BMW’nin yeni Genel Müdürü Uğur Sakarya, “2018’den itibaren yeniden çıkışa geçeceğiz. Bu yıl özellikle X Serisi modellerimizin yılı olacak. 2018’de yüzde 15 büyüme, 2021’de ise yeniden 30 bin adetleri aşmayı öngörüyoruz” dedi.

18.03.2018Ekonomi
Hürriyet Oto rüya takımının ilk yazıları yayında

Hürriyet Oto rüya takımının ilk yazıları yayında!

Hürriyet Oto’nun yeni yazarlarının ilk yazıları yayınlandı. Rüya takımın yazılarına ulaşmak için Hurriyet Oto'dan 'YAZARLAR' kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz...

26.02.2018Ekonomi
Doğuş’tan sonra Borusan Otomotiv’de de büyük değişim

Doğuş’tan sonra Borusan Otomotiv’de de büyük değişim

TÜRKİYE otomotiv sektöründe yönetim kademelerinde değişim rüzgarları devam ediyor.

2.01.2018Ekonomi
‘Kusura bakmayın biz çok öndeyiz’

‘Kusura bakmayın biz çok öndeyiz’

BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover’ın Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’in yeni CEO’su Hakan Tiftik, 2018’i kendileri için elektrik yılı ilan ettiklerini belirterek, “Lüks sınıfta elektrikli araçlar konusunda çok öndeyiz. Rakiplerimiz 2020 hedefleri koyarken biz satmaya başladık. 2018’de Jaguar i-Pace ile BMW i3s’i satışa sunacağız. 2019’da elektrikli MINI geliyor” dedi.

3.12.2017Ekonomi
‘İkinci yarıda gaza basarız’

‘İkinci yarıda gaza basarız’

Hürriyet gazetesi, 2016 yılını üretim, ihracat ve satış anlamında rekorlarla tamamlayan 2017 yılına ise ÖTV ve kur artışı ile giren Türkiye ekonomisinin dinamosu otomotiv sektörünü yine bir zirvede bir araya getirdi. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ’nın ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede gündem referandum ve İstanbul Autoshow Fuarı sonrası pazarda beklenen pozitif gelişmeler oldu.

7.05.2017Ekonomi
Çok akıllanmış çok....

Çok akıllanmış çok....

BMW 5 Serisi tamamen yenilenerek 7’nci nesliyle Türkiye’de 320 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. İlk etapta 2 litre dizel ve benzinli motorlarla piyasaya sunulan aracın 1.6 litrelik dizel motoru ise son çeyrekte gelecek. Bu yıl 4 bin adet satılması planlanan yeni 5 Serisi’nde geliştirilen yarı otonom akıllı sürüş sistemleri ve yenilikçi otomobil bağlantısı sunan teknolojik özellikler dikkat çekiyor.

16.04.2017Ekonomi
Kızılderililerle Disco keyfi

Kızılderililerle Disco keyfi

İngiliz Land Rover’ın 27 yılda tüm dünyada 1.2 milyon adet satan başarılı otantik arazi aracı Discovery’nin tamamen yenilenen 5’inci nesli ile Navaho (Navajo) Kızılderililerinin vatanı Utah ve Arizona’da inanılmaz bir deneyim yaşadık. Kızılderililerin ayak izlerini takip ettiğimiz 2 günde Yeni Discovery’yi kanyonlarda, pembe kumlu çöllerde, dağlarda, tepelerde, karlı yollarda yani her ortamda test etme şansı bulduk.

5.03.2017Ekonomi
2017de otomobil almak zorlaşacak..Zam kaçınılmaz ÖTV ertelensin

2017'de otomobil almak zorlaşacak..Zam kaçınılmaz ÖTV ertelensin

Son 1 ay içinde dolarda yüzde 10.35’lik, Euro’da ise yüzde 6.53’lük artış yaşandı. Son 3 aydaki artış ise daha fazla. Kurlardaki bu hızlı artışın en çok etkilediği sektörlerin başında ise otomotiv geliyor. Kurlar yükseldikçe sektörün maliyetleri artıyor, bu da doğal olarak fiyatlara yansıyor. Yani önümüzdeki günlerde otomobil fiyatlarında zam kaçınılmaz gibi görünüyor. Bu zam firmadan firmaya değişirken elinde düşük kurdan aldığı stoku bulunanlar kısa bir süreliğine daha avantajlı duruma geçecek. Ama açıklamalardan aralıkta birçok markanın en az yüzde 3 ila 5 arasında zam yapacağı anlaşılıyor. Diğer taraftan kurlarla mücadele edilen bir ortamda gündemdeki ÖTV değişikliği de kafaları karıştırıyor. Çünkü kur artışının üzerine sektör bir de ÖTV artışı yaşarsa bırakın aralık ayını 2017 yılı hem otomotiv hem ekonomi adına çok zor geçer. Bu yüzden otomotiv yetkilileri değişikliklerin en azından şubattan sonra ele alınması noktasında birleşiyor. İşte hem kurdaki artış hem de ÖTV değişikliğine ilişkin otomotiv yetkililerin yaptığı açıklamalar...

20.11.2016Ekonomi
Ceza değil destek gerek

Ceza değil destek gerek!

2016 yılında ekonomiyi sırtlayan Türk otomotiv sektörü, yılın kendileri için en kritik son 2 ayında bir taraftan artan kurun şokunu, diğer taraftan da Maliye Bakanlığı’nın ÖTV’de yapmayı planladığı değişikliğin paniğini yaşıyor. Hürriyet gazetesinin düzenlediği zirvede konuşan sektör temsilcileri, “Artık otomotive yönelik ÖTV artışı Maliye’nin gündeminden çıkmalı. Bu sektörün cezaya değil desteğe ihtiyacı var” çağrısını yaptı.

9.11.2016Ekonomi
Almanların lüks otomobil savaşı dünyada ve Türkiye’de kızıştı

Almanların lüks otomobil savaşı dünyada ve Türkiye’de kızıştı

Alman Mercedes, bu yılın ilk 6 ayında tüm dünyada 1 milyonluk satış barajını aşarak 11 yıl aradan sonra vatandaşı BMW’yi geçti. Türkiye’de de benzer tablo oluştu ve Mercedes ilk yarıyı BMW’nin önünde tamamladı. BMW’nin Türkiye distribütörü oan Borusan Otomotiv’in CEO’su Eşref Biryıldız, “Farkı kapatmak imkansız değil ama zor”dedi.

17.07.2016Ekonomi
Jaguar, ilk SUV modeli F-Pace ile müşterilerini 10 yaş gençleştirecek

Jaguar, ilk SUV modeli F-Pace ile müşterilerini 10 yaş gençleştirecek

Jaguar’ın Türkiye’de 82 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ilk SUV modeli F-Pace, İngiliz markanın müşterilerini gençleştirecek. Jaguar’ın Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv’in CEO’su Eşref Biryıldız, “Bugün Jaguar müşterilerinin yaş ortalaması 50. F-Pace ‘Gençlik aşısı’ olarak ortalamayı 10 yaş aşağı çekecek. Bu da markanın yaş ortalamasını 40’a indirecek” dedi.

2.05.2016Ekonomi
Dünyada ödül bırakmadık

Dünyada ödül bırakmadık

Türkiye, 2015 yılında 1 milyon adetlik araç satışı rekorunu kırarken, bu rekor uluslararası markaların Türkiye distribütörleri ve temsilcilerine de büyük ödüller getirdi. Birçok markanın en hızlı büyüyen pazarı 2015’te Türkiye olurken, satış sonrası hizmetlerde de dünya birincilikleri geldi. 

20.03.2016Ekonomi
Zirvenin bedeli

Zirvenin bedeli!

2015’te kurdaki artışa karşı  firmalar elini taşın altına sokunca otomobil satışında tarihi seviyeye ulaşıldı.

21.02.2016Ekonomi
İranda da BMW ve Jaguar satabiliriz

İran'da da BMW ve Jaguar satabiliriz

BMW’nin en büyük distribütörü olan ve Türkiye’yi Alman markanın en hızlı büyüyen pazarı yapan Borusan Otomotiv, ambargoların kalkmaya başladığı İran’da temsil ettiği markaların (BMW, Jaguar, Land Rover, MINI) satışı için harekete geçti. Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız, bu konuda karşılıklı niyetlerin olduğunu söyledi.

10.08.2015Ekonomi
Otomotiv 7 ayda uçtu, 5 ay belirsiz

Otomotiv 7 ayda uçtu, 5 ay belirsiz

7 ayda Türkiye’de geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 48.91’lik artışla toplam 516 bin 386 adet otomobil ve hafif ticari araç satıldı. 2015’te neredeyse her ay yeni bir rekora imza atan otomobil ve hafif ticari araç satışlarının yılın kalan 5 ayında ise durumu belirsiz. Sektör yetkilileri rekor bekliyor ama 1 milyon adetlik eşiğin siyasi gelişmeler ve Fed kararları yüzünden yine geçilemeyeceği kaydediliyor.

5.08.2015Ekonomi
1 milyon yine hayal

1 milyon yine hayal

2015 yılına çok hızlı başlayan ve her ay yeni rekorlara imza atan otomotiv sektöründe ‘1 milyon’ sesleri, yaşanan siyasi gelişmeler, kurulamayan hükümet, erken seçim olasılığı ve Fed’in faiz artırımına gideceğine ilişkin haberlerle yeniden hayal oldu.

3.08.2015Oto
Lüks otolar kapış kapış gitti, sektöre moral oldu

Lüks otolar kapış kapış gitti, sektöre moral oldu

31 Mayıs’a kadar devam edecek Autoshow fuarını basın ve VIP günü dahil 4 günde 225 binin üzerinde rekor sayıda otomobilsever gezerken, 10 binin üstünde aracın sıcak satışı yapıldı. Fiyatları 100 bin Euro’dan (286 bin TL) başlayıp 675 bin Euro’ya (1,9 milyonTL) çıkan Jaguar, Porsche, Aston Martin, Ferrari, Maserati, Lexus, BMW, Audi, Jeep ve Land Rover gibi lüks markaların modelleri ilk 4 günde adeta kapış kapış satıldı. Fuar, Bursa’daki eylemlerle morali bozulan otomotiv sektörüne önemli bir hareket getirdi.

25.05.2015Ekonomi
Abi sen rehber miydin

Abi sen rehber miydin!

Borusan Otomotiv’in CEO’su Eşref Biryıldız, 38 yıl önce aldığı turizm rehberliği kokartını her yıl muntazam olarak yenileyip zorunlu rehberlik seminerlerine katılıyor. Yani dev bir firmanın CEO’su bile ‘ne olur ne olmaz’ diye rehberlik mesleğini emniyet olarak bir köşede tutuyor. Seminerlere lüks makam aracıyla gidince, “Rehberler de ne para kazanıyor” yorumlarına sebep olan Biryıldız’ı tanıyanlar ise, ‘Abi sen rehber miydin’ şaşkınlığı yaşıyor.

11.11.2014Ekonomi
Jaguar bombardımana başlıyor

Jaguar bombardımana başlıyor!

29 yıl sonra Türkiye’de distribütör değiştirerek yoluna Borusan Otomotiv’le devam eden efsane İngiliz otomobil markası Jaguar, yeni ortağıyla bombardımana hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta 2.Dünya Savaşı sırasında bombardıman uçakları üreten İngiltere’deki Castle Bromwich fabrikasında Türk basınını ağırlayan Jaguar, bu yıl sonuna kadar 75 adet görünen satışlarını 2015 yılında önce 750 adete, 2016’da da rekor seviye çıkarmak istiyor. Aracın fiyatının ise 60 bin eurodan başlaması bekleniyor.

2.11.2014Ekonomi
Jaguar’da ‘1.6 lt’ olsa Volvo’yu geçerdik

Jaguar’da ‘1.6 lt’ olsa Volvo’yu geçerdik

TÜRKİYE’de 29 yıldır Ortaklar Otomotiv tarafından satıldıktan sonra 20 Temmuz tarihinde Borusan Otomotiv’e geçen Jaguar’da yeni bir dönem başlıyor. 30’uncu yılında Jaguar’ın distribütörlüğünü üstlenen Borusan Otomotiv, markayı lüks sınıfta iddialı yapmayı hedefliyor.

7.09.2014Ekonomi
Rahat olun 2013’ü yakalarız

Rahat olun 2013’ü yakalarız

MAYIS sonunda otomobil satışlarının yüzde 24 düşmesine rağmen iyimser olan Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız, “Geçen yılın ilk 5 ayı iyi, kalan 7 ayı kötüydü. Bu yıl tam tersi olacak. Gidişat pazarının geçen yılla aynı olmasını işaret ediyor” dedi.

10.06.2014Ekonomi
Bir günlüğüne Tom Cruise

Bir günlüğüne Tom Cruise

BMW’nin otomotiv tarihini değiştirecek yeni nesil hibrit spor modeli ‘i8’i Hollywood’da test eden tek Türk gazeteci oldum. Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı ‘Görevimiz Tehlike’ filminde konsept versiyonu yer alan araç eylül’de Türkiye’de satışa sunulacak ve en fazla 5 adet getirilebilecek.

11.05.2014Ekonomi
Tüm zamlara rağmen ocakta rekor gelir

Tüm zamlara rağmen ocakta rekor gelir

DÖVİZ kurlarındaki hızlı yükseliş, BDDK’nın otomobil kredilerine getirdiği sınırlamalar ve ardından yılın ilk günü yapılan ÖTV artışının sektöre bu yıl büyük darbe vuracağı ortada. Pazarın en az 200 bin adet düşmesi bekleniyor. Ancak tüm bunlara karşın Ocak ayında otomotiv satışlarında rekor bekleniyor!

2.01.2014Ekonomi
i-Car dönemi

i-Car dönemi

Otomobiller teknolojiyle yeni bir çağa giriyor.

3.11.2013Ekonomi
Yeni Jobs otodan mı çıkacak

Yeni Jobs otodan mı çıkacak

Apple’nin Tesla ile ortak olup bu kez otoda tarih yazması bekleniyor.

3.11.2013Ekonomi
Fiyatı 60 bin lira düştü

Fiyatı 60 bin lira düştü

2009 yılında 26 bin adet olan lüks oto satışlarının, 2011 Ekim ayında getirilen yüzde 130’luk vergi yüküne rağmen bu yıl sonunda 65 bine, 2016 yılında ise 100 bin adede ulaşması bekleniyor. Bunda da markaların Türkiye’ye vergi avantajlı 1.6 litrelik motora sahip modelleri getirmesi etkili oluyor. Öte yandan X5 modelinin 2 litre motorlu versiyonunu getiren BMW, fiyatı 60 bin lira birden düşürdü.

22.09.2013Ekonomi
Otocular da ‘gaz’ı yedi

Otocular da ‘gaz’ı yedi

Mayıs sonuna kadar her şeyin iyi gittiği ve yüzde 20’ye yakın büyüme kaydeden Türk ekonomisinin lokomotif sektörü otomotivi de ‘Gezi’ eylemleri vurdu.

16.06.2013Ekonomi
İngiliz rövanşı

İngiliz rövanşı

İngiliz lüks otomobil markası Aston Martin’in distribütörlüğünü son anda Borusan Otomotiv’e kaptıran Royal Motor’s intikamını Rolls-Royce’yle aldı.

17.05.2013Ekonomi
Zor yürürken bile Range Rover pazarlığı yaptı

Zor yürürken bile Range Rover pazarlığı yaptı

BORUSAN Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız, 88 yaşında hayatını kaybeden Borusan Holding’in kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık’la ilgili son dönemde yaşadığı iki önemli hatırayı Hürriyet’le paylaştı. Eşref Biryıldız, Kocabıyıkla ilgili anılarını şöyle anlattı:

29.12.2012Ekonomi
Otomobil çılgınlığı

Otomobil çılgınlığı

11 Kasım’a kadar devam edecek Autoshow fuarını 4 günde 200 binin üzerinde otomobilsever gezerken, 10 binin üstünde aracın sıcak satışı yapıldı. Aston Martin, Ferrari, BMW, Jeep ve Range Rover gibi lüks modeller ilk 4 günde büyük talep görürken, fuar otomotiv sektörüne önemli bir hareket getirdi.

4.11.2012Ekonomi
‘Lüks’te yarısı gidici

‘Lüks’te yarısı gidici

Lüks otoda ÖTV artışına karşı çareyi düşük vergi dilimine giren modelleri pazara sunmakta bulan lüks markalar, hem satışlarının düşmesini engelledi hem de yıl sonuna kadar 15 bin yeni müşteri kazanacak. Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Bu yeni müşterilere kalıcı olarak bakmıyoruz. Bunlar kur biraz arttığında anında alımı keserler” dedi.

6.08.2012Ekonomi
Patronlar makam aracından vazgeçti

Patronlar makam aracından vazgeçti

ÖTV’nin yüzde 84’ten 130’a çıkması sonrası, patronlar makam aracı almaktan vazgeçti. Talep gören 4 makam aracının satışları yüzde 70 düşerken, bu araçları daha çok siyasiler kullanmaya başladı.Patronlar ya ellerindeki mevcut aracı kullanmaya devam ediyor ya da bir alt sınıf model alıyor.

22.07.2012Ekonomi
Yaza 4.2 milyar Euro’luk otomobil stoku ile girildi ÖTV artışı sektörü batırır

Yaza 4.2 milyar Euro’luk otomobil stoku ile girildi ÖTV artışı sektörü batırır

Nisan ve Mayıs aylarında satışların hız kazanması, ekonomik istikrarın sürmesi sonucu otomotiv firmaları yaz aylarına toplam değeri 4.2 milyar Euro’yu bulan ve bu tempoyla Eylül ayına kadar eritmeyi planladıkları 208 bin otomobillik stokla girdi. Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız, “Olası bir ÖTV artışında bu stok 10 ayda erir ve stok maliyeti 123 milyon Euro olur. Eğer kriz çıkarsa 14 ayda erir ve 175 milyon Euro maliyet yaratır” dedi.

10.06.2012Ekonomi
Bosphorus Sailing Fest başladı

Bosphorus Sailing Fest başladı

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Türkiye'de denizcilik ve yelken kültürünün yaygınlaşmasına ve yelken sporunun gelişimine katkısı olması amacıyla ikinci kez düzenlenen “BMW Bosphorus Sailing Fest” yelken yarışları İstanbul'da yapıldı.

14.04.2012Spor
BMW Bosphorus Sailing Fest İstanbulda

BMW Bosphorus Sailing Fest İstanbul'da

“BMW Bosphorus Sailing Fest”, 14 Nisan Cumartesi günü İstanbul'da düzenlenecek.

11.04.2012Spor
Borusan: Özür dileriz, yol kazası yaşadık

Borusan: Özür dileriz, yol kazası yaşadık

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, BMW Türkiye Temsilcisi Borusan Otomotiv’in Türkiye ralli şampiyonu Burcu Çetinkaya’nın Merve Sena Kılıç’la sundukları otomobil programındak sponsorluğu başörtü nedeniyle noktaladığı iddialarını bir basın toplantısıyla yanıtladı.

2.01.2012Ekonomi
Yeni yıla yeni oto

Yeni yıla yeni oto

Otomotivde son fırsatlar

14.12.2011Advertorial
İkinci altı aya rağmen 2011’de rekor oto satıldı 2012’de ise en az yüzde 10 düşüş bekleniyor

İkinci altı aya rağmen 2011’de rekor oto satıldı 2012’de ise en az yüzde 10 düşüş bekleniyor

Otomotiv pazarı 2011 yılında ilk ve ikinci altı ay olmak üzere iki dönem olarak ayrıldı. İlk altı ayda düşük kur ve faizle yaşanan tarihi büyüme ikinci altı ayda yerini ÖTV, faiz ve döviz kurundaki artışla küçülmeye bıraktı. Sektör yetkilileri buna rağmen 2011 yılında toplam pazarın yaklaşık 850 bin adetle rekor kıracağını, 2012 yılında ise Avrupa’daki krize bağlı artan faiz ve döviz kuruyla en az yüzde 10 küçüleceğini öngörüyor.

13.12.2011Ekonomi
Otoda önümüzdeki 2-3 yıl 2011 gibi bir yıl yaşanmaz

Otoda önümüzdeki 2-3 yıl 2011 gibi bir yıl yaşanmaz

Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız: "otomobil satışının böyle bir 12 aylık dönem yaşaması artık bir 2-3 yıl daha ister" dedi.

13.12.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

2’nci ele 'Sakarya' çıkarması

2017 yılında Petrol Ofisi’nin tamanını 1 milyar 368 milyon Euro’ya satın alarak dikkat çeken Hollandalı enerji devi Vitol Grup’tan 2019 yılının ilk yatırım müjdesi geldi.

5.01.2019

Ayhan Ölçer neden istifa etti?

BMW, Land Rover, Jaguar ve MINI’nin Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv’in yönetim kademesinde 1 yıl bile olmadan tüm taşlar yerinden oynadı.

18.03.2018

İşte Hürriyet Oto’nun rüya takımı

TÜRKİYE ekonomisinin 12 yıldır lider sektörü olan otomotive uzun yıllardır tartışmasız en büyük desteği basının amiral gemisi Hürriyet veriyor.

11.02.2018

Bize önce yerli motor gerek

GEÇTİĞİMİZ hafta 7.5 yıldır gündemden düşmeyen yerli otomobil projesiyle ilgili olarak ‘Baba çok yiğit yok’ başlıklı yazıma çok fazla yorum geldi.

2.07.2017

AutoShow oldu YERLİ ŞOV

HER ŞEY aslında 2016 yılı Kasım ayında yapılan ÖTV artışıyla başladı. Sektörde işler iyi giderken, ekim ayında başlayan söylentiler sonrası kasım ayında gerçekleşen vergi artışıyla otomotiv markalarının tüm planları şaştı.

23.04.2017

Emeklilik başka bahara kaldı!

EMEKLİLİK süresi dolan ve son 1 yıldır uzatmaları oynayan 63 yaşındaki Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız’ın yerine uzun süredir birinin arandığını yazmıştım.

16.04.2017

Biryıldız’ın yerine kim gelecek?

BORUSAN Otomotiv’in sektör tarafından da sevilen esprili mizaca sahip CEO’su Eşref Biryıldız bu aralar görevinde uzatmaları oynuyor.

5.03.2017

Siste yolculuk başlıyor

ÖTV ve kur artışlarıyla birlikte 2017 yılının özellikle 1.6 litre ve altı motor hacmine sahip BMW ve Mercedes gibi lüks markaları derinden etkileyeceği bir gerçek.

18.12.2016

‘Yerli’ye ÖTV’de sınırlı avantaj

10 ayda toplam 553 bin otomobil satılırken bunun yüzde 24’ü yani 133 bin 896 adedi Türkiye’de üretilen yerli araçlardan oluştu. Bu yerli otomobillerden 61 bin adedi cuma günü yürürlüğe giren ÖTV artışından etkilenmezken, 71 bin 905 adedi ise zamlanan sınıftaki araçlardan oluştu. Yani söylenildiği gibi yeni ÖTV düzenlemesi ile yerli otomobile önemli bir avantaj sağlanmış olmadı.

27.11.2016

ÖTV’de asıl hedef VW mi?

YAKLAŞIK 15 gündür otomotiv sektörünün gündeminde yapılması planlanan ÖTV değişiklikleri var.

13.11.2016

Tehlike içeride değil dışarıda

ÖZELLİKLE son 2 yıldır Türkiye’de ekonominin tartışmasız lokomotifi otomotiv sektörü.

7.08.2016