MENÜ

Eski Film

Eski Film ile ilgili tüm haberleri, son dakika Eski Film haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Eski Film haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.858 Eski Film haberi bulunmuştur.

Eski Film Haberleri

Hollywood’da dijital yıldız korkusu

Hollywood’da dijital yıldız korkusu

Son Fantezi, realist bir animasyon filmi. New York Times, filme birinci sayfadan yer verdi. Gazeteye göre, Tom Hanks gibi bazı yıldızlar, bilgisayarın yarattığı dijital starları korkutucu bir rakip olarak görüyor. Yoksa yakında Hollywood'un kaprisli yıldızlarının işi bitecek mi?

27.07.2001Gündem
Brigitte Bardot yine hayvan hakları peşinde

Brigitte Bardot yine hayvan hakları peşinde

Sinemadan elini etiğini çektikten sonra kendini hayvan hakları için mücadeleye adayan Brigitte Bardot, şimdi de Moskovada eylül ayında yapılacak boğa güreşlerinin engellenmesi için çalışıyor. Bardot, Moskova Belediye Başkanı Yuri Yujkov'a gönderdiği mektupta ''Bu hayvan dövüşleri, Batı Avrupa'nın utancıdır. Zalim dövüşler, insanın daha aşağılık, daha sefil olduğunu gösteriyor''dedi.

22.08.2001Gündem
Miloşeviç, Batıyı kasetle suçladı

Miloşeviç, Batıyı kasetle suçladı

Yugoslavya eski Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç, Lahey'de devam eden duruşmasında yaptığı savunmada, NATO'nun Kosova bombardımanıyla ilgili Batı'yı suçlayan bir video kaset gösterdi.

14.02.2002Gündem
Liz Taylor en güzel kadın

Liz Taylor "en güzel kadın"

Amerikalı aktris Liz Taylor, bir İngiliz gazetesi tarafından “dünyanın en güzel kadını” seçildi. Sunday Express gazetesi, 70 yaşındaki eski film yıldızını, bugün hayatta olmayan Audrey Hepburn, Grace Kelly ya da Ava Gardner gibi isimlerin önünde tutup “en güzel” seçti.

10.03.2002Gündem
Universal Stüdyolarının laneti

Universal Stüdyoları'nın laneti

Drakula, Frankenstein, Mumya gibi korku filmleri üreten Universal Stüdyoları'nın, sahiplerine şans getirmediği ve pek çoğunu mali açıdan iflasa sürüklediği ortaya çıktı. 1912 yılında Alman göçmeni Carl Laemmle tarafından kurulan stüdyodan para kazanan tek kişi geçen hafta 89 yaşında ölen son sahibi Lew Wasserman oldu.

14.06.2002Gündem
Gezici Festival yollara düşüyor

Gezici Festival yollara düşüyor

Ankara Sinema Derneği tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olan Avrupa Filmleri Festivali - Gezici Festival 11 ile 31 Ekim tarihleri arasında Ankara, Bursa ve İzmir kentlerinde yapılacak. 3 Kasımdaki genel seçimler nedeniyle festival bu yıl, geçen yıllardan farklı olarak üç kente konuk oluyor.

15.08.2002Gündem
Venedik Film Festivali sona erdi

Venedik Film Festivali sona erdi

Avrupa'nın en eski film festivali olma özelliğini elinde bulunduran ve bu yıl 59'uncusu düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan'ı, yönetmenliğini Peter Mullan'ın yaptığı ''The Magdalene Sisters'' adlı film kazandı.

8.09.2002Gündem
ABDli yıldız Türkiyeyi tanıtacak

ABD'li yıldız Türkiye'yi tanıtacak

ABD'li eski film yıldızı Rita Gam, PBS Televizyonu için çekilecek ‘‘Güzel Türkiye’’ (Beautiful Turkey) isimli belgesel program için Türkiye'yi güzelleştiren, toplum hayatına renk katan başarılı Türkleri arıyor.

12.10.2002Gündem
AIDSle mücedele için 1.3 milyon dolar

AIDS'le mücedele için 1.3 milyon dolar

Cannes film festivali dolayısıyla dün gece Liz Taylor'un açılış konuşmasını yaptığı galada, AIDS ile mücadele amacıyla 1.3 milyon dolar toplandı. Menekşe gözlü eski film yıldızı, galaya katılanlara hitaben konuşurken, ''dünyanın bu salgın karşısında umudunu yitirmemesini'' istedi. Taylor, ''AIDS ile mücadele bitmedi. Umudumuzu yitirmemeliyiz'' dedi.

23.05.2003Spor Arena
Bush’un favorisi ‘Kara Şahin düştü’

Bush’un favorisi ‘Kara Şahin düştü’

Dünyanın dört bir yanında teröristlerle mücadele eden ve Irak'ta Saddam'ı deviren ABD Başkanı George W. Bush, iş yoğunluğundan zaman bulduğunda savaş filmleri izlemeye bayılıyor.

4.07.2003Dünya
Zaim, filminden umutlu

Zaim, filminden umutlu

''Çamur'' adlı filmi 60. Venedik Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne seçilen yönetmen Derviş Zaim, filminin festivalde ses getireceğine inandığını söyledi. Zaim, festivalin 27 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Filmin gösterim tarihinin henüz belli olmadığını anlatan Zaim, tarih belli olduktan sonra kendisinin de Venedik'e gideceğini söyledi.

5.08.2003Gündem
Koyun krizi

Koyun krizi

Suudiler almaktan vazgeçtiği için 50 gündür gemide bekleyen 50 bin koyun, Avus-tralya ile Suudi Arabistan arasında kriz yaratırken, hayvan severler de ayaklandı.

23.09.2003Dünya
Efsane oyuncu Patricia Roc öldü

Efsane oyuncu Patricia Roc öldü

İngilizlerin sinema idolü, 1940 ve 50'li yılların ünlü kadın oyuncusu Patricia Roc, 88 yaşında öldü. Roc'un aile dostu yazar ve eski film eleştirmeni Michael Thornton,28 yıldır İsviçre'nin Minusio kentinde yaşayan Roc'un, bu ülkede Lucarno kentindeki bir hastanede böbrek yetmezliğinden öldüğünü söyledi.

30.12.2003Gündem

Yazar Sonuçları