MENÜ

Eski Film

Eski Film ile ilgili tüm haberleri, son dakika Eski Film haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Eski Film haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.824 Eski Film haberi bulunmuştur.

Eski Film Haberleri

Orijinal hareketler bunlar

Orijinal hareketler bunlar

Son dönemin en öne çıkan trendi: Konsept mağazaları farklı etkinliklerle çekim alanı haline getirmek. Kenara iki-üç sandalye iliştirip kafe haline getirmekten bahsetmiyoruz. Bu uğurda pek çok dev marka butiğini sanat galerisine, kaykay pistine, hatta gece kulübüne dönüştürüyor. Zincirin son halkası, adidas’ın yenilenen Teşvikiye mağazası. Peki içeride neler var?

Venedik Gerçek ile açıldı

Venedik 'Gerçek' ile açıldı

İtalya'da bu yıl 76'ncısı düzenlenen Uluslararası Venedik Film Festivali, Japon yönetmen Hirokazu Koreeda’nın "La Verite" filminin gösterimiyle başladı.

29.08.2019Keyif
Evde keramet mi var

Evde keramet mi var?

Yaz ekranının romantik komedi kahramanları bu yıl aynı çatı altında buluşuyor.İZLEMEDEN GEÇMEYİN Elçin Yahşi öneriyor

Yurt dışından bile müşterisi var... Döviz kuruna meydan okuyor

Yurt dışından bile müşterisi var... Döviz kuruna meydan okuyor

Malatya’da yaklaşık 40 yıldır faaliyette olan ve halk arasında Tellal Pazarı olarak bilinen pazar, kentte yaşayan Suriyeli göçmenlerin ve alım gücü düşük vatandaşların tek uğrak yeri olarak dikkat çekiyor. Kentin kültürel hazinesi olan pazarın yurt dışından bile müşterisi var.

23.04.2019Ekonomi
Bu müze eğitim tarihine ışık tutuyor

Bu müze eğitim tarihine ışık tutuyor

Sakarya'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere katkı sunması amacıyla açılan ‘Eğitim Müzesi’nde, geçmişten bugüne kullanılan birçok eğitim materyali sergileniyor.

10.04.2019Eğitim
Festival yolcusu

Festival yolcusu

37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü kazanan Vuslat Saraçoğlu imzalı ‘Borç’, 10-23 Nisan arasında Uluslararası San Francisco Film Festivali’nde ‘Yeni Yönetmenler’ bölümünde yarışacak.

27.03.2019Kitap Sanat
TRT 2’nci bahar

TRT 2’nci bahar

1986’da Türkiye’nin kültür-sanat kanalı olarak açılan ve 2010’da kapanan TRT 2, dokuz yıllık bir aradan sonra ansızın yayına başladı ve yayın hayatının ikinci döneminde iki haftayı geride bıraktı bile. Bu iki haftada da epey konuşuldu, izlendi, tartışmalara konu oldu. Magazin, reality programları ve dizilerle dolu ekran hayatımızda yepyeni bir pencere açan kanala yakından baktık, merak ettiklerimizi de TRT 2 Kanal Koordinatörü Selman Yılmaz’a sorduk.

İstanbul renklerini ve  kalabalıklarını yeniden buldu

İstanbul renklerini ve kalabalıklarını yeniden buldu

Orhan Pamuk’un geçen hafta Sunday Telegraph’ta yayımlanan yazısının orijinali ilk kez Hürriyet Pazar’da

10.02.2019Hürriyet Pazar
Venedik’te Açılışı ‘İlk Adam’ yaptı

Venedik’te Açılışı ‘İlk Adam’ yaptı

75. Venedik Film Festivali önceki akşam Damien Chazelle’in aya ilk kez ayak basan astronot Neil Armstrong’un hayatını anlatan ‘First Man’ (İlk Adam) filminin gösterimi ile başladı.

30.08.2018Kitap Sanat
Locarno’dan ödülle döndüler

Locarno’dan ödülle döndüler

BU yıl 71’incisi düzenlenen Locarno Film Festivali’nin Cineasti Del Presente (Günümüzün Sinemacıları) bölümünde ‘Dead Horse Nebula’ adlı filmiyle yarışan Türk sinemacı Tarık Aktaş ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü aldı.

12.08.2018Kitap Sanat
Burası da Almanya’nın Hollywood’u

Burası da Almanya’nın Hollywood’u

Almanya’nın Hollywood’u olarak tanınan Babelsberg, dünyanın en eski film stüdyosu. Hitler’in propaganda filmlerinden çok sayıda Oscar ödüllü filmlere ev sahipliği yapan Babelsberg, aynı zamanda bir tarih. Rüyalar burada beyaz sahneye uyarlanıyor.

30.06.2018Avrupa
‘Devrim’ mi ‘siyasi tedbir’ mi

‘Devrim’ mi ‘siyasi tedbir’ mi?

Türkiye’nin en eski film festivali olan Antalya Film Festivali’nin sinemaseverlerle 54. buluşmasına ‘Ulusal Yarışma’ polemiği damgasını vurdu. Bu meseleyi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le konuştuk.

35 yıllık kavgada kim haklı

35 yıllık kavgada kim haklı

Emel Sayın’ın “Sahte diva mı var?” sözleri 35 yıllık bir kavgayı su yüzüne çıkardı. Meğer Emel Sayın’la Bülent Ersoy’un arası 35 yıl önceki bir olay yüzünden açılmış. Son anda savcılığa ifadeye çağrıldığı için Bülent Ersoy sahneye çıkamayınca, yerine Emel Sayın çıkmış ve sahnede “Şimdi gerçek bir kadın izleyeceksiniz” demiş. Ersoy, Sayın’ın bunun özrünü hiçbir zaman dilemediğini ve şimdi reklam yapmak için diva tartışması açtığını söylüyor. Konsey ne diyor?

11.12.2016Magazin
İşte son hali

İşte son hali

Avrupa'nın en eski film festivali devam ediyor. 73'üncü Venedik Film Festivali dün de ana merkezi Lido'da ünlü konukları ağırladı. Bu kez sırada ABD siyasi tarihinin önemli kişilerinden biri olan Jackie Kennedy'nin hayatını anlatan filmin galası vardı. Gösterimin en çok ilgi gören konuğu Jackie Kennedy'yi canlandıran Natalie Portman oldu.

8.09.2016Magazin
Skandal gibi elbise

Skandal gibi elbise

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivali 73'üncü yaşını kutluyor. Festivalin açılışı dün gece gösterilen La La Land adlı müzikal filmle yapıldı. Başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone'un paylaştığı Damien Chazelle imzalı filmin gösteriminden önce düzenlenen kırmızı halı geçidinde de renkli görüntüler vardı.

1.09.2016Magazin
Kentin ritmini Karaköyde yakalayın

Kentin ritmini Karaköy'de yakalayın

Son zamanlarda dar sokaklarında tarihi evlerin altına açılan konsept ve özgün içerikli kafe ve restoranlar sayesinde Karaköy şehrin keşfedilesi yeni buluşma üssü...

17.08.2016Seyahat
Venedik Film Festivali kırmızı halısı kimleri ağırladı

Venedik Film Festivali kırmızı halısı kimleri ağırladı

Pazar akşamı gerçekleşen ödül töreniyle 10 günlük maratonun sonuna gelen 72. Venedik Film Festivali'nin kırmızı halısı birbirinden şık kadınları ağırladı.

14.09.2015Stil
Beyaz melek

Beyaz melek

DÜNYANIN en eski film festivali olan Venedik Film Festivali, önceki akşam düzenlenen açılış töreniyle başladı.

3.09.2015Dünya
Venedik Film Festivaline Türk sineması damgası

Venedik Film Festivali'ne Türk sineması damgası

Dünyanın en eski film festivali olan ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan’ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in “Abluka” filmi büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterildi. Genç yönetmen Senem Tüzen de ilk uzun metrajlı filmi “Ana Yurdu” ile “Geleceğin Aslanı” ödülü için yarışacak.

29.07.2015Keyif
68. Cannes Film Festivali başlıyor

68. Cannes Film Festivali başlıyor

Dünyanın en eski film festivali olan 68. Cannes Film Festivali yarın Fransa’nın güney sahili Cannes kentinde başlıyor. Fransa'da yaşanan terör saldırıları ve son olarak Cannes'da yaşanan bir soygun olayı nedeniyle güvenlik önlemleri arttırıldı. Cannes Valisi, "Festival teröristlerin hedef tahtası olabilir" diyerek tedbir alma nedenini vurguladı.

12.05.2015Keyif
Yeni bir turizm şekli doğuyor: ASTRO...

Yeni bir turizm şekli doğuyor: ASTRO...

Arjantin’in Salta kentinden bindiğim trenin adı, ‘Bulutlara Giden Tren’di. Gerçekten de bulutlara gidecektik. Yani, And Dağları’nın yükseklerine tırmanacaktık. Hem de çok yükseklerine. Önce kaktüslerle kaplı yamaçları geçtik. Sonra lamaları gördük. Sonra bir tuz çölünü geçtik. Uçurumların kenarlarından kıvrıldık. O zaman ödüm patladı!

19.02.2015Seyahat
Dezavantajlı çocuklara yatırım şart

Dezavantajlı çocuklara yatırım şart

Dünyada sınavlarda başarının bir numaralı ülkesi olan Finlandiya’nın ünlü eğitim uzmanı Prof. Sahlberg, Türkiye’ye üç öneride bulundu: Dezavantajlı çocuklara yatırım, okullar arası işbirliği, bireysel öğrenim...

9.02.2015Eğitim
Mahalleye Dönüş

Mahalleye Dönüş

Konut Sektörü Mahalle Konsepti'nde Proje Üretmeye Başladı.

18.12.2014Advertorial
Mahalleye dönüş

Mahalleye dönüş

Eskilerin sıcak mahalle hayatı, modern yapılarla birlikte tekrar hayatımıza giriyor. Konut alıcısının daha yoğun talep gösterdiği mahalle konseptli konut projelerinin sayısı her geçen gün artıyor.

17.12.2014Ekonomi
Portakalı Elif kaptı

Portakalı Elif kaptı

Antalya’da belediye el değiştirince Altın Portakal’ın akıbeti merak ediliyordu. Ak Partili Menderes Türel, organizasyon işini Elif Dağdeviren’in şirketine verdi.

5.07.2014Keyif
50. Altın Portakal, ayağını bütçesine göre uzatacak

50. Altın Portakal, ayağını bütçesine göre uzatacak

Oscar, Cannes, Berlin ve Venedik'in ardından dünyanın en eski film festivallerinden biri olan Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, 4-11 Ekim tarihleri arasında 50'nci kez kapılarını sinema severlere açacak. Festival, bu kez "mütevazı" bir şölene hazırlanıyor.

23.09.2013Gündem
Duygulandıran afiş

Duygulandıran afiş

Erkan Can, “Yüksek Giriş”in yeni bölümüne konuk oyuncu olarak katıldı.

10.08.2013Kelebek
Arınç: Vazife bilirim

Arınç: Vazife bilirim

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Behzat Ç. dizisine göndermede bulunarak "Çok meşhur birisinin, adeta o dizilerde insanın nefes almadan seyrettiği birilerinin sık sık kadehe elini sürmesi, şişeyle arkadaş olması, acaba o karakterin o dizide yaptığı rolle mi ilgilidir yoksa gizli sponsorların cebine doldurdukları parayla 'Bizim reklamımızı yap' demesiyle mi ilgilidir? Yasaklayıcı tedbir gerekiyorsa ben şahsen bunu TBMM'de toplumsal bir talep olduğu takdirde gerçekleştirmeyi kendime vazife bilirim" dedi.

3.05.2013Gündem
61 yıllık festivalde onur konuğu Türkiye

61 yıllık festivalde onur konuğu Türkiye

İtalya'nın en eski film festivali olan ve bu yıl 61'incisi düzenlenen Trento Film Festivali'nde, Türkiye rüzgarı esiyor.

27.04.2013Gündem
De Niro çok zeki, Cooper çok yetenekli

De Niro çok zeki, Cooper çok yetenekli

Oscar yarışı sona gelirken, ön saflarda yarışan dünya starları Hürriyet’e konuştu. En iyi oyuncu adaylarından Jessica Chastain, Jennifer Lawrence ve Hugh Jackman yaşadıkları Oscar heyecanını anlattı.

23.02.2013Kelebek
Sevgiliyi oynadılar

Sevgiliyi oynadılar

Ömür Gedik, Al Bano ile düet yaptığı, sözlerini Nazan Öncel’in yazdığı “Neden Yoksun”a klip çekti.

11.02.2013Kelebek
JÜRİYİ BİRBİRİNE KATTI

JÜRİYİ BİRBİRİNE KATTI

Tarihinde bir çok tartışmaya sahne olan Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl da olaysız geçmiyor. Bu defa da festivale, jüri başkanı Hülya Avşar'ın "Bu filmi festivalden göndertirim" dediği Derin Düşünce adlı film damgasını vurdu.

12.10.2012Gündem
Laetitia kırmızı halıda

Laetitia kırmızı halıda

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivali’nin 69’uncusu Hint kadın yönetmen Mira Nair’in ‘The Reluctant Fundamentalist’ (Gönülsüz Köktendinci) filmiyle açıldı.

31.08.2012Gündem
Araf Venedikte yarışacak

'Araf' Venedik'te yarışacak

Yeşim Ustaoğlu'nun Araf filmi 69. Venedik Film Festivali'nin Orizzonti (Ufuklar) bölümünde yarışacak. Filmin başrol oyuncusu Özcan Deniz ise kırmız halı ilk kez yürüyecek.

27.07.2012Gündem
Kovboy filmlerinin seti de kriz kurbanı

Kovboy filmlerinin seti de kriz kurbanı

"Spagetti Western" olarak bilinen kovboy filmlerinin mimarı ünlü İtalyan yönetmen Sergio Leone tarafından keşfedilen ve 1960'lı ve 1970'li yıllarda 300'den fazla filme ev sahipliği yapan İspanya'nın güneyindeki Almeria kenti yakınlarındaki Tabernas çölündeki film setleri, uzun yıllardır turistik amaçlı kullanılıyor.

12.06.2012Ekonomi
Moğollar benim hızıma yetişemiyor

Moğollar benim hızıma yetişemiyor

O usta bir müzisyen... Moğollar’ın bel kemiği... Türk müzik tarihinin yaşayan efsanelerinden... Eski film müziklerinin yer aldığı yeni albümü “Biraz da Aşka Dair”i önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Ama aklı Serdar Ortaç’ta... Cahit Berkay, Ortaç’ı yıllardır dilinden düşürmüyor!

16.02.2012Kelebek
Türkiye sinemasının zirvedeki yüzü: EŞKIYA

Türkiye sinemasının zirvedeki 'yüz'ü: EŞKIYA

Şener Şen, rol aldığı Eşkıya , Hababam Sınıfı , Züğürt Ağa, Muhsin Bey ve Neşeli Günler le ilk 10 da en fazla filmi bulunan oyuncu oldu.

27.10.2011Kelebek
Bond kızı şimdi rahibe

Bond kızı şimdi rahibe

1997’de çevrilen 007 James Bond filmi “Tomorrow Never Dies” (Yarın Asla Ölmez) filminde Bond Girl olan Shannon Ledbetter, rahibeliği seçti.

11.10.2011Kelebek
Altın Aslan Faustun

'Altın Aslan' Faust'un

Venedik Bienali kapsamında yapılan ve bu yıl 68'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nde, “Altın Aslan” ödülünü, yönetmenliğini Rus Alexander Sokurov'un üstlendiği “Faust” filmi kazandı.

11.09.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Bayramlık

Kalkınma hamlesinin hedefi:

31.08.2017

Yeni bir turizm şekli doğuyor: ASTRO...

Arjantin’in Salta kentinden bindiğim trenin adı, ‘Bulutlara Giden Tren’di.

15.02.2015

Sinemamız dalya derken

‘Beyaz perde’nin Türkiye serüveni 100 yaşını doldururken konuyla ilgili yazılan kitaplarda da artış var

2.01.2015

Erdoğan’ın toplantısına gidenler aynı şirketin sanatçıları

Hükümet yanlısı medya, günlerdir Başbakan Erdoğan’ın vizyon toplantısına giden sanatçıları savunuyor...

16.07.2014

Hatunyatmaz Ayşe

Sizlere çok açık söyleyeyim, benim diğer adım Hatunyatmaz; Hacıyatmaz’ın dişisi.

7.10.2013