MENÜ

Esin Kılıç

Esin Kılıç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esin Kılıç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 240 Esin Kılıç haberi bulunmuştur.

Esin Kılıç Haberleri

Finansal köle tehlikesi

Finansal köle tehlikesi

Sosyal medyada yeni bir tehlike ile karşı karşıyayız. Çok sayıda kişi kendini ‘finansal köle’ olarak tanımlıyor ve ‘sahibini’ arıyor. Bu kişiler, sahibine para yolluyor, tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ancak uzmanlara göre finansal kölelik şantaj, tehdit ve dolandırıcılık gibi davalara konu olan pek çok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

16.08.2019Ekonomi
İki ünlü işadamının davasında çarpıcı karar

İki ünlü işadamının davasında çarpıcı karar

Mahkeme, iş insanı Emin Hitay’ın; eski ortağı Alphan Manas’tan olan alacağını tahsil etmek için bini aşkın kişiye haciz ihtarnamesi göndermesini dürüstlük kuralına aykırı buldu. Manas’ın açtığı manevi tazminat talebi sonrası mahkeme Hitay’ın 20 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Kararın gerekçesinde ise, “Dürüstlük kuralına aykırı hareket edildi. Davacının itibarı zedelendi, manevi zarara uğradı” denildi. Kararın bir ilk olduğu belirtiliyor.

27.05.2018Ekonomi
Eşcinselim savunması da güvenlik görevlisini kurtaramadı

'Eşcinselim' savunması da güvenlik görevlisini kurtaramadı

A.Y., sinemada film izlediği sırada kendisini taciz ettiği gerekçesiyle, yan koltukta oturan Ayhan K.’dan şikâyetçi oldu. Güvenlik görevlisi K. ve birlikte sinemaya geldiği erkek arkadaşı C.G. verdikleri ifadelerde “Biz eşcinseliz. Bir kadını taciz etmemiz mümkün değil” dedi. K.’nın avukatı da, ikilinin birlikte tatile gittiklerine dair otel ve uçak kayıtlarını mahkeme ile paylaştı. Mahkeme, K.’ya 3 ay hapis cezası verdi. K.’nın önceki bir mahkumiyet nedeni ile hapis cezası ertelenmedi.

22.06.2017Gündem
Şantiye şeflerinin yetkisi az sorumluluğu çok

Şantiye şeflerinin yetkisi az sorumluluğu çok

İnşaat sektörü, Türkiye’de son yıllarda yıldızı parlayan sektörlerin başında geliyor. İnşaat projelerinde görevlendirilmesi zorunlu olan şantiye şeflerinin ise bir dizi sıkıntı yaşadıkları belirtiliyor.

19.05.2017Ekonomi
Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor Taksit uygulaması kalktı iddiası

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Taksit uygulaması kalktı iddiası

Trafik sigortasında tavan fiyatların belirlenmesi ile birlikte, şirketlerin taksit seçeneğini kaldırdığı iddia edildi. 12 Nisan 2017 itibarı ile yürürlüğe giren uygulama 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerli olacak. Uygulamada her ay yüzde bir zam öngörülüyor. Tavan fiyat uygulaması ile ilgili yayımlanan yönetmelikte ise önemli bir ayrıntı yer aldı: 12 Nisan'dan önce, daha yüksek bedelle poliçe yaptıranların indirimden yararlanamıyor.

12.04.2017Ekonomi
Cam silicilik için yasal düzenleme yapılsın

'Cam silicilik için yasal düzenleme yapılsın'

İstanbul Barosu’nu üye avukat Esin Kılıç, ‘cam silicilik’in Kabahatler Kanunu kapsamına alınması için imza kampanyası başlattı. Kılıç, Meclis gündemine almasını istediği kampanyanın gerisinde, her gün uğradıkları tacizlerin yer aldığını belirtti.

24.03.2017Ekonomi
Sahte ceza avukatı böyle dolandırdı

Sahte ceza avukatı böyle dolandırdı

Sanal arkadaşlık siteleri üzerinden yapılan dolandırıcılıklara yenileri ekleniyor. Kendisini ceza avukatı olarak tanıtan Hakan H., bir arkadaşlık sitesinden tanıştığı kadını evlilik ve ev alma vaadiyle 60 bin TL dolandırdı. Polis şimdi son mesajı "Avukatın arasın canım" olan zanlıyı arıyor.

31.10.2016Ekonomi
Manastan, Hitay hakkında hem tazminat davası hem savcılık suç duyurusu

Manas'tan, Hitay hakkında hem tazminat davası hem savcılık suç duyurusu

TEKNOLOJİ Holding’in patronu M. Emin Hitay, uzun yıllar iş ortaklığı yürüttüğü Alphan Manas’a karşı 2 yıl önce icra takibi başlattı; ancak sonuç alamadı. Hitay, bu kez, alacağını tahsil için 'dikkat çekici' bir yola başvurdu. Manas ile bir biçimde ilgisi olan veya olmayan, bine yakın kişi ve şirkete haciz ihbarnamesi gönderildi. Bu kez de, Manas, Hitay hakkında hem savcılığa suç duyurusunda bulundu hem tazminat davası açtı.

29.10.2016Ekonomi
O muhtar için karar çıktı

O muhtar için karar çıktı

Kocaeli'nin Gebze İlçesi’nde, Facebook’tan akşam ezanından sonra sokağa çıkan kız çocuklarını dayakla tehdit eden Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, ’Halk arasında korku ve panik yaratmak’ suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti. Remzi Kandaz şaka yaptığını söyledi.

21.06.2016Gündem
Metro Turizm mağduru konuştu: ‘Tepki verdiğimde otobüstekiler inanmadı’

Metro Turizm mağduru konuştu: ‘Tepki verdiğimde otobüstekiler inanmadı’

Metro turizmde muavinin cinsel tacizine maruz kalan C.D. ilk kez konuştu. C.D., muavine yönelik tepkilerin bu tarz saldırıların bir daha yaşanmaması için bir başlangıç olabileceğini söyledi.

27.05.2016Ekonomi
Paylaşımıyla sosyal medyayı sallayan muhtar konuştu

Paylaşımıyla sosyal medyayı sallayan muhtar konuştu

Sosyal paylaşım hesabı Facebook üzerinden “Mahallemizin gençlerine duyurulur” başlıklı bir mesaj paylaşan Muhtar Remzi Kandazhakkında 2 yıldan 4 yıla hapis istemi ile dava açıldığı ortaya çıktı.İstanbul Barosu'na üye avukat Esin Kılıç’ın suç duyurusu sonrasıhazırlanan iddianamede, Kandaz’ın anılan mesajında alenen tehdit suçuişlediği savunuldu. Muhtar Kandaz ise, “Eşek sudan gelene kadar döverim”sözünü mecazi anlamda kullandığını söyledi. Kandaz haziran ayında hakimkarşısında olacak.

14.04.2016Haber
‘Eşşek sudan gelene kadar döverim’ diyen Muhtar Remzi Kandaza 4 yıl hapis istendi

‘Eşşek sudan gelene kadar döverim’ diyen Muhtar Remzi Kandaz'a 4 yıl hapis istendi

Sosyal paylaşım hesabı Facebook üzerinden “Mahallemizin gençlerine duyurulur” başlıklı bir mesaj paylaşan Muhtar Remzi Kandaz hakkında 2 yıldan 4 yıla hapis istemi ile dava açıldığı ortaya çıktı. İstanbul Barosu'na üye avukat Esin Kılıç’ın suç duyurusu sonrası hazırlanan iddianamede, Kandaz’ın anılan mesajında alenen tehdit suçu işlediği savunuldu. Muhtar Kandaz ise, “Eşek sudan gelene kadar döverim” sözünü mecazi anlamda kullandığını söyledi. Kandaz haziran ayında hakim karşısında olacak.

14.04.2016Gündem
Özgecanın katilleri hücrede kalacak

Özgecan'ın katilleri hücrede kalacak

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Üç sanık da hapiste kaldıkları süre boyunca hücrede tutuklu kalacak.

4.12.2015Gündem
İşte Özgecan Aslanı öldüren sanıkların hapis kalacakları süre

İşte Özgecan Aslan'ı öldüren sanıkların hapis kalacakları süre

Üniversiteli Özgecan Aslan cinayetinde mahkeme kararını verdi. Üç sanık için de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme ayrıca, minibüs şoförü A. Suphi Altındöken’e 27, arkadaşı Fatih Gökçe’ye 24 yıl daha hapis cezası verdi. Kararı değerlendiren hukukçular, kararın kadına yönelik şiddet suçlarında örnek alınacağı görüşünde. Hukukçulara göre Gökçe en az 46 yıl, Altındöken 48 yıl hapis yatacak. Baba Necmettin Aldındöken ise en az 30 yıl süre ile hapis yatacak. Her üç sanık da tek kişilik odalarda tutuklu kalacak.

3.12.2015Gündem
Sanatçı Yaşam Evi için mahkemeden kritik karar

'Sanatçı Yaşam Evi' için mahkemeden kritik karar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 3 yıl önce, Orhan Gencebay, Ajda Pekkan, Ahu Tuğba, Erol Evgin’in de aralarında bulunduğu bir grup sanatçının katılımı ile ‘Sanatçı Yaşam Evi’ adı verilen huzurevini açtı. Sanatçılar için yeniden düzenlenen ve tabelası değiştirilen huzurevi binasını ise hayırsever Nerima Turan İBB’ye bağışlamıştı. Bağış protokolüne göre huzurevi, Nerime Turan ve ölen eşinin adını taşıyacaktı. Huzurevinin tabelasına ‘Sanatçı Yaşam Evi’ yazılmasını mahkemeye taşıyan Turan’ı mahkeme haklı buldu. Kararda ‘Bağışçının arzusuna uygun davranılmadı’ denilerek tabelanın değiştirilerek eski haline getirilmesi istendi.

12.06.2015Ekonomi
Kuşadasında 120 aile AFADa başvurdu

Kuşadası'nda 120 aile AFAD'a başvurdu

Aydın Kuşadası’nda bir buçuk ay önce yaşanan heyelan sonrası evlerinden tahliye edilen 120 aile AFAD’a başvurdu. Aileler, heyelan bölgesinin afet kapsamına alınmasını istedi. İki üniversiteden gelen raporda da, 3 sitenin bulunduğu toplam 12 bloğun yıkılması gerektiği kaydedildi.

23.12.2014Ekonomi
Hakaret boşanma gerekçesidir, suçlu tazminatı öder’

'Hakaret boşanma gerekçesidir, suçlu tazminatı öder’

İstanbul Aile Mahkemesi görülmekte olan bir boşanma davasında örneğine az rastlanan bir karara imza attı. M. K. isimli kadın, eşinin kendisine hakarette bulunduğunu, psikolojik şiddet uyguladığını söyleyerek boşanma davası açtı. Suçlanan eş S.K. ise, eşine hakaret etmediğini, eşinin ailesi nedeni ile zaman-zaman tartıştıklarını söyledi. Dosyada M.K.’nın savunmasını destekleyecek başka da bir delil yoktu. Üstelik tek tanığı da ablasıydı. Mahkemenin kadın başkanı vicdani kanaatini kullanarak 3 ay birlikte yaşayan çiftin boşanmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, davalı eşi nafaka ve tazminat ödemeye mahkûm etti.

8.01.2013Ekonomi
İşverene ameliyat sürprizi

İşverene ameliyat sürprizi

İş mahkemesi önemli bir karara imza attı. Çalıştığı banka ile ilişkisi kesilen personel açtığı işe iade davasını kazandı. Bu karar Yargıtay tarafından da onandı. Aynı personel, işten çıkarıldıktan hemen sonra ameliyat olmak zorunda kaldı. 7 bin 500 liralık masrafı karşıladı. İkinci kez dava açtı. Mahkeme, personelin harcamasının faiziyle işveren tarafından ödenmesine hükmetti.

23.12.2012Ekonomi
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.

29.07.2019Gündem
Haftanın filmleri ... Yeni neslin Simba’sı

Haftanın filmleri ... Yeni neslin Simba’sı

Animasyon klasiği ‘Aslan Kral’, bilgisayar teknolojisiyle elde edilmiş sahneler eşliğinde yeniden huzurlarımızda. Filmde Simba, yine kötü kalpli amcası Scar’a karşı mücadele ediyor.

Veraset ve intikal vergisi broşürü

Veraset ve intikal vergisi broşürü

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı veraset ve intikal vergisine ilişkin bir broşür hazırladı.

22.05.2019Ekonomi
CHP 145 belediye başkan adayını daha belirledi

CHP 145 belediye başkan adayını daha belirledi

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. Hakkari'de Metin Koparan, Kırklareli'nde Mehmet Tuna Soykan, Rize'de Ayhan Akyüz ve Zonguldak'ta Şenol Şanal aday gösterildi. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Yaklaşık 100 belediyemiz kaldı, bunları da önümüzdeki hafta açıklamış olacağız. Ve tüm belediye başkan adaylarımızı açıklayarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

28.01.2019Gündem
Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir Tüm karakterler

Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncuları kimdir? Tüm karakterler

Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi oyuncuları ile maziyi ekran başına taşıyor. 90'lı yılların yaşamını izleyicilerle buluşturacak olan Keşke Hiç Büyümeseydik, oyuncuları ile merak konusu oldu. Birbirinden önemli isimleri kadrosunda barındıran dizi, çağımız teknolojilerinin hayatımıza bu denli girmeden önceki halini konu ediniyor. İşte, Keşke Hiç Büyümeseydik oyuncu kadrosu ve konusu hakkında detaylar

16.09.2018Televizyon
Hangi olaylar veraset ve intikal vergisine tabidir

Hangi olaylar veraset ve intikal vergisine tabidir?

Bir kişinin ölümü üzerine, sahibi bulunduğu menkul ve gayrimenkul mallarla bütün hak ve alacaklarının mirasçılarına intikali veraset ve intikal vergisine tabidir. Öte yandan, malların herhangi bir suretle ivazsız (karşılıksız) bir şekilde bir şahıstan diğer şahsa intikali halinde de veraset ve intikal vergisi ödenmesi gerekmektedir.

3.07.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem
İstanbul Tabip Odasında 4lü yarış

İstanbul Tabip Odası'nda 4'lü yarış

İSTANBUL Tabip Odası’nda seçim heyecanı yaşanıyor.

12.04.2018Gündem
Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor Fuar ne zaman bitecek

Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor? Fuar ne zaman bitecek?

Adana Kitap Fuarına hangi yazarların katılım sağlayacağı, Adanalı okurların merakına neden oldu. Onlarca yazarın katılımıyla görkemli bir hafta geçirecek olan Adana Kitap Fuarı, kitapseverlerin araştırdığı konu oldu. Peki, Adana Kitap Fuarı imza günlerine hangi yazarlar katılım gösterecek? İşte, Fuar hakkında detaylı bilgiler

9.01.2018Gündem
2017’nin en iyi 10 oyunu

2017’nin en iyi 10 oyunu

B Planı’nın sahnelediği ve mülteci meselesini ele alan ‘İstila’, 10 kişilik jürimizden gelen oyların sonucunda 2017’nin en iyi oyunu seçildi. Studio Oyuncuları imzalı ‘Godot’yu Beklerken’ ikinci sıraya yerleşirken, Craft Tiyatro’nun ‘Yen’i üçüncü oldu.

21.12.2017Kitap Sanat
Potansiyel İçin Performans...

Potansiyel İçin Performans...

Potansiyelinin açığa çıkmasında neler kolaylaştırıcıdır? Potansiyel /Gizil güç /yetenek nasıl gerektiği gibi kullanılabilir? …

13.12.2017İyi Yaşam
Son dakika... YAŞ kararları açıklandı

Son dakika... YAŞ kararları açıklandı

YÜKSEK Askeri Şura’nın (YAŞ) kararlarına göre; 61 albay, amiral ve generalliğe yükseltilirken, 6 general ve amiral bir üst rütbeye yükseltildi. YAŞ kararlarınca ayrıca 168 albayın görev süresi 2 yıl uzatılırken, 8 generalin görev süresi 1 yıl uzatıldı. Kararlarla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı. Basına yansıyan YAŞ açıklamasında 168 albayın görev süresinin 2 yıl uzatıldığı belirtilirken İbrahim Kalın bu sayınını 159 olduğunu söyledi.

2.08.2017Gündem
YAŞ kararları açıklandı, 3 kuvvet komutanı değişti İşte, YAŞ sonrası isim listesi

YAŞ kararları açıklandı, 3 kuvvet komutanı değişti! İşte, YAŞ sonrası isim listesi

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, 15.00'da başlamasının ardından 4 saat sürdü. YAŞ kararları ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları değişti. 2017 YAŞ kararlarını Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kamuoyu ile paylaştı. İşte, YAŞ kararları sonrası isim listesi ve değişen kuvvet komutanları hakkında bazı bilgiler

2.08.2017Gündem
Yaz bi kenara...

Yaz bi kenara...

Artık resmi olarak yaz mevsimindeyiz. Hem de en 2017’sinden... Peki sıcaklarda nasıl ‘cool’ olup serin kalacağız? Nerede güneşlenmeli, kimi dinlemeli, nasıl partilemeli? Hangi kitap, nasıl dekorasyon, nereye seyahat? Nereler popüler olacak, neleri konuşacağız, kimler kazanacak? İşin uzmanlarına sordum, cevaplardan çoktan seçmeli test yaptım. Sonra kendi hazırladığım testi oturdum kendim çözdüm. Siz de çözün bakalım kim bilecek, kim yaya kalacak...

3.06.2017Hayat
Adil Öksüzün kardeşi ifadesi şaşırttı: Kabul etmiyorum

Adil Öksüz'ün kardeşi ifadesi şaşırttı: 'Kabul etmiyorum'

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Karabük’te tutuklu bulunan şüphelilerden Adil Öksüz’ün kardeşi Ahmet Öksüz, mahkemede abisi ile aralarının soğuk olduğunu söyleyerek, “Kendisini abi olarak artık kabul etmiyorum ve onunla aynı soyadı taşımak istemediğimden dolayı da dava açtım” dedi.

8.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Koç aday olmazsa ibre Symes’ten yana

Sadece babası Rahmi Koç’un değil, çoğu TÜSİAD üyesinin gönlünde de Ali Koç’un başkanlığı yatıyordu. Ancak o sürpriz bir şekilde 2018’de Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıkladı. Koç önce TÜSİAD sonra Fenerbahçe’ye başkan olur mu? Koç olmazsa Cansen Başaran Symes’in devam etmesi sürpriz olmaz.

29.10.2016

Emeklemeye çalışırken mikro kredi kadınlara yürümeyi öğretti

DÜN Sema Doğan Çatalca-Arnavutköy Mikrofinans Şubesi’ndeyiz.

25.03.2013

Güney Kore’ye İslam Tasavvufunu tanıtmak istiyoruz / Cemalnur Sargut - 1. Bölüm

Kalplerde taht kuran, benim de kalbimi fetheden, hayatını ışığı yaymaya adamış, mucizelerin bedenlenmiş hali, Dünya’nın akıl almaz yerlerine kadar ışığını taşımış, çok değerli bir isim; Cemalnur Sargut.

16.02.2018

Potansiyel İçin Performans… Bölüm II

Potansiyelinin açığa çıkmasında neler kolaylaştırıcıdır? Potansiyel / Gizli güç / yetenek nasıl gerektiği gibi kullanılabilir?

19.01.2018

Türkiye, Katar planının neresinde?

TERÖR İran’ı, abluka Katar’ı vurdu.

7.06.2017