MENÜ
Arşiv

Eşek

Eşek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eşek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.460 Eşek haberi bulunmuştur.

Eşek Haberleri

Kesintisiz kitap okuma zamanı

Kesintisiz kitap okuma zamanı!

Okullar yarıyıl tatiline girdi. 15 günlük bu tatil, çocukların yaratıcılıklarını geliştireceği kitaplar okuması için biçilmiş kaftan. Çocuk kitapları eleştirmenimiz Devrim Yılmaz, çocukların tatili sıkılmadan geçirmeleri, maceradan maceraya koşup hayal dünyalarını geliştirmeleri için birbirinden güzel kitaplar seçti...

17.01.2019Kitap Sanat
Türkiyede bir tek orada var Görenler şaşkına dönüyor

Türkiye'de bir tek orada var! Görenler şaşkına dönüyor

Kahramanmaraş'ta iki kişinin yan yana yürüyemediği, Türkiye'nin en dar sokağı görenleri hayrete düşürüyor.

14.01.2019Gündem
Üniversitenin papyonlu hocası

Üniversitenin papyonlu hocası

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Şanlı, 1993 yılında kurucu olarak geldiği fakültede 26 yıl boyunca derslerine papyon takarak girdi. Okulda 'Uzun saçlı, papyonlu hoca' olarak tanınan Dr. Şanlı’nın, 100’ün üzerinde papyonu var.

12.01.2019Eğitim
Eşek şakası

Eşek şakası

Yılbaşından itibaren market poşetleri ücretli olarak tüketicilere verilmeye başlandı. Bazı tüketiciler ise çevreyi korumak için başlatılan uygulamayı protesto etti. Son protesto ise Niğde’de yerel bir marketten geldi. Bir müşterinin eşekle alışverişe geldiği iddia edildi. Ancak müşteri olduğu ileri sürülen kişinin söz konusu marketin şubesinin müdürü olduğu öğrenildi. Görüştüğümüz marketin yetkilileri, “Şaka olsun diye yaptık. Gerekli yerlere ifademizi verdik” dedi.

8.01.2019Ekonomi
Eşek sahibinin yanağını parçaladı

Eşek sahibinin yanağını parçaladı

Bursa’da 35 yaşındaki bir çiftçi, yıllardır baktığı eşeğinin saldırısı sonucu yaralandı. Yanağından parça kopartan eşeğine hâlâ gözü gibi bakan genç adamın tek isteği, estetik ameliyatı olmak… Durumu olmayan genç adam, yardım edildiği takdirde estetik ameliyatı olup evlenmek istiyor.

7.01.2019Haber
Eşek sahibinin yanağını parçaladı

Eşek sahibinin yanağını parçaladı

Bursa’da 35 yaşındaki bir çiftçi, yıllardır baktığı eşeğinin saldırısı sonucu yaralandı. Yanağından parça kopartan eşeğine hâlâ gözü gibi bakan genç adamın tek isteği, estetik ameliyatı olmak… Durumu olmayan genç adam, yardım edildiği takdirde estetik ameliyatı olup evlenmek istiyor.

7.01.2019Gündem
Eşek cenneti: Karpaz Yarımadası

Eşek cenneti: Karpaz Yarımadası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her geçen gün çoğalan eşek nüfusu dikkat çekiyor. 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlamasıyla birlikte güneye göç etmeye başlayan Karpazlı Rumlar, hayvanlarını da geride bırakmıştı.

25.12.2018Seyahat
Bizim hikayemiz çok masum

 Bizim hikayemiz çok masum

Kanal D’nin sevilen dizisi “İkizler Memo-Can”ın Çilingir Osman’ı Özgürcan Çevik, dizinin başarısının nedenlerini ve canlandırdığı karakterin detaylarını anlattı.

15.12.2018Televizyon
103 şehidin katili teröristleri eşek arısı öldürdü

103 şehidin katili teröristleri "eşek arısı" öldürdü

103 şehidin katili 18 PKK'lı terörist, "eşek arısı" diye bilinen mini drone'un desteğiyle 504 saatlik müthiş takiple etkisiz hale getirildi.

19.11.2018Gündem
1968 Ankarasından 2018 medyasına Son 50 yılın dedikodulu tarihi

1968 Ankara'sından 2018 medyasına! Son 50 yılın dedikodulu tarihi

Türkiye’nin en renkli ve sivri dilli gazetecilerinden Tuğrul Eryılmaz’la, ‘68’li ve Gazeteci’ kitabı için bir araya geldik. Medyaya ve siyasete yön veren en etkili isimlerin sırlarını öğrendik.

18.11.2018Hürriyet Pazar
Şöyle bir hava almaya çıktım, dünyanın ucundaki fuara geldim

Şöyle bir hava almaya çıktım, dünyanın ucundaki fuara geldim

Kitap fuarına gitmek öyle basit bir aktivite değil. Bir ekspedisyon, insanın kendini ve içinde yaşadığı toplumu yeniden tanımasını sağlayan bir macera, olgunlaşma; tevekkül ve cinnetin kapılarını aralayan bir yaşam deneyimi...

18.11.2018Hürriyet Pazar
Evinin duvarına yuva yapan arıları kovmak isterken, arıların saldırısına uğradı

Evinin duvarına yuva yapan arıları kovmak isterken, arıların saldırısına uğradı

Elazığ'ın Palu ilçesindeki evinin duvarında yuva yapan eşek arılarını süpürge ile çıkarmak isteyen 46 yaşındaki Mehmet Karakaş, eşek arılarının saldırısına uğradı. Karakaş'ın yakınları da bu anları cep telefonu ile saniye saniye kayıt altına aldı.Palu ilçesi Karşıbahçeler mahallesinde yaşayan Mehmet Karakaş (46), evinin duvarında yuv yapan eşek arılarını, çocuklarına zarar vermesin diye süpürge ile çıkarmak istedi. Eline aldığı süpürge ile eşek arılarını yuvalarından çıkarmak isteyen Karakaş, bir anda arıların saldırısına uğradı. Arıları süpürge ile savmak isterken arıların saldırısına uğrayan Karakaş'ın bu anını cep telefonu ile saniye saniye kayddetti.

13.11.2018Eğlence
Arkadaşım Eşşek, Bugün Bayram şarkılarını söyleyen sanatçı kimdir

Arkadaşım Eşşek, Bugün Bayram şarkılarını söyleyen sanatçı kimdir?

Arkadaşım Eşşek, Bugün Bayram, Domates Biber Patlıcan gibi birçok şarkının sahibi olan sanatçı Barış Manço, genç kuşak tarafından araştırılan isim olmaya devam ediyor. TV programı yapımcısı, sunucusu sıfatlarını da taşıyan Barış Manço aynı zamanda kültür elçisi ilan edilmiştir. İşte, Arkadaşım Eşşek, Bugün Bayram şarkılarını söyleyen sanatçı Barış Manço hakkında merak edilenler

9.11.2018Gündem
Periler kurtuluyor

Periler kurtuluyor

- Hürriyet’in “Peribacaları şaştı bu işe” manşeti, imar barışı fırsatçılarının kaçak yapılarını ortaya çıkarırken Dünya Mirası Listesi’ndeki Kapadokya’nın imdat çığlığını da gündeme taşıdı. Dün Kapadokya’yı ziyaret eden Kültür Bakanı Mehmet Ersoy, “Yanlarına kâr kalacağını sanmasınlar. Çürük yumurtalar ayıklanacak” diyerek fırsatçıları uyardı. Tekirdağ ziyaretinde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da “Tek tek tespit edilen 100 kaçak yapı var. Hepsi yıkılacak” dedi.

3.11.2018Gündem
Aşk ve şiddet duruş ve cesaret: Gel de Sıla’ya âşık olma

Aşk ve şiddet duruş ve cesaret: Gel de Sıla’ya âşık olma!

Sıla’yı o kadar tanımıyorum. Tanımıyor-dum.

3.11.2018Hürriyet Pazar

'Eşeklik ettim'

Sinan Akçıl ve Burcu Kıratlı, Kuruçeşme’de görüntülendi.

26.10.2018Magazin
Frankfurt’tan AfD’ye: Eşek arısından daha çok sinir ediyorsunuz

Frankfurt’tan AfD’ye: Eşek arısından daha çok sinir ediyorsunuz

Pazar günü düzenlenecek Hessen seçimleri öncesi Frankfurt’ta toplantı düzenleyen şırı sağcı AfD, ‘Nefret çirkinleştirir’, ‘AfD, eşek arısından daha çok sinir ediyor’, ‘Utanın, utanın’ sloganları ile protesto edildi.

26.10.2018Avrupa
Acı kahkaha

Acı kahkaha

David Grossman, romancılığının yanı sıra muhalif tavrı ve savaş karşıtı tutumuyla dünya edebiyatının en önemli ve saygın figürlerinden biridir. ‘Bir At Bara Girmiş’ onun yazarlık duruşunu çok iyi sergileyen bir roman. Bir gece boyunca süren bir stand-up gösterisini konu edinen hikâyesinde acılarla yoğrulmuş bir toplumda gülmecenin sınırlarını çiziyor...

25.10.2018Kitap Sanat
Saros hangi tür coğrafi oluşumdur

Saros hangi tür coğrafi oluşumdur?

Saros'un hangi tür coğrafi oluşumun bir parçası olduğu, pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Saros hakkında araştırma yapan vatandaşlar, merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Peki, Saros hangi tür coğrafi oluşumdur?

12.10.2018Gündem
Gazetecilik gurur duyulacak meslektir

Gazetecilik gurur duyulacak meslektir

Hürriyet’in uzun yıllar Yazı İşleri Müdürlüğü’nü üstlenen duayen gazeteci Tufan Türenç, mesleğinin rehberliğinde anılarını yazdı. Türenç, ‘Babıâli’nin Öteki Yüzü’nde çok sevdiği gazeteciliği yazarken bir Türkiye portresi de çiziyor.

12.10.2018Hürriyet Cumartesi
Katil arıların yaşam alanı böyle görüntülendi

Katil arıların yaşam alanı böyle görüntülendi

Tokat’ta 12 milyon civarında bal arısını telef eden Japon eşek arılarının bal arılarına nasıl saldırarak öldürdüğü ve yer altı yaşam alanları görüntülendi. Tokat Arıcılar Birliğine bağlı arıcıların kovanlarında çok sayıda ölüm olaylarının yaşanması üzerine yapılan araştırmada yaklaşık bin 500 kolonide Japon eşek arılarının 12 milyon civarında bal arısını telef ettiği belirlenmişti. Turhal ve Almus ilçelerinde ağırlıklı olarak bal arıcıları sorun yaşarken, Tokat merkeze bağlı Yayladalı köyünde Japon arılarının istilasına uğrayan arı kovanları görüntülendi. Yer altına yaptıkları yuvaya girip çıkarken görüntülenen Japon arılarının ayrıca kovanlarda bal arılarına verdikleri zarar da gözler önüne serildi. 2,5-3 santim uzunluğunda olan bir eşek arısı, dakikada 15- 20 adet arı öldürebiliyor. Öldürdüğü bal arısını parçalara ayıran Japon eşek arısı, bal arısını yuvasına taşıyıp üzerine yumurta yaparak çoğalıyor. Japon arıları, kendi cinsindeki ölü arıları da parçalayıp yuvasına taşıyor. Yayladalı köyünde arıcılık yapan Osman Al, zararlarının her geçen gün arttığını, tek umutlarının havaların soğuması ve yağışların başlayacak olması olduğunu kaydetti. Kolonilerine saldırarak zarar veren Japon arılarının doğal yaşamda tek düşmanın tilki olduğunu ifade eden Al, tilkinin yer altındaki Japon arısının yuvasını eşerek telef ettiğini söyledi. Al, "Yuvalarını tespit ettik ama dağıtmak istemiyoruz. Normalde bunlara önlem olarak birkaç şey var ama genelde tilkiler bu arıların düşmanı. Çok fazla yuvanın olduğunu tespit ettik. Japon arıları toprak altına yuva yapıyor, diğer eşek arıları tavan aralarına, ağaçlara yuva yapıyor. Çok vahşi bir hayvan bu Japon eşek arıları, bal arılarını öldürüp ikiye bölüyor. İnsanlara yuvayı tahrip etmediği sürece zararı yok. Ama saldırdığı zaman da sıkıntı verebiliyor. Diğer arılara göre daha fazla zehirli. Kolay kolay ölmüyor, o nedenle dikkat etmek gerekiyor” diye konuştu.

5.10.2018Haber
Katil arılar böyle görüntülendi

Katil arılar böyle görüntülendi

Tokat’ta 12 milyon civarında bal arısını telef eden Japon eşek arılarının bal arılarına nasıl saldırarak öldürdüğü ve yer altı yaşam alanları görüntülendi. 

5.10.2018Gündem
Tokat Japon eşek arılarını konuşuyor

Tokat 'Japon' eşek arılarını konuşuyor

Tokat’ta, asıl vatanları Doğu Asya olan ’Japon’ eşek arıları yaklaşık 2 ayda bin 500 kovan söndürerek, 12 milyon civarında arıyı telef etti. Bölgedeki bal üreticileri, büyük zarara neden olan ’Japon’ eşek arıları sorununa çare bulunmasını istedi.

27.09.2018Haber
Japon eşek arıları kabusları oldu Tam 12 milyon arı...

'Japon' eşek arıları kabusları oldu! Tam 12 milyon arı...

Tokat’ta, asıl vatanları Doğu Asya olan ’Japon’ eşek arıları yaklaşık 2 ayda bin 500 kovan söndürerek, 12 milyon civarında arıyı telef etti. Bölgedeki bal üreticileri, büyük zarara neden olan ’Japon’ eşek arıları sorununa çare bulunmasını istedi.

27.09.2018Gündem
Valiz toplamadan, trafiğe takılmadan...Güzel ve beyaz: Yunan Adaları

Valiz toplamadan, trafiğe takılmadan...Güzel ve beyaz: Yunan Adaları

Aşçısından garsonuna, kaptandan miçosuna kadar tamamen Türk mürettebatı olan bembeyaz dev gemiden limana bakıyorduk. Gemi Sirkeci Limanı’ndan demir atacaktı ve çok heyecanlıydım. Kafamda aşk gemisinin sahneleri önümde gittikçe küçülen İstanbul, kulağımda martıların sesleriyle bütünleşen seyahat nihayet başlamıştı. Bu turun hayatımda mis kokulu bir beyaz sayfa açmasını umuyordum. Öyle de oldu...

23.09.2018Seyahat
Bakanlıktan balıkçılara Yunanistan uyarısı: O sulara girmeyin

Bakanlıktan balıkçılara Yunanistan uyarısı: O sulara girmeyin

Türk balıkçılarının Yunanistan karasularına girerek avcılık yaptıklarına dair Dışişleri Bakanlığı’na şikâyetler gelmesi ve konunun Yunan basınına taşınması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti.

22.09.2018Gündem
Doktorlar bile anlamadı, başına sadece astronotların yaşadığı bir olay geldi

Doktorlar bile anlamadı, başına sadece astronotların yaşadığı bir olay geldi

Oyun parkında arkadaşı ‘eşek şakası’ yaptı, 11 yaşındaki çocuğun yüzünü gören annesi çıldırdı.

20.09.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Şiirler bestelenince

İlhan Helvacı, iyi Türk şairlerinin iyi, sevilen, bilinen şiirlerini bestelemiş. CD’sinin adı:

9.12.2018

Fas seyahatinde dikkat edilecekler

Fas, öyle ilginç ve tezatlıklarla dolu ki anlatamam. Bir kısmı tamamen kaos. Hatta bir ara 'Marakaos' desinler buraya bile dedik. Neden mi kaos? Bir yandan motorlar geçiyor bir yandan at arabaları ve eşek arabaları...

5.11.2018

Abdülhamid’in buraya yolladığı elçinin torunuyum

Mezarlıklar, camiler, börekler... Balkanlar’da nereye baksanız Osmanlı’dan kalma bir şey göze çarpıyor. Hatta siz çarpmasanız bile Osmanlı gelip size çarpıyor.

15.10.2018