MENÜ

Ertuğrul Yalçınbayır

Ertuğrul Yalçınbayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ertuğrul Yalçınbayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ertuğrul Yalçınbayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.137 Ertuğrul Yalçınbayır haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Yalçınbayır Haberleri

İslam Özel Sektörünü Geliştirme Kurumu geliyor

İslam Özel Sektörünü Geliştirme Kurumu geliyor

Türkiye, İslam Kalkınma Bankası bünyesinde 1 milyar dolarlık sermaye ile kurulan ve üye ülkelerdeki özel sektörün geliştirilmesini amaçlayan, ‘şeriat ilkelerine göre’ faaliyet gösteren, ‘İslam Özel Sektörünün Kurumu’ anlaşmasına taraf oluyor.

14.05.2004Ekonomi
AKPye kendi içinden dokunulmazlık eleştirisi

AKP'ye kendi içinden dokunulmazlık eleştirisi

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, "Milletvekili dokunulmazlıklarıyla ilgili söz verip yerine getirmeyenleri, kendi ayıplarıyla baş başa bırakın" dedi.

5.05.2004Gündem
Çiçek: 1 Mayıs alanı bellidir

Çiçek: 1 Mayıs alanı bellidir

Devlet Bakanı Cemil Çiçek, İstanbul'da1 Mayıs kutlamaları için Çağlayan Meydanı'nın tahsis edildiğini belirterek, ''Ama illa da bazıları (Biz Taksim'de yapacağız) diyorsa, tabiatıyla herkesin isteğine uygun yer sağlamak imkanımız yoktur. Onuniçin 1 Mayıs gelmeden bunu gerginlik konusu yapıp, yasaların çiğnenmesinin bir vesilesi yapmak yerine, yasalara uygun kutlamaları yapmak herkesin menfaatinedir'' dedi.

29.04.2004Gündem
Özkan’ın Meclis’te Halkbank kavgası

Özkan’ın Meclis’te Halkbank kavgası

TBMM Halkbank Soruşturma Komisyonu Başkanı Ergün Dağcıoğlu'nu isteyen kimse kalmadı. TBMM yönetiminden sonra kendisi sorgulanan Devlet eski Bakanı Hüsamettin Özkan da Meclis'e başvurarak, Dağcıoğlu'nun görevden alınmasını istedi.

18.03.2004Ekonomi
Memur adaylar geri dönemesin

Memur adaylar geri dönemesin

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, başta milletvekilleri olmak üzere tüm belediye başkan adaylarının seçilememesi durumunda eski görevlerine dönmemesi için yasa teklifi hazırladı.

25.02.2004Gündem
AKP milletvekilleri aday olamayacak

AKP milletvekilleri aday olamayacak

AKP Grup Başkanvekili Haluk İpek, 28 Mart yerel seçimlerinde milletvekillerini kesinlikle aday göstermeyeceklerini bildirdi. İpek, AKP'nin bu kararını dün TBMM'de düzenlediği toplantıda açıkladı.

20.01.2004Gündem
Memurlara yargı yolunu açan tasarı Meclis’te

Memurlara yargı yolunu açan tasarı Meclis’te

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, memur ve kamu görevlilerinin yargılanması hakkındaki yasanın yürürlükten kaldırılmasını içeren yasa teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu.

16.01.2004Gündem
Muhalif AKPli istedi: 1 Mayıs tatil olsun

Muhalif AKP'li istedi: 1 Mayıs tatil olsun

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, TBMM Başkanlığı'nı yasa teklifi bombardımanına tuttu. 1 Mayıs'ın resmi tatil olmasını isteyen Yalçınbayır, devlet mallarının haczedilmesi, mal bildirimindeki gizliliğin kaldırılması ve milletvekillerinin çalıştıkları süre kadar ödenek almasını öngören konularda ayrı ayrı yasa teklifi verdi.

26.12.2003Ekonomi
Yalçınbayır: Devlet malı da haczedilsin

Yalçınbayır: Devlet malı da haczedilsin

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, devlet mallarının da haczedilmesini öngören yasa teklifi verdi.

25.12.2003Gündem
Gayrimüslim aday

Gayrimüslim aday

AKP yönetimi, yerel seçimlerde İstanbul'un ilçelerinden birinde belediye başkanlığına gayrimüslim bir aday çıkarmaya hazırlanıyor. AKP bu girişimiyle, 2004'te müzakerelere başlama konusunda kararını açıklayacak olan AB'ye, ‘‘Türkiye, azınlıklara saygılı’’ mesajı vermeyi hedefliyor.

27.10.2003Gündem
Kadınlar ezdi geçti

Kadınlar ezdi geçti

AKP Kongresi'nde 50 kişilik MKYK için yapılan seçimlerde 10 kadın üye, erkek üyeleri geride bıraktı. 1249 geçerli oyun kullanıldığı kongrede MKYK'nın kadın üyeleri en az 1232 oy aldı.

13.10.2003Gündem
Tek adam Erdoğan

Tek adam Erdoğan

Ak Parti, Birinci Olağan Genel Kongresi'nde tek aday Recep Tayyip Erdoğan, geçerli 1358 oyun tümünü alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Parti içi muhalefetin iki önemli ismi Ertuğrul Yalçınbayır ve Ersönmez Yarbay MKYK'da liste dışı bırakıldı.

12.10.2003Gündem
To Iraq: After 86 years and for peace 358 Yes, 183 No, 2 Abstaining

To Iraq: After 86 years and for peace 358 Yes, 183 No, 2 Abstaining

Parliament gave its approval to sending troops to Iraq for “peace and stability”, which it rejected, prior to the invasion of U.S.

8.10.2003Gündem
Mehmetçik barış için Iraka gidiyor

Mehmetçik barış için Irak'a gidiyor

ABD saldırısından önce tezkereyi reddeden Meclis, bu kez ‘barış ve istikrar’ için Irak'a asker gönderilmesine yeşil ışık yaktı. ABD ile ilişkileri onarmak ve bölgede etkin güç olmak isteyen hükümet, Meclis'in bu kararıyla rahat nefes aldı. AKP oylamada 7 fire verdi.

7.10.2003Gündem
Mehmetçik barış için Iraka gidiyor

Mehmetçik barış için Irak'a gidiyor

ABD saldırısından önce tezkereyi reddeden Meclis, bu kez ‘barış ve istikrar’ için Irak'a asker gönderilmesine yeşil ışık yaktı.

7.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Bilgi edinme bayramı...

BUGÜN bayram! Bu satırların yazıldığı dakikalarda henüz başlamamış olan ‘‘maç’’tan söz etmiyoruz. Bizce bu daha önemli bir bayram.

11.10.2003