MENÜ

Ertuğrul Yalçınbayır

Ertuğrul Yalçınbayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ertuğrul Yalçınbayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ertuğrul Yalçınbayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.137 Ertuğrul Yalçınbayır haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Yalçınbayır Haberleri

MEDYADAN : Muhtelif alıntılar

MEDYADAN : Muhtelif alıntılar

Ağacı budayan adam nereliydi - Bütün anneler (normalde) kahramandır - Traş ol, beynin kanamasın - Bir habere bu kadar güzelliği nasıl sığdırmışlar - Cem Uzan baba mirasını reddedecekmiş, ben bir fedakarlık yapabilirim - Cimri diye kocasını boşamış, ben olsam... - İki tane “Eee, burası Türkiye” haberi - İki tane de “Türkiye sizinle gurur duyuyor” haberi ... ve benzer alıntılar! (BİR TEKNİK SORUNDAN KAYNAKLANAN GECİKME İÇİN SİZLERDEN ÇOOOK ÖZÜR DİLİYORUM!..)

10.01.2005Kelebek
Şok yaratsa da düşünceye saygı göstermek lazım

Şok yaratsa da düşünceye saygı göstermek lazım

İnsan Hakları Danışma Kurulu’nın kamuoyunda büyük yankı yaratan, ‘Azınlık Raporu’na AKP içinden destek geldi. AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, rapordaki düşüncelerin ‘kişileri şok edebileceğini, ancak buna rağmen düşünceye saygılı olunması gerektiğini’ söyledi.

4.11.2004Gündem
AKPliden azınlık raporuna ılımlı yaklaşım

AKP'liden azınlık raporuna ılımlı yaklaşım

Basın toplantısı sırasında İnsan Hakları Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun açıklamasının yırtılmasına kadar varan olaylara neden olan Azınlık Raporu konusunda Kurul’a AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır’dan destek geldi.

3.11.2004Gündem
Özkan ve Önalın Yüce Divanı silbaştan

Özkan ve Önal'ın Yüce Divan'ı silbaştan

11 yıl aradan sonra Yüce Divan sıfatıyla dün ilk kez toplanan Anayasa Mahkemesi eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ve eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın dosyalarını "birlikte oylanarak usül hatası" yapıldığı gerekçesiyle TBMM'ye iade etti. Yüksek Mahkeme, AKP çevrelerini şoke eden bu sürpriz kararı oybirliğiyle aldı.

22.07.2004Ekonomi
First PM At High Tribunal Court

First PM At High Tribunal Court

Former P.M. Mesut Yılmaz was sent to the High Tribunal Court at the voting in Parliament yesterday, 429 in favor and 15 against. Yılmaz is the first prime minister who will be tried at the Tribunal Court at which former Minster of State Gunes Taner will also be tried on the grounds that they committed irregularities in the Turkbank tender.

14.07.2004Gündem
Yüce Divanda ilk başbakan

Yüce Divan'da ilk başbakan

Mesut Yılmaz, TBMM'de dün yapılan tarihi oylamanın ardından 429 kabulle Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'a gönderilen ilk Başbakan oldu. Yılmaz'la birlikte eski Devlet Bakanı Güneş Taner de Türkbank ihalesine fesat karıştırma iddiasıyla Yüce Divan'da yargılanacak.

13.07.2004Ekonomi
Yüce Divanda ilk başbakan

Yüce Divan'da ilk başbakan

Mesut Yılmaz, TBMM'de dün yapılan tarihi oylamanın ardından 429 kabulle Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'a gönderilen ilk Başbakan oldu.

13.07.2004Gündem
Ersümer: İsnatlar tek taraflı ve maksatlı

Ersümer: İsnatlar tek taraflı ve maksatlı

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer, Soruşturma Komisyonu'nun kendisine “Siyasi hasım” gibi davrandığını savunarak, “İsnatlar tek taraflı ve maksatlı olarak oluşturulmuştur” dedi.

13.07.2004Gündem
Özkan ve Önal Yüce Divan’da

Özkan ve Önal Yüce Divan’da

Meclis Genel Kurulu, 9 yıl aradan sonra ilk kez Yüce Divan kararı aldı. Ecevit Hükümeti’nin iki devlet bakanı Hüsamettin Özkan ve Recep Önal’ın Halkbank’ı bilerek ve isteyerek zarara uğratma iddiası ile Yüce Divan’da yargılanmasına karar verildi.

15.06.2004Ekonomi
Özkan ve Önal Yüce Divan’da

Özkan ve Önal Yüce Divan’da

Meclis Genel Kurulu, 9 yıl aradan sonra ilk kez Yüce Divan kararı aldı. Ecevit Hükümeti’nin iki devlet bakanı Hüsamettin Özkan ve Recep Önal’ın Halkbank’ı bilerek ve isteyerek zarara uğratma iddiası ile Yüce Divan’da yargılanmasına karar verildi.

15.06.2004Gündem
Yüce Divanda yargılanacaklar

Yüce Divan'da yargılanacaklar

TBMM Genel Kurulu, eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'a sevkini 34'e karşı 356 oyla kabul etti.

15.06.2004Gündem
Yalçınbayırdan Özkana destek

Yalçınbayır'dan Özkan'a destek

Halk Bankası'ndan verilen kredilerde yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal hakkında kurulan ve ilgili bakanların Yüce Divan'a sevkini öngören soruşturma komisyonu raporunun, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine devam ediliyor.

15.06.2004Gündem
Gözler YÖK Yasasında

Gözler YÖK Yasası'nda

Siyaset ve ekonomi dünyası gözlerini Ankara'ya çevirdi. Meclis'in bu haftaki yoğun gündeminde özellikle AKP'nin YÖK Yasası hakkında vereceği karar merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Sezer'in Anayasa ve laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle bazı maddelerini veto ettiği YÖK Yasası'nın nasıl biçimlendirileceği yarın toplanacak AKP MYK'da belli olacak.

30.05.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Özkök, aslanlar gibi duruyor

ESKİ Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil, eşi ve kızıyla birlikte askeri mahkeme karşısına çıktı.

9.01.2005

Erbakan ve Kasımpaşa demokrasilerinin farkları

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, salı günü, AKP Grubu’nda oldukça sinirliydi.

4.11.2004

İkinci dönem iktidar için Çankaya şartı

KOMİSYON üye ve başkanlarının da belirlenmesinden sonra AKP’nin Meclis seçimleri tamamlandı.

20.10.2004

Mesut Yılmaz’dan mektup var!

15.07.2004 tarihinde yazmış olduğum ‘Mesut Yılmaz: Hüzünlü Bir Demokrasi Dersi’ başlıklı yazıya Mesut Yılmaz, avukatı vasıtası ile ve Ertuğrul Özkök’ü muhatap kabul eden bir cevap gönderdi.

21.07.2004

Mesut Yılmaz: Hüzünlü bir demokrasi dersi

‘TBMM, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir başbakanın Yüce Divan’da yargılanması kararı verdi.

14.07.2004

Deliorman’dan yükselecek cam fabrikası

BULGARİSTAN’ın kuzeyindeki bölgeye ‘Deliorman’ deniyor. Türklerin yoğun olarak yaşadığı verimli toprakları kapsayan bölge; oval bir daire çizerseniz Razgrad, Şumnu (Şumen) ve Targovishte (Eski Cuma) kentlerini görebilirsiniz.

7.07.2004