MENÜ

Ertuğrul Yalçınbayır

Ertuğrul Yalçınbayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ertuğrul Yalçınbayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ertuğrul Yalçınbayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.137 Ertuğrul Yalçınbayır haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Yalçınbayır Haberleri

AKPli Yalçınbayır: AKPnin yönetemi yanlış, toplumda çatışma ortamı var

AKP'li Yalçınbayır: AKP'nin yönetemi yanlış, toplumda çatışma ortamı var

AKP Bursa eski milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, yeni anayasa çalışmalarının bir parti kaynaklı olmasının şık olmadığını belirterek, AKP’nin yöntemini yanlış bulduğunu söyledi.

22.09.2007Gündem
Gül hakim önüne çıkmak istiyor

Gül hakim önüne çıkmak istiyor

Cumhurbaşkanı Gül'ün 'kayıp trilyon' davasında hakim önüne çıkmak istediğini açıklayan Yalçınbayır, "Anayasa değişikliği önüne gittiğinde, Köşk'e dokunulmazlık getirilmesine ilişkin maddeyi veto edebilir" dedi

9.09.2007Gündem
Yalçınbayır, Gül kayıp trilyon davası

Yalçınbayır, Gül kayıp trilyon davası

Eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır:‘Kayıp trilyon’ davasında Cumhurbaşkanı Gül, yargının isteğine uyar.

8.09.2007Gündem
Liste dışı vekillerden Erdoğana uzlaşma eleştirisi

Liste dışı vekillerden Erdoğan'a 'uzlaşma' eleştirisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim sonrasında cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin uzlaşma arayacaklarının sinyalini vermesi siyasette geniş yankı bulurken, AKP’nin liste dışı kalan milletvekillerinden de Başbakan’a sert eleştiriler geldi.

10.07.2007Gündem
DHA’ya göre seçim

DHA’ya göre seçim

Doğan Haber Ajansı muhabirleri, 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde İstanbul ve Ankara dışındaki 79 ilde seçmenin nabzını tuttu.

9.07.2007Gündem
AKP-MHP arasındaki Apoyu asma krizi kızışıyor

AKP-MHP arasındaki Apo'yu asma krizi kızışıyor

Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarında MHP’yi hedef alarak “Apo’nun asılmamasını” gündeme getirmesi, MHP’yi karşı atağa geçirdi

1.07.2007Gündem
Sinan Aygün: Sağda birliği bilinmeyen bir güç bozdu

Sinan Aygün: Sağda birliği bilinmeyen bir güç bozdu

Merkez Sağ'daki birleşme çabalarının sonuçsuz kalmasıyla Demokrat Parti’den ayrılan ATO Başkanı Sinan Aygün, sağda birlik arayışlarının bilinmeyen bir güç tarafından bozulduğunu söyledi.

24.06.2007Gündem
AKP’de deprem

AKP’de deprem

Başbakan Erdoğan 1 Mart Tezkeresi’ne muhaliflerin önemli bir kısmını ve Milli Görüşçüler’i liste dışı bıraktı. Küskün olan AKP’liler, ’Ali Dibocu ve çetecilerin’ ödüllendirildiğini öne sürdüler. Bazıları da listeyi ’27 Nisan’ veya ’Dolmabahçe listesi’ diye tanımladı.

5.06.2007Gündem
AKPlilerde liste şoku

AKP'lilerde liste şoku

Liste dışı kalan vekiller kırgınlıklarının yanı sıra, liste şoku yaşıyor. Vekiller, “En fazla 50 kişi liste dışı kalırdı. 150’nin üzerinde isim olması şaşırttı” şeklinde konuştu. AKP’den listeye giremeyen vekiller tepkilerini sert sözlerle de dile getirdi. CHP'de listeye giremeyen vekiller ise “çok sürpriz olmadı” yorumunu yaptı.

5.06.2007Gündem
AKPde listeye giremeyenler

AKP'de listeye giremeyenler

Merkez sağdan ve soldan gelen isimlerin öne çıkarılması nedeniyle AKP'li 143 milletvekili listelere alınmadı. Aday olmayanlar ile seçilemeyecek sıralardan aday gösterilenler eklendiğinde Meclis dışında kalması beklenen AKP'li milletvekillerinin sayısı 200'e yaklaştı.İşte liste dışında kalan milletvekilleri:

5.06.2007Gündem
AKP listelerinin satır araları

AKP listelerinin satır araları

AKP'ye adaylık başvurusunda bulunan birçok ünlü liste dışı kalırken bunların arasında yer alan bazı isimler dikkat çekti. Bunların arasında yer alan en ilginç isimlerden biri de Başbakan makam aracında kilitli kaldığında kurtarmak için kullanılan balyozu satın alan Berdibek oldu.

4.06.2007Gündem
Grubun yarıya yakınını çizdi

Grubun yarıya yakınını çizdi

Başbakan Tayyip Erdoğan, vitrin değişikliğini milletvekili aday listelerine de yansıttı. Erdoğan, 352 kişilik grubundan 9’u yeniden aday olmayan 163 isme listelerinde yer vermeyerek, Meclis grubunda da yarı yarıya değişikliğe gitti.

4.06.2007Gündem
İki sandık yetişmez

İki sandık yetişmez

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "22 Temmuz’a iki sandığın yetişmeyeceği ortada" diyerek, cumhurbaşkanını halkın seçmesi yönündeki Anayasa değişikliğini veto eğiliminde olduğunu söyledi.

15.05.2007Gündem
AKP’den Köşke sürpriz ziyaret

AKP’den Köşk'e sürpriz ziyaret

AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’le sürpriz bir görüşme yaptı. Görüşme siyasi kulisleri hareketlendirdi. Yalçınbayır, görüşmeyi “özel bir görüşme” olarak niteleyip açıklama yapmaktan kaçındı.

15.05.2007Gündem
Gül, Mumcudan 367 desteği istedi

Gül, Mumcu'dan 367 desteği istedi

Cumhurbaşkanı adayı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 367’ye destek için Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’yu ziyaret etti. Mumcu, kararlarını, yarın yapılacak yetkili kurul toplantılarından aldıktan sonra açıklayacaklarını bildirdi.

24.04.2007Gündem
Abdullah Gül, Baykal ile görüşüyor

Abdullah Gül, Baykal ile görüşüyor

AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül CHP Genel Merkezi'ne geldi.

24.04.2007Gündem
Örgüte Köşk talimatı

Örgüte Köşk talimatı

Nabız tutup, imza toplayın ve toplumu Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına hazırlayın. Çankaya için halktan destek alın, bunu billboard ve pankartlarla duyurmayı sağlayın.

10.04.2007Gündem
Sizce kim çıksın

Sizce kim çıksın?

AKP yönetimi, cumhurbaşkanlığı seçimi adaylık süreciyle ilgili parti yerel yöneticilerinin görüşlerini almaya başlaması parti içinde farklı yorumların yapılmasına neden oldu.

15.03.2007Gündem
Mumcudan Baykala Cumhurbaşkanını halkın seçmesi için işbirliği çağrısı

Mumcu'dan Baykal'a Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesi için işbirliği çağrısı

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a çağrıda bulunarak, “Gelin, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda sandığı halkın önüne getirecek çözüm için iş birliği yapalım” dedi.

12.03.2007Gündem
’Sürpriz olabilir’ heyecanı

’Sürpriz olabilir’ heyecanı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için "Bizim hayatımız sürprizlerle doludur, sürpriz olabilir" sözleri AKP içinde "Başbakan kimi işaret ediyor" sorusuna yol açtı. Başbakan'ın yakın çevresi ise "sürpriz çıkabilir" sözünü, "adaylığı için kesin kararını vermediği" şeklinde yorumladı. Başbakan'ın açıklamalarına tepkiler şöyle:

11.03.2007Gündem
Siyasi Etik alt komisyonda

'Siyasi Etik' alt komisyonda

AKP’li Milletvekillerinin hazırladığı, “TBMM’de Siyasi Etik Komisyonu”nun kurulmasına ilişkin teklif bir alt komisyona havale edildi.

8.02.2007Gündem
Cumhurbaşkanını risk altında seçemeyiz

Cumhurbaşkanını risk altında seçemeyiz

AKP Bursa milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk iki turunda meclis üye tam sayısının en az üçte ikisi olan 367 milletvekilinin hazır bulunması gerektiği" yönündeki değerlendirmesinin, "hukuki, teknik ve üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu" söyledi.

4.01.2007Gündem
Cargille af tasarısına Yalçınbayırdan rest

Cargill'e af tasarısına Yalçınbayır'dan rest

TBMM Genel Kurulu'nda görüşmelerine geçen hafta başlanan ve Bursa'daki Cargill tesislerine af olanağı getiren yasa teklifi bugün de yasalaşamadı.

22.11.2006Gündem
Ecevit ardında pırıl pırıl bir şöhret bıraktı

'Ecevit ardında pırıl pırıl bir şöhret bıraktı'

TBMM Genel Kurulu'nda, Bülent Ecevit için özel bir oturum düzenlendi. Oturumda konuşan, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Merhum Ecevit bu kubbede hoş bir seda, hem de çok güçlü bir seda bırakmıştır" dedi. CHP Genel Sekreteri Önder Sav da "Ardında, pırıl pırıl, yolsuzlukla, hortumculukla hiçbir ilgisi olmayan, lekesiz bir şöhret bıraktı" diye konuştu.

7.11.2006Gündem
Elini Üsküdar’dan çek diyen müftüye 5 kurşun

Elini Üsküdar’dan çek diyen müftüye 5 kurşun

Geçtiğimiz ay, emekli imam Bayram Ali Öztürk’ün İsmailağa Camii’nde bıçaklanarak öldürülmesiyle gündeme gelen tarikatlar, bir yanıyla da türlü çekişmelerin, entrikaların hatta zaman zaman cinayetlerin yaşandığı yerler. Tarikat cinayetlerinde rekor, "Mektubatçı" lakaplı Öztürk’ün de mensubu olduğu İsmailağa’da. Son 20 yıl içinde su yüzüne çıkan 20’ye yakın cinayetin 6’sı bu cemaatin adının karıştığı olaylar.

22.10.2006Gündem
Katilinin bulunması için 20 milletvekili gerekiyor

Katilinin bulunması için 20 milletvekili gerekiyor

Beyazıt Meydanı’nda 1969 yılında kurşunlanarak öldürülen ODTÜ öğrencisi Mustafa Taylan Özgür’ün katilinin bulunması için mücadele veren ablası Hale Kıyıcı, cinayetin 37. yılında araştırma komisyonu kurulması için TBMM’ye dilekçe verdi. TBMM, Kıyıcı’ya "20 milletvekilinin imzasıyla gensoru verilmesini sağlayın" diye yanıt verdi. Kıyıcı, şimdi bu konuda imza verecek 20 milletvekilinin peşine düştü.

9.10.2006Gündem
Türk askeri 88 yıl sonra Lübnan’da

Türk askeri 88 yıl sonra Lübnan’da

Lübnan’a asker gönderilmesine ilişkin tezkere 192 ret oyuna karşılık 340 evet oyuyla TBMM’den geçti. AKP’den 6 milletvekili ret oyu verdi, biri de çekimser kaldı. Tezkerenin geçmesiyle Türk askerine 88 yıl sonra Lübnan yolu gözüktü.

5.09.2006Gündem
Tezkere oylamasında AKPden 7 fire

Tezkere oylamasında AKP'den 7 fire

Lübnan'a asker gönderilmesine izin verilmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresine 6 AK Parti milletvekili red oyu kullandı. 1 Milletvekili de çekimser oy verdi.

5.09.2006Gündem
Tezkere için bugün ’Ulusa seslenecek’

Tezkere için bugün ’Ulusa seslenecek’

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan Meclis’ten geçmesi gereken tezkere kararı öncesi AKP milletvekillerini ucu açık bir grup toplantısıyla ikna etmeye çalışacak. Anketlere göre asker gönderme kararını desteklemeyen halk için de bugün ’Ulusa Sesleniş’ konuşması yapacak.

30.08.2006Gündem
AKPden bir ihraç daha

AKP'den bir ihraç daha

Başbakan Erdoğan’ı ’fevri’ olarak niteleyip, "Kasımpaşalı gibi davranmayı bıraksın" diyen Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak dün AKP’den ihraç edildi. Oybirliğiyle alınan kararda, Koçak’ın ’partiyi küçük düşürdüğü’ vurgulandı.

29.06.2006Gündem
Disipline verilen arkadaşları affedelim, evde barışı sağlar

Disipline verilen arkadaşları affedelim, evde barışı sağlar

Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, partiden ihraç edilen Fuat Geçen ile ihraç istemiyle disipline verilen Mahmut Koçak’a "af" istedi.

25.06.2006Gündem
Cumhuriyet çıkışı

Cumhuriyet çıkışı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyetin 100. yılı için ortaya koyduğu, "Gökkuşağı ülkesi" hedefi, AKP’nin Antalya kampında ilginç bir "Cumhuriyet" tartışması başlattı.

25.06.2006Gündem
İhracı şık değil

İhracı şık değil

Hatay Milletvekili Fuat Geçen’in ihracı, Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak’ın da ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi AKP içinde de tepkilere neden oldu. Bu kararların AKP içindeki yankıları şöyle:

7.06.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Zafer Üskül’e teşekkür ediyorum

BAŞBAKAN’ın türbanlı olduğu için kürsüden indirilen öğrenciyi telefonla arayıp moral vermesinin ardından gazetelerde, iddialara göre, Amasya’da oruç tutmadığı için okuldan ayrılmak zorunda kalan öğrencilerin ve İstanbul’da Alevi olduğu için öğretmeninden dayak yiyen bir öğrencinin de bulunduğuna dair haberler çıktı. Başbakan’ın bu öğrencilere de sahip çıkması gerektiği vurgulandı. Ben de Başbakan ne yapacak diye merakla beklemeye başladım.

10.12.2007

Bihlun Hanımın otopark sorusunun yanıtı bizden...

CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaygil’in İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait otoparkların nasıl işletildiği ile sormuştu...

16.10.2007

Erdoğan’ın başı belada

Hayır! Hayır!

Tayyip Erdoğan açısından...

31.07.2007

Başlamadan berbat etmek

ZAFER Üskül Hoca hızlı başladı dedik dün. O kadar hızlı başladı ki daha "Bismillah" demeden lafa, "Anayasa’dan -kendi deyimiyle- Kemalist ideolojiyi atalım" cümlesiyle girdi.

28.07.2007

AKP neden vitrin değişikliği yaptı?

28.06.2007 günü bu köşede yazdım. Milliyet Gazetesi’nin A&G Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı araştırmaya göre genel seçmenin, AKP’nin oylarını da aşan önemli bir oranı, % 50’si, AKP’yi rejime karşı bir tehdit olarak görmüyor. Ancak, genel seçmenin sadece % 22.4’ü, milletvekili adayı listesine liberal ve sosyal demokrat kişileri katan AKP’nin "İslamcı gömleğini çıkarıp merkezde yer aldığını" düşünüyor.

30.06.2007

AKP merkeze gelebilir mi?

MERKEZ sağın kendi göçüğünün altında ezilip kalması, muhakkak ki en çok AKP’nin işine yaradı.

6.06.2007

Erdoğan’ı çok ağlatan bilgi

TAYYİP Erdoğan, yasaklı durumu ve AKP yeni bir parti olduğu için 2002’deki milletvekili aday listesine tek başına hákim olamamıştı.

6.06.2007

AKP’nin içi toz ile duman

GENELLEME yapmanın getireceği tüm sorunları göze alarak yazıyorum:

AKP içindeki isimlerden biri eğer "Tayyip Erdoğan mutlaka Köşk’e çıkmalıdır" diyorsa...

22.04.2007

184’çüler ile 367’ciler

BAZI hukukçular diyor ki:

"Cumhurbaşkanı seçimi yapılırken Meclis Genel Kurulu’nda 367 milletvekilinin hazır bulunması gerekir."

11.04.2007

Ne zaman, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak?

HAFTA sonunda Ankara’nın nabzını tuttum.

13.11.2006

Çekin ki yerin bu yer değildir

Bildiğiniz üzre, Lübnan’daki benim lügatımda pek tırnak içinde "Barış Gücü"ne asker gönderme kararı TBMM’den 192 ret oyuna karşılık 340 oyla çıktı.

8.09.2006

İsmailağa cinayetini çözdüm

ÖNCE geçersiz olan ihtimaller üzerinde duralım:

6.09.2006

İşte tekmili birden AKP içindeki gruplar

MALUM...

Kısa vadede "tezkere oylaması", orta vadede "Cumhurbaşkanlığı seçimi", uzun vadede ise "Ne olacak bu AKP’nin geleceği" meselesi var.

2.09.2006