MENÜ

Ertuğrul Yalçınbayır

Ertuğrul Yalçınbayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ertuğrul Yalçınbayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ertuğrul Yalçınbayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.137 Ertuğrul Yalçınbayır haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Yalçınbayır Haberleri

Düşünce suçu kalkıyor

'Düşünce suçu' kalkıyor

Avrupa Birliği ile ilişkilerden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Ulusal Programın önümüzdeki ay revize edileceğini ve 6. Uyum Paketi'nin son halini alacağını söyledi.

22.02.2003Gündem
Japonyada Türkiye yılı başlıyor

Japonya'da 'Türkiye yılı' başlıyor

Japonya'da biryıl süreyle Türkiye'nin tarihi ve kültürel açıdan daha iyi tanıtılmasına ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerin yoğunluk kazanacağı ''Türkiye Yılı'', 17 Şubat Pazartesi günü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır'ın da katılacağı etkinliklerle resmen başlıyor.

9.02.2003Dünya
MGK kararı bu hafta görüşülür

MGK kararı bu hafta görüşülür

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, MGK'nın Irak için Meclis'ten yetki alınması yönündeki tavsiye kararının bu hafta Bakanlar Kurulu gündemine gelebileceğini bildirdi.

1.02.2003Gündem
Yalçınbayır: MGK kararı Bakanlar Kurulu gündeminde

Yalçınbayır: MGK kararı Bakanlar Kurulu gündeminde

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK), Irak konusunda TBMM'den yetki kararı alınması yönünde hükümete tavsiyesinin önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu gündemine gelebileceğini söyledi.

1.02.2003Gündem
Spor Milli Eğitime bağlanıyor

Spor Milli Eğitim'e bağlanıyor

AK Parti hükümetinin kamuda yeniden yapılanma programı çerçevesinde, spor teşkilatının Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine alınması kararlaştırıldı.

29.01.2003Gündem
Hedef bir koyup üç almak değil, barışa hizmet etmek

Hedef bir koyup üç almak değil, barışa hizmet etmek

Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı Ertuğrul Yalçınbayır, ‘‘Savaşlarda bir koyup üç almak hedef değil. Barışa hizmet etmek daha önemli bir sermaye’’ dedi.

29.01.2003Gündem
Yalçınbayır: ABD korkunun da bedelini ödemeli

Yalçınbayır: ABD korkunun da bedelini ödemeli

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ABD'nin Irak'a yönelik tehdidinin bu kadar uzun sürmesi nedeniyle türkiye'ye tazminat ödemesi gerektiğini belirterek "bu korkunun da bir telaşın da paniğin de bedelidir" dedi.

28.01.2003Gündem
ABD neyin savaşını yapıyor

ABD neyin savaşını yapıyor

Savaş karşıtlarını kabul eden Başbakan Yardımcısı Yalçınbayır, ABD'ye sert çıktı. Irak'ın modern bir teslimiyet içinde olduğunu belirten Yalçınbayır, ABD'ye, ‘‘Sizin bu savaştaki çıkarınız nedir? Neyi amaçlıyorsunuz? Neyin savaşını yapacaksınız?’’ diye seslendi.

28.01.2003Gündem
Yalçınbayır ABDyi sert eleştirdi

Yalçınbayır ABD'yi sert eleştirdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ABD'nin, Irak'a yönelik olası bir askeri harekatını değerlendirirken, ''Siz hem demokrasi diyeceksiniz, insan hakları diyeceksiniz, hem de karşınızda teslim olmuş, teslim bayrağınıçekmiş olan bir Irak'a karşı savaş ilan edeceksiniz. Beyaz adam beyaz bayrağını çekti ve 'barış' dedi. Irak şu anda 'barış' diyor. Irak herşeyiyle teslim olmuş durumda'' dedi.

27.01.2003Gündem
Bor politikası için TÜBİTAK devrede

Bor politikası için TÜBİTAK devrede

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu, (TÜBİTAK), geleceğin en stratejik yeraltı kaynakları arasında gösterilen bor ve toryum konusunda kolları sıvadı. Geleceğin alternatif enerjisi olan hidrojenin depolama ve taşıma malzemesi olarak kullanılan bor ve nükleer teknoloji yakıtı olarak kullanılan toryum konusunda ulusal politikaların belirlenmesi hedefleniyor.

22.01.2003Gündem
Eroğlu Türkiyeden özür diledi

Eroğlu Türkiye'den özür diledi

KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu, KKTC'de düzenlenen mitinglerde yaşananlardan dolayı Türkiye'den özür diledi.

17.01.2003Dünya
Hükümet, TBMMye Irak brifingi verecek

Hükümet, TBMM'ye Irak brifingi verecek

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, hükümetin kısa süre içinde Irak konusunda TBMM'yi bilgilendireceğini açıkladı.

16.01.2003Gündem
Çillerin yıldızı stratejist oldu

Çiller'in yıldızı stratejist oldu

Tansu Çiller'in Genel Başkanlığı döneminde DYP'de ve kurulan hükümetlerde "beyin takımı" içinde yer alan Ayfer Yılmaz, aktif siyaseti bırakarak, "stratejistliğe" adım attı.

15.01.2003Gündem
Yalçınbayır: Kopenhag kriterlerinin yüzde 48i tamam

Yalçınbayır: Kopenhag kriterlerinin yüzde 48'i tamam

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, AB üyeliği sürecinde Kopenhag kriterleri çerçevesinde vaat edilen orta ve uzun vadeli siyasi kriterlerin şu anakadar yüzde 48'inin yerine getirildiğini bildirdi.

14.01.2003Gündem
YSK, yerel seçime hazırlık için 200 milyar istedi

YSK, yerel seçime hazırlık için 200 milyar istedi

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Tufan Algan, Mahalli İdareler Seçimleri'ne hazırlık amacıyla 8 yerde seçmen kütüklerinin bilgisayar ortamına aktarılması çalışmaları için Başbakanlık'tan kaynak talebinde bulunduklarını belirterek, "Bu işlemin yapılabilmesi için 150-200 milyar liraya ihtiyaç var" dedi.

14.01.2003Gündem
Yalçınbayır: Türkiye savaş tehdidi altında

Yalçınbayır: Türkiye savaş tehdidi altında

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ''Türkiye ve dünya, bir savaşın tehdidi altındadır. Irak'ta, yakınımızda cereyan eden olaylar, bu tehdidi her geçen gün artırıyor'' dedi.

11.01.2003Gündem
Yalçınbayır: Irakla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz

Yalçınbayır: Irak'la ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ''Irak'ta vukuu muhtemel bir savaşla ilgili fevkalade ciddi çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalar, Avrupa'da ve dünyada, Türkiye'dekinden çok daha fazla yankı bulmuştur'' dedi.

11.01.2003Gündem
Yalçınbayır: YAŞ gündemimizde yok

Yalçınbayır: YAŞ gündemimizde yok

Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Yüksek Askeri Şura'nın şu anda hükümetin gündeminde olmadığını belirterek "YAŞ artık Türkiye'nin gündeminden çıkmalıdır" dedi.

9.01.2003Gündem
Başbakanlığa sürpriz ziyaret

Başbakanlığa sürpriz ziyaret

YSK Başkanı Tufan Algan'ın, AKP Lideri Tayyip Erdoğan'ın Siirt'ten adaylığının değerlendirildiği AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısından bir saat önce Başbakanlığa sürpriz bir ziyarette bulunması kulisleri hareketlendirdi.

6.01.2003Gündem
Algan: Erdoğan adaylığını açıklasın düşünürüz

Algan: Erdoğan adaylığını açıklasın düşünürüz

YSK Başkanı Tufan Algan, AKP Lideri Recep Tayyyip Erdoğan'ın Siirt'ten aday olup olamayacağını, konu gündeme geldiği zaman değerlendireceklerini belirtti.

6.01.2003Gündem