MENÜ

Ertuğrul Yalçınbayır

Ertuğrul Yalçınbayır ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ertuğrul Yalçınbayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ertuğrul Yalçınbayır haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.137 Ertuğrul Yalçınbayır haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Yalçınbayır Haberleri

170 aydın ve sanatçı soruşturması: İfade talimatı geri çekildi

170 aydın ve sanatçı soruşturması: İfade talimatı geri çekildi

TSK’nın Afrin’e yönelik askeri operasyonuna ilişkin milletvekillerine mektup gönderen 170 aydın, sanatçı ve siyasetçi hakkındaki soruşturmayı yürüten savcı Muhammed Akif Ongun, şüphelilerin ifadelerinin alınması için Emniyet’e yazdığı talimatın infaz edilmeksizin iadesini istedi.

27.12.2018Gündem
Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Trabzon'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap vererek, Fetullah Gülen iddiasını tekrarladı ve “Bana diyor ki 'ispatlamazsan namertsin.' Ben de diyorum ki ispatlamazsam namerdim” şeklinde konuştu.

29.05.2018Gündem
Pensilvanya iddiasını sürdürdü: Kiminle gittiğini biliyorum

Pensilvanya iddiasını sürdürdü: Kiminle gittiğini biliyorum

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulunarak, “Herkese hain ve FETÖ’cü dedin. Sen 2001 yılında partiyi kurarken, icazet almak için Pensilvanya’ya gittin mi gitmedin mi? Kiminle gittiğini biliyorum” dedi. İnce, Balıkesir ve Çanakkale mitinglerinde şunları söyledi:

28.05.2018Gündem
Muharrem İnce sahneden indirilen kişiyi arayıp özür diledi

Muharrem İnce sahneden indirilen kişiyi arayıp özür diledi

İzmir mitinginde dün sahneye çıkarak Muharrem İnce ile selfie çekmeye çalışan kişi, korumaların sert müdahalesiyle karşılaşmıştı. Selfie çektikten sonra korumalar tarafından sahneden itilerek uzaklaştırılan vatandaş ile Muharrem İnce bir telefon görüşmesi yaptı.

28.05.2018Gündem
Benim derdim Türkiye

'Benim derdim Türkiye'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Sayın Erdoğan, ‘tek dertleri beni indirmek istiyorlar’ diyor. Benim derdim Türkiye. Ben diyorum ki, sen indiğinde dolar, Euro, faiz inecekse, mazot parası inecekse, benzin fiyatı inecekse, in be kardeşim sen de" dedi. İnce dün Edirne’deki mitinginde özetle şunları söyledi:

9.05.2018Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlunun tuğlaya yapışacak plakete soyadı yanlış yazıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tuğlaya yapışacak plakete soyadı yanlış yazıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’nin Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere Köyü yakınında bulunan Kocadere Kamp Alanı’nda düzenlenen Adalet Kurultayı’nın son gününde köylülerle kahvaltı yaptıktan sonra geceleri konakladığı alandaki karavanına geçti.

29.08.2017Gündem
AK Partide 100 bin kişilik kongre O isimlere davetiye gitmedi

AK Parti'de 100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye gitmedi

100 bin kişinin katılması beklenen AK Parti Kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Gül’e özel kuryeyle davetiye gönderildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer ise çağrılmadı.

19.05.2017Gündem
Türkiyenin ilk protestocu Başbakan Yardımcısı

'Türkiye'nin ilk protestocu Başbakan Yardımcısı'

BURSA'dan 20, 21 ve 22’inci dönemde Refah Partisi, Anavatan Partisi ve kurucuları arasında olduğu AK Parti'den milletvekili seçilen, Abdullah Gül'ün Başbakan olduğu 58'nci hükümette Başbakan Yardımcılığı yapan Ertuğrul Yalçınbayır, Bursa merkez Nilüfer İlçesi Balat Mahallesi'ndeki sitesinin yakınına baz istasyonu yapılınca, mahalle sakinleri ile protesto gösterisine katıldı. Kalabalık ile yolu trafiğe kapatan Ertuğrul Yalçınbayır için semt sakinleri 'Türkiye'nin ilk protestocu başbakan yardımcısı' yakıştırması yaptı. Elinde bayrakla yol kesen Yalçınbayır, baz istasyonu konusunda yargıyı 'ağır kalmak' ve 'çelişkili kararlar vermekle' suçladı.

2.04.2017Gündem
Ünlü siyasetçilerin Göksu buluşmaları

Ünlü siyasetçilerin Göksu buluşmaları

Milli Görüş hareketi için 2000’li yıllar sorunlu başlamıştı. Refah Partisi’nin kapatılmasıyla kurulan Fazilet Partisi de aynı akıbete uğramıştı. Hareket, aynı zamanda ‘yenilikçiler’ ve ‘gelenekçiler’ olmak üzere iki gruba ayrılmıştı.

4.03.2017Gündem
99 eski vekilden endişe bildirisi

99 eski vekilden 'endişe' bildirisi

Aralarında Meclis başkanlığı, başbakan yardımcılığı, bakanlık ve genel başkanlık yapmış siyasilerin de bulunduğu 99 eski milletvekili, Meclis’te ikinci tur oylamaları bugün başlayacak olan anayasa değişiklik teklifine dönük ‘endişelerini’ bir bildiriyle açıkladı. Eski vekiller, öngörülen sistemle milletvekili sayısının 600’e çıkarılmasının ‘gereksiz yük olacağını belirttiler.

17.01.2017Gündem
Yıldırım: 100 güne neler sığdı neler

Yıldırım: 100 güne neler sığdı neler

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde önceki akşam yemekte eski AK Partili bakanlarla bir araya geldi. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mazeret bildirerek katılmadığı yemekte, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da aralarında bulunduğu 46 eski bakan hazır bulundu. Yemeğe, partiden ihraç edilen Yaşar Yakış’la birlikte partiyle ilişiğini kesen Abdüllatif Şener, Erkan Mumcu, Ertuğrul Günay, İdris Naim Şahin, Ertuğrul Yalçınbayır ve MHP’ye geçen Murat Başesgioğlu davet edilmedi. Rahatsız olan Kemal Unakıtan ile mazeret bildiren Ömer Dinçer de yemeğe katılmadı.

1.09.2016Gündem
Hüseyin Çelik: 1 Mart tezkeresine 3 bakan ret oyu verdi

Hüseyin Çelik: '1 Mart tezkeresine 3 bakan ret oyu verdi'

Kültür ve Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik, 1 Mart tezkeresi öncesinde kendisiyle birlikte dönemin Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır ve Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın ret oyu vereceğini açıkladığını belirtti. Çelik, tezkereye ret oyu vereceğini o dönem AK Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da söylediğini ifade etti.

15.02.2016Gündem
Davutoğlu tezkere geçmesin istiyordu

Davutoğlu tezkere geçmesin istiyordu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Mart 2003’de Irak tezkeresine karşı çıkan partili arkadaşlarına yönelik eleştirisinin yankıları sürerken, tezkereyi Meclis’e sevk eden 58. hükümetin Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, dönemin Başbakanı Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘tezkerenin geçmemesini istediğini’ söyledi.

10.02.2016Gündem
1 Mart mesajının adresi

1 Mart mesajının adresi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Latin Amerika gezisinden dönerken, 1 Mart 2003 günü Irak tezkeresinin reddedilmesini ve tezkereye ‘karşı olanları’ eleştirdi.

7.02.2016Gündem
Çarptığı adam eski başbakan yardımcısının kayınpederi çıktı

Çarptığı adam eski başbakan yardımcısının kayınpederi çıktı

BURSA'da meydana gelen trafik kazasında, otomobilin çarptığı 91 yaşındaki Hüseyin Ertürk yaralandı. Bir süre ambulans bekleyen Ertürk'ün, AK Parti Kurucularından Başbakan eski Yardımcılarından Ertuğrul Yalçınbayır' ın kayınpederi olduğu öğrenildi.

12.11.2014Gündem
AK Parti hükümetlerindeki değişiklikler

AK Parti hükümetlerindeki değişiklikler

AK Parti iktidarında bugüne kadar 3 kez kabine revizyonu gerçekleşirken, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifası ve bazı bakanların büyükşehir belediye başkanlıklarına aday olması nedeniyle 4. kez kabinede revizyon yapılacak.

25.12.2013Gündem
AK Parti’yi demokrat kurduk

AK Parti’yi demokrat kurduk

AK Parti’nin Kurucu Genel Sekreteri ve eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmalarına yönelik yaptığı açıklamaların, düşünce açıklaması olmanın ötesinde bir baskı olduğunu söyledi.

8.11.2013Gündem
Yalçınbayır: AK Partiyi Muhafazakar demokrat olarak kurmadık

Yalçınbayır: AK Parti'yi 'Muhafazakar demokrat' olarak kurmadık

AK Parti’nin Kurucu Genel Sekreteri ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmalarına yönelik yaptığı açıklamaların, düşünce açıklaması olmanın ötesinde bir baskı olduğunu öne sürdü. Yalçınbayır, AK Parti’yi, ’muhafazakar demokrat’ bir parti olarak kurmadıklarını da söyledi.

8.11.2013Gündem
AK Parti den 4 hükümette 3 ara revizyon

AK Parti 'den 4 hükümette 3 ara revizyon

AK Parti iktidarında bugüne kadar 4 hükümet kuruldu ve 3 kez kabine revizyonu yaşandı. Bugüne kadar 53 isim bakanlık yaparken, son yapılan değişiklikle AK Parti iktidarlarında bakan olan isim sayısı 57 oldu.

24.01.2013Gündem
CHPli İnceden Başbakana soru

CHP'li İnce'den Başbakan'a soru

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde 'Biz birileri gibi makam uğruna, iktidar hırsı uğruna yol arkadaşlarını harcayan siyasetçilerden değiliz' şeklindeki açıklamasına cevap verdi.

8.05.2012Gündem
Eski Bakan hastaneye kaldırıldı

Eski Bakan hastaneye kaldırıldı

Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Yalçınbayır, hastaneye kaldırıldı

5.04.2012Gündem
Eski vekile 8 kurşun

Eski vekile 8 kurşun

Anatavan Partisi Bursa eski milletvekili Mehmet Gedik Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. 4 yerinden vurularak yaşamını yitirdiği belirtilen Gedik'in, yapılan otopsisinde sol omuz, boyun, sırt ve baş bölgesinde 8 mermi yarasına rastlandığı bildirildi.

22.04.2011Gündem

Yalçınbayır: Değişiklikler 1982 Anayasası gibi tartışılacak

BAŞBAKAN eski yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Anayasa yapım sürecinin kendinden daha önemli olduğunu belirterek, “Şimdiki değişiklikler de 1982 Anayasası'ndaki gibi tartışılacaktır” dedi.

2.05.2010Gündem
Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz

Gazetecilik dikkat ister, hata kaldırmaz

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Türk basın ve yayıncılığına katkıları nedeniyle Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin ödülünü aldı.

7.04.2010Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON AUGUST 24

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON AUGUST 24

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on August 24, 2008. Hurriyet English does not verify these stories and does not vouch for their accuracy. (UPDATED)

24.08.2008Gündem
Parti için büro tuttu

Parti için büro tuttu

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in yeni parti kuracağını açıklamasının ardından, girişim hız kazandı. Çalışmaları koordine etmek için Ankara’nın Balgat Semti’nde bir büro kiralandı, Genel Merkez için yer arayışı da başladı.

10.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Çanakkale manifestosu: ‘Bu düzen değişecektir’

ADALET Kurultayı’nın son günüdeki ‘Devlette Adalet’ paneli kurultay sürecine damgasını vurdu.

29.08.2017

Kerkük’te danışıklı tahrik

KERKÜK’te olan tam anlamıyla bir danışıklı tahriktir. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının Kerkük’e asılması Türkiye’ye yönelik bir tahriktir.

2.04.2017

13 yıl önce 13 yıl sonra

KAÇ çuvala sığar bilmiyorum ama meşhur 1 Mart tezkeresinin “kapalı” görüşmelerinin gizli tutanaklarının dökümü şöyleydi:

8.02.2016

İngilizlere karşı gözümüzü 4 açmalıyız

MEY İçki’nin CEO’su Yorgancıoğlu’nun “Viskiyi ön plana alarak Türkiye ve dünyada rakıyı topluma unutturmayacağız” açıklaması İngilizlerin dünya ticaretindeki tarihsel kötü şöhretleri ile hiç de uyuşmuyor.

2.08.2014

Yeteri kadar erteleme ve bekleme oldu, artık iç piyasa hareketlenir

SEÇİMDEN kısa süre önce Dun & Bradstreet Bilgi ve Danışmanlık Danışma Kurulu Başkanı Dr. Selim Seval’le “Türkiye Kredi Risk Haritası”nı konuşmak üzere buluştuğumuzda piyasanın nabzını şöyle yansıttı:

30.03.2014

Hukuk o yönetmelikte kaldı

“MÜKEMMEL, çoğulcu, katılımcı.

18.01.2014
Tekinsiz bir alan: Eşcinsellik

Tekinsiz bir alan: Eşcinsellik

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, “Eşcinsellik bir hastalıktır” deyince kıyamet koptu…

Merkez medya, Bakan Kavaf’a yönelik eleştirilerle doldu taştı…

13.03.2010

Başbakan ile aynı fikri paylaşıyorum!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, isimlerini de vererek Sabah, Haber Türk, NTV ve Bugün’ün sahiplerini eleştirmesi, açıkça hedef göstermektir.

7.02.2010

Akil adamın işaret ettiği üç tehlike

TELEFONDAKİ ses sakin ve huzur verici. Bir akil adamın sesi olduğu hemen anlaşılıyor.

Konuşuyoruz. Uzun uzun. Yaptığı değerlendirmeler gerçekçi ve etkileyici.

16.09.2008

Yolsuzluk ve AKP

ŞABAN Dişli olayı CHP Meclis Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kamuoyuna duyuralı tam 14 gün geçti. Bugün 15’inci gün...

İki haftayı devirdikten sonra Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu olayı duymuş olabileceği izlenimi veren bazı belirtiler var.

25.08.2008

Çarşafa izin önerisi

ADALET ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) demokrasiyi, özgürlükçülüğü ve özellikle laik rejimi benimsediğine inanıp da kendisini "aldatılmamış" hisseden kaç kişi kaldığını merak etmeye başladık.

Son olarak, "liberal" geçinen kadronun yaşadığı şoku izliyoruz. Yeri gelince ona değiniriz.

18.02.2008