MENÜ

Ermenistan

Ermenistan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ermenistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ermenistan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.380 Ermenistan haberi bulunmuştur.

Ermenistan Haberleri

Trumptan 1915 olayları açıklaması

Trump'tan 1915 olayları açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Ermenilerin 1915 Olayları’nı andığı 24 Nisan’da yayınlanan açıklamasında, ‘soykırım’ ifadesini kullanmadı. Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra ikinci 24 Nisan açıklamasını yapan Trump, selefi Barack Obama’nın açtığı yoldan giderek bir kez daha ‘soykırım’ yerine ‘Meds Yeghern’ (Ermenicede "Büyük Felaket) ifadesini kullandı. Ancak Trump’ın bu yılki açıklamasında geçen yıla oranla daha sert bir dil kullanıldı. Trump 2017 açıklamasında Türkiye ve Ermenistan’ın tarihle yüzleşme için attığı adımlara vurgu yaparak nispeten pozitif ifadeler kullanmayı tercih etmişti. Trump’ın 2018 açıklaması ise ABD Kongresi’nden kendisine gönderilen ve ‘soykırımı’ tanımasını isteyen 102 imzalı mektubun ve geçen seneden beri Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu’nun gündemine gelmeyi bekleyen son tasarının izlerini taşıyor.

24.04.2018Dünya
Tarihi ve doğal güzellikleriyle Sivas

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Sivas

Kurtuluş Savaşı’ndaki rolü, Hititlere kadar giden tarihi geçmişi ile Türkiye coğrafyasının kalbinde yer alan Sivas'ın gezilecek ve tarihe ışık tutacak yerlerini Sivas gezi rehberinde sizler için derledik. İşte Sivas'ın gezilecek tarihi ve turistik yerleri...

24.04.2018Seyahat
Türkiyenin çatısı Ağrı Dağına beyaz şapka

Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'na beyaz şapka

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan ve yüksekliği nedeniyle, 'Türkiye'nin çatısı' olarak anılan Ağrı Dağı'nın zirvesinde görülen bulut, dikkat çekti. Sabah saatlerinde manzarayı görenler, 'Ağrı Dağı şapka taktı' yorumunu yaptı.

24.04.2018Gündem
Ermenistan’daki gerilime sözde soykırım molası

Ermenistan’daki gerilime 'sözde soykırım' molası

Ermenistan’da muhalefetin sokak gösterileriyle istifa ettirdiği Serj Sarkisyan hükümeti yerine ülkenin bundan sonra kimler tarafından yönetileceği soru işaretlerini korurken, eski yöneticilerle zafer kazanan muhalefet 24 Nisan sözde soykırım merasimleri yüzünden 'kavgaya' bir günlük mola verdi.

24.04.2018Dünya
Ermenistan başbakanı Sarkisyan istifa etti: ‘Hatalıydım’

Ermenistan başbakanı Sarkisyan istifa etti: ‘Hatalıydım’

Ermenistan’da iktidarda kalmak için demokrasinin arka kapılarını zorlayan Serj Sarkisyan, kitlesel protestolara daha fazla dayanamadı ve hatasını kabullenerek istifa etti. Dün 11'inci gününe giren gösterilere üniformalarıyla askerler ve din adamları da katıldı. Ayrıca gözaltına alınan muhalif lider Paşinyan serbest bırakıldı.

23.04.2018Dünya
Kalaşnikovdan Sarkisyana: Kanın akmasını önledi

Kalaşnikov'dan Sarkisyan'a: Kanın akmasını önledi

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’da Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Komitesi Başkanı Leonid Kalaşnikov, eski Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan’ın, ülkedeki protestolar bağlamında istifa ederek akıllıca bir karar aldığını ve kanın akmasını önlediğini belirtti.

23.04.2018Dünya
Son dakika Ermenistan Başbakanı Sarkisyan istifa etti

Son dakika! Ermenistan Başbakanı Sarkisyan istifa etti

10 yıl süren Cumhurbaşkanlığı görevinin ardından başbakanlığa geçen Ermenistan Başbakanı Sarkisyan, 10 gündür süren protestoların ardından istifa etti.

23.04.2018Dünya
Ermenistanda protestolar büyüyor

Ermenistan'da protestolar büyüyor!

Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan'ın istifası talebiyle başlayan protestolar büyüyor. Son olarak başkent Erivan'da hükümet karşıtı protestolara askerler de dahil oldu. Ermenistan Savunma Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı

23.04.2018Dünya
Son dakika... Ermenistanda askeri üniformalı protestocular meydana çıktı

Son dakika... Ermenistan'da askeri üniformalı protestocular meydana çıktı!

Reuters'ın haberine göre, başkent Erivan'da askeri üniformalı yüzlerce Ermeni hükümet karşıtı protestolara katıldı. Ermenistan Savunma Bakanlığı protestolara katılan askerler konusunda sert tedbirler alınacağını açıkladı.

23.04.2018Dünya
Sular durulmuyor: Önce toplantı sonra gözaltı

Sular durulmuyor: Önce toplantı sonra gözaltı

Serj Sarkisyan’ın başbakan olarak iktidarını sürdürmesine tepkiler dinmiyor. Sarkisyan-Paşinyan buluşmasından da sonuç çıkmadı. Başbakan, kameralar karşısında, muhalif lideri “şantajla” suçlayarak toplantıyı terk etti. Sonrasında ise Paşinyan gözaltına alındı.

22.04.2018Dünya
Nikol Paşinyan dokunulmazlığa rağmen tutuklandı

Nikol Paşinyan dokunulmazlığa rağmen tutuklandı

Ermenistan’da Başbakan Serj Sarkisyan’ın istifa etmesi talebiyle 9 gün önce “Kadife devrim” halk protestoları başlatan “Elk” partisi lideri Nikol Paşinyan ile iki milletvekili arkadaşının serbest bırakılmayacakları açıklandı.

22.04.2018Dünya
Ermenistanda muhalif lider Nikol Paşinyan gözaltına alındı

Ermenistan'da muhalif lider Nikol Paşinyan gözaltına alındı

Ermenistan'da hükümet karşıtı gösterilerin sona ermesini görüşmek muhalif lider Nikol Paşinyan'la bir araya gelen Başbakan Serj Sarkisyan, muhalefeti 'şantaj yapmakla' suçlayıp toplantıyı terk etti. Program sonunda Paşinyan gözaltına alındı.

22.04.2018Dünya
Ermenistan muhalefeti sokaklarda... Sarkisyan kendini Karabağ ile savundu

Ermenistan muhalefeti sokaklarda... Sarkisyan kendini Karabağ ile savundu

ERMENİSTAN’da cumhurbaşkanlığı görevi sona eren sonrasında başbakanlığa seçilen Serj Sarkisyan’a (63) yönelik protestolar ikinci haftasına girerken eylemlerin başını çeken ‘Elk’ Partisi’nin lideri Nikol Paşinyan, Sarkisyan’ın ‘diyalog’ önerisini reddederek ‘Sadece yönetimden ayrılma şartlarını görüşmeyi müzakere edeceklerini’ söyledi.

21.04.2018Dünya
Ermenistan’da isyana devam

Ermenistan’da isyana devam

ERMENİSTAN’da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın siyasi manevrayla başbakanlık koltuğuna geçmesine yönelik protestolar sürüyor.

18.04.2018Dünya
Ermenistan diken üstünde

Ermenistan diken üstünde

Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın 10 yıl iktidarda kaldıktan sonra şimdi de Başbakan seçilmesi Ermenistan’da muhalefeti ayaklandırdı. Eylemciler başkentte parlamentoyu abluka altına alırken protestolar diğer kentlere de sıçradı.

17.04.2018Dünya
Ermenistanda gösteriler büyüyor Kadife devrim ilan etti

Ermenistan'da gösteriler büyüyor! 'Kadife devrim' ilan etti

Ermenistan’da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın 10 yıl iktidarda kaldıktan sonra şimdi de Başbakan koltuğuna geçerek ülkeyi yönetmeye devam etmesi ülkeyi isyan ve ayaklanmanın eşiğine getirdi. Pazartesi günü başkent Erivan’da başlayan “Yönetime halk itaatsizliği” protestoları başka şehirlere de yayılarak hayatın tam anlamıyla felç olmasına yol açtı. Serj Sarkisyan’ın Başbakan atanmasına protestolarına öncülük eden “Elk” partisi lideri Nikol Paşinyan “Ermenistan’da kadife devrimin fitili ateşlenmiştir” açıklamasını yaptı.

17.04.2018Dünya
Ermenistanda gergin gün

Ermenistan'da gergin gün

Ermenistan'da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı sokağa dökülen binlerce kişi ile polis arasında çıkan olaylarda yaralananların olduğu bildirildi. Müdahale sırasında çıkan arbedede bazı eylemciler ve protestonun lideri milletvekili Paşinyan da yaralandı.

16.04.2018Dünya
Ermenistan fena karıştı

Ermenistan fena karıştı

Ermenistan'da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı sokağa dökülen binlerce kişi ile polis arasında çıkan olaylarda yaralananların olduğu bildirildi.

16.04.2018Dünya
Dünya diken üstünde ABD-Rusya gerilimi büyüyor… Ankara’dan açıklama

Dünya diken üstünde! ABD-Rusya gerilimi büyüyor… Ankara’dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım ABD-Rusya arasında yaşanan gerilim hakkında, "Tweetl'er atarak birbirlerini tehdit ediyorlar. Kardeşim, dünya, bölgenin geleceğini sizin karşılıklı atışmanıza milyonlarca insanın yok olmasına seyirci mi kalacak? “Benim daha iyi füzem var, öbürü diyor benim daha iyi füzem var. Gönder bakalım, göndermezsen şöyle...” Sokak kavgası, sokak kabadayıları gibi kavga ediyorlar" dedi.

11.04.2018Gündem
Ayıyı esaretten kurtardılar

Ayıyı esaretten kurtardılar

Ermenistan’da bir restoranın arkasında yıllardır esaret altında olan 9 yaşındaki Masha adlı ayı, İngiliz bir yardım kuruluşu tarafından kurtarıldı.

9.04.2018Dünya
Almanya, ‘aşırıları’ vatandaşlıktan atmayı planlıyor

Almanya, ‘aşırıları’ vatandaşlıktan atmayı planlıyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, radikal İslamcıları Alman vatandaşlığından çıkarıp pasaportlarını geri almayı planlıyor. Seehofer, böylece çifte vatandaş olan radikal İslamcıların sınır dışı edilmelerine ortam hazırlamak istiyor.

9.04.2018Avrupa
Tarihte iz bırakmış gezginler

Tarihte iz bırakmış gezginler

Tarihteki gezginlerin bazıları ünlerini uzak ülkelerden getirdikleri öykülere ve mitlere, bazıları ise daha önce kimsenin gitmeye cesaret etmediği yerlere adımlarını atmalarına borçlu. Üstelik bu gezginlerin büyük kısmı yolculuklarını zamanın çok ağır şartlarında gerçekleştirmeyi başardı. Gezmeye tutkun olan tarihte iz bırakmış gezginleri sizler için sıraladık. İşte detaylar…

4.04.2018Seyahat
Almanyada başbakanlar arasında seyahat rekoru Merkel’de

Almanya'da başbakanlar arasında seyahat rekoru Merkel’de

Seyahat televizyon kanalı Sonnenklar.tv, Almanya cumhurbaşkanları ile başbakanlarının seyahatlerini araştırdı. Buna göre 12 yılda 79 ülkeye 419 dış seyahat gerçekleştiren Başbakan Angela Merkel, rekor kırdı.

2.04.2018Avrupa
Yunan bakan yine Türkiyeyi hedef aldı

Yunan bakan yine Türkiye'yi hedef aldı!

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Türkiye’nin eylemleriyle Avrupa değerlerinden giderek uzaklaştığını iddia etti.

30.03.2018Dünya
Sabah saat 05.00... Feci kaza

Sabah saat 05.00... Feci kaza

İstanbul Fatih’te meydana gelen trafik kazasında, Ermenistan plakalı otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi. Kaza, Aksaray Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki saat 05.00 sıralarında meydana geldi.

25.03.2018Gündem
Ermenistan plakalı araç kaza yaptı 1 ölü, 4 yaralı

Ermenistan plakalı araç kaza yaptı 1 ölü, 4 yaralı

Fatih'te meydana gelen trafik kazasında, Ermenistan plakalı otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi.Kaza, Aksaray Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki saat 05.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Atatürk Bulvarı'nda Edirne istikametinde seyreden Agop Kazaryan yönetimindeki Ermenistan plakalı otomobil, henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak refüjdeki demir bariyere çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobil yan yattı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Otomobil içerisinde bulunan 3'ü kadın 4 kişi hafif bir şekilde yaralanırken, otomobil sürücüsü Kazaryan hayatını kaybetti.

25.03.2018Haber
Gümrük mahkûmları kurtuluyor

Gümrük mahkûmları kurtuluyor

Türkiye’ye kaçak yollardan sokulmaya çalışılırken ele geçirilen hayvanlar artık daha rahat koşullarda yaşayacak. Eskiden elden çıkarılacakları güne kadar konuldukları barınaklarda zor koşullarda yaşayan ve ölen hayvanlar artık Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) bağlı derneklere teslim ediliyor. Hayvanlar ihaleyle satılacakları güne kadar sağlıklı koşullarda yaşayacak.

24.03.2018Gündem
Sasaniler kimdir, Sasani İmparatorluğu nedir

Sasaniler kimdir, Sasani İmparatorluğu nedir?

Sasani İmparatorluğu, (Sasani Devleti veya Sasaniler ya da İkinci Pers İmparatorluğu), dördüncü büyük İran Hanedanı ve ikinci Pers İmparatorluğu'nun adıdır (224 - 651).

20.03.2018Gündem
Azerbaycana tehdidin mutlaka karşılığı olur

Azerbaycan'a tehdidin mutlaka karşılığı olur

Başbakan Binali Yıldırım, “Karabağ meselesi Azerbaycan’ın haklı meselesidir. Bu sorunun çözülmesi için Türkiye Azerbaycan’ın yanındadır. Dost ve kardeş Azerbaycan’a bir tehdit vaki olursa karşılığı mutlaka olur” dedi.

15.03.2018Gündem
Türkiyeden Ermenistana terör örgütü PKK resti

Türkiye'den Ermenistan'a terör örgütü PKK resti!

Başbakan Binali Yıldırım, Azerbaycan'da, Ermenistan'ın işgali altındaki bölgelere terör örgütü PKK'nın yerleşeceği iddialarına cevap verdi.

15.03.2018Dünya
Hackerların hedefi Uzak Doğu’daki askeri ve diplomatik kurumları

Hacker'ların hedefi Uzak Doğu’daki askeri ve diplomatik kurumları

Kaspersky Lab araştırmacıları, APT28 veya Fancy Bear olarak da bilinen, Rusça konuşan tehdit grubu Sofacy’nin hedefini Uzak Doğu’ya çevirdiğini ve NATO ile ilgili hedeflere ek olarak askeri ve diplomatik kurumlara büyük ilgi göstermeye başladığını gözlemledi. Araştırmacılar Sofacy’nin kurbanları hedef alırken zaman zaman diğer tehdit gruplarıyla kesiştiğini de keşfetti. Bunlar arasında Rusça konuşan Turla ve Çince konuşan Danti gibi gruplar yer alıyor. Ayrıca, Lambert saldırılarının ardındaki İngilizce konuşan tehdit grubunun daha önceden ele geçirdiği bir sunucuda Sofacy’e ait arka kapılar bulundu. Sunucu, Çin’deki büyük bir askeri uzay ve havacılık şirketine aitti.

14.03.2018Teknoloji
Sultan bestekârlar Aya İrinide

'Sultan bestekârlar' Aya İrini'de

YUNUS Emre Enstitüsü tarafından hayata geçirilen ve bestekâr Osmanlı padişahlarının eserlerini günümüz müzikal/ orkestral bakış açısıyla evrensel bir üslupta dinleyiciye sunan ‘Sultan Bestekârlar’ projesi, 10 Mart Cumartesi akşamı Aya İrini Müzesi’nde seslendirilecek.

6.03.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

 23 Nisan, meclisi açıyoruz

Nisan ayı, Türk Milleti’nin son yüzyıl içerisinde önemli dönüm noktalarının yaşandığı bir zaman dilimi...Baharın geleceğe heyecan hissettiren romantik duygularıyla mıdır nedir bilmiyorum, ama tarihe kısa bir yolculuk çekti canım bugün her nedense...

19.04.2018

Dünya Su Günü ve Düşündürdükleri.....

22 Mart, 1993 yılından bu yana Dünya Su Günü olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, küresel su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanmasına dikkat çekmek ve uluslararası toplumu bu konuda bilinçlendirmek amacıyla 1993 yılında 22 Mart’ı Dünya Su Günü olarak ilan etti.

28.03.2018

Tatsız tuzsuz bir Avrupa şampiyonası

Olimpiyatlarda Güreş ile beraber en başarılı olduğumuz branştı, özellikle düşük kilolarda bir ekol olma yolunda ilerliyorduk.

28.03.2018

Azerbaycan 10.1 milyar getirdi 11.7 milyar dolar çekti

"6. Küresel Bakü Forumu” için Azerbaycan’ın başkentine giden Başbakan Binali Yıldırım ve heyetini taşıyan TC-TUR uçağı Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na indikten kısa süre sonra Tekfen Holding CEO’su Osman Birgili’ye mesaj yazdım:

15.03.2018

Kaz, kızak ve Kafkas oyunları izinde Kars

Öyle enteresan bir coğrafyadayız ki, nereye gitsek yaşadığımız ülkeye minnet duygumuz biraz daha artıyor. Bu haftanın rotasında Kars’ı seçtim. Ve benim için de büyük bir tecrübe oldu gerçekten. 3.kez gittiğim Kars’ta bambaşka bir tecrübe daha yaşadım. Aşıkları dinlerken daldım gittim, kızakta göl üzerinde giderken Tekin Amca’dan türkü dinledim, Boğatepe’de Kars yaşamına şahit oldum, Eston kökenli Agust’un evinde çay içtim… İstanbul’da betonlar arasında geçirebileceğim bir hafta sonunu Kars’ta çok güzel insanlarla geçirdim. İşte size Kars gezi rehberi…

15.03.2018

18 Mart Şehitler Günü’nün Düşündürdükleri......

Önümüzdeki pazar 18 Mart Şehitler Günü. 2002 Yılından bu yana her 18 Mart günü şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Bu kutsal anma günü için 18 Mart tarihinin seçilmesi  çok anlamlı. 18 Mart Türk (ve Dünya)  tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’nin  yıldönümü.

14.03.2018

Tayyip Erdoğan size daha ne desin?

‘AFGANİSTAN’a çağırdın geldik, Somali’ye çağırdın geldik, Balkanlar’a çağırdın geldik, şimdi de ben çağırıyorum, hadi bakalım Suriye’ye gel. Niye gelmiyorsun?’

10.03.2018