MENÜ

Ermeni Tasarısı

Ermeni Tasarısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ermeni Tasarısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ermeni Tasarısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.502 Ermeni Tasarısı haberi bulunmuştur.

Ermeni Tasarısı Haberleri

Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senatosu’ndan 1915 olaylarıyla ilgili çıkan karar ve olası yaptırımlar konusunda, “Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” dedi.

16.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika... ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD Senatosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı karara ilişkin Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

13.12.2019Dünya
Son dakika... ABDnin Ankara Büyükelçiliğinden Ermeni tasarısı açıklaması

Son dakika... ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden Ermeni tasarısı açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, ABD Senatosunda dün kabul edilen Ermeni tasarısına ilişkin "Amerikan yönetiminin pozisyonunun değişmediğini" bildirdi.

13.12.2019Gündem
Ermeni tasarısının Senatoda engellenmesini Beyaz Saray istemiş

Ermeni tasarısının Senatoda engellenmesini Beyaz Saray istemiş

Haber sitesi Axios, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Kasım'da Beyaz Saray'da yaptığı görüşmenin ardından, Beyaz Saray'ın sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının Senatodan geçmesini engellemek için harekete geçtiğini yazdı.

25.11.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan ABDye sert tepki

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye sert tepki

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 24. Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında, EİT Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen Ermeni tasarısı için, "Çifte standart var, iki yüzlülük yapılıyor. Barış Pınarı Harekatı ile büyük oyunu bozduk. Rahatsızlık bundan. Yaptırımlarla bir yere varamazlar. Soykırım varsa Hocalı'da Ermeniler yaptı." dedi.

9.11.2019Dünya
Ankara’dan ABD’ye sert tepki: İntikam almak istiyorlar

Ankara’dan ABD’ye sert tepki: İntikam almak istiyorlar

ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıması ve Barış Pınarı harekâtı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören kararına Ankara’dan sert tepki geldi. ABD’nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “İki kararın sebebi, Suriye’de özellikle oyunu bozmamızdır. Bunun intikamını almaya çalışıyorlar” dedi.

31.10.2019Gündem
Son dakika... ABDden 2 skandal karar Türkiyeden çok sert tepki

Son dakika... ABD'den 2 skandal karar! Türkiye'den çok sert tepki

ABD Temsilciler Meclisi'nin Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonuna ilişkin Türkiye'ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören yasa tasarısını oy çokluğu ile kabul etmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "ABD Temsilciler Meclisi’nce bugün kabul edilen kararı reddediyoruz." denildi ve "Barış Pınarı Harekatımız gerekçe gösterilerek ülkemize yaptırım uygulanmasını öngören bir yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesini şiddetle kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "Barış Pınarı Harekatı’yla büyük oyunu bozduk. Projeleri hüsrana uğrayanlar raflardaki köhne tasarılara sarıldılar. Bizden bu yolla intikam alacaklarını sananlar yanılıyorlar. Tarihi siyasete alet edenlerin bu utanç verici kararı; Hükümetimizin ve Halkımızın gözünde yok hükmündedir!" dedi.

29.10.2019Dünya
Bakan Soylu: Kendilerine truva atları bulmuşlar

Bakan Soylu: Kendilerine truva atları bulmuşlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kendilerine truva atları bulmuşlar. İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş, İzmir'de başka bir isim. Truva atları bulmuşlar, bu truva atlarıyla beraber acaba kalelerin içerisine girip içlerinden çıkabilecek HDP ve PKK'larla birlikte başka bir fitne tohumu ortaya koyabilir miyiz, koyamaz mıyız? Dertleri tamamen bu." dedi.

8.03.2019Gündem
Reuters dünyaya Adanadan geçtiği bu fotoğrafla duyurdu

Reuters dünyaya Adana'dan geçtiği bu fotoğrafla duyurdu

Almanya parlamenterlerin ziyaretine izin verilmeyen Adana’daki İncirlik Üssü’nden, bu ülke uçaklarının ayrılması çalışmalarına başlandı. Almanya’da yayınlanan Der Spiegel Dergisi de, Alman ordusuna ait unsurların Adana’daki üsten ayrılmakta olduğuna ilişkin haber yayınladı. Uluslararası haber ajansı Reuters, haberi İncirlik'te görevli Alman askerlerinin kullandığı 'kol patchi'nin ve Alman Tornado savaş uçağının yer aldığı fotoğrafla servis etti.

9.07.2017Dünya
Zarardan başka bir şey getirmedi

Zarardan başka bir şey getirmedi

Alman Parlamentosu uzun tartışmalardan sonra Ermeni tasarısını 2 Haziran 2016’da onayladı. 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen tasarı meclisten oybirliğiyle geçti.

6.06.2017Dünya
Almanya, İncirlik’teki güçlerini çekiyor mu

Almanya, İncirlik’teki güçlerini çekiyor mu?

Almanya, Türkiye’deki son gelişmeler üzerine İncirlik’e alternatifi tartışıyor. İncirlik’te Alman askerlerin ve Tornadoların görev süresinin uzatılması, buna ek olarak AWACS tipi keşif uçaklarının konuşlandırılması bu hafta meclise geliyor.

6.11.2016Dünya
Merkel hükümeti, askerlerinin İncirlik görevini uzatma kararı aldı

Merkel hükümeti, askerlerinin İncirlik görevini uzatma kararı aldı

Alman hükümeti, terör örgütü IŞİD’le mücadele kapsamında İncirlik Üssü’nde konuşlu tornadolar ve askerleri için süreyi bir yıl daha uzatma kararı aldı. Süre Aralık ayında doluyordu. Bakanlar Kurulu ayrıca İncirlik’te konuşlanacak AWACS uçaklarına asker göndermeyi de onayladı.

12.10.2016Dünya
Berlin seçiminin gündemi Türkiye

Berlin seçiminin gündemi Türkiye

Berlin’de pazar günü seçimler var. Kim demiş, Türkiye’deki tartışmalar Almanya’ya taşınmasın diye. Seçimin gündemi Türkiye.

15.09.2016Avrupa
Berlin ‘kriz çözen’ büyükelçiyi bekliyor

Berlin ‘kriz çözen’ büyükelçiyi bekliyor

Türkiye-Almanya ilişkilerinin yumuşama aşamasına girmesiyle gözler yeni Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’ı beklemeye başladı. Yeni Büyükelçi, Almanya’yla ilişkileri hızla yeniden rayına koyma gibi zor bir görevle Berlin’e geliyor.

8.09.2016Avrupa
Almanya’dan İncirlik’e 58 milyon euro

Almanya’dan İncirlik’e 58 milyon euro

Türkiye ile Almanya arasında yeni yumuşama sinyalleri. Almanya, İncirlik’e 58 milyon Euroluk yatırıma onay verdi.

6.09.2016Dünya
Alman basını: Merkel, Erdoğanın önünde diz çöktü

Alman basını: Merkel, Erdoğan'ın önünde diz çöktü

Ankara-Berlin ilişkileri ve Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki parlamento seçimleri, Alman gazetelerinde öne çıkan konular.

5.09.2016Dünya
CDU milletvekili İncirlik yolunda

CDU milletvekili İncirlik yolunda

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Christian von Stetten, Türkiye’nin izin vermemesine rağmen, İncirlik’teki Alman askerlerini ziyaret etmek amacıyla yola çıktı. Bild gazetesinin bildirdiğine göre, Cuma günü özel bir ziyaret için İstanbul’a giden von Stetten, bugün İstanbul’dan Adana’ya hareket etti.

3.09.2016Dünya
Merkel’den ‘Ermeni tasarısı’ kararına ilişkin açıklama

Merkel’den ‘Ermeni tasarısı’ kararına ilişkin açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman hükümetinin, Federal Meclis’in 1915 Olayları’na ilişkin kararına mesafe koymadığını söyledi.

3.09.2016Dünya
Alman hükümeti: Ermeni tasarısının bağlayıcılığı yok

Alman hükümeti: Ermeni tasarısının bağlayıcılığı yok

Alman hükümeti, Türkiye’nin talebine uygun olarak, Alman Parlamentosu’nun kabul ettiği Ermeni soykırımı kararının yasal bağlayıcılığı olmadığını açıkladı. Ancak hükümet, Alman Parlamentosu’nu karşısına almamak için tasarıya mesafe koymadığını savundu.

2.09.2016Dünya
AB Dönem Başkanı Slovakyadan Türkiye açıklaması

AB Dönem Başkanı Slovakya'dan 'Türkiye' açıklaması

AB Dönem Başkanı Slovakya’nın Dışişleri Bakanı Miroslav Lajcak, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 28 AB üyesi ülke ile Türkiye’nin yarın ilk kez masaya oturacağını belirtti.

2.09.2016Dünya
Almanyadan Ermeni tasarısı hakkında flaş açıklamalar

Almanya'dan 'Ermeni tasarısı' hakkında flaş açıklamalar

Almanya'dan 2 Haziran'da Federal Meclis tarafından kabul edilen 'Ermeni soykırımı' tasarısıyla ilgili açıklamalar geldi. Alman hükümeti, tasarının yasal bağlayıcılığı olmadığının altını çizdi. Ancak Türkiye'nin beklentisinin aksine, tasarıyla arasına mesafe koymadığını açıkladı. Bu arada Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 2 Haziran'daki oylama öncesinde, tasarı lehinde oy kullandığı ortaya çıktı.

2.09.2016Dünya
‘Bizi sevmiyorlar’ diye küsmek, Türkleri geri götürür

‘Bizi sevmiyorlar’ diye küsmek, Türkleri geri götürür

Türkiye, ekonomik ve demokratik reformlarla son 10 yılda Avrupa’da yıldızı yükselen ülkeydi.

20.08.2016Avrupa
Merkel: Türkiye ile özel ilişkilerimiz var ve öyle de kalacak

Merkel: Türkiye ile özel ilişkilerimiz var ve öyle de kalacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel: “Türkiye ile çok özel bağlarımız var ve öyle de kalacak” dedi. Merkel, Türkiye ile ‘gergin ilişkiler değil, iyi ilişkiler’ istediğini vurguladı.

19.08.2016Dünya
Almanyadan Türkiyeye rest: Askeri çekebiliriz

Almanya'dan Türkiye'ye rest: Askeri çekebiliriz

Almanya ile Türkiye arasında İncirlik polemiğine, Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel de katıldı. Gabriel, "Türkiye Alman askerleri ziyarete izin vermezse, askerimizi çekebiliriz" dedi.

13.07.2016Dünya
Merkel, Erdoğan’dan İncirlik izni alamadı

Merkel, Erdoğan’dan 'İncirlik' izni alamadı

Alman parlamentosunun 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımasıyla başlayan Ankara-Berlin gerginliği sürüyor. Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’den sonra Başbakan Angela Merkel de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan İncirlik Üssü ziyareti için izin koparamadı. Spiegel Online’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel’den "yapması imkansız bir talepte" bulundu. Erdoğan, Merkel’in, “Meclis’in 'Ermeni soykırımı' kararı hükümetin tavrı değildir” diye kamuoyuna açıklama yapmasını istedi ve ancak bu şartla Alman vekillerin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmesine izin verebileceklerini söyledi.

10.07.2016Avrupa
Türkiye Almanya arasındaki gerilimine bir yenisi daha eklendi

Türkiye Almanya arasındaki gerilimine bir yenisi daha eklendi

Almanya ile Türkiye arasında vize muafiyeti ve Ermeni tasarısı gerilimine bir yenisi daha eklendi. Almanya Parlamentosu Başkanı Norbert Lammert, TBMM'de dokunulmazlıkların kaldırılması için yapılan oylamayı ‘demokrasiden uzaklaşma’ olarak eleştirdi.

20.05.2016Avrupa
ABDde yeni Ermeni tasarısı

ABD'de yeni Ermeni tasarısı

ABD Kongresi'ne, ABD Başkanı Barack Obama'yı, "Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin, gelecek 100 yılda, iki ülkenin ortak çıkarlarına dayanan adil, yapıcı, istikrarlı ve kalıcı yönde ilerlemesine dönük çalışmaya çağıran" karar tasarısı sunuldu.

29.04.2015Dünya
Yorgancılar Türkiye ve Egeyi anlattı

Yorgancılar Türkiye ve Ege'yi anlattı

Dünyanın en gelişmiş 20 ekonomisinin oluşturduğu G20'nin iş dünyasındaki yansıması Business 20 (B20) Dönem Başkanlığını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin ABD ziyaretine EBSO Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar da katıldı.

23.04.2015Ege
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Avrupa Parlamentosunun Ermeni tasarısı kararıyla ilgili ortak metin imzalayabiliriz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Avrupa Parlamentosu'nun Ermeni tasarısı kararıyla ilgili ortak metin imzalayabiliriz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nda Ermeni tasarısının kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

16.04.2015Gündem
ABD Temsilciler Meclisinde Ermeni tasarısı sunuldu

ABD Temsilciler Meclisi'nde Ermeni tasarısı sunuldu

ABD Temsilciler Meclisi'nde 1915 yılı olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını destekleyen bir karar tasarısı sunuldu.

19.03.2015Dünya
ABD Kongresi’nde Ermeni tasarısı çalışması

ABD Kongresi’nde Ermeni tasarısı çalışması

ABD Kongresi’nin her dönem tartışma yaratan, Ermeni Soykırımı’nın ABD Yönetimi tarafından tanınmasına dair hazırlanan yasa tasarılarının sonuncusunun bu hafta Kongre Yönetimi’ne sunulması bekleniyor.

24.02.2015Dünya
Ermeni tasarısı gündeme alınmadı, sırada 24 Nisan var

Ermeni tasarısı gündeme alınmadı, sırada 24 Nisan var

‘Ermeni Soykırımı’ karar tasarısı, 24 Nisan’dan önceki son çalışma gününde ABD Senatosu’nun genel kurul gündemine alınmadı ve içerik olarak kadük oldu. Şimdi sırada, 1915 Olayları’nın yıldönümü sayılan 24 Nisan’daki geleneksel başkanlık bildirisi var. Bir kez daha, “Obama ‘soykırım’ diyecek mi demeyecek mi?” tartışması bizi bekliyor.

12.04.2014Dünya
Dışişleri Bakanlığından ABDye kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye kınama

ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nde görüşülen 'Ermeni Soykırımı' karar tasarısının 12’ye 5 oyla kabul edilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan sert bir açıklama yapıldı.

11.04.2014Dünya
Babacandan Ermeni tasarısına tepki

Babacan'dan Ermeni tasarısına tepki

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'nde onaylanan 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına yönelik tasarı konusunda, "99 yıl önce Amerika'dan çok daha uzak bir coğrafyada gerçekleştirildiği iddia edilen ama olup olmadığı konusunda da hiçbir bilimsel çalışmanın henüz yapılmadığı ve bizim de kesinlikle olmadığını iddia ettiğimiz bir konunun, bugün ABD'de tamamen iç politika malzemesi olarak kullanılması hoş bir şey değil" dedi.

11.04.2014Dünya
10 soruda Ermeni tasarısı

10 soruda Ermeni tasarısı

ABD Senatosu'nun Dış İlişkiler Komitesi’nin önceki gün kabul ettiği S.RES.410 sayılı ‘Ermeni Soykırımı’ karar tasarısı gündemi etkiledi. İşte 10 soruda tasarıyla ilgili merak edilenler…

11.04.2014Dünya
ABD Senatosundaki Ermeni tasarısı komiteden geçti

ABD Senatosu'ndaki Ermeni tasarısı komiteden geçti

ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nde görüşülen S.RES.410 sayılı Ermeni Soykırımı karar tasarısı 12’ye 5 oyla kabul edildi. Tasarının Kongre sürecinden geçmesi için tatile girilmeden, bu akşama kadar Senato Genel Kurulu’nda ele alınması gerekiyor.

10.04.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Rex Tillerson gitti Mike Pompeo geldi...

Yaralı, sorunlu, ABD–Türkiye ilişkileri nasıl etkilenecek?

14.03.2018

Yumurtaların üzerinde yürümek

Türkiye’nin Suriye’de Afrin’e yönelik Zeytin Dalı operasyonunda ikinci hafta sona ererken Ankara ile Washington arasındaki gerilim kontrollü biçimde devam ediyor.

1.02.2018

Gerçeklerden uzak tasarı

Yıllardır dünyanın farklı ülkelerinde sözde Ermeni tasarısı parlamentolarda gündeme taşınır. Artık bu durum, bir noktadan sonra komik, anlamsız ve saçma bir hal almaya başladı. Neden mi? İçi yalanlarla dolu, tarihi bir dayanağı olmayan, bir milletin geçmişini karalamak ve istikbaline leke sürmek için atılmış iftiralardan ibaret tasarılar tartışılmaya ve kabul görmeye başlandı.

6.06.2016

Ne sistem ama

Eğer bir partinin ne zaman ve nasıl olağanüstü kurultay yapabileceğini hukuk veya tüzük saptayamıyorsa...

31.05.2016

Ahlaksız tarafsız ve dürüst!

Kuruluş amacına bakar mısınız! “Kızdıran bir şeyden, onunla dalga geçerek intikam almak!”

16.04.2014