MENÜ

Ermeni Köyü

Ermeni Köyü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ermeni Köyü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 818 Ermeni Köyü haberi bulunmuştur.

Ermeni Köyü Haberleri

İşimi bıraktım ama elimde gurur duyduğum bir roman var

'İşimi bıraktım ama elimde gurur duyduğum bir roman var'

‘Bir Daha’, iş yaşamının neredeyse her adımını deneyimlemiş ve yazarlık serüveninde de birbirinden farklı türlerde kalem oynatmış Hakan Yel’in yeni romanı. Arafta kalmış bir babanın, deli gibi özlediği oğlunu arayış macerası... Aynı zamanda ‘kendine has bir İstanbul efendisi’ olan martının gözünden kuşbakışı bir şehir manzarası... Hakan Yel ile hem yazarlık sürecini hem de dokuzuncu romanı ‘Bir Daha’yı konuştuk.

22.03.2019Kitap Sanat
Sivasta inanılmaz tepe Deliğin içinde bir tünel var ve...

Sivas'ta inanılmaz tepe! Deliğin içinde bir tünel var ve...

Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan Delik Tepe Höyüğü ve adını aldığı höyüğün tepesindeki insan yapımı tünel gizemini koruyor

2.03.2019Gündem
Medeniyetler diyarı: Hatay

Medeniyetler diyarı: Hatay

Türkiye’nin Ortadoğu’ya, Ortadoğu’nun da Akdeniz’den dünyaya açılan kapısı Hatay. Binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir yer burası… Yeşil ve maviye dair birçok güzelliği barındırıyor. Kültürü ve tarihi bir kenara Hatay’ı özel kılansa mutfağı… Öyle ki, 2017’de UNESCO'nun ‘Dünya Gastronomi Şehirleri’ listesine girdi. Bu sefer doğup büyüdüğüm topraklarda daha önce gitmediğim yerlere gittim ve lezzetler tattım. Memleketi farklı bir gözle gezmek değişik bir tecrübe oldu. İşte size Hatay gezi rehberi…

5.09.2018Seyahat
Hoşgörü başkenti: Hatay

Hoşgörü başkenti: Hatay

Bir şehir, düşünün!... Farklı dinden ve inançtan insanlar sevgi, barış ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşıyor olsunlar. Kavgadan uzak dursunlar, sevgide saygıda kucaklaşsınlar.  “Ezan, Hazzan ve Çan” sesiyle dinler arası diyaloğun taçlandığı ve yaşandığı bir yer düşünün. İşte burası Hatay.. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, doğup büyüdüğü şehri bakın nasıl özetliyor;  “ Bu toprakları anlatmaya başlamak için belki de en doğru kelime; Hoşgörü!..”

25.05.2018Seyahat
Vakıflının umutlu kadınları

Vakıflı'nın umutlu kadınları

HATAY’ın Akdeniz’e bakan yüzündeki Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı Köyü, Türkiye’nin ‘son Ermeni Köyü’ olma özelliğini taşıyor. 125 yıllık bir yerleşim olan 35 haneli köy, 140 kişilik nüfusa sahip. Bozuk yolları aşarak ulaştığımız köyde in cin top oynuyor. Oysa burası bir zamanlar turistlerin gözde duraklarından biriydi...

10.03.2018Gündem
Bir utanca vesile olacak albüm

Bir utanca vesile olacak albüm!

Nuran Akkaya’nın Alef Yayınları tarafından yayımlanan foto-belgesel kitabı ‘Ermeniler’, onları anarken “affedersin” diyerek söze girenlere inat, Anadolu coğrafyasında bugün varlığını sürdüren Ermeni toplumuna ve geçmişten bugüne bir çizelgeyle onların gündelik yaşantılarına odaklanıyor.

7.06.2015Keyif
Musa Dağı defne kokar

Musa Dağı defne kokar

Eylül, Amik Ovası’nda pamuk hasadı zamanı. Her biri avuç dolduracak büyüklükteki kar gibi beyaz pamuk kozalarını topluyor kadınlı-erkekli ırgatlar. Samandağ ilçesinin sahilinden 1230 metreye tüm heybetiyle yükselen Musa Dağı köylerinde ise defne mevsimi açılıyor. Mis kokulu bu ağacı Defne Yolu projesiyle yücelten 800 nüfuslu Hıdırbey, Türkiye’de tenis oynanan köyler hayal eden yazar Çetin Altan’ın bile gözlerini yaşartacak kadar medeni ve güzel.

5.10.2014Seyahat
Hayko Bağdat: Sadri Alışık yüzünden Ermeni kalamadım

Hayko Bağdat: 'Sadri Alışık yüzünden Ermeni kalamadım'

Kendi deyişiyle televizyonların ‘Ermeni’ kontenjanı, siyasetin ‘Ermeni adayı’ Hayko Bağdat, yeni kitabında en yakası açılmamış hikâyelerini yazdı, Müslüman mahallesinde salyangoz satmayı değil, salyangoz olmayı anlatıp, bizi evinin içine kadar soktu. Bağdat’ın üslubuyla tüm acıları bu kez biraz da tebessümle okuyacaksınız, Hrant’ın ölümü hariç… O başka çünkü...

19.09.2014Hayat
Türkiye’nin Keseb’deki rolü ne

Türkiye’nin Keseb’deki rolü ne?

“SAVAŞ misafiri” manşeti, Suriye’nin Keseb kasabasındaki evlerinden sürülen iki yaşlı Ermeni kadının, Türkiye’ye kadar uzanan dramını konu alıyordu.

13.04.2014OkurTemsilcisi
Misafir kardeşler

Misafir kardeşler

Türkiye-Suriye sınırının Suriye tarafındaki Keseb kasabasında rejimle muhalifler arasında süren çatışmalar, Türkiye sınırlarına taştı. Önce geçtiğimiz hafta Keseb’den Türkiye tarafındaki Yayladağı’na düşen havan mermisi, sonra çoğunluğunu tehcirden kaçan Ermenilerin oluşturduğu Keseb’de Ermenilerin katledildiğine dair iddialar dünyanın gündemine oturdu. Türkiye’ye sığınan iki yaşlı Ermeni kadın ise özellikle merak konusu oldu.

4.04.2014Dünya
Hedefim milleti zengin etmek

Hedefim milleti zengin etmek

Adana’daki mitingin ardından Hatay’a geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkhan ve Cilvegözü’nde konuştu.

21.09.2013Gündem
Türkiyenin tek Ermeni köyünün kaderi değişti

Türkiye'nin tek Ermeni köyünün kaderi değişti

Sabancı Vakfı, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, “Fark Yaratanlar” programıyla kamuoyuna anlatmaya devam ediyor. Fark Yaratanlar programı, yapılan çalışmaların kısa videolarının, Sabancı Vakfı tarafından hazırlanarak internet ortamında paylaşılmasını, izleyenlere ilham vermesini, böylece toplumsal gelişmeye aktif katılımın çoğalmasını amaçlıyor.

11.04.2013Gündem
TÜRKİYENİN TEK ERMENİ KÖYÜNÜ KADINLAR KALKINDIRIYOR

TÜRKİYE'NİN TEK ERMENİ KÖYÜNÜ KADINLAR KALKINDIRIYOR

Sabancı Vakfı’nın yeni Fark Yaratan’ı; Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan, nüfusu ve geliri azalan Vakıflı Köyü’nde dayanışmayı artırmak için kurulan “Vakıflı Köyü Kooperatifi Kadınlar Kolu” oldu. Vakıflı Köyü Kooperatifi 2004 yılında kuruldu. 2005 yılında Kadınlar Kolu’nun kurulmasıyla kooperatifin çalışmaları hareketlenmeye ve çeşitlenmeye başladı. 5 kadınla kurulan kooperatifin kadınlar kolunda bugün 27 kadın çalışıyor. Kadınlar; evlerinde ürettikleri reçel, defne sabunu, meyve suyu, defne yağı, nar ekşisi ve 17 çeşit likörü köydeki kilisenin bahçesinde, köyün çay bahçesinde ve İstanbul Kurtuluş’taki küçük şubelerinde satıyorlar. Satılan ürünlerden elde edilen gelirin yüzde 80’i üreticinin olurken, yüzde 20’si ile kooperatife katkı sağlanıyor. Turizm mevsiminin başladığı Nisan ve Mayıs aylarında, Vakıflı Köyü Kooperatifi için üretim yapan bir kadının geliri 1000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

10.04.2013Haber
Öcalan, Gülen’e selam söyledi

Öcalan, Gülen’e selam söyledi

ABDULLAH Öcalan’la İmralı’da görüşen 2’nci ve 3’üncü BDP heyetinde de yer alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Erdebil Köşkü’nde gerçekleşen Hürriyet yazıişleri toplantısının sabahki bölümüne katıldı ve Öcalan’la İmralı’da gerçekleşen 3’üncü görüşmeye ilişkin önemli bir ayrıntıyı ilk kez Hürriyet okurları için paylaştı: “Sayın Öcalan, Fethullah Gülen’e selamlarını gönderdi. Fethullah Gülen’in ‘Sulhta hayır vardır’ yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. ‘Bütün Ortadoğu’daki demokratik bir siyaset ve barış için birlikte çalışabiliriz, Muhterem Fethullah Gülen’e selamlarımı söyleyin. Onu en iyi anlayan benim’ dedi.”

22.03.2013Gündem
Diyasporanın Türkiye güncesi

Diyasporanın Türkiye güncesi

Hani bizim ‘diyaspora’ diye aynı sepete koyduğumuz Ermenistan dışında yaşayan Ermeniler var ya... İşte onlardan oluşan 12 kişilik bir grupla Anadolu’yu başka bir gözle keşfe çıktım. Köklerini aradıkları, önyargılarıyla yüzleştikleri bu özel yolculuk sırasında heyecan, keder, merak, keyif arasında nasıl gidip geldiklerine tanıklık ettim.

18.05.2012Gündem
Şişmanlamadan ziyafetin formülü

Şişmanlamadan ziyafetin formülü

Türkiye’de kalan son Ermeni köyü Vakıflı’ya ev sahipliği yapan, nereye kazma vursanız bir antik bir kent çıkan, zeytinyağı konusunda Ege ile kapışabilecek kadar iddialı Hatay’dayız.

6.01.2012Kelebek
Vakıflı’nın defne kokulu sokakları Noel’i karşılıyor

Vakıflı’nın defne kokulu sokakları Noel’i karşılıyor

Hatay, bu günlerde uzatmalı sonbaharı yaşıyor adeta. Parke taşlı dar sokaklarında, noel süsü gibi portakal ağaçlarıyla kaplı küçük meydanlarında kutlamalar birbirini izliyor. Rumlar Noeli iki hafta önce kutladı, hep birlikte yaşanan yeni yıl coşkusunun ardından bu hafta sıra şehrin Ermeni cemaatinde. Musa Dağı’nın eteklerinden Akdeniz’i kuşbakışı gören, her yıl kış başında defne taneleri dev kazanlarda kaynatıp, mis kokulu sabunlar yapan Vakıflı Köyü’nün sokaklarında bu hafta Noel sevinci yaşanacak. Türkiye’nin tek Ermeni köyü, çarşambayı perşembeye bağlayan gece Kutsal Doğuş Bayramı’nı kutlayacak. Fotoğrafçı Handegül Toker ve Melda Kurt, Noel’e hazırlanan köyü ziyaret etti, izlenimlerini yazdı.

2.01.2011Seyahat
Lezzet cumhuriyeti Antakya’nın 593 tadı

Lezzet cumhuriyeti Antakya’nın 593 tadı

Binlerce yıldır, onlarca medeniyet barındırmış bir sınır ili Antakya. İlk kilise burada kurulmuş; ilk Hıristiyanlar bir taşın içine oyulmuş o kilisede ibadet etmiş. Bir zamanlar dünyanın en büyük ikinci şehri olan Antakya, çağlar boyu Müslüman, Hıristiyan, Musevi, her mezhep ve etnik kökenden insanın bir arada yaşamayı başardığı bir kültürler mozaiği, bir hoşgörü cumhuriyeti.

23.05.2010Seyahat
23 Nisan bahane, yola çıkmak şahane

23 Nisan bahane, yola çıkmak şahane

Yola çıkabilmek için bir bahane bulmak gerekir. İşte size geçerli bir bahane: 23 Nisan Bayramı. Önünüzde üç günlük bir hafta sonu tatili var.

19.04.2010Seyahat
Ermeni Köyü Muhtarı: Türkiyeye yakışmaz

Ermeni Köyü Muhtarı: "Türkiye'ye yakışmaz"

TÜRKİYE'deki tek Ermeni köyü olan Hatay'ın Samandağ İlçesi'ne bağlı Vakıflı Köyü Muhtarı Berç Kartun, kçak olarak çalışan Ermeniler'i sınır dışı etmenin Türkiye'ye yakışmayacağını söyledi.

18.03.2010Gündem
Üç dini buluşturan dar sokaklarda yürüyün sini kebabının álásını kasaplarda yiyin

Üç dini buluşturan dar sokaklarda yürüyün sini kebabının álásını kasaplarda yiyin

Yurtiçi seyahat planlarında hep merak edilen, ancak akla son gelen illerimizdendir Hatay. Geçmişte ulaşım ciddi bir sorundu. Artık THY seferleriyle İstanbul’dan Antakya’ya 80 dakikada ulaşabilirsiniz. Farklı inançların, kültürlerin yaşadığı kent, tarihi dokusu, korunmuş yemek kültürü, yemyeşil doğası ile iki günlük hafta sonu gezisi için cazip seçenekler sunuyor.

18.05.2008Seyahat
Baharın en güzel 10 rotası

Baharın en güzel 10 rotası

İlkbahar geldi, doğa canlanmaya başladı. Türkiye ise çiçekleri, yeşilliği, gölleri ve üç tarafındaki deniziyle doğanın farklı tarzdaki birçok güzelliğini içinde barındırıyor. Bu güzellikleri bir an önce yaşamak, bu değişime şahit olmak, doğa içinde yürüyerek, otomobille ya da tekneyle vakit geçirmek isteyenler için gezgin, fotoğrafçı ve turizmcilerden oluşan jürimize, baharın en güzel 10 rotasını sorduk.

5.05.2007Seyahat
Türkiye’ye Hatay dersi

Türkiye’ye Hatay dersi

Üç Hıristiyan’ın vahşice öldürüldüğü Malatya’dan kuş uçumu 300 kilometre uzaktaki Hatay’da, farklı din ve cemaatlerin üyeleri Gökkuşağı Korosu’nda buluştu. Hep bir ağızdan Ermenice, Latince, İbranice, Arapça ve Türkçe ilahiler, şarkılar söylüyorlar. 90 kişilik koronun üyeleri Hatay Müftülüğü’nün imamları, Katolik Kilisesi’nin rahibeleri, Ortodoks Kilisesi’nin papazları, başları kipalı Museviler, Vakıflı Ermeni Köyü’nün gençleri, Alevi dedeleri.

28.04.2007Kelebek
Baharın en güzel 10 rotası

Baharın en güzel 10 rotası

İlkbahar geldi, doğa canlanmaya başladı. Türkiye ise çiçekleri, yeşilliği, gölleri ve üç tarafındaki deniziyle doğanın farklı tarzdaki birçok güzelliğini içinde barındırıyor. Bu güzellikleri bir an önce yaşamak, bu değişime şahit olmak, doğa içinde yürüyerek, otomobille ya da tekneyle vakit geçirmek isteyenler için gezgin, fotoğrafçı ve turizmcilerden oluşan jürimize, baharın en güzel 10 rotasını sorduk.

19.04.2007Seyahat
Mesrob II: Dink cinayetinin azmettiricileri çok iyi korunuyor

Mesrob II: Dink cinayetinin azmettiricileri çok iyi korunuyor

HATAY'ın Samandağ İlçesi'ndeki Ermeni asıllı Türk vatandaşların yaşadığı Vakıflı Köyü'nde ayine katılan Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, Hrant Dink cinayetini azmettiren kişilerin çok iyi korunduklarını söyledi.

25.03.2007 Gündem
Ermeni Köyü’nde tepki sürüyor

Ermeni Köyü’nde tepki sürüyor

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı Vakıflı Köyü’nde tepkiler sürüyor. Dün oturma eylemi yapan köylüler, bugün de Dink’in öldürülmesini yürüyerek protesto etti.

22.01.2007Gündem
Ermeni Köyünde cinayete oturma eylemli protesto

Ermeni Köyü'nde cinayete oturma eylemli protesto

AGOS Gazetesi Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi, Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı, nüfusunun tamamı Ermeni olan Vakıflı Köyü’nde oturma eylemiyle protesto edildi.

21.01.2007Gündem
Şaşırmak için Güneydoğu

Şaşırmak için Güneydoğu

Surların içindeki hazine Diyarbakır, taşın konuştuğu kent Mardin, son telkari ustalarının sanatlarını sergilediği Midyat, suyun tehdit ettiği Hasankeyf, İncil’de bile bahsi geçen Dicle, Türkiye’nin görkemli projesi GAP, Tanrı heykellerinin süslediği Nemrut Dağı, binbir rengin şehri Şanlıurfa, Hz. İbrahim’in yaşadığı Harran, kelaynak kuşlarıyla ünlü Birecik, baraj suları altında kalan Halfeti, Zeugma’nın olağanüstü mozaikleri, çarşıları ve yemekleriyle meşhur Gaziantep, dinler mozaiği Antakya, birbirini görmeyen pencereli evler, köşkler, hanlar, manastırlar...

28.05.2006Seyahat
Dünyanın inancını bağrında taşıyan Anadolu’ya farklı pencerelerden bir bakış

Dünyanın inancını bağrında taşıyan Anadolu’ya farklı pencerelerden bir bakış

Asırlardır doğu ile batı arasında köprü rolünü üstlenmiş olan Anadolu, çok sayıda uygarlığa evsahipliği yaptığı gibi, tek tanrılı üç dinin de kavşak noktası olmuş. Binlerce arkeolojik yerleşime sahip ülkemizde çok tanrılı dinlerden Yahudiliğe, Hıristiyanlıktan Müslümanlığa kadar çok sayıda dine ait yer bulunuyor. Konu ve Türkiye’deki kaynaklar o kadar zengin ki, bu yazıda anlatılanlar deryada sadece bir damla.

5.03.2006Seyahat
Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Ben çocukken, anneannem, "Dört mevsimin yaşandığı bir ülkede yaşamak kadar büyük bir nimet yoktur" derdi. Kışın soğuğundan hazzetmediğim, tek mevsime endeksli ülkelerden habersiz olduğum yıllarda bunu hiç anlamazdım. Yazın veya kışın diktatörlüğünden kurtulamayan coğrafyaları görünce anladım Türkiye’nin kıymetini.

1.01.2006Seyahat
Türkiye’nin tek Ermeni köyü Vakıflı

Türkiye’nin tek Ermeni köyü Vakıflı

Kuruluşu 19. yüzyıl ortalarına rastlıyor. Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne 4 km. uzaklıkta, Musa Dağı’nın eteklerine sığınmış, 30 haneden oluşan küçücük bir köy. Geçtiğimiz aylarda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 2004 yılının Toplumsal ve Sportif Fair Play Ödülleri’ni açıkladı. 150 nüfuslu bu köy de, dağıtılan ödüllerden birine layık görülmüştü.

30.07.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Şimdi ‘öteki’ Hatay zamanı!

Hatay’a kaç kez gittiğimi hatırlamıyorum ancak en son Hürriyet’in ‘keşfet’ projesi kapsamında tam bir yıl önce gittim. Bu sefer şunu fark ettim. Aslında ben Hatay’ı değil sadece Antakya’yı keşfetmişim. Meğer Hatay bundan çok daha ötesiymiş…

24.04.2018

Kalbimi bırakarak ayrıldığım şehir

Hatay her gidişimde tarihine, hoşgörü atmosferine, kozmopolit dokusuna ve eşsiz lezzetlerine ilk kez keşfeder gibi hayran olduğum bir kent.

8.06.2016

Kalbimi bırakarak ayrıldığım şehir: Hatay / Antakya

Hatay her gidişimde tarihine, hoşgörü atmosferine, kozmopolit dokusuna ve eşsiz lezzetlerine ilk kez keşfeder gibi hayran olduğum bir kent. Hatay yemekleri, bu güzel kentin tarihi, Hatay'da nerede kalınır, nereleri gezilir gibi ipuçları bu yazıda...

8.06.2016

Uzaktaki köyler

TÜRKİYE’de çatışmalı bir bölgede uygulanan ilk kapsamlı kalkınma programını yerinde görmek üzere geçtiğimiz hafta sonu Van’a uçtum, karayoluyla Tatvan’a, oradan da Kavar havzasındaki köylere yollandım.

27.06.2014

Hangi Washington

AMERİKALILARIN nasıl Ortadoğu uzmanı Arabistleri varsa, Türklerin içinde de Amerikan siyasetini takip eden birçok Amerikanist görürsünüz.

13.04.2014

Katliamın ayak sesleri

Yıl, 1991 Eylül 25…Sovyetler Birliği’ni oluşturan 15 Cumhuriyet’te bağımsızlık hareketlerinin olduğu yıllar. Azeri-Ermeni çatışmasının sürdüğü Dağlık Karabağ’da ilan edilmemiş bir İç savaş var. Gün geçmiyor ki ölü ve yaralı olmasın... Ermeni militanlar, Azeri köylerine otomatik silahlarla, roketatar ve bombalarla saldırıyor... Sovyet Kızıl Ordu askerleri ise olaylar karsısında aciz ve seyirci kalıyordu. Dağlık Karabağ'daki Ermeni ablukası dünyadan saklanan bir iç savaş gibiydi. Namluların çevrildiği Azeri köyleri, yakılan, yıkılan evler, bombalanan, kurşunlanan Azeriler. Havada uçuşan roketler, mermiler, Otomatik tüfekler, kurdukları barikatlarda kımıldayamayan Sovyet tankları ve kızıl Ordu birlikleri, Esirler, Yaralılar, Ölüler, kaçırılıp rehin tutulan Azeri Türkleri ve dünyanın duyamadığı imdat çığlıkları...

9.03.2014

Cevizin kalınlığı boynunu geçerse o boyun gider

Müslüman olmadıkları halde 1915 olaylarından sonra Müslüman gibi görünen saklı Ermeniler...

28.09.2013

Öcalan: Ben eskiden namaz da kılardım

İmralı’da Abdullah Öcalan ile BDP’lilerin görüşme notlarının ‘siyasi anlamı yüksek’ bölümleri epeyce didiklendi. Ama o notlarda ‘geyik’ sayılan bölümler de vardı. O bölümleri sizler için derledim. İnceden yorumlar yapmayı ihmal etmeyerek...

2.03.2013

Hatay’da şirin bir Ermeni Köyü

GÜZEL yurdumun hemen her yerini gezdim, gördüm...

16.05.2010

23 Nisan bahane, yola çıkmak şahane

Yola çıkabilmek için bir bahane bulmak gerekir. İşte size geçerli bir bahane: 23 Nisan Bayramı. Önünüzde üç günlük bir hafta sonu tatili var. Yola çıkıp, baharda yeni rotalar keşfetmenin tam sırası. Size yardımcı olabilmek için beş alternatif önereceğim. Bu rotalar, gezginlere hem güzel manzaralar hem de lezzetli yemekler sunuyor. Şimdiden hazırlığa başlayın.

18.04.2010

Ulusalcı Hatay’a ağlarken

ZATEN anlamışsınızdır, dün Hatay’a değinmiş olmam láfı bugün, güney ilimizde din temsilcilerini toplayan ‘Medeniyetler Buluşması’na getirmek arzumdan kaynaklanmıştı.

28.09.2005