MENÜ

Erman Ilıcak

Erman Ilıcak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erman Ilıcak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erman Ilıcak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 231 Erman Ilıcak haberi bulunmuştur.

Erman Ilıcak Haberleri

Googleda en çok ne arıyoruz

Google'da en çok ne arıyoruz?

Google, Türkiye genelinde 25 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında en çok nelerin arandığını açıkladı. İlk sırada "Süper Lig Puan Durumu" arama kriteri göze çarparken bakın listeye başka kimler girdi?

4.03.2019Teknoloji
Ceyhan’a 1.2 milyar dolar

Ceyhan’a 1.2 milyar dolar

Rönesans Holding, Cezayir’in milli enerji şirketi Sonatrach ile Ceyhan Mega Petrokimya Endüstri Bölgesi’nde 1.2 milyar dolar yatırımla polipropilen üretim tesisi kuruyor. Bölgenin ilk yatırımı olmaya hazırlanan 450 bin ton kapasiteli tesis, 2023 yılında üretime başlayacak ve cari açığın azalmasına yıllık 450-500 milyon dolar tutarında katkıda bulunacak.

29.11.2018Ekonomi
İki ortak 1.2 milyar dolarlık yatırımla Ceyhanda üretim tesisi kuracak

İki ortak 1.2 milyar dolarlık yatırımla Ceyhan'da üretim tesisi kuracak

Rönesans Holding ile Cezayirli petrol ve doğalgaz üreticisi Sonatrach Ceyhan petrokimya endüstri bölgesinde polipropilen üretim tesisi kurulması için 1.2 milyar dolar yatırım yapacak.

28.11.2018Ekonomi
Şampiyonlukla veda etti

Şampiyonlukla veda etti

2017 yılında Türkiye’nin gelir vergisi rekortmeni el değiştirdi ve haziran ayında kaybettiğimiz Şarık Tara’ya geçti. kurumlar vergisi rekortmeni ise Merkez Bankası. Gelir vergisi rekortmenlerinde en dikkat çeken isim ise uluslararası dev markaların Türkiye avukatlığını yapan Gönenç Gürkaynak oldu.

2.11.2018Ekonomi
Şarık Tara’yı kaybettik

Şarık Tara’yı kaybettik

ENKA Holding’in kurucusu Şarık Tara, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te doğan Tara, 12 yaşında İstanbul’a göç etmiş, Türkiye’de kendisine yeni bir hayat kurmuştu. 1957 yılında eniştesi Sadi Gülçelik ile birlikte ENKA’yı kuran Tara, bir röportajında, “ENKA’yı bir dünya şirketi yapmak için çok çalıştım ve muvaffak oldum” demişti.

28.06.2018Ekonomi
1.3 milyar Euro’luk imza

1.3 milyar Euro’luk imza

RÖNESANS Holding, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forum’unda (SPIEF) anlaşma imzaladı.

28.05.2018Ekonomi
İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

İsimlerini belki de ilk defa duyacaksınız... Türk çift milyarderler listesinde

Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada yer aldı. ABD'de kurdukları Sierra Nevada Corporation ile NASA'nın uzay istasyonuna kargo taşıyan Eren Özmen ve Fatih Özmen çifti, 1,5'er milyar dolarlık servetle ilk kez dünya milyarderleri arasında yer aldı. Listede ayrıca 40 Türk var.

6.03.2018Ekonomi
En zengin 10 türk

En zengin 10 türk

Forbes Türkiye "En zengin Türkler" listesini açıkladı. İşte servetleriyle birlikte Türkiye'nin en zengin isimleri...

10.02.2018Kobi
Rönesansa baskın Rusya’da 1.7 milyar dolarlık usulsüz transferle suçlandı

Rönesans'a baskın! Rusya’da 1.7 milyar dolarlık usulsüz transferle suçlandı

Rusya’da önemli projelere imza atan Rönesans İnşaat’ın St. Petersburg şehrinde bulunan merkez ofisine, Rusya Federal Güvenlik Servisi baskın düzenledi. Şirketin, Rusya döviz yönetmeliğine aykırı davranarak, yurtdışına 1.7 milyar dolarlık transfer gerçekleştirdiği iddia edildi. Rönesans ise suçlamaları reddetti. Şirkete yakın kaynaklar baskının perde arkasında Rusya’da sık gölülen ‘rakip ihbarı’ olayı olabileceğini söyledi.

18.09.2017Ekonomi
Garantisi biziz

Garantisi biziz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi’nin kredi anlaşması töreninde Almanya’dan gelen ve Türkiye’de yatırım yapan şirketleri ürkütmeyi amaçlayan açıklamaları şiddetle kınarken, “Biz bugüne kadar Türkiye’de faaliyet gösteren Alman firmalarını nasıl güvence altında çalıştırdıysak bundan sonra da aynı şekilde güvence altında çalıştırmaya devam ederiz. Onların garantisi biziz, güvencesi biziz” dedi.

21.07.2017Ekonomi
Ünlü dönerciye FETÖnün gizli kasası suçlaması

Ünlü dönerciye 'FETÖ'nün gizli kasası' suçlaması

“FETÖ üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklu bulunan Verdal Hosta’nın örgüt ile bağlantılı gizli belgeleri sakladığı ve devletin önemli yerlerinde bulunan kişiler ile işbirliği yaptığı iddia edildi.

13.04.2017Gündem
Samuray destekli sağlık ‘Rönesans’ı

Samuray destekli sağlık ‘Rönesans’ı

Tamamlandığında dünyanın en büyük hastanelerinden biri olması beklenen İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi için finansman konusunda sona yaklaşıldı. 1.6 milyar dolarlık proje için ilk kez konuşan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, “İkitelli’deki başladığımız şehir hastanesi projesi için Japonya’dan kredi desteği alacağız” dedi. Ilıcak, 2020’ye kadar 4.3 milyar dolarlık sağlık kompleksi inşa edeceklerini söyledi.

3.04.2017Ekonomi
En zengin 100 Türk açıklandı

En zengin 100 Türk açıklandı

Forbes Türkiye'nin bu yıl 12'ncisini hazırladığı 'En Zengin 100 Türk' listesinde birinci sırada 3 milyar 700 milyon dolarlık servetiyle Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yer aldı.

2.03.2017Ekonomi
‘Arena’da Rönesans

‘Arena’da Rönesans

Hollanda’nın simge stadyumu ‘Amsterdam Arena’yı Türk şirketi yenileyecek

1.02.2017Ekonomi
Amsterdam ArenAya Rönesans imzası

Amsterdam ArenA'ya Rönesans imzası

Hollandalı inşaat şirketi Ballast Nedam'ı 2015 yılında satın alan Rönesans Holding, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahiplerinden Amsterdam ArenA stadının renovasyonunu üstlenirken; Ballast Nedam ile stadyum projelerinde yeni fırsatları da araştırdığını duyurdu.

1.02.2017Ekonomi
‘Yeşil bono’ ile dev hastane

‘Yeşil bono’ ile dev hastane

Rönesans Holding, Elazığ’a 360 milyon Euro’luk yatırımla şehir hastanesi kuruyor. Hastane için tamamı yabancı yatırımcılardan oluşan yatırımcı grubundan ‘yeşil bono’ ihracı yoluyla 288 milyon Euro’luk finansman sağlandı.

20.12.2016Ekonomi
IFC: Türkiye’ye  güveniyoruz

IFC: Türkiye’ye güveniyoruz

ULUSLARARASI Finans Kurumu (IFC) Başkanvekili Dimitris Tsitsiragos, Rönesans Holding’e 215 milyon dolarlık yatırımla ortak olma kararını 15 Temmuz’dan birkaç gün önce aldıklarını, başarısız darbe girişimine rağmen bu karardan vazgeçmediklerini belirterek, “Türkiye’ye güveniyoruz” dedi.

12.11.2016Ekonomi
Rönesans, Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi

Rönesans, Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi

Rönesans Holding, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 44. sırada yer aldı. Yeni şirket satın alımlarıyla da küresel ölçekte istikrarlı yükselişini sürdüren Rönesans, Avrupa’nın en büyük 10’uncu inşaat şirketi oldu.

26.08.2016Ekonomi
Şantiyeler de normalleşecek

Şantiyeler de normalleşecek

Rusya ile normale dönüş Türk inşaat sektörüne de canlılık getirecek. İmza aşamasında bulunan ancak kriz sonrası iptal edilen projelerin devreye gireceğini belirten Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, yeni dönemde Rusya’da Türk imzası ile ilk etapta 2 milyar dolarlık projenin başlayacağını ve bunun kademeli olarak artacağını söyledi.

11.08.2016Ekonomi
Ruslardan 400 milyon dolarlık yatırım

Ruslardan 400 milyon dolarlık yatırım

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Türk şirketi Rönesans Holding arasında toplam 400 milyon dolarlık yatırım iş birliği anlaşması imzalandı.

9.08.2016Ekonomi
Vergi rekortmenlerinin 51i ismini açıklamadı

Vergi rekortmenlerinin 51'i ismini açıklamadı

Türkiye’nin 2015 yılı Gelir Vergisi rekortmenleri listesine Koç Ailesi damgasını vurdu. 2014’te Şarık Tara’ya birinciliği kaptıran Semahat Sevim Arsel yeniden zirveyi geri alırken ocak ayında kaybettiğimiz Mustafa Koç da 5’inci sırada yer aldı.

13.07.2016Ekonomi
5 saatlik rönesans

5 saatlik rönesans

Rusya, küresel ticaret kurallarını altüst eden yeni bir skandala imza attı. Dün sabah Moskova Şeremetyevo Havalimanı Genel Müdürü Vasilenko, 630 milyon dolarlık terminal ve tünel inşaatı ihalesini Türk inşaat şirketi Rönesans’ın kazandığını açıkladı. Yaklaşık 5 saat sonra kurumun basın açıklamasında ‘İhaleyi Energo-Story kazanmıştır” denildi.

18.03.2016Ekonomi
Hollandalı şirketi Rönesans kaptı

Hollandalı şirketi Rönesans kaptı

RÖNESANS İnşaat, zor durumdaki Hollandalı inşaat şirketi Ballast Nedam NV’nin yüzde 19.9’unu 6 milyon Euro’ya satın aldı.

22.07.2015Ekonomi
Şampiyon Şarık Tara

Şampiyon Şarık Tara

Son 4 yıldır gelir vergisi rekortmenleri listesinde ilk sıraları kimseye kaptırmayan Koç ailesi bu kez Şarık Tara’ya geçildi. Enka Şirketler Grubu Fahri Başkanı Şarık Tara 2014’te 37.6 milyon liralık vergiyle birinci sırada yer aldı. Böylece Tara, Türkiye’de ilk kez vergi rekortmeni oldu.

26.06.2015Ekonomi
Türkiyenin vergi rekortmenleri açıklandı

Türkiye'nin vergi rekortmenleri açıklandı

Maliye Bakanlığı vergi rekortmenleri listesini açıkladı. Türkiye’de 2014 yılında en yüksek gelir vergisi veren isim Şarık Tara oldu. Tara, 37 milyon 582 bin 415 lira ile liste başı oldu. Rıza Sarraf ise 4.474.089 TL vergi ile 56. sırada yer aldı. İlk 100 ismin açıklandığı listede 38 kişi ise adının açıklanmasını istemedi.

26.06.2015Ekonomi
TED Ankara Kolejlilerde Erman Ilıcak yeniden başkan

TED Ankara Kolejliler'de Erman Ilıcak yeniden başkan

TED Ankara Kolejliler Kulübü'nde Erman Ilıcak yeniden başkan seçildi.

6.06.2015Basketbol
Başbakan Davutoğlu iş dünyasıyla sürpriz bir toplantı yaptı

Başbakan Davutoğlu iş dünyasıyla sürpriz bir toplantı yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, işadamı Ali Kibar’ın İstanbul Baltalimanı’ndaki evinde iş dünyasının önde gelen isimlerini dinledi. Davutoğlu’nun çözüm odaklı yaklaşımından çok memnun olduklarını söyleyen iş insanları siyasetteki gerilimin de seçimden sonra azalacağına dair umutlandıklarını belirtti.

28.05.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hilton gitti sıra yeni markada

Yaklaşık 6 yıl önce Malatya Girişim Grubu tarafından Malatya’da 240 milyon TL’ye inşa edilen ve işletmesi için Hilton Grubu ile anlaşılan otelde, Hilton ile yollar ayrıldı. Malatya Girişim Grubu Başkanı Adnan Başdemir, “Diğer oteller 100 dolara oda satarken bizim fiyatımız 30 dolara düştü. İstediğimiz düzenlemeler yapılmadı. Hilton’un ardından Radisson Blu, Wyndham ve Marriot ile görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

28.07.2019

Ferit Şahenk: Hedef d-ream’in değerini 8 milyar dolara çıkarmak

Geçen hafta sonu Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’le Bodrum Müzik Festivali sırasında bir araya gelerek sohbet ettik.

10.08.2018

‘Geleceğin Enerjisi’ için 1 milyon nazar boncuğu dağıttık

DREAM Design Factory (dDf) kurucu ortağı Prof. Esra Ekmekçi, 4 ay önce aradı:

9.09.2017

Stadyum boş kalırsa yandınız

NURYILDIZ’ın patronu Şahin Nalbant aradı:

7.08.2017

Manhattan’a prestij merkezi

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Ensar Vakfı’yla birlikte Manhattan’da kültür merkezi ve yurt yapacak. TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, bu merkez için 20 milyon dolara tek katlı bir binayı arsası için aldıklarını belirterek, “Ağustos ayında temeli atacağız. Yurt ve kültür merkezi, bizim için prestij olacak” dedi.

11.05.2017

Bu şirketin temelinde ‘İyi soru’ya not veren öğretmenin rolü var

1977 Pülümür doğumlu Aslan Doğan, yatılı ilköğretim bölge okulundayken (YİBO) 5’inci sınıfta öğretmen eksiğine denk geldi. Neyse ki adını hiç unutmadığı Güven Aksoy gibi bir öğretmenin nöbetiyle o yılki öğrenimini tamamladı.

2.10.2016

Jale Ilıcak: Bursu demokratikleştirdik

RÖNESANS Eğitim Vakfı (REV) 2009 yılında kurulmuş.

16.05.2016

Mülteciler ve uluslararası hukuk

MÜLTECİLER, BM Anlaşması ve 1948 İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi sürecinden bu yana, uluslararası toplumun gözlem, gözetim ve himayesi altında. Mültecilerin hukuki durumu bakımından esas olan husus, ‘mülteci’ meselesinin, içtimai ve insani mahiyeti.

21.03.2016

Şimdi o otomobilin markası değişecek mi

TÜTÜN ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (TAPDK) sektörde faaliyet gösteren irili ufaklı 400 şirkete şu içerikte yazılar gitti:

16.12.2015

‘Tarafsızlık Bayramı’ var o oteli şimdilik siz açın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkmenistan’ın “Tarafsızlık Bayramı” için gerçekleştirdiği resmi ziyareti izlemek üzere Aşkabat’tayız.

12.12.2015

Külliye misafirleri koalisyonu konuştu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde önceki akşam yapılan resepsiyonda her karşılaştığımız, el sıkıştığımız isim 1 Kasım’da sandıktan ne çıkacağını konuştu.

30.10.2015