MENÜ

Erken Seçim

Erken Seçim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erken Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erken Seçim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.153 Erken Seçim haberi bulunmuştur.

Erken Seçim Haberleri

Reuterstan dörtlü ittifakla ilgili flaş iddia

Reuters'tan dörtlü ittifakla ilgili flaş iddia

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin 24 Haziran milletvekili seçimlerinde barajı sıfırlayarak TBMM'de daha çok sandalye elde edebilmek için uzlaştıkları ittifaka ilişkin açıklamanın hafta sonuna kalabileceği bildirildi.

3.05.2018Gündem
Kriz çıkmış hayat durmuştu... Yeni haber geldi

Kriz çıkmış hayat durmuştu... Yeni haber geldi

Ermenistan'da muhalif lider Nikol Paşinyan'ın iktidardaki Cumhuriyetçi Parti'nin desteğini alamayarak başbakan seçilememesi sonrası ülkede gün boyu protesto gösterilerinin yapılmasının ardından, iktidar partisinden destek sinyali geldi. Öte yandan Cumhuriyetçi Parti eğer Paşinyan'ı desteklerse 20 yıl sonra iktidarı kaybetmiş olacak.

2.05.2018Dünya
100 bin imza ile adaylık için başvuru süresi tamamlandı

100 bin imza ile adaylık için başvuru süresi tamamlandı

Seçmen tarafından verilecek 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenler için başvuru süresi tamamlandı.

2.05.2018Gündem
Ünlü oyuncu milletvekili aday adayı oldu

Ünlü oyuncu milletvekili aday adayı oldu

Ünlü oyuncu Seda Yıldız, İYİ Parti İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı oldu.

2.05.2018Gündem
YSK Başkanı: Kimsenin mükerrer kaydı yok’

YSK Başkanı: Kimsenin mükerrer kaydı yok’

YSK Başkanı Sadi Güven 24 Haziran seçimleri ile ilgili iddialar için “Türkiye seçim kütüklerinde hiçbir vatandaşımızın mükerrer kaydı yok” dedi.

2.05.2018Gündem
KRV’den politikacılara ‘siyasi malzeme’ uyarısı

KRV’den politikacılara ‘siyasi malzeme’ uyarısı

Solingen kurbanlarını anma törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu davet eden Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (KRV), törenin siyasi malzemeye dönüştürülmemesini istedi. Almanya Türk Toplumu’ndan da uyarı geldi.

1.05.2018Avrupa
DGS başvuruları ne zaman DGS sınav tarihi değiştirildi

DGS başvuruları ne zaman? DGS sınav tarihi değiştirildi

DGS başvuruları sorgulanırken sınav tarihi değişikliği adaylara duyuruldu. Normal şartlar altında 8 Temmuz tarihinde yapılacak olan DGS sınavı, erken seçim sürecine denk gelmesi nedeniyle ertelendi. Peki, DGS başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin açıkladığı yeni DGS sınav tarihi ve detaylı bilgiler

1.05.2018Gündem
Bahçeli’den MHP yöneticilerine flaş genelge

Bahçeli’den MHP yöneticilerine flaş genelge

Erken seçim çalışmalarına hızla devam eden MHP, bugün il ve ilçe yöneticilerine bir genelge gönderdi. Genelgede "AK Parti ile hedef birliği içindeyiz" mesajı verildi. Ayrıca MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi 24 Haziran 2018 seçimlerine üzerinde çalışıp belirlediği iki ana stratejiyle katılacaktır" açıklamasını yaptı.

1.05.2018Gündem
Barış paketi

Barış paketi

Başbakan Binali Yıldırım, erken seçim öncesinde kamunun vatandaşla her konuda anlaşacağı ve barışacağı paketi açıkladı. Paket vergi, prim borcu, trafik gibi cezalar ile imar barışını kapsarken, emeklilere Kurban ve Ramazan Bayramı'nda 1000’er lira ikramiyeyi içeriyor.

30.04.2018 Ekonomi
Enflasyonda tek hane zor görünüyor

Enflasyonda tek hane zor görünüyor

Türk Lirası’nda yaşanan hızlı değer kaybının enflasyonun tek haneye inmesini geciktirdiğini dile getiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, lirada çok ciddi değer kazancı olmazsa da kısa vadede zor göründüğünü vurguladı.

30.04.2018Ekonomi
Türk politikacılara yasak kararı demokrasiye aykırı

Türk politikacılara yasak kararı demokrasiye aykırı

UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi, 24 Haziran genel seçimlerine yönelik kampanya yapacak Türk politikacılara Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın getirdiği yasak kararının, demokrasiyle bağdaşmadığını söyledi.

29.04.2018Avrupa
Sar bana 15 mebus

'Sar bana 15 mebus'

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün İzmir’de düzenlediği mitingle 24 Haziran’daki seçimin kampanyasını başlattı. “Bugün sana tüm kalbimle geldim İzmir” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, konuşmasında laiklik vurgusu yaptı. İYİ Parti’nin seçime katılması için 15 milletvekili veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Birisi oradan ‘Sar bana 15 mebus’ diyor, öteki daha cümle bitmeden 15 milletvekilini paket yapıp gönderiyor” dedi. Erdoğan, İzmir’de şunları söyledi:

28.04.2018Gündem
15 vekile kumpası bozun dedik kıyamet koptu

"15 vekile 'kumpası bozun' dedik kıyamet koptu"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz demokrasiyi inşa etmeye çalışıyoruz onlar yok etmeye çalışıyorlar. Demokrasiye karşı kumpas kuruyorlar. 15 milletvekiline ‘Gidin kardeşim bu kumpası bozun’ dedik, kıyamet koptu. ‘Vay efendim nasıl yaparsınız?’ Yaparız Recep Bey yaparız. Sen demokrasiyi bilmezsin biz biliriz” dedi. Erciyes Dağı’nda il başkanları kampında konuşan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’ye geçen 15 vekilin CHP’den aday olacağını belirtti.

28.04.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mitingi İzmirde yapıyor... Tatlıses sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mitingi İzmir'de yapıyor... Tatlıses sürprizi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararı alınmasından sonra ilk mitingini İzmir'de yapıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, AK Parti'den İzmir milletvekili adaylığı için başvuran İbrahim Tatlıses'i de konuşması sırasında sahneye çağırarak sürpriz yaptı. "Yaylalar" türküsünü Afrin ve Münbiç'e uyarlayarak söyleyen Tatlıses bir anısını da anlattı. Oğlu İdo iki aylıkken villasına doğalgaz bağlanması için İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde Erdoğan'ı aradığını ve kendisinin kısa sürede sorunu çözdüğünü söyledi.

28.04.2018Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mitingi İzmirde yaptı... Tatlıses sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mitingi İzmir'de yaptı... Tatlıses sürprizi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararı alınmasından sonra ilk mitingini İzmir'de yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, AK Parti'den İzmir milletvekili adaylığı için başvuran İbrahim Tatlıses'i de konuşması sırasında sahneye çağırarak sürpriz yaptı. "Yaylalar" türküsünü Afrin ve Münbiç'e uyarlayarak söyleyen Tatlıses bir anısını da anlattı. Oğlu İdo iki aylıkken villasına doğalgaz bağlanması için İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde Erdoğan'ı aradığını ve kendisinin kısa sürede sorunu çözdüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingde özetle şunları söyledi:

28.04.2018Gündem
Başbakan Yıldırım: Çatı çöktü Arayışları yerle bir oldu…

Başbakan Yıldırım: Çatı çöktü! Arayışları yerle bir oldu…

Başbakan Yıldırım katıldığı AK Parti İzmir İl Kongresi'nde açıklamalarda bulunuyor. Başbakan konuşmasında muhalefeti eleştirerek “Muhalefetin çatı adayı arayışı daha kurulmadan çatır çatır çatırdadı. Yerle bir oldu. Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında çatı altında buluşmaya çalıştılar, o çatı çöktü altında kaldılar” dedi.

28.04.2018Gündem
Altın alımında yeni sistem Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

Altın alımında yeni sistem! Kuyumcuların kurtarıcısı oldu

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, artık her kuyumcuda bir POS cihazının yer aldığını anımsatarak, "Finansal sisteme kazandırılacak yastıkaltı birikimlerin kuyumcular vasıtasıyla POS cihazları üzerinden sisteme entegre edilmesinin doğru olacağına inanıyoruz. Bu yöntem, sayıları 40 bini bulan kuyumcu esnafında ortak bir sinerji oluşmasına yol açacaktır." dedi.

28.04.2018Ekonomi
THY Genel Müdüründen erken seçim müjdesi

THY Genel Müdürü'nden erken seçim müjdesi

THY Genel Müdürü Ekşi, "Yolcularımızın bilet değişikliklerinden herhangi bir ceza almadan, seçimde oylarını kullanabilmeleri için cezasız değişiklik hakkı getirdik" dedi

28.04.2018Ekonomi
15 milletvekilini ağlatarak gönderdin

'15 milletvekilini ağlatarak gönderdin'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Ana muhalefetin başındaki zat, kendine göre Cumhurbaşkanı tanımı yapıyor. Sen bu tanımın ta kendisisin, yumuşaksın” diye seslendi. Erdoğan, “Şimdi tüm umutlarını 24 Haziran’a bağladılar. Muhalefetin Soros’ları çoktur. Bunlar sadece içeriden değil aynı zamanda dışarıdan destekli Soros’lardır. Bunların kim olduğunu, hangi kaynaklardan beslendiğini de gayet iyi biliyoruz” ifadesini kullandı. Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında şunları söyledi:

27.04.2018Gündem
Cari açığa turizm duvarı

Cari açığa turizm duvarı

Turizm sektörünün neredeyse tek başına bu yıldan itibaren Türkiye’nin cari açığını kapatmaya gücünün yetebileceğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Bu yıl 38 milyon turist hedefi vardı. Rakamlar gösteriyor ki 40 milyona yakın turist ülkemize gelecek. 2023’te ise hedef 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri” dedi.

27.04.2018Ekonomi
Bahçeli merak edilen o soruyu yanıtladı

Bahçeli merak edilen o soruyu yanıtladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonrasında cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı, partisinin kabinede yer alacağı iddialarına, “Böyle bir niyette olursak söylediklerimizin hepsini yalamış oluruz. Böyle bir arzumuz, pazarlığımız, niyetimiz yok. Biz parti olarak yolumuza devam edeceğiz” yanıtını verdi. Bahçeli seçim sonuçlarına yönelik tahminininde de "Benim inancım odur ki Cumhur ittifakı birinci turda cumhurbaşkanını seçecektir" ifadelerini kullandı.

27.04.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tanım sana uyuyor, gel aday ol...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tanım sana uyuyor, gel aday ol...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında açıklamalar yaptı. Erdoğan açıklamasında Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Anamuhalefetin başındaki zat kendine göre cumhurbaşkanı tanımı yapıyor. Ya sen bu tanıma en uyan insansın ya. Niye olmadın? Senden daha iyisi olur mu? Sen bu tanımın ta kendisisin. Yumuşaksın, ekonomiyi iyi biliyorsun. Gel aday ol. Niye olmadın? Hâlâ arayıştasın. Ya bulamadın mı bir tane? Ya bulamazsın, çünkü senden daha iyisi yok." ifadelerini kullandı.

27.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Resim piyasası üzerine

Türkiye’de artık tamamen erken seçim havası hakim. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamayla başlayan bu sürecin özellikle ekonomide bir süredir olumsuz esen rüzgarı durduracağı öne sürüldü.

29.04.2018

Piyasalar baharı bekliyor

ABD’de uzun vadeli faiz oranlarının yükseldiği günlerde Türkiye Merkez Bankası 75 baz puanlık faiz arttırımına gitti. ABD’deki uzun vadeli faiz oranlarının yükselmesinin yanına dış piyasalardaki olumsuz hava da eklenince Merkez’in aldığı kararın etkisi sınırlı kaldı. Ancak Merkez’in gerektiğinde faiz hamlesini yapabileceğini göstermesi ve elinin rahatlaması önem taşıyor. Havalar ısındı şimdi piyasalar bahar bekliyor.

28.04.2018