MENÜ

Erkek Beyni

Erkek Beyni ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erkek Beyni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erkek Beyni haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 780 Erkek Beyni haberi bulunmuştur.

Erkek Beyni Haberleri

Erkek eksik bir dişidir

Erkek eksik bir dişidir!

Sinemasıyla ‘çok özel’ bir yaratıcı olduğunu belgeleyen Onur Ünlü, ilk romanı ‘Kızçocuğu’yla altından kalkılması zor bir hikâye kurgusuna kucak açıyor ve ‘erkek’i çarmıha mıhlıyor! Ayşe’nin kan, ter, gözyaşı ve bilumum sıvıdan mürekkep serüvenini anlatan romanla sarsılmaz bir bağ kurdum.

29.08.2019Kitap Sanat
Gıybet, Sosyal Bağları Zayıflatıyor

Gıybet, Sosyal Bağları Zayıflatıyor

“Bir kimsenin ayıbını arkasından söylemek veya aleyhine konuşmak” olarak da tanımlanan gıybet ya da dedikodunun sosyal bağları zayıflattığını ve iletişim kazalarına yol açtığını belirten psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, empatik gıybetin yani bir kişinin gıyabında olumlu konuşmanın ilişkileri güçlendirdiğine dikkat çekti.

27.05.2019İyi Yaşam
Erkek beyni kutucuklardan kadın beyni alanlardan oluşuyor

'Erkek beyni kutucuklardan kadın beyni alanlardan oluşuyor'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanrıöver, erkek beyninin kutucuklardan kadın beyninin ise alanlardan oluştuğunu söyledi.

26.04.2019Teknoloji
Kadınlar Gizli Liderlerdir

Kadınlar Gizli Liderlerdir

Her zaman kadınların duygularıyla hareket ettikleri ve bu özelliklerinin iş dünyasında onlara kaybettirdiğine inanılır. Ancak bilim ve reel gerçekler tam aksini söyler. Özellikle de kadın ve erkek beyni karşılaştırıldığında bir kadının isterse dünyayı değiştirebileceği rahatlıkla söylenebilir. Kadınların lider yaradılışlı olduğunun altını çizen Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

7.03.2019İyi Yaşam
Kendinize benzeyenleri ekibe almayın

'Kendinize benzeyenleri ekibe almayın'

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, iş hayatında hiçbir zaman cinsiyete bakmadığını, tamamen beyne odaklandığını belirterek, "Genç kadınlara şunu tavsiye ederim, hiçbir zaman kadın olmaktan vazgeçip erkek gibi davranmaya çalışmayın. Ben hiçbir zaman onu yapmadım." dedi.

14.12.2016Ekonomi
Kadın ve erkek beyni arasındaki farklar neler

Kadın ve erkek beyni arasındaki farklar neler?

Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini erkeklerden çok daha kolay anlayabilen kadın beyninin ise “empatik” bir karakteri olduğunu gösteriyor.

16.03.2016Sağlık
İnsan beyniyle ilgili doğru sanılan 10 yanlış bilgi

İnsan beyniyle ilgili doğru sanılan 10 yanlış bilgi

Aksiyon filmi Lucy’de bir nöroloğu canlandıran Morgan Freeman, konuşmasını dinleyenlere şöyle hitap ediyordu: “İnsanoğlunun beyninin sadece yüzde 10’unu kullandığı tahmin ediliyor. Bir düşünün, ya yüzde 100'ünü kullanabilseydik?” Bu iddiayı daha önce de duymuşsunuzdur ama ne yazık ki doğru değil.

10.12.2015Hayat
Beynin cinsiyeti yok

Beynin cinsiyeti yok

Tel Aviv Üniversitesi'nden bilim insanları kadın ve erkek beyinlerinin yapısını inceledi. Araştırmaya göre, beyin her iki cinsiyete özgü özelliklerin bir mozaiği.

2.12.2015Sağlık
Sertab Erener sessizliğini bozdu

Sertab Erener sessizliğini bozdu

Sertab Erener, Türkiye’nin en önemli kadın seslerinden. Özel hayatını göz önünde yaşamayı istemediği için çok dikkatli. Demir Demirkan’la biten 18 yıllık ilişkisinin ardından tek bir kelime dahi etmedi. Geçtiğimiz ay Emre Kula ile evlenen şarkıcı şimdilerde ise yeni projelerine odaklanmış durumda.

1.08.2015Magazin
Tarhan: Kadınlar daha fedakar

Tarhan: Kadınlar daha fedakar

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kadın erkek ilişkilerini "kadın erkek savaşına" dönüştüren bir feminizm anlayışının söz konusu olduğunu söyledi.

5.03.2015Gündem
Aşkın 1-1.5 yıl ömrü var

Aşkın 1-1.5 yıl ömrü var

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) düzenlenen konferansta konuşan Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, aşkı kendini iyi hissetme ve mutluluk hali olarak tanımlayarak, "Kadın ve erkek beyni aşkı yaşamada çok farklı özellikler gösteriyor. Aşkın bilimsel olarak 1-1.5 yıl ömrü var" dedi.

25.02.2015Sağlık
“Yüzyılın Adamı”ndan beyinsel tespitler

“Yüzyılın Adamı”ndan beyinsel tespitler

Yıllardır, cep telefonu kullanmaya başladığımız günden bu yana tıp uzmanlarının da desteklediği yaygın bir inanış var: Telefonlar kimi zaman yoğun kullanımda görme bozukluklarına neden olurken, beyin tümörüne dahi yol açabildiği en sık dile getirilen iddialardan ikisi... Amerikan Beyin Cerrahları Birliği tarafından nöroşirurji alanındaki çalışmalarıyla Yüzyılın Adamı seçilen 89 yaşındaki Türk Prof. Dr. Gazi Yaşargil ise bu yaygın inanışın aksini savundu ve beyin tümörlerinin ilerleyen teknoloji ve aletlerden kaynaklandığını düşünmediklerini belirterek, "Bizim yaşam tarzımızdan hastalıklar olabiliyor, sigara, içki ve uyuşturucu bunların başında geliyor" dedi.

20.10.2014Sağlık
Beyin Detoks Olur mu

Beyin Detoks Olur mu?

Şehir ve iş hayatının karmaşasından uzaklaşma zamanı gelip de günün sonunda evimize döndüğümüzde, hem fiziksel hem de beyin yorgunluğundan yakınırız, dinlenmek isteriz. Fiziksel yorgunluğumuz genelde uzanınca çabuk geçer. Peki ya beyin yorgunluğu? İşte Nörolog Doç. Dr. Serdar Dağ beyin yorgunluğundan kurtulmak için altın tavsiyelerde bulunuyor...

Erkek beyni sekse nasıl tepki veriyor

Erkek beyni sekse nasıl tepki veriyor?

Cinsel uyarılma sürecinde erkek beyninde neler olduğunu görebileceğiniz bir video.

Aşk sadece 937,5 gün sürüyor

Aşk sadece 937,5 gün sürüyor

İngiltere'de aşk ve beyin fonksiyonlarının incelendiği bilimsel bir çalışma, insanın aşık olduğunda beyindeki nefret duygusunu harekete geçiren bölümün devre dışı kaldığını; aşk halinde romantizmin süresinin 937,5 gün sürdüğünü ortaya koydu. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Zülküf Önal ise erkek beyninin nörolojik aşk devrelerinin kadınlarınkinden farklı olduğunu, bu durumun "ilk görüşte aşk" ve "tek gecelik ilişki"nin nedeni olarak gösterildiğini dile getirdi.

29.04.2014Kelebek
Dişi beyin empatide, erkek ise 3 boyutlu düşünmede iyi

Dişi beyin empatide, erkek ise 3 boyutlu düşünmede iyi

Empati kurmadan 3 boyutlu düşünmeye, işitmeden ayrıntıları daha fazla hatırlamaya kadar tüm bu özellikler dişi ve erkek beynin arasındaki farkı yansıtıyor. Cinsiyetten bağımsız hormonların etkisiyle oluşan beynin cinsiyeti, öğrenme sistemini de etkiliyor. Uzmanlara göre testosteron beynin cinsiyetini belirliyor ve oran arttıkça beyin erkekleşiyor.

10.03.2014Eğitim
Kadınların devreleri karışık erkek beyni iki kablolu

Kadınların devreleri karışık erkek beyni iki kablolu

Özge Ulusoy namı diğer ‘bayan bacak’ın içi dışı bir. Magazin gündemine oturan aşklarını da güzellik hikâyesini de çekinmeden konuşuyor. Yeni filmi ‘Kadın İşi Banka Soygunu’ öncesi “Her şeyi samimiyetimle anlattım. İnanan inanır inanmayan kendi bilir” diyor .

18.01.2014Kelebek
Kadın erkek beyni arasındaki fark görüntülendi

Kadın erkek beyni arasındaki fark görüntülendi

ABD Ulusal Bilimler Akademisi kadınlarda iki beyin yarım küresi arasında iletişimin, erkeklerde ise yarım kürelerin kendi içerisindeki iletişim daha fazla olduğunu bildirdi. Bu anatomik farklılığın, kadın ve erkekler arasında sık belirtilen değişik özellikleri açıklayabileceği ifade edildi.

3.12.2013Gündem
Kadın beyni ve erkek beyni arasındaki fark

Kadın beyni ve erkek beyni arasındaki fark

Yeni bir araştırma, kadın ve erkekler arasındaki farkların ilk defa, sahip oldukları ‘değişik beyin yapıları ve beyindeki sinir bağlantılarıyla’ açıklanabileceğini ortaya koydu.

3.12.2013Teknoloji
Afet zamanında böyle davranılmalı

Afet zamanında böyle davranılmalı

AFAD Başkanı Fuat Oktay öncülüğünde, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Atik ve ekibinin organizasyon çalışmaları ile yürütülen ‘AFAD Buluşmaları’ etkinliğinin ikincisi, [n]Beyin ekibi Doç. Dr. Sinan Canan ve Araş. Gör. Serkan Karaismailoğlu ile gerçekleştirildi.

8.11.2013Sağlık
İlişkiyi kadın başlatır kadın bitirir

'İlişkiyi kadın başlatır kadın bitirir'

Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) düzenlenen sunuma katılan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Serkan Karaismailoğlu, beyindeki gelişimin kadın ve erkek arasındaki farkı yarattığını söyledi.

4.10.2013Sağlık
Ateşleyici 20 seksi durum

Ateşleyici 20 seksi durum!

Seksi olmak kontrol edilebilecek bir özellik değil. Bunun için çabalamalı ve vücudunuzla bağlantıya geçmelisiniz.

25.06.2013Aşk
HANIMLAR VE ERKEKLER BİRBİRİNE DÜŞECEK

HANIMLAR VE ERKEKLER BİRBİRİNE DÜŞECEK

Kanal D’nin ilgi ile izlenen sunuculuğunu Yiğit Alıcı’nın yaptığı yarışma programı Şans Kapıda’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde yarışmacı “kadın beyni yoksa erkek beyni mi daha ağırdır” sorunun cevabını bulmak için sokak sokak dolaşacak. Takas sorusuna yanıt arayan yarışmacı, pazar yerini fena karıştırarak heyecan yaratacak. Bazı kişiler kadın cevabını verirken, beylerin karşı çıkması üzerine ortam kızıştıracak. İlginç sorunun cevabı Şans Kapıda’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde ekrana gelecek.

26.02.2013Ne Oluyor
Kadın ve erkek beyni farklı etkileniyor

Kadın ve erkek beyni farklı etkileniyor

Epilepsi nöbetlerinin kadınlarda beyninin sağ lobundan, erkeklerde ise sol lobundan kaynaklandığında daha ağır geçtiği belirlendi.

8.08.2012Gündem
Kadın ve erkek beyni farklı etkileniyor

Kadın ve erkek beyni farklı etkileniyor

Epilepsi nöbetlerinin kadınlarda beyninin sağ lobundan, erkeklerde ise sol lobundan kaynaklandığında daha ağır geçtiği belirlendi.

7.08.2012Sağlık
Erkeklerin bakış açısı daha ‘dar’

Erkeklerin bakış açısı daha ‘dar’

ABD’deki Nebraska Üniversitesi psikologları erkek ve kadın beyninin birbirlerinin vücutlarını farklı algıladığını belirtti.

26.07.2012Sağlık
Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

Eğer iletişimle ilgili tavsiyelerimizi dinlersen, erkek arkadaşın bir daha asla seni duymazdan gelemez. İşte seni can kulağı ile dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

15.05.2012Aşk
Erkek beyni, çıplak kadınlara duyarlı

Erkek beyni, çıplak kadınlara duyarlı

Finlandiyalı uzmanlar erkek beyninin, çıplak kadın vücuduna başka hiçbir şeye olmadığı kadar “hızlı ve yoğun” tepki verdiğini belirtti.

24.12.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Hangi Mekanlarda Sosyalleşebilirsiniz?

Herkese iyi bayramlar.Sizlere ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli huzurlu bir bayram dilerim.Umarım özel hayatınızda işler yolundadır. Yoksa siz de “Hayatımda birçok şey yolunda ancak nedense uzun zamandır bir sevgilim yok!” diyenlerden misiniz?

13.08.2019

İlişkide İlgisini Kaybeden Erkek Arkadaşına Nasıl Davranmalısın?

Herkese merhabalar. Umarım sıcak yaz günlerini neşeyle ve aşk ile geçiriyorsunuz.

29.07.2019

Kadın ve Erkek Beyni Arasındaki Farklar

Çeşitli davranış araştırmaları, beyindeki bazı cinsel farklılıkların daha bebek ilk nefesini almadan ortaya çıktığını göstermektedir. Yıllar boyunca, davranış bilimciler konu oyuncak seçimine geldiğinde kız ve erkek çocukların farklı eğilimler gösterdiğini kanıtlamışlardır.

25.06.2019

Erkek ve Kadın Beyinleri Nasıl Çalışır?

Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin daha çok analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini erkeklerden çok daha kolay anlayabilen kadın beyninin ise “empatik” bir karakteri olduğunu gösteriyor.

25.06.2019

İlgisiz Erkeklere Karşı Nasıl Davranmalısınız?

Kadını ilişkide ayakta tutan birlikte olduğu adamın gösterdiği ilgidir. Kadınlar ilgiyi muazzam derecede severler ve ilişkide olsun evlilikte olsun her zaman ilk sıraya koyarlar. Bir kadın, bana ilgisiz davranıyor dediği anda o ilişkide alarm zilleri çalmaya başlamıştır.

21.06.2019

İnsan hadsiz bir varlıktır

İletişim, ikna, motivasyon, tüketici davranışları ile sinirbilim kesişiminde yaptığı çalışmalarıyla dikkat çeken reklamcı, marka danışmanı, akademisyen ve yazar Prof.Dr. Uğur Batı, geçtiğimiz ay düzenlenen TEDx Bursa’da insanın dünyadaki yolculuğunda niye iyi ya da kötü olduğu üzerine etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi. Belki de bugünlerde birbirimize çokça sorduğumuz bu sorulara sunumu sonrası da yanıt aramaya devam ettik.

23.04.2018

Erkek olmak zor

“İlişki Durumu Karışık” dizisiyle seyirci karşısına çıkan Berk Oktay’la denize açıldık. Mavi tur sırasında dizilerini, filmlerini, set aşklarını ve hayatı konuştuk...

4.07.2015

‘Düşündüğüm zaman konuşmalıyım’

BU fotoğrafı gördüğümde ilk aklıma gelen şey “Bu kadar heyecanla ne konuşuyor olabilirlerdi” oldu.

6.09.2013

Annelerin uzmanlık alanları

Anne olduktan sonra çok değişiyor insan. Zaman da ha hızlı ve dolu dolu geçiyor, yepyeni duygular keşfediliyorken, kişisel gelişim gözüyle bakıldığında “çok şey öğreniyor” hatta yeteneklerini geliştiriyor.

15.08.2013

Tasarımda ruj izi

Erkek beyni derinlemesine incelemeleri iyi yaparmış, kadınınki ise birden fazla işi aynı anda yapmak konusunda daha başarılıymış.

8.03.2013

Meclis’te elbiseli bir kadın mı? Hem de çiçekli! Ne hakla?

Fransa parlamentosu da olsa fark etmiyor; erkekler profesyonel hayatta kadınların ancak kendilerinin izin verdiği kadar varolmasını istiyor.

27.07.2012

İnsanoğlu tekeşli midir çokeşli midir? (2)

Geçen Perşembe çokeşliliği destekleyen bulgulardan bahsetmiştim.

29.06.2011

Erkeklerin dine ve sekse bakış açısı (2)

Geçen Perşembe dış motivasyonlu dindarların, dine bakış açısını anlatmıştım.

15.06.2011

Beyninizin cinsiyeti ne? (2)

Salı günü beynin cinsiyeti ile ilgili yazmış ve size fotoğraflı bir test sunmuştum.

6.10.2010

Beyninizin cinsiyeti ne?

Yıllar önce İngiltere Bilim Müzesini gezerken, bir bilgisayar ekranında yazan “beyninizin cinsiyetini öğrenin” cümlesi dikkatimi çekti.

4.10.2010

Gündemdeki ilişkilerden sıkılanlar için

Defne-Eren-Richard ve Önder-Demet benzeri az ya da çok tüm detaylarına hakim olduğumuz vitrindeki ilişkilerden sıkıldınız mı?

2.07.2010

Kadınlar neden hep ‘yanlış erkeğe’ âşık olur

GEÇENLERDE 3.5 yaşındaki kızıma oğlumun oyuncak arabasını verdim, oğluma da kızımın oyuncak bebeğini.

3.04.2010

Kaynana Vergisi

BÖYLE bir vergiyi ilk kez duyuyorsunuz değil mi? Haklısınız...

7.03.2009