MENÜ
Arşiv

2006 Ergenekon Haberleri

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

İstanbul hazır

İstanbul hazır

Papa’nın ziyareti öncesi İstanbul’da polis alarma geçti. Emniyet müdür ve amirleri ellerindeki planlarla, Papa İstanbul’a geldiğinde yapacaklarını bir bir prova ettiler.

27.11.2006Gündem
Trafik iflas etti

Trafik iflas etti

Sadece Ağustos ayında 25 bin 415 aracın trafiğe katıldığı toplam araç sayısının 2 milyon 389 bine ulaştığı İstanbul’un yolları bu yoğunluğu kaldırmaz oldu. Üstüne bir de kavşak düzenleme inşaatları trafiği iyice kabusa çevirdi.

14.11.2006Gündem
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

3.11.2006Ankara
Türkçe konuşanlar topluluğu kuralım

Türkçe konuşanlar topluluğu kuralım

Başbakan Erdoğan, Türk Kurultayı’nda Türk dünyasının yaşadığı coğrafyanın önemine dikkat çekti. Erdoğan "Türkçe konuşan devletler topluluğu kurarsak etkinliğimiz artar, çıkarlarımızı daha iyi koruruz" dedi.

18.9.2006Gündem
Erdoğan: Türkçe konuşan devletler topluluğu kuralım

Erdoğan: Türkçe konuşan devletler topluluğu kuralım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk devlet ve topluluklarıyla ilişkileri, her türlü ölçülebilir menfaatin üstünde değerlendirdiklerini belirterek, uluslararası platformlarda daha fazla etkinlik sağlamak amacıyla Türkçe konuşan devletler topluluğu kurulmasını önerdi.

18.9.2006Gündem
Dizi adıyla kadın merkezi açmak kebapçı açmaktan iyidir

Dizi adıyla kadın merkezi açmak kebapçı açmaktan iyidir

Sayısız dizinin sanat yönetmeni, ses getiren onlarca konserin ışık ve sahne tasarımcısı, çoğu Sezen Aksu’nun olmak üzere beş klibin ve geçen yıl Kanal D’de yayınlanan, başrollerini Hale Soygazi ve Özlem Tekin’in paylaştığı Silbaştan dizisinin yönetmeni Gül Oğuz, yine bir kadın hikayesiyle karşımızda.

16.9.2006Kelebek
Bahçeli: MHP iktidara yürüyor

Bahçeli: MHP iktidara yürüyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kayseri'de düzenlenen Erciyes Zafer Kurultayı'nda “Milliyetçilik yükseliyor, MHP iktidara yürüyor. 60'ıncı hükümet Milliyetçi Hareket” dedi.

6.8.2006Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

Beyoğlu, Sefaköy, Bakırköy, Çağlayan, Avcılar ve Silivri işletme müdürlüklerinde yapılacak bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.

24.5.2006 Gündem
’Ergenekon’ yapılanması

’Ergenekon’ yapılanması

Danıştay baskınının kilit ismi olduğu ileri sürülen emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in ilginç ilişkiler yumağı polise göre, ’Ergenekon’ yapılanmasında yer alan kişileri işaret ediyor. Polis bu yapılanmadaki isimleri tek tek araştırıyor.

23.5.2006Gündem
Sayfa koparmaya tepki yağıyor

Sayfa koparmaya tepki yağıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Ekonomik İşbirliği Süreci Zirvesi için gittiği Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evi gezerken ziyaretçi defterine yazılan bir yazıyı beğenmeyince yırtması tepki topladı.

5.5.2006Gündem
Gazeteci Nurullah Barıman 87 yaşında vefat etti

Gazeteci Nurullah Barıman 87 yaşında vefat etti

Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi gazeteci Nurullah Barıman 87 yaşında vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) en kıdemli üyelerinden Barıman’ın cenazesi, bugün öğle namazının ardından Karacaahmet Camii’nden alınarak Merkez Efendi Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

11.4.2006Gündem
Ankarada elektrik kesintisi

Ankara'da elektrik kesintisi

Bakım, onarım, tesis ve kablo çalışması nedeniyle 2-3-4 Nisan'da Ankara'nın bazı yerlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

31.3.2006Gündem
Nevruz Apo gösterisine dönüştü: 9 polis yaralı

Nevruz Apo gösterisine dönüştü: 9 polis yaralı

Diyarbakır'daki Nevruz gösterisinde Apo posteri açıldı. Nevruz kutlamaları öncesinde barikatlar yüzünden polisle göstericiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Gerginlikte başlarına taş isabet eden 9 polis yaralandı.

21.3.2006Gündem
Kuyumcuya 8 kurşun

Kuyumcuya 8 kurşun

25.1.2006Gündem
Atlas Dergisi Ergenekon’da

Atlas Dergisi Ergenekon’da

Türkiye’nin en çok okunan gezi, doğa ve coğrafya dergisi Atlas, ocak sayısında Türklerin türeyiş efsanesi "Ergenekon"da geçen demir dağı, Güney Sibirya’da buldu.

7.1.2006Seyahat

Yazar Sonuçları

İmza toplayacaksanız Fransa’ya gidin!

FRANSA’nın "Ermeni soykırımı yok diyene hapis cezası" kanununu gündeme getirdiğinden bu yana bana ulaşan e-postaların önemli bölümü Fransız mallarına yönelik boykot çağrısı yapıyor.

16.10.2006

’Dank’ diye bir ses duyduysanız...

10’uncu Türk Kurultayı’nda Başbakan çekici eline alıp (Türklerin Ergenekon’dan çıkışlarını temsilen) örse vurmaya yanaştığında demek ki korkmuşum.

19.9.2006

Attan nasıl düştüm?..

BİR süredir kimi okurlarım, ya da eş-dost beni görünce "Geçmiş olsun, attan düşmüşsün..." demeye başlamışlardı.

16.9.2006

Dinci gazetenin ilginç konuğu

"MİLLİ Gazete", dinci kesimin en az tirajlı gazetesidir.

24.8.2006

Türkler niye Zidane'ı tutar

GEÇEN salı günü Hürriyet’in web sitesinde okunan haberlerin sıralamasına bakıyorum.

12.7.2006

Vatan kurtaran aslan

YUKARIDAKİ başlık fi tarihinde gişe rekoru kırmış bir Hollywood filminin adıdır.

Ancak, sadece ve sadece Türkçede’ki adıdır!

5.6.2006

Konuk Kral Gustav yanlış hatırlıyor

İSVEÇ Kralı 16. Gustav’ın bugün başlayacak ülkemizi resmi ziyareti münasebetiyle 28.5.2006 tarihli gazetenizin 27. sayfasında Özgür Ekşi'nin "Türkiye ile güçlü aile bağlarımız var" başlıklı yazısında kralın, "Benim büyük dedem uzun yıllar Osmanlı topraklarında yaşamış" dediği yazılıyor.

29.5.2006

Darbe son anda önlendi!

KANLI Danıştay baskını 17 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti. Kan gövdeyi götürmüştü. Ölü, yaralılar... Herkes panikteydi. Dört kişi ameliyata alınmıştı.

27.5.2006