MENÜ

Erdek

Erdek ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erdek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erdek haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.669 Erdek haberi bulunmuştur.

Erdek Haberleri

Bursada 10 yılın en yüksek zeytin rekoltesi bekleniyor

Bursa'da 10 yılın en yüksek zeytin rekoltesi bekleniyor

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, son 10 yılın en yüksek zeytin rekoltesinin beklendiğini belirterek, "Kooperatiflerimizin faaliyet alanında yağlık dahil 170 bin ton zeytin varlığı olduğunu tahmin ediyoruz. Ürünün var yılı olmasına rağmen Marmarabirlik dışında ürüne talebin az olacağını düşünmekteyiz." ifadesini kullandı.

26.09.2018Ekonomi
Erdek’te selin faturası ağır oldu

Erdek’te selin faturası ağır oldu

Balıkesir'in Erdek ilçesinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Tatlısu Mahallesi’nde sokaklar çamur deryasına döndü, yüzlerce hayvan telef oldu.

14.09.2018Gündem
Erdekte korkutan hortum

Erdek'te korkutan hortum

Balıkesir'in Erdek ilçesinde denizde meydana gelen hortum görenleri korkuturken, can ve mal kaybı meydana gelmedi. O anlar kameraya yansıdı.

14.09.2018Haber
Selin vurduğu Bandırma’da metrekareye 130 kilogram yağış düştü

Selin vurduğu Bandırma’da metrekareye 130 kilogram yağış düştü!

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde sağanak yağmurun ardından meydana gelen sel baskınlarına müdahale için Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın Başkanlığı'nda kriz merkezi kuruldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zekai Kafaoğlu, İtfaiye Dairesi olarak Bandırma Erdek bölgesinde 700 ihbar sonrası 356 vatandaşın mahsur kaldığı yerlerden kurtarıp güvenli bölgelere sevk edildiğini söyledi.

13.09.2018Gündem
Sel vurdu: Afet halini aldı

Sel vurdu: Afet halini aldı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde meydana gelen şiddetli yağış sel felaketine dönüştü. Kentin birçok yerinde işyeri ve evleri su basarken, itfaiye ve su kanalizasyon ekipleri ihbarlara yetişmekte güçlük çekiyor.

13.09.2018Gündem
Balıkesir elektrik kesintisi Balıkesirde elektrikler ne zaman gelecek

Balıkesir elektrik kesintisi! Balıkesir'de elektrikler ne zaman gelecek?

Balıkesir'de elektrikler ne zaman gelecek sorusu bölgede yaşayan birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Tesis çalışması, direk yeri değişimi, ağ şebekesi altındaki ağaçların budaması dolayısıyla kısa süreli elektrik kesintilerinin yapılacağı Balıkesir'de, çalışmaların tamamlanmasının ardından şebekelere dağıtım gerçekleştirilecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.09.2018Gündem
Bandırma’da bayram tatilinin son günüde feribot yoğunluğu

Bandırma’da bayram tatilinin son günüde feribot yoğunluğu

BALIKESİR’in Bandırma ilçesinde 9 gün olarak açıklanan Kurban Bayramı tatilinin son gününde normalde 6 olan feribot seferine yoğun talep nedeniyle ek olarak 7 deniz otobüsü seferi konuldu.

27.08.2018Gündem
Midye tarlasında hasat sürüyor

Midye tarlasında hasat sürüyor

Türkiye'nin önemli midye üretim merkezlerinden Balıkesir'in Erdek ilçesinde, 18 ay önce halatlara ekilen ve olgunlaşması tamamlanan midyenin hasadı sürüyor.

13.08.2018Ekonomi
Yüzü yakılan köpek, bir gözünü kaybetti

Yüzü yakılan köpek, bir gözünü kaybetti

BALIKESİR’in Erdek ilçesinde yüzü yakılmış halde bulunan köpek, tedaviye alındı. Köpeğin bir gözünü kaybettiği belirlendi.

12.08.2018Gündem
Türkiye dünyadaki 3 yerden biri oldu Belge verildi...

Türkiye dünyadaki 3 yerden biri oldu! Belge verildi...

"Balık soğanı" olarak da adlandırılan Kapıdağ mor soğanına coğrafi işaret verildi. TOBB Turizm Kurulu Başkanı Özlem Sarı: "Kapıdağ, mor soğanda Sicilya ve Avustralya'dan sonra dünyada belgeli üç yöreden biri oldu" açıklamasında bulundu.

28.07.2018Ekonomi
Otomobil çukura düştü, görenler şaştı kaldı

Otomobil çukura düştü, görenler şaştı kaldı

Balıkesir Erdek’de bir otomobil doğalgaz çalışmaları nedeniyle açılan çukura düştü. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, olayı görenler hayrete düştü.

14.07.2018Gündem
Balıkesirde zincirleme kaza... Ortalık savaş alanına döndü

Balıkesir'de zincirleme kaza... Ortalık savaş alanına döndü

Balıkesir’de TIR, otomobil ve otobüsün karıştığı zincirleme kazada ortalık adeta savaş alanına döndü.

14.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bu sorunun cevabı eğitimcilere kalıyor

'HER öğretim üyesinin CV’lerini teker teker incelesinler.

14.08.2018

Engelliye mühür

Yoğun sıcakların etkisinden kurtulup 5 gün için gittiğim Ayvalık’ta Bandırma’dan daha yoğun sıcaklarla karşılayınca, yoğun sıcak nasıl olurmuş görmüş olduk. Hal böyle olunca Bandırma’daki şikâyet ettiğim sıcaktan “özür diledim!”

27.07.2018