MENÜ

Erdal Alantar

Erdal Alantar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Erdal Alantar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Erdal Alantar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18 Erdal Alantar haberi bulunmuştur.

Erdal Alantar Haberleri

Çağdaş sanat müzayedesi

Çağdaş sanat müzayedesi

BEYAZ Müzayede tarafından 3 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek müzayedede çağdaş sanatın yerli ve yabancı ustalarının 248 adet eseri satışa sunulacak. Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında Ömer Uluç’un 1988 tarihli ‘Bukalemun ve Karga’sı, Burhan Doğançay’ın ikisi tuval toplam 12 eseri, Fikret Mualla’nın farklı boyutlarda 17 eseri bulunuyor. Soyut çağdaş sanatın bir diğer ustası Erol Akyavaş’ın 1985 tarihli ‘Mavi Kale’si 180-280 bin, 1995 tarihli ‘Kaligrafik Soyut’u 200-300 bin TL tahmini fiyat aralığı ile satışa çıkacak.

28.05.2018Kitap Sanat
Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı

Tiyatro ve sinemada 'kötü adam' karakterleriyle tanınan Süheyl Eğriboz 87 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncu, İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze namazına katılan arkadaşları Yeşilçam’ın karakterlerine karşı vefasızlıktan yakındı.

12.01.2014Gündem
Erdal Alantar vefat etti

Erdal Alantar vefat etti

Soyut resmin duayen isimlerinden, Paris ekolünün son temsilcileri arasında gösterilen Erdal Alantar, kalp yetmezliği nedeniyle 82 yaşında İstanbul’da vefat etti.

10.01.2014Kelebek
Soyut resmin duayenlerinden Erdal Alantar vefat etti

Soyut resmin duayenlerinden Erdal Alantar vefat etti

Soyut resmin duayen isimlerinden olan ve Paris ekolünün son temsilcileri arasında gösterilen Erdal Alantar, kalp yetmezliği nedeniyle 82 yaşında İstanbul'da vefat etti. Alantar pazar günü Büyükada'da toprağa verilecek.

9.01.2014Gündem
Türk ressamlar yeniden Paris’te

Türk ressamlar yeniden Paris’te

Paris’in sanat sokağı Saint Germain de Pres’teki ‘Petit Galery’de, Fikret Mualla, Atilla Bayraktar, Erdal Alantar ve Remzi’nin eserlerini içeren bir sergi açıldı.

29.10.2013Kelebek
Ünlü ressam eşinin hatırasına sergi açıyor

Ünlü ressam eşinin hatırasına sergi açıyor

Türk resim sanatının önemli ismi, Paris ekolünün son temsilcilerinden Erdal Alantar geçen yıl kaybettiği eşi Sevinç Alantar'ın hatırasına İstanbul Artpoint Gallery'de sergi açıyor.

24.12.2012Gündem
Kalbinize dokunmak isteyen kadın

Kalbinize dokunmak isteyen kadın

Sevilmemiş bir kız çocuğu yaralarıyla yaşar yaşamasına da, büyüdüğü, olgunlaştığı zaman sağlıklı, mutlu olabilir mi?

16.06.2012Kelebek
Sevinç Alantar’ı kaybettik

Sevinç Alantar’ı kaybettik

Dünyaca ünlü ressam Erdal Alantar’ın eşi piyanist Sevinç Alantar Paris’te yaşamını yitirdi.

25.09.2011Kelebek
Fransa’da Türk dünyası fotoğrafları

Fransa’da Türk dünyası fotoğrafları

Uluslararası üne sahip fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Ergun Çağatay’ın Balkanlar’dan Orta Asya Türk cumhuriyetlerine kadar son 10 yılda çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi Paris’te açıldı.

15.01.2010Dünya
Bodrum aşığı

Bodrum aşığı

Türk resim sanatının kilometre taşlarından birisi olan ve 46 yıldır Paris’te yaşayan Erdal Alantar, deniz özlemini Bodrum Yalıkavak’ta gideriyor. 1932 yılında İstanbul’da doğan, 1958 Floransa Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitiren ve Türkiye’nin ilk soyut ressamları arasında anılan Alantar, 46 yıldır kış aylarında Paris’te, yaz aylarında ise Bodrum Yalıkavak’ta mütevazı evinde yaşıyor.

10.10.2006Kelebek
Büyükada’da şenliğe devam

Büyükada’da şenliğe devam

Büyükada Kültür Evi ve Turing İskele Cafe, yaz etkinliklerine devam ediyor. Yapı Kredi Bankası, Adalar Vakfı ve Adalar Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikler ağustos sonuna kadar sürecek.

5.08.2004Kelebek
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı...

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı...

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrik kesintisi ne kadar sürece, elektrikler ne zaman gelecek?

5.11.2019Gündem