MENÜ

Erbil

Erbil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erbil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.465 Erbil haberi bulunmuştur.

Erbil Haberleri

Son dakika... DEAŞ Kerküke saldırdı: Büyük panik...

Son dakika... DEAŞ Kerkük'e saldırdı: Büyük panik...

Irak merkezi hükümetine bağlı ordu, Haşdi Şabi milisleriyle birlikte operasyon düzenlediği Kerkük’e akşam saatlerinde girerek kentin tamamını ele geçirdi. Gece yarısı ise Terör örgütü DEAŞ'ın, Kerkük'ün batısında iki köyü ele geçirdiği bildirildi. Yerel kaynaklara göre vatandaşların olay sonrası panik yaşadığı ve kaçmaya çalıştığı öğrenildi.

16.10.2017Dünya
Kerküke 1 günde girdiler

Kerkük'e 1 günde girdiler

Irak merkezi hükümetine bağlı ordu, Haşdi Şabi milisleriyle birlikte sabah operasyon düzenlediği Kerkük’e akşam saatlerinde girdi. Reuters haber ajansı, kentin tamamıyla ele geçirildiğini duyurdu. Talabani’nin KYB’sine bağlı peşmerge, Irak ordusunun güçlü olduğunu gerekçe göstererek mevzilerden çekildi. Barzani yönetimi ise çekilen peşmergeyi ihanetle suçladı.

16.10.2017Dünya
Ankara’dan Erbil’e ‘PKK’ uyarısı

Ankara’dan Erbil’e ‘PKK’ uyarısı

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, “Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ni (IKBY) son dönemde yaptığı vahim yanlışlara bir yenisini eklememesi yönünde ikaz ediyoruz” uyarısında bulundu.

16.10.2017Gündem
Bekir Bozdağ : Irak ve Türkiye Kerkükün statüsünün korunması konusunda işbirliği içerisinde oldu

Bekir Bozdağ :  Irak ve Türkiye Kerkük'ün statüsünün korunması konusunda işbirliği içerisinde oldu

Bekir Bozdağ :  Irak ve Türkiye Kerkük'ün statüsünün korunması konusunda işbirliği içerisinde oldu

16.10.2017Ankara
Son dakika... Fatma Betül Sayan Kaya hakkındaki iddiaya hükümetten sert tepki

Son dakika... Fatma Betül Sayan Kaya hakkındaki iddiaya hükümetten sert tepki

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Bakanlar Kurulumuz, OHAL'in üç ay daha uzatılmasını karara bağlamıştır ve alınan karar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderilmiştir" dedi. Bozdağ ayrıca, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın, eşinin telefonunda ByLock çıktığı için boşandığı iddiasını da sert sözlerle yalanladı.

16.10.2017Gündem
Irak ordusu Kerkük Valiliğini ele geçirdi

Irak ordusu Kerkük Valiliğini ele geçirdi

Irak ordusunun Kerkük Valiliğini ele geçirdiği bildirildi. Irak ordu birlikleri Kerkük kentinde ilerlemeye devam ediyor. Irak ordusunun Kerkük valiliği binasını çatışma olmadan ele geçirdiği ve Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’nin talimatıyla binaya bayrak çekildiği belirtildi. Irak ordusu, kentte önemli noktaları ele geçirmeye devam ederken bölge halkı ordunun Kerkük’te ilerleyişini caddelerde konvoyla kutluyor. Iraklılar, bayrak sallayarak Kerkük’teki ilerleyişini sevinçle karşılıyor. Irak ordusunun Kerkük ile Erbil arasında kalan Altınköprü’ye ilerleyişi görüntülendi. Öte yandan, Türkmenler, Araplar ve Kürtlerin birlikte yaşadığı kentte çatışmalar nedeniyle binlerce insan Kerkük’ten Süleymaniye ve Erbil'e doğru kaçmaya devam ediyor.

16.10.2017Haber
Kerküke yeni vali atandı

Kerkük'e yeni vali atandı

Kerkük'e yeni vali atandı

16.10.2017Merkez
Son dakika Barzaniye şok üstüne şok...

Son dakika! Barzani'ye şok üstüne şok...

Irak ordusu, Kerkük’teki Keyvan Askeri Üssü’nün kontrolünü ele geçirdi. Ordunun Kerkük’e doğru ilerleyişini sürüyor. Ordu, Peşmerge birliklerinin daha önce Irak'a ait olan ancak DEAŞ'ın yenilgisinin ardından peşmergenin kontrol sağladığı bölgeleri teker teker ele geçiriyor. Yaklaşık 3 yıl sonra Kerkük’e geri dönüş için operasyon başlatan Irak ordusu stratejik önem taşıyan Keyvan Askeri Üssünü de ele geçirdi. Ordu, kritik önemdeki Tuzhurmatu kasabasının tamamında kontrolü sağladı.

16.10.2017Dünya
Peşmerge arasında kriz

Peşmerge arasında kriz

KYB'ye bağlı Peşmergelerin Kerkük'ün güneyinden çekildiği, bunun üzerine Erbil'den takviye gönderildiği bildiriliyor. Güneydeki çekilme KYB ve KDP'ye bağlı peşmergeler arasında kriz çıkarttı. Bir peşmerge binbaşı "Savaştığımız mevzilerden neden geri çekildiğimizi anlamıyorum. Halkın, bu emri veren komutandan bunu sorması gerekiyor” dedi. Irak ordusunun Kerkük havaalanını ele geçirdiği aktarıldı.

16.10.2017Haber
İşte Kerkükten son kareler... Irak ordusu ilerliyor

İşte Kerkük'ten son kareler... Irak ordusu ilerliyor

Irak'ta merkezi yönetim ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasında tırmanan gerilimin ardından Irak ordusu gece yarısı Kerkük'te askeri üs ve petrol kuyularını ele geçirmek için operasyon başlattı. KYB'ye bağlı Peşmergelerin Kerkük'ün güneyinden çekildiği, bunun üzerine Erbil'den takviye gönderildiği bildiriliyor. Halkın kentten kaçışına ilişkin birçok fotoğraf sosyal medyada yayınlandı.

16.10.2017Dünya
Kerkükte son dakika... Irak Ordusu ele geçirdi, Peşmerge çekildi...

Kerkük'te son dakika... Irak Ordusu ele geçirdi, Peşmerge çekildi...

Irak güçlerinin dün gece başlattığı operasyon sonrası 24 saat dolmadan Kerkük'teki askeri üs, havalimanı, petrol tesisleri gibi kritik noktalar Irak güçlerinin eline geçti. Irak ordusu Kerkük'teki yönetim binalarını ele geçirerek kenti kontrolü altına aldı. Mevzilerin terk edilip kaçılması Peşmerge arasında büyük kriz yarattı. Irak ordusu Kerkük valiliği binasını da çatışma olmadan ele geçirdi. Başbakan İbadi'nin talimatıyla Irak güçlerinin ele geçirdiği noktalarda IKBY bayrakları, Barzani fotoğrafları indirildi, Irak bayrakları asılıyor.

16.10.2017Dünya
Ölümden kaçan adamın pantolonu

Ölümden kaçan adamın pantolonu

GAZETECİLİK fotoğraflarına müdahale olmaması gerektiğini anlatan “Photoshop’suz Türkiye” başlıklı yazımın çıktığı gün Oray Eğin’in de Habertürk’te “Bu Photoshop’un açıklaması var mı” yazısı yayımlandı.

15.10.2017OkurTemsilcisi
Dokanda Kerkük gündemli Kürt zirvesi

Dokan'da 'Kerkük' gündemli Kürt zirvesi

Dokan'da 'Kerkük' gündemli Kürt zirvesi

15.10.2017Merkez
Son dakika... İranlı komutan Kuzey Irakta

Son dakika... İranlı komutan Kuzey Irak'ta!

İran Devrim Muhafızları'nın dış operasyonlarından sorumlu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Kuzey Irak'ta olduğu öğrenildi. Kasım Süleymani'nin temaslarında gündemin Bağdat ile Erbil arasındaki gerilim olduğu bildirildi.

15.10.2017Dünya
Son dakika... İşte Kerkükte yaşananlar

Son dakika... İşte Kerkük'te yaşananlar

Irak güvenlik güçlerinin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge'ye Kerkük kent merkezindeki "havalimanı, askeri üsler ve petrol kuyularını" teslim etmesi için yerel saatle 01.00'e kadar tanıdığı mühlet saatler önce sona erdi. Bugün Kerkük'te Peşmerge ve Haşdi Şabi arasındaki gerginlik devam ederken kent merkezinde ise kısmen tedirginliğin hakim olduğu görülüyor. İran merkezli Tesnim haber ajansı İran'ın Kuzey Irak ile bulunan sınır kapılarını kapattığını aktardı. İran Dışişleri ise bu iddiayı yalanladı. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Hicran Kazancı, kentin adeta bir saatli bombaya döndüğünü belirterek, “Her an patlayabilir” diyor.

15.10.2017Dünya
Kerkük için ültimatom

Kerkük için ültimatom

Kerkük çevresine geçen perşembe gecesi Irak ordusu ve Şii Haşdi Şabi milislerinin büyük yığınağı sonrası gerilim artarken Bağdat’ın Kerkük’ü teslim etmesi için Erbil’e verdiği süre bugün yerel saatle sabaha karşı 02.00’de doldu. Kürtler çekilmeyeceklerine dair mesajlar verirken ABD yönetimi olası çatışmadan endişeli.

14.10.2017Dünya
Kerkükte son durum: Savaşa bir adım

Kerkük'te son durum: Savaşa bir adım

Irak merkezi yönetimine bağlı güçlerin, güneyinde konuşlandığı ve kontrolü sağlamak için girmeye hazırlandığı öngörülen Kerkük kentindeki gergin bekleyiş sürüyor. Kent çevresinde Peşmerge ve Haşdi Şabi güçleri arasındaki mesafenin yer yer 10 metreye kadar düştüğü, karşılıklı hendeklerin kazıldığı belirtiliyor. Kent üzerinde ise savaş uçaklarının alçak uçuş yaptığı belirtildi. Öte yandan, Kerkük yakınlarındaki Tuzhurmatu kentinin Türkmen milletvekili Niyazi Mimaroğlu'nun da evine havan toplu saldırı düzenlendi. Kürt cephesi, İran destekli Haşdi Şabi milislerinin arasında İran Devrim Muhafızları'na bağlı güçlerin bulunduğunu iddia ediyor.

14.10.2017Dünya
Folkartta sergi şöleni

Folkart'ta sergi şöleni

Folkart'ta sergi şöleni

14.10.2017İzmir
Bölgede savaş an meselesi Peşmergeye 48 saat süre

Bölgede savaş an meselesi! Peşmerge'ye 48 saat süre

Irak Ordusu, Kerkük’ü işgal eden Peşmerge'ye 48 saat süre tanırken, 700 PKK'lının daha şehre girmesiyle çok sıcak gelişmeler yaşanmaya başlandı. Türkmen şehrinde savaş an meselesi.

14.10.2017Dünya
Kerkük’te karşılıklı yığınak

Kerkük’te karşılıklı yığınak

Irak’ta Kerkük’ün batısındaki Havice’nin DEAŞ’tan alınması sonrası Irak ordusu ve Şii ağırlıklı Haşdi Şabi milisleri IKBY’nin elindeki kentin güney ve batısına önceki gece büyük yığınak yaptı. Dün de kentin batısındaki bazı mevzileri çatışmadan Peşmerge’den geri aldı. AFP, Irak’ın Kerkük için operasyon başlattığını bildirdi ancak, Bağdat yönetimi bunu yalanladı. Erbil ise şehre 6 bin ilave Peşmerge gönderdi.

13.10.2017Dünya
Kerkükte son dakika gelişmesi Neler yaşanıyor

Kerkük'te son dakika gelişmesi! Neler yaşanıyor?

Kerkük'te gergin gün... AFP bu sabah Irak ordusunun Kerkük'ü Peşmerge güçlerinden geri almak için askeri harekat başlattığını duyurmuştu. Irak ordusu ise bu iddiayı doğrulamadı. Kerkük'ten gelen son bilgilere göre ise Irak'ta Haşdi Şabi güçleri Kerkük'ün batı ve güney bölgelerine konuşlanıp Peşmerge mevzilerine karşı yığınak yaptı. Bölgede tansiyon çok yüksek... Ağır silahlarla Tazehurmatu'da konuşlanan Haşdi Şabi güçlerinin Kerkük kent merkezine mesafesi yaklaşık 20 kilometreye kadar düştü. Barzani'nin peşmerge komutan, bazı savunma hatlarından geri çekildiklerini duyuruldu. Peşmergeden konuyla ilgili açıklama yapıldı. IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, komşu ülkelerden ve BM'den yardım isteyerek bölgenin savaşa gitmesine engel olması gerektiğini açıkladı.

13.10.2017Dünya
Barzani ABDye şikayet etti: Koalisyon haberdar olmalı

Barzani ABD'ye şikayet etti: Koalisyon haberdar olmalı

Haşdi Şabi'nin Kerkük kentinin bazı bölgelerine askeri yığınak yaptığı ve Kürtlerin elinde tuttuğu petrol kuyularını kontrol etmeyi planladığı iddia edildi. Peşmerge Bakanlığı görevini vekaleten yürüten Serbest Lezgin'in, ABD'nin Erbil Başkonsolosu Ken Gross ile Erbil kentinde bir araya geldiği belirtildi.

12.10.2017Dünya
Başkanlara nezaketle bırak mesajı

Başkanlara 'nezaketle bırak' mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek’le Beştepe’deki görüşmesi ve istifa iddialarına ilişkin “Bunları konuştuk. Olay sadece Melih Bey’in şahsında değildir. Bazı arkadaşlarımız bundan rahatsızlık duymamalı. Aksine yönetimimiz böyle bir karar verdiyse, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir” dedi. Erdoğan Sırbistan dönüşü uçakta şu mesajları verdi:

12.10.2017Gündem
IKBY: Bağdat’la diyaloğa hazırız

IKBY: Bağdat’la diyaloğa hazırız

Tek taraflı yaptığı referandumun ardından Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKYB), Irak merkezi hükümetinin yaptırımları kaldırması için diyaloğa hazır olduğunu açıkladı.

12.10.2017Dünya
Zaharova Türkiye sorusuna böyle yanıt verdi

Zaharova 'Türkiye' sorusuna böyle yanıt verdi

Rus Dışişleri Sözcüsü Zaharova, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım'a ilişkin açıklamaları ile ilgili soruya “Kırım hakkında yapılan tanıma veya tanımama açıklamaları Kırım’ın Rusya’nın parçası olduğu gerçeğini değiştirmez” yanıtını verdi.

12.10.2017Dünya
İbrahim Kalın: (ABD ile vize krizi) Çok kolay bir şekilde bir günde halledilecek bir mesele

İbrahim Kalın: (ABD ile vize krizi) Çok kolay bir şekilde bir günde halledilecek bir mesele

İbrahim Kalın: (ABD ile vize krizi) Çok kolay bir şekilde bir günde halledilecek bir mesele

12.10.2017İstanbul
Türkiyeden Barzaniye flaş mesaj...

Türkiye'den Barzani'ye flaş mesaj...

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Kuzey Irak'taki tartışmalı referandum için "Kapıların kapatılması ve petrol akışının durdurulması gündeminizde var mı?" sorusu üzerine şu yanıtı verdi: "Şu anda onu Bağdat ve Tahran'la adım adım hayata geçireceğiz. Burada Erbil ve Barzani yönetimine büyük bir sorumluluk düşüyor. Onlar üzerlerine düşen görevi yerine getirirlerse o adımlara gerek de kalmaz ama bu hatalarında ısrar ederlerse sonuçlarının olacağını mutlaka bilmeleri gerekir" dedi.

12.10.2017Gündem
Flaş iddia İranlı komutan saldırıya teşvik ediyor

Flaş iddia! "İranlı komutan saldırıya teşvik ediyor"

ABD'nin eski Bağdat ve Kabil Büyükelçisi Zalmay Halilzad, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Kerkük'e saldırmak için Haşdi Şabi'yi teşvik ettiğini öne sürdü. Öte yandan, Reuters haber ajansı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Peşmerge güçlerinin, Erbil ve Duhok’u Musul’a bağlayan yolu, olası saldırılara karşı kapattı.

12.10.2017Dünya
Erbil ve Süleymaniyeye uçuşların askıya alınması, otübüslere rağbeti artırdı

Erbil ve Süleymaniye'ye uçuşların askıya alınması, otübüslere rağbeti artırdı

Erbil ve Süleymaniye'ye uçuşların askıya alınması, otübüslere rağbeti artırdı

12.10.2017Merkez
Ev hanımıydı, şimdi 6 ülkeye çikolata ihraç ediyor

Ev hanımıydı, şimdi 6 ülkeye çikolata ihraç ediyor

Batman’da Neşe Yıldız adlı ev hanımı, ailesi ve KOSGEB desteğiyle 6 yıl önce açtığı iş yerinden, 6 ülkeye çikolata ihraç ediyor.

11.10.2017Ekonomi
Folkart’ta iki sergi bir arada görücüye çıkıyor

Folkart’ta iki sergi bir arada görücüye çıkıyor

Folkart’ta iki sergi bir arada görücüye çıkıyor

11.10.2017Merkez
Bankada imzasız kredi dönemi

Bankada imzasız kredi dönemi

GARANTİ Bankası, dijitalleşme ekseninde tüm şubelerini yeniliyor. Müşterilerinin her türlü hizmeti tek bir noktadan alabileceği bir yapıyla tasarlanan Garanti’nin yeni şube anlayışında vezneler kaldırıldı ve evraklar dijitale taşındı.

10.10.2017Ekonomi
Barzani: Kriz ve kargaşayı büyütecek hiçbir adım atmayacağız

Barzani: Kriz ve kargaşayı büyütecek hiçbir adım atmayacağız

Barzani: Kriz ve kargaşayı büyütecek hiçbir adım atmayacağız

10.10.2017Diyarbakır
Garanti’nin Kurumlar Vergisi faturası 150 milyon lira

Garanti’nin Kurumlar Vergisi faturası 150 milyon lira

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, Kurumlar Vergisi artışının bankalarına etkisinin 150 milyon lira olacağını söyledi.

10.10.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: ABDyi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber)

Başbakan Yıldırım: ABD'yi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber) 

Başbakan Yıldırım: ABD'yi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber) 

10.10.2017Ankara
İran: Bölünmeye boyun eğmeyeceğiz

İran: Bölünmeye boyun eğmeyeceğiz

İran Adalet Kurumu Başkanı Sadık Laricani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki tartışmalı referandum hakkında, tavırlarının ciddi olduğunu ve bu konuda boyun eğmeyeceklerini söyledi.

10.10.2017Dünya
Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı Son durumu

Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı! Son durumu

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı. Haberin yayılması ardından Mehmet Ali Erbil’e sosyal medyadan destek yorumları yağdı. İşte Vertigo hastası olduğunu söyleyen Mehmet Ali Erbil’in son durumu!

10.10.2017Magazin
Son dakika: Başbakandan vize krizi hakkında açıklama

Son dakika: Başbakan'dan vize krizi hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu, vize kriziyle ilgili ABD'ye mesajlar verdi. Yıldırım, "Neymiş efendim, FETO soruşturması kapsamında Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. E ne olmuş? Türkiye bir hukuk devleti suç işleyen veya suç isnadı yapılan Amerika’nın misyonunda olması ona bir ayrıcalık mı getirecek? Yani beyefendilerden izin mi alacağız? Bir resmi bankamızın genel müdür yardımcısı, görevli gittiği ülkenizde yaka paça tutup hapse atarken bize mi sordunuz? Bizden izin mi aldınız? Hala 15 Temmuz alçak darbe girişiminin başı FETO’yu niye orada besliyorsunuz?" dedi.

10.10.2017Gündem
Mehmet Ali Erbil korkuttu

Mehmet Ali Erbil korkuttu

Miss Fashion TV 2017’nin finali Kıbrıs’ta yapıldı. Yarışmada birincilik tacını Ukraynalı güzel Roksolana Yaminska taktı. Gecede sunuculuk yapan Mehmet Ali Erbil rahatsızlanınca sahneden inip hastaneye gitti.

9.10.2017Magazin
TÜRKONFED’den, ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü’ zirvesi

TÜRKONFED’den, ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü’ zirvesi

TÜRKONFED’den, ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kadının Rolü’ zirvesi

9.10.2017Merkez
Iraktan IKBYye karşı cep telefonu hamlesi

Irak'tan IKBY'ye karşı cep telefonu hamlesi

Irak'ta merkezi hükümet, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) faaliyet gösteren GSM operatörlerini kontrol altına almak için harekete geçti.

9.10.2017Dünya
Bağdat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimine konfederasyon önerdi iddiası

'Bağdat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne konfederasyon önerdi' iddiası

'Bağdat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne konfederasyon önerdi' iddiası

9.10.2017Merkez
Vizesiz gidilen ülkeler 2017

Vizesiz gidilen ülkeler 2017

Dünyada sadece uçak bileti alıp gidebileceğiniz ülkeler var. Dünyadaki 195 ülkenin 102’sine Türk vatandaşlarının kolay giriş yapması mümkün. Peki Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler hangileri? İşte o ülkeler…

9.10.2017Seyahat
Hâlâ 1 Mart tezkeresinin bedelini ödüyoruz

'Hâlâ 1 Mart tezkeresinin bedelini ödüyoruz'

25 Eylül’deki tartışmalı referandum sonrası Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, 1 Kasım’da parlamento ve başkanlık seçimlerine gideceğini duyururken bir yandan da “Bugüne nasıl gelindi” sorusu gündeme oturdu. İşaret edilen nokta ortak: 1 Mart Tezkeresi. 2003’te Türkiye adına ABD ile müzakereleri yürüten heyetin başkanı, eski MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı’yla bugünkü gelişmeler ile tezkerenin reddi arasındaki ilişkiyi konuştuk.

8.10.2017Gündem
Mutabakata Bağdat’tan ret

Mutabakata Bağdat’tan ret

Irak cumhurbaşkanı yardımcıları Allavi ve Nuceyfi, IKBY lideri Barzani ile görüştü. 4 maddede mutabakata varıldığı öne sürüldü. Irak Başbakanı İbadi’nin sözcüsü ise anlaşmanın kendilerini bağlamadığını açıkladı.

8.10.2017Dünya
Barzani: Hiç kimse böyle bir şey düşünmesin çünkü hiçbir güç böyle bir karar veremez

Barzani: Hiç kimse böyle bir şey düşünmesin çünkü hiçbir güç böyle bir karar veremez

Kuzey Irak'ın Erbil kentinde, Irak Parlamento Başkanı Selim Cuburi'yi kabul eden Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, yeni bir açıklama yaptı. Barzani, "Hiç kimse, referandum sonucunun iptal edilmesini düşünmesin; Çünkü hiçbir güç böyle bir karar veremez" dedi.

8.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Ölümden kaçan adamın pantolonu

GAZETECİLİK fotoğraflarına müdahale olmaması gerektiğini anlatan “Photoshop’suz Türkiye” başlıklı yazımın çıktığı gün Oray Eğin’in de Habertürk’te “Bu Photoshop’un açıklaması var mı” yazısı yayımlandı.

15.10.2017

'Hâlâ 1 Mart tezkeresinin bedelini ödüyoruz'

25 Eylül’deki tartışmalı referandum sonrası Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, 1 Kasım’da parlamento ve başkanlık seçimlerine gideceğini duyururken bir yandan da “Bugüne nasıl gelindi” sorusu gündeme oturdu. İşaret edilen nokta ortak: 1 Mart Tezkeresi. 2003’te Türkiye adına ABD ile müzakereleri yürüten heyetin başkanı, eski MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı’yla bugünkü gelişmeler ile tezkerenin reddi arasındaki ilişkiyi konuştuk.

9.10.2017

Hayaller Kerkük, gerçekler İdlib

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha bir hafta önce “Bir gece ansızın gelebiliriz” derken de, MHP lideri Devlet Bahçeli 5 bin ülkücü gönüllüyle sefere destek sözü verirken hedefte Irak’taki Kürt bağımsızlık oylaması ve Kerkük vardı. Bir hafta sonra, 6 Eylül’ü 7’ye bağlayan gece bir baktık İdlib operasyonu başladı. Bir baktık, Beşar Esad’a karşı kurulan Özgür Suriye Ordusu, Esad’ın şehrini El Kaide ve IŞİD’den kurtarmak için Türk ordusu desteğinde savaşıyor, Hem de Rus işbirliğiyle.

8.10.2017

Sıralı tam liste: İşte metal yorgunları

- YILDIRIM DEMİRÖREN: Ne zaman çalıştı ki yorulsun diyebilirsiniz. Ne diyeyim? Haklısınız.

8.10.2017