MENÜ

Enkaz

Enkaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Enkaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Enkaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.413 Enkaz haberi bulunmuştur.

Enkaz Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan İnceye sert sözler: Biz bu çapsızlarla yarışmıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye sert sözler: Biz bu çapsızlarla yarışmıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi partisinde dahi başarı sağlayamayan birinin ülke yönetimine talip olması komiktir, hatta trajikomiktir. Biz elbette karşımızdaki bu çapsızlarla yarışmıyoruz, AK Parti olarak kendi kendimizle, kendi projelerimizle yarışıyoruz." dedi.

2.06.2018Gündem
“Turbo” Tunç Dindaş- “Ruh Katmanları” Sergisi

“Turbo” Tunç Dindaş- “Ruh Katmanları” Sergisi

Turbo adıyla tanınan Türkiye’nin ilk graffiti sanatçısı Tunç Dindaş’ın “Ruh Katmanları” adını verdiği kişisel sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de sanatsever ile buluşuyor.

29.05.2018Keyif
Kırmızı giyen kahramanlar, AKUT Kadınları Kampüs’te

Kırmızı giyen kahramanlar, AKUT Kadınları Kampüs’te

Bundan 22 yıl önce kurulan AKUT’un, yeri geldiğinde beton kıran, yeri geldiğinde anten direği diken, tek bir canlının hayatı için canla başla mücadele eden AKUT Kadınları Hürriyet Kampüs’e geldi.

28.05.2018Kampüs
Startı Erzurumdan verdi... Erdoğandan flaş döviz çağrısı

Startı Erzurum'dan verdi... Erdoğan'dan flaş döviz çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçim startını Erzurum'dan verdi. Erdoğan, "Rusya'dan aldığımız doğalgazda yüzde 10.25 indirimde mutabakata vardık. Ülkemize 1 milyar dolar ödeme yapılacak" dedi. Vatandaşlara döviz ve altınlarını Türk lirasına çevirmesi çağrısında bulunan Erdoğan, "Yastığının altında doları, Euro'su olan kardeşlerim gidin paranızı yerli paraya yatırın. Bu oyunu hep beraber bozacağız. 28 gün sonra ülkemizin kaderi değişecek" diye konuştu. Almanya'nın HDP'ye miting izni verilmesini eleştiren Erdoğan şunları söyledi: "Avrupa'da PKK terör örgütünün, PYD'nin, YPG'nin ön kuvveti durumunda olan HDP'ye meydanlar miting yapma müsadesi veren yönetimler, AK Parti'ye müsaade etmiyorlar. Neden, ne kadar engellersek, o kadar iyi diyorlar. İsteseniz de, istemeseniz de, Bosna Hersek size yetti. Dadaşlar size yeter."

26.05.2018Gündem
Ah Musul

Ah Musul

10 ay önce terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen Musul’da halk yeniden hayata tutunmaya çalışırken, yoğun çatışmaların yaşandığı mahalleler ve tarihi eserler ise harabe vaziyette. Halk, enkazların altından hâlâ cesetlerin çıktığını söylüyor. DEAŞ’ın 2014’te sözde ‘halifelik’ ilan ettiği Musul Ulu Camisi de yıkılmış durumda.

14.05.2018Dünya
Cami inşaatında göçük: 6 yaralı

Cami inşaatında göçük: 6 yaralı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde cami inşaatında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralandı.

14.05.2018Gündem
Yaşar Kemal’in Çukurova’sı

Yaşar Kemal’in Çukurova’sı

Mart başlarında ‘Düş Patikası’ndan Barış aradı. Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Baban’la da görüştüğünü ve beni işaret ettiklerini, bir grup dostu, yazarımızın doğup büyüdüğü Çukurova’ya götürmek ve ‘yerinde hikâyeler’ anlatmamı istiyordu. Hatta bunu zaman zaman diğer büyük sanat adamları için de tekrar edip etmeyeceğimi sordu. Fikir harikaydı. Belgeselin canlı anlatımı gibi… Geçen hafta, kendimizi Çukurova’ya attık.

14.05.2018Seyahat
Erzurum’da doluyla karışık sağanak yağış etkili oldu. İstinat duvarı çöken mahallede 3 evde hasar oluştu

Erzurum’da doluyla karışık sağanak yağış etkili oldu. İstinat duvarı çöken mahallede 3 evde hasar oluştu

Erzurum’da etkili olan doluyla karışık sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sel sularıyla doldu. İstinat duvarının çöktüğü mahallede küçük çocuklar kıl payı ölümden döndü, 3 evde hasar oluştu.

11.05.2018Gündem
HDPden ittifak açıklaması

HDP'den ittifak açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Karşımızdaki ittifaklar, ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak, demokrasiyi krizden kurtarabilecek ittifaklar değildir. Bir tarafta tekçi, milliyetçi sağ bir ittifak var. Diğer tarafta ise Türkiye halklarının ihtiyacı olan demokratik, özgürlükçü çizgiyi temsil eden Halkların Demokratik Partisi var. Geçen hafta, Kürt partileri kendi aralarında ittifak kurdular. HDP ile ortak hareket etme kararı aldılar" dedi.

8.05.2018Gündem
İster kirala ister satın al

İster kirala ister satın al

KAMU taşınmazları üzerindeki turizm yatırımlarının sürelerinin uzatılması, kesin tahsis yapılan veya irtifak hakkı tesis edilen taşınmazların satılmasına ilişkin esasları belirleyen yönetmelik yayımlandı.

4.05.2018Ekonomi
Turizm yatırımları ile ilgili çok önemli düzenleme

Turizm yatırımları ile ilgili çok önemli düzenleme

Kamu taşınmazları üzerindeki turizm yatırımlarının sürelerinin uzatılması, kesin tahsis yapılan veya irtifak hakkı tesis edilen taşınmazların satılmasına ilişkin esasları belirleyen yönetmelik yayımlandı.

4.05.2018Ekonomi
Bağışlar kesildi, inşaat durdu... İşte sebebi

Bağışlar kesildi, inşaat durdu... İşte sebebi

TRABZON'un Ortahisar ilçesinde yapımına 12 yıl önce başlanan Molla Halil Camisi, mimarisi nedeniyle kiliseye benzetildiği için para yardımı yapılmayınca tamamlanamadı.

23.04.2018Gündem
Hekimbaşı Yalısı nasıl kurtulur

Hekimbaşı Yalısı nasıl kurtulur?

Geçen hafta yaşanan kaza, sadece Boğaziçi’nin en güzel yalılarından birini değil, bir ailenin tarihinin önemli bir bölümünü de Boğaz’ın sularına gömdü. Vitaspirit adlı gemi, ardında maddi ve manevi bir enkaz bıraktı. Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nın eski görkemine kavuşması yıllar sürebilir. Ön cephesi yok olmuş, temelinden kurtulmuş, içindeki tarihi değerleri denize saçılmış ve her geçen gün suya doğru kayan yalıyı kurtarmak için ne lazım? Uzmanlara ve aileye sorduk...

14.04.2018Hürriyet Pazar
Ermenek ihalesinde taraflar birbirine girdi, ihale iptal edildi

Ermenek ihalesinde taraflar birbirine girdi, ihale iptal edildi

Antalya'da mülkiyet sorununu gidermek için düzenlenen arazi ihalesi, taraflar arasında çıkan kavga nedeniyle iptal edildi. İhalede 40 yıllık evini alamayacağını anlayınca sinir krizi geçiren kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

12.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Oy’a tahvil

Döviz, seçimi etkiler mi?

24.05.2018

İslam ağacı

İslam’ı bir ağaca benzetecek olursak kökü ve gövdesi iman, dalları ibadet, meyvesi ise güzel ahlaktır. Kötü ahlak sahibi bir Müslüman kupkuru bir ağaca benzer. Ahlak, niyetlerimizin düşüncelerimize, düşüncelerimizin inançlarımıza, inançlarımızın söz ve davranışlarımıza yansımasının sonucudur.

19.05.2018

Fikstürün idman durağı

KARABÜK ilk devreyi 9 puanla tamamlamıştı, 15’inci Antalya’yla puan farkı 8’di. Yani ortada büyük bir enkaz yoktu aslında; futbolda yüzlerce takım bu noktalardan geri döndü.

14.05.2018

Acı ilacın dozu artıyor

STANDARD and Poor’s Türkiye’nin kredi notunu “BB –” düşürdü.

5.05.2018

Üçlü saldırının Türkiye’ye etkileri

ABD, İngiltere ve Fransa’nın ortak hava harekâtıyla Suriye’de üç hedefi vurmaları, Esad üzerinden Putin’e bir mesajdı.

15.04.2018

Suriye krizi

DAHA geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump, yakında Amerikan askerinin Suriye’den çekilebileceğini söylüyordu ki, bölgede yeni bir kriz patlak verdi.

12.04.2018