MENÜ

Enflasyon Raporu

Enflasyon Raporu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Enflasyon Raporu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Enflasyon Raporu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.574 Enflasyon Raporu haberi bulunmuştur.

Enflasyon Raporu Haberleri

Dolar 6 TL’nin altına geriledi

Dolar 6 TL’nin altına geriledi

Merkez Bankası’nın hızlı bir şekilde hayata geçirdiği adımlar, Türk lirası üzerinde baskı oluşturarak yüksek kâr elde etmek isteyen yatırım kuruluşları ve traderların hesaplarını bozdu.

10.05.2019Ekonomi
Rezervlerde sorun yok

Rezervlerde sorun yok

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, son dönemde yoğunlaşan rezerv tartışmalarına ilişkin, tartışmaların brüt rezervler üzerinden yapılması gerektiğine dikkat çekerek, “Son dönemdeki dalgalanma istisnai değil, sıra dışı değil. Bizim takip ettiğimiz rezervlere ilişkin parametrelerde bozulma söz konusu değil” dedi. Rezervlerin yılın geri kalanında 14.1 milyar dolar tutarında artmasının beklendiğini de raporlaştırdı.

1.05.2019Ekonomi
PPK özeti: Ekonomide dengelenme devam ediyor

PPK özeti: Ekonomide dengelenme devam ediyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde açıklanan veriler ekonomideki dengelenme eğiliminin devam ettiğini göstermektedir." ifadelerine yer verildi.

30.04.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası enflasyon raporunu açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya yılın ikinci enflasyon raporuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çetinkaya, "2019 yılının ilk çeyreğinde iktisadi faaliyette bir önceki döneme göre kısmi bir toparlanma gözlenmiştir." dedi.

30.04.2019Ekonomi
Enflasyon Raporu, yarın İstanbulda açıklanacak

Enflasyon Raporu, yarın İstanbul'da açıklanacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bu yılın 2'inci Enflasyon Raporu'nu yarın İstanbul'da açıklayacak.

29.04.2019Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya: Sıkı duruşu koruyacağız

Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya: Sıkı duruşu koruyacağız

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya "Enflasyon dinamiklerinde ikna edici iyileşme gözleninceye kadar sıkı duruşu koruyacağız.Fiyat istikrarına yönelik kararlı duruş mevcut şartlarda dengeli büyümeyi destekler." dedi.

14.02.2019Ekonomi
Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı İşte tam metin…

Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı! İşte tam metin…

ABD Merkez Bankası (Fed) bu gece faiz kararını açıkladı. Fed faiz kararı ne oldu, açıklanmanın ardından dolar ne tepki verdi, işte detaylar…

30.01.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Sheraton Ankara Otel'de "Enflasyon Raporu 2019-I" konusunda bilgilendirme toplantısını gerçekleştiriyor.

30.01.2019Ekonomi
Küresel piyasalar Fedi bekliyor

Küresel piyasalar Fed'i bekliyor

Küresel piyasalar, bu akşam kararları açıklanacak ABD Merkez Bankasının (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarına odaklandı.

30.01.2019Ekonomi
Son dakika... Dolar fiyatları ne durumda İşte güncel dolar kuru

Son dakika... Dolar fiyatları ne durumda? İşte güncel dolar kuru

Dolar fiyatları şu dakikalarda 5.26 TL seviyesinde, Euro fiyatları ise 6.01 seviyesinde bulunuyor. Piyasalar yoğun bir haftaya başlarken, haftanın en önemli gündem maddesi çarşamba günü açıklanacak olan Merkez Bankası (TCMB) enflasyon raporu ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) açıklayacağı yılın ilk faiz kararı olacak.

28.01.2019Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasaların geçen hafta ekonomik büyümeye yönelik endişelere karşın genel olarak pozitif bir seyir izlemesinin ardından, yeni haftada ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararı ile yoğun haber ve veri akışı takip edilecek.

28.01.2019Ekonomi
Kritik enflasyon rakamları açıklandı

Kritik enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Aralık'ta giyim ve ayakkabı ile akaryakıt fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle ulaştırma grubu öncülüğünde beklentilerin üzerinde yüzde 0.4 azaldı.

3.01.2019Ekonomi
Merkez Bankası faizini yüzde 24te sabit tuttu

Merkez Bankası faizini yüzde 24'te sabit tuttu

Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 24 seviyesinde sabit tuttuğu yılın son Para Politikası Kurulu (PPK)toplantısında enflasyon görünümünde belirgin iyileşme sağlanana kadar sıkı parasal duruşun korunacağını belirtti.

13.12.2018Ekonomi
Nüfusun enflasyonu düşürücü etkisi 2025te zirve yapacak

Nüfusun enflasyonu düşürücü etkisi 2025'te zirve yapacak

Merkez Bankası'nın "Enflasyonun Yapısal Unsurlarına Bir Bakış: Demografi" araştırmasına göre, enflasyonu düşürücü olarak nitelendirilebilecek çalışma çağındaki nüfusun toplam içindeki payı 2025'te zirve yaptıktan sonra oldukça yavaş bir şekilde gerilemeye başlayacak.

9.11.2018Ekonomi
Enflasyon eleştirisi: Turpun büyüğü heybede

Enflasyon eleştirisi: Turpun büyüğü heybede

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, açıklanan enflasyon rakamlarına değinerek, “Konulan narhlara, alınan tüm zabıta tedbirlerine rağmen enflasyon aylık yüzde 2.67’nin altına düşmedi. Yıllık üretici enflasyonu yüzde 45. Bu rakam turpun büyüğünün heybede olduğunu gösteriyor” dedi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sürerken yaptığı açıklamada şunları söyledi:

5.11.2018Gündem
Yeni hedef yüzde 23.5

Yeni hedef yüzde 23.5

MERKEZ Bankası, yılın son Enflasyon Raporu’nda 2018 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 23.5’e yükseltti. Böylelikle Merkez Bankası yılın ilk raporunda yüzde 7.9 olarak verdiği tahminini tam 15.6 puan arttırmış oldu.

31.10.2018Ekonomi
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya 2018 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 13.4'ten yüzde 23.5'e revize ettiği yılın son enflasyon raporu sunumunun ardından soru cevap bölümünde şunları söyledi:

31.10.2018Ekonomi
Son dakika... Dolar ve Euro güne böyle başladı

Son dakika... Dolar ve Euro güne böyle başladı

Dolar fiyatları 5.50 TL'nin altına gerileyerek yaklaşık 2.5 ayın en düşük seviyeyi görürken, şu dakikalarda 5.52 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro fiyatları ise 6.27 TL seviyesinde bulunuyor.

30.10.2018Ekonomi
Merkez Bankası ekim ayı toplantısı ne zaman

Merkez Bankası ekim ayı toplantısı ne zaman?

Piyasaları yakından takip eden vatandaşların gözü kulağı Merkez Bankası ekim ayı toplantısında. 2018 Yılı Para Politikası Kurulu Toplantıları ve Rapor Takvimi Merkez Bankası’nın resmi sayfası üzerinden paylaşılmıştı. Peki, Merkez Bankası ekim ayı toplantısı ne zaman?

23.10.2018Ekonomi
Ekonomistler, enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Ekonomistler, enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Halk Yatırım Araştırma Direktörü Banu Kıvci Tokalı, enflasyonun eylülde piyasa beklentisinin oldukça üzerinde gerçekleştiğini belirterek, "Yüksek aylık artışta, sadece hızlanan gıda fiyat artışının değil, dayanıklı tüketim malları başta olmak üzere kurda yaşanan sert yükselişin önemli boyutta yansımasının etkili olduğunu görüyoruz." dedi.

3.10.2018Ekonomi
Merkez’den faiz artışı sinyali

Merkez’den faiz artışı sinyali

Merkez Bankası (TCMB) son dönemde enflasyon görünümüne ilişkin gelişmelerin fiyat istikrarı açısından önemli risklere işaret ettiğini belirterek, son gelişmeler dikkate alınarak Eylül Para Politikası Kurulu toplantısında parasal duruşun yeniden şekillendirileceğini duyurdu

3.09.2018Ekonomi
İngiltere Merkez Bankası faiz artırdı

İngiltere Merkez Bankası faiz artırdı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika faizini yüzde 0,75'e çıkardı.

2.08.2018Ekonomi
Küresel piyasalar Fed kararlarına odaklandı

 Küresel piyasalar Fed kararlarına odaklandı      

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi'nin bu akşam açıklanacak faiz kararına odaklandı.

1.08.2018Ekonomi
MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

MB: Büyüme hızı dengelenme sürecine girdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, iç talep koşullarının etkisinin azalacağının öngörüldüğü, enflasyon ve enflasyon beklentilerinin bulunduğu yüksek seviyelerin ise fiyatlama davranışları üzerinde risk oluşturmaya devam ettiği bildirildi.

31.07.2018Ekonomi
Piyasaların merakla beklediği enflasyon raporu açıkladı

Piyasaların merakla beklediği enflasyon raporu açıkladı

Merkez Bankası (TCMB) 2018 yıl sonuna ilişkin enflasyon tahminini TL'deki değer kaybı ve gıda fiyatlarındaki yükseliş kaynaklı 5 puan artırarak yüzde 13.4'e yükseltirken, Başkan Murat Çetinkaya enflasyon tahminlerden belirgin sapma olması halinde "tereddüt etmeden" ek sıkılaştırma yapılacağı sözü verdi.

31.07.2018Ekonomi
Son dakika... Dolar fiyatları güne nasıl başladı Gözler enflasyonda

Son dakika... Dolar fiyatları güne nasıl başladı? Gözler enflasyonda

Dolar kuru güne 4.89 TL'den başlarken, yılın üçüncü enflasyon raporunun açıklanmasıyla dalgalı seyrini sürdürdü. Dolar kuru şu dakikalarda 4.90 TL'de, Euro kuru ise 5.74 TL'de bulunuyor.

31.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

TL için yine zor bir hafta olacak

YENİ ekonomi yönetimi yarattığı Orta Vadeli Program (OVP) beklentisiyle piyasaların bozulmasını frenlemeye çalışırken, TL’deki kayıpların yeni haftayla birlikte devam ettiği görülüyor. Dün yeniden 4.90 TL seviyesine çıkan dolar kurunun, bu haftaki gelişmelerle birlikte daha da yükselmesinden endişe ediliyor.

30.07.2018